[článek] Report z Gameconu 2006

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Smazal jsem OT nedorozumění mezi mnou a Dalcorem, vše se vysvětlilo.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Muzete mi poslat link na cely ten clanek od toho cloveka, co tu byl citovan, prosim?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Tak jsem si to přečetl a napadla mě jednoa věc (nabudu teď řešit jakým způsobem je to psané, atd..):
Podobných lidí je tam určitě spousta. Všiml jsem si, že si stihli zahrát 3 hry (všechno DrD) a ani se neúčastnili přednášek, jiných systémů, ani mistrovství. Moc nechápu, proč tam vlastně jeli. Ne že bych jim to měl za zlé, to zaplať pánbůh ne, jsem rád, ale myslím že by si takhle mohli zahrát i doma.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Noo přeci aby zjistili kdo je nejlepší hráč DrD!

Ale musím říci že tohle je třeba škoda.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Qualdezar píše:Všiml jsem si, že si stihli zahrát 3 hry (všechno DrD) a ani se neúčastnili přednášek, jiných systémů, ani mistrovství.
Clovece, ty ctes pekne nepozorne. Jednak hrali DrD+, ne DrD, a druhak v sobotu pres den hrali deskovky.
Mantelar

Příspěvek od Mantelar »

Tak jsem si přečetl Dalcorův dlouhý report z Gameconu a nedá mi nezareagovat několika perličkami.

Předně se taky chci podělit o své nadšení - byl jsem ten třetí "neznámý organizátor", co hrál kromě Dalcora a Q. Vampiry s Reinitou. Bylo to přesně tak dobré, jak napsal Dalcor, ba ještě lepší - řeči o epic level masteringu nejsou přehnané a přeměnu člověka v upíra jsem v jejím podání opravdu skoro prožil - a to bylo venku slunné odpoledne. Čestně přiznávám, že kdyby se tahle GM rozhodla vést hru tak, abych se pak večer bál, tak bych se prostě bál.

O další nezapomenutelný zážitek se mi postarali Dalcor s Jezevcem. Ze své funkce strážce bufetu jsem vyslechl diskusi obou pánů - začínala tklivými tóny nad roztříštěností české hráčské komunity a lehce zachmuřeným hovorem o těžkém osudu průkopníků, snažících se o překonání partikularismu a sjednocení všech hráčů pod jednotným praporem. Poté oba jmenovaní dospěli k závěru, že vše je zaviněno netolerancí hráčů, z nichž každý považuje za jediný správný ten svůj systém/svět a nechce akceptovat názory ostatních, když tento zavržníhodný rys byl oběma tiše odsouzen. Načež se oba vzory sjednocující tolerance daly do dlouhé, vášnivé a místy i emotivní diskuze, zda má vůbec cenu hrát Dragonlance (zpochybňoval Jezevec) či Ravenloft (zpochybňoval Dalcor) :D

Poslední postřeh - Dalcore, netrp komplexem méněcennosti. Kdykoliv Jezevec začne mluvit o RPG, cítím se jako pidižvík.
Uživatelský avatar
Asgarden
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 6. 2006, 19:35
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asgarden »

Vítám Tě na fóru Mantelare - Tvůj příspěvek mně jen utvrzuje v tom, že Gamecony neprávem ucházejí mému zájmu - ještě jsem nebyl ani na jednom! Ale z toho, co píšeš, to opravdu musel být zajímavý zážitek. Pro Tebe zkušenost a pro mě inspirace

a perlička o diskusi nad "hráčskou jednotou" pobavila :)
Moudřejší ustoupí. Smutná pravda. Zakládá světové panství hlouposti...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Vítej na fóru Mantelare.

Nejlepší na tom je že zmiňovaný Ravenloft dělal jako jeden z hlavních tvůrců stejný člověk který má za sebou zmiňované Dragonlance, Sovereign Stone, Death Gate a další zajímavé světy a herní prostředí.

Tracy Raye Hickman ;)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Vitus »

Qualdezar píše:Všiml jsem si, že si stihli zahrát 3 hry (všechno DrD) a ani se neúčastnili přednášek, jiných systémů, ani mistrovství. Moc nechápu, proč tam vlastně jeli. Ne že bych jim to měl za zlé, to zaplať pánbůh ne, jsem rád, ale myslím že by si takhle mohli zahrát i doma.
Ahoj dámy (pokud tu nějaké jsou) a pánové, obvykle sem moc nechodím (protože jsem DrDplusista, takže jsem na Lopuchu - zdravím Dalcora), ale chtěl bych jen poznamenat, že jsem na Gameconu 2006 nebyl (a ani na žádném jiném), ale opravdu toho lituji, protože jsem měl tu čest se zůčastnit jednoho srazu PJů DrD+ a několik sezení DrD+ u RomiKa v Plzni a musím říct, že není nad to, když si různí PJové vyměňují zkušenosti mezi sebou a nejlépe v praxi - a Gamecon je na to ideálním místem /protože toho lze stihnout mnohem více včetně teoretických přednášek/.

Rozdíl je mezi tím zahrát si doma a v prostředí, kde se můžou mísit a míchat různé paralelní skupinky a hlavně potkávat noví lidé (včetně kolegů příznivců RPG, kteří hrají i jiné systémy). Doufám, že se mi podařilo alespoň trochu vyjádřit svou myšlenku :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Nazdar Vitusi. Jen kvitujeme že jsem přichází více a více lidí i jiných systémů. Snažíme se více otevřít všem lidem a všem hráčům. Jen připomenu že logo Czech DnD zmizí a nahrdí ho RPG Fórum pro všechny RPG Positive lidi
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Vitus píše:...Rozdíl je mezi tím zahrát si doma a v prostředí, kde se můžou mísit a míchat různé paralelní skupinky a hlavně potkávat noví lidé (včetně kolegů příznivců RPG, kteří hrají i jiné systémy). Doufám, že se mi podařilo alespoň trochu vyjádřit svou myšlenku :)
Ano, tak teď už tomu rozumím. Dodal bych k tomu jen jednu věc. Přesně tohle je to, co v tom reportu nebylo zdůrazněné (a to tam bylo zdůrazněných plno jiných věcí, které podle mě nemuseli), což je, dle mého názoru, vzhledem k propagaci, celkem škoda.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Reakce na Dalcora - tak trochu OT

Příspěvek od Vitus »

Jsem rád, že se RPG komunitka trochu dává dohromady - vezmu-li v potaz výchozí bod, kdy se dračákisti s ejdýendýčkaři vůbec nebavili a vice versa. (Omlouvám se za ta označení, ale jedná se o autentický slovník z počátku 90. let minulého století.)

Ovšem dosáhnout bodu spolupráce celé komunitky bude trochu problematické, protože jednotlivé party jsou dost uzavřené (i když naštěstí Net je skvělé pojítko mezi lidmi).

Osobně si myslím, že cross-systémově a cross-žánrově jsou tři možné úrovně spolupráce:

A) na úrovní systémů a postav - tahle je asi nejslabší a nejchabějš a je to dobře, protože díky tomu, že nespolupracují autoři mezi sebou máme velkou variaci systému a žánrů. Ovšem home adaptace některých prvků z jednoho systému do druhého je dosti rozšířená a občas se o ní podělit není na škodu

B) na úrovni hráčů - tahle je taky trochu kontroverzní, protože hráči budou mít tendence hájit ten "svůj" styl či žánr, ale na druhou stranu celé masy (hráčských) zkušeností jak hrát a nehrát RPG různých žánrů, stylů, poloh je podle mne podělitelné

C) na úrovni vypravěčů (PJů, DMů, GMů...) a tvůrců světů - tady si myslím, že spolupráce cross-styly a cross-žánry je nejen možná, ale dokonce žádoucí. Z hlediska tvorby světů, zápletek, prostředí, cizích postav, lokací atd atp není nic, o co by se nešlo podělit, co by nešlo rozvinout v širším plénu a okruhu

Takže pokud by se například RPG Forum stal podobným místem virtuální výměny názorů a zkušeností (ale i praktických rad či přímo materiálů), a stejně tak Gamecon by se stal podobným místem fyzciké výměny - bylo by to super.

Faktem ale je, že Gamecon má tak trochu jednodušší pozici - svým způsobem je unikátní, respektive paralelních akcí podobného ražení s podobným zázemím a přímým sponzoringem od vydavatele RPG tady asi moc nebude. Na druhou stranu RPG net v českých a slovenských luzích a hájích je stejně roztříštěný (a nepřehledný) jako ten anglicky mluvící, a to je čechů a slováků mnohem méně. Takže držím palce - jste na dobré cestě: Dalcor se pohybuje mezi DrDplusisty a "nasosnul" sebou i nějaké další DnDisty a na druhou stranu se mu podařilo přitáhnout sem nejen RomiKa a mne...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dovolím si tvůj příspěvek přidat do sekce Chyby a Návrhy: Proč nechodím na RPG Fórum.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Myslím, že tro již Vitus shrnul, proč jsem jel na GameCon hrát zase jen DrD+. Ale v tom, co jsem napsal to možná nebylo zdůrazněné. Psal to člověk, který po letech znovu něco píše a tak se potřebuje trošku zacvičit. Hlavně jsem to celé psal rovnou, bez nějakého přemýšlení či osnov.

Domluvil jsem se se starými známými, že pokud to stihneme sejdeme se a zahrajeme si DrD+. Peca vedl ukázková hraní DrD+ po celý den a tak přes den jsem mastil různé deskové hry a v noci se jelo DrD+. Hráli jsme ho tolik proto, že nás to nějak chytlo (proto jsme se okrádali o hodiny spánku).

Nicméně jsem si na GC zahrál i spoustu jiných deskovek, viděl i jiné hry a podobně. Velkou ást dalších systémů znám, třeba Shadowrun patří mezi mé nejoblíbenější, ale nějak jsem dal přednsot DrD+. Nevím, prostě se mi dobře hraje.

Ta citovaná poznámka je trošku zkomolenina toho, co jsem tam měl já a co mi tam nechala Morrack. To byl celý odstaveček, kde jsem si dělal legraci z každé hry jedním výrokem (Byl tam vtip na DrD+, VtM, SR, DnD. Prostě úplně na všechno, abych nikoho neurazil). Jenže Morrack se až tolik v rpg nevyzná a proto mi to takhle upravila, já to chtěl mít na netu co nejdřív a tak jsem to přílš nečetl.

Někdo tam psal, že k dalším věcem se vyjadřovat nebude, to si myslím, že je škoda - když bude čas, klidně bych to rád i do pošty, abych se pro příště poučil a napsal to lépe:-) (Aneb jak se říká, chybami se člověk učí)

Tak a ještě jedna věc mi leží na srdci. spojování roztříštěných RPG scén. to vůbec není špatný nápad, ostatně proto jsem tady, že? Na foru, kde primárně letí DnD (snad to píši správně, Dalcor mi to již jednou vysvětloval). Přeci jen, pokud se zde objeví konstruktivní kritika té které hry, bude to lepší i pro hru samotnou. Kritika je dobrá, ale nesmí jít o zbytečné hádky a rýpání.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů