[článek] Report z Gameconu 2006

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

[článek] Report z Gameconu 2006

Příspěvek od Dalcor »

Toto je diskuse ke článku Report z Gameconu 2006. Těšíme se na vaše názory, postřehy a komentáře.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Takže jeden z aktvních členů našeho fóra Dodo, skončil 4. v M ČR v DrD a 3. v Aréně.

Blahopřeji!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Gamecon 2006

Příspěvek od Sosacek »

Mediálním partnerem Gameconu byl časopis Pevnost, což se ale nijak neprojevilo.
No, jen ais tak ze jsme dostali kazdej jednu pevnost (pri zaplaceni vstupneho)
Cesta by proběhla celkem v poklidu, kdyby neměl Dalcor infantilní náladu a Sosáčka nefascinovala čupřina Dalcorových vlasů pohupující se dle foukání větru vlaku který dostával názvu své typologie - rychlík.
Jen pockej az vytahnu fotky z mobilu 8) mam tam tusim i video s tancujicim Dalcorem, ale obavam se ze to nepujde prekonvertovat z toho SE formatu.
Když jsme přišli z5 do DDM, byl jsem sražen z nebeských výšin Jezevcem, který mě vlastní erudovaností donutil k tomu, že jsem se rozhodl začít RPG vážněji studovat abych dokázal věci správně pojmenovat. Jezevče díky, to co nezvládli místní teoretici jsi zvládl asi tak za 10 minut, kdy jsem si připadal jak blbec.
To bude mozna tim ze k Jezevcovi jsi nepristupoval s predsudkama a poslouchal jsi co rika.

To totiz normalne nedelas $cry$
Budíček byl na 8, ale probouzeli jsme se od 7 (Sosáčku ten telefon jsem měl chuť rozšlápnout.
Hehehe $D

Uvazoval jsem ze ho vypnu, ale pak jsem si rekl ze ta smska v sedm rano bude dobra pac budeme vedet ze je pomalu cast vstavat.
Ubytování u andtoma: 10/10
To rozhodne. Diky moc, bylo to skvele.

Jinak ta deskovka byla celkem zajimava. Spousta slibu, spousta vjednavani a spousta zrady (a SEB dostaval hrozny zachvaty vzteku kdyz ho jeho strana zradila, hihi)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ad Jezevec - jenže Jezevec nezačne po první větě prudit s Fate a ve druhe s narativismem a ve třetí o Ronu Edwarsovi, ale vyjadřuje se lidsky a k věci. A nepodává to tak že sežral veškerou moudrost světa. :roll:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor píše:Ad Jezevec - jenže Jezevec nezačne po první větě prudit s Fate a ve druhe s narativismem a ve třetí o Ronu Edwarsovi, ale vyjadřuje se lidsky a k věci. A nepodává to tak že sežral veškerou moudrost světa. :roll:
Howgh! $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Jsem na štíru z časem (takže do své oblíbené zdejší sekce o RPG teorii se nezmůžu na pořádné příspěvky, večer/v noci to hodlám napravit :wink: ) Nicméně tady si musím urvat trochu času, abych napsal, že Dalcor samozřejmě přehání. Konečně - nedělal jsem to za hodnotící odměnu, no ne? Nebo že bych tuto hodnotící odměnu bral jako žeton na pozdější eliminování nějakého cizího příspěvku, který se mi nebude hodit? :lol: Ubytování byla nouzovka "jak se dalo" a já sám jsem z mimonávštěvných důvodů kmital jako bych měl na sobě seslané Haste a nemohl jsem se dostatečně věnovat. Za což se omlouvám.
Bylo příjemné vás vidět, doufám, že to platilo i opačně, dávám vám 10/10 (jako hostům) a přístě klidně zas.
Pod hraním RPG rozumím roleplaying.
Násilí je posledním východiskem bezmocných. (Isaac Asimov: Nadace)

R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ano konečně si dokážu představit kdo za přezdáívkou atom jest ;) A jeho jméno jest. Bylo to super a rád jsem tě potkal
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Hezké shrnutí Dalcore!

já si GameCon užil taky, až na buzení v 7:30 (do pokoje naběhlo 8 hráčů DrD a začali bez skrupulí vykřikovat "Artak Bárak" atd...., fakt peklo)

První den jsem málem zaškrtil asi 5 lidí, co se mě ptali, jestli náhodou nejsem "pídžej"... čtyřem jsem odpověděl "To je urážka, nazývat člověka takovou zkomoleninou", pátého jsem ignoroval.

Vampire: Prince of the City byla nejdrsnější deskovka, jakou sem kdy hrál. Málem jsem u ní sežral všechny přísedící a s Bobem jsme se v posledním kole kvůli úplně blbosti nechutně pohádali (nakonec mě poslal do oněch míst a přestal komunikovat úplně, což mě mrzí, ale holt efekt emočního vypětí a hráčského stresu na obou stranách)... fakt brutální hra, začali jsme v 15 a skončili ve 22 hodin. Nechci ji už nikdy vidět, natož hrát. Nedoporučuju jedincům se sklony k násilí nebo nějakou nemocí. Vlastně nedoporučuju nikomu.

GameCon (a hlavně Jezevec) změnil moje vidění DrD, a vůbec to byl pohodovej con bez nějakejch problémů.
Jen přednášek mohlo být víc, účastníků nehrajících DrD jakbysmet. Zlatý deskovky...
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

BTW sorry že jsme se nerozloučili SEBe, ale byl jsi velmi zaneprázdněný, když jsme odcházeli...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Dalcor píše:BTW sorry že jsme se nerozloučili SEBe, ale byl jsi velmi zaneprázdněný, když jsme odcházeli...
ani ne, ale musel jsem pak přednášet. Po přednášce jsem vás ještě hledal, ale to už jste zmizeli. Nic se nestalo a dík!

Já se zas omlouvám jak jsem na vás křičel při Prince of the City... nějak jsem se neovládal:-)
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Já to bral jako fór $P (součást hry), ještě že jsem takovej flegmoš. $D
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Na tebe jsem Qualdezare řval nejvíc, ale já řval na všechny:-)... jak říkám, tu hru nehrajte, dělá z lidí magory:-)
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

SEB píše:Na tebe jsem Qualdezare řval nejvíc, ale já řval na všechny:-)... jak říkám, tu hru nehrajte, dělá z lidí magory:-)
Ale jinak ji děláš celkem dobrou reklamu. Už začínám přemýšlet, že si ji pořídím, vzhledem k těm emocím. :think:

add Con:Con se vydařil,v mnoha směrech splnil mé očekávání, což mohou jeho pořadatelé brát jako výraz chvály $D . Bohužel jsem tam byl jen jeden den, což mě velmi mrzí, každopádně příště přijedu určitě na všechny dny.
Přednášek jsem moc nestihl, ale to se nedá nic dělat. Něco jsem se přeci jen dozvěděl. Dílny které vedla Lorelai byli velmi zajímavé. Mrzí mě, že jsem ani jednu nestihl celou. Jestli někdo plánujete jet na nějaký con kde bude mít Lorelai dílny, určitě jděte, naučíte se tam spoustu zajímavých věcí. Zvláště začátečníci a nezkušení hráči v poli dramatickém, ale nejen oni.
Za největší plus považuji moje hraní VtM, na které se mi podařilo dotáhnout i Dalcora a jsem rád, že nelitoval. Souhlasím s ním, že scéna s pohřbením za živa byla velmi dramaticky zdařilá a smekám za ní Reinitě poklonu. Můj hlavní důvod proč jsem se na hru přihlásil, byla možnost porovnání odlišného přístupu ke hře. Určitě jsem si odnesl některé užitečné postřehy. Celkově se mi samotná hra velmi líbila. Po hře jsme měli ještě čas si s Reinitou a Ambeřanem promluvit. O OG a RPG. Dozvěděl jsem se něco InNomine a Unknown Armies a Ambeřan mě nasměroval na jeden velice zajímavý text v UA (přesně něco podobného jsme už dlouho hledal). Takže VtM se ukázalo být velmi úspěšným. Potkal jsem dva nové lidi, pobavil jsem se a určitě jsem si i něco odnesl. Trochu mě mrzí, že jsem si s nimi večer nemohl zahrát ještě ty UA, na které jsem se velice těšil.
Taky bych chtěl poděkovat Jezevcovi, že mě nalomil, abych tam nakonec jel, ač jen na jeden den.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

No to mam radost, ze se vam na Gameconu libilo. Cenim si takhle pekne podane zpetne reflexe a rozhodne to poslu i ostatnim orgum, aby meli moznost si taky ulozit svou dusicku do peri.

Diky, ze jste dojeli a verim, ze priste (prave proto, ze prijedete jako banda, co nejhraje primarne DrD) vytvorite ty davy v mistech, kde vam prislo, ze nikdo neni.

Ja totiz myslence na spojeni roztristenych scen stale verim.

P.S.: I presto, ze vyznavam jine pristupy ke hre, nez ty, ktere defaultne nabizi DrD, tak oznaceni pídžej na Gameconu beru jako poctu.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Je mi docela líto, že jsem nebyl, ale ten výlet na kterej jsem jel místo Gameconu stál za to, zpětně bych volil stejně. Příští rok mi to snad vyjde... Takže se na to už předběžně těšim :wink:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti