StarWars d20 - Ancient Ages

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

StarWars d20 - Ancient Ages

Příspěvek od Sylvaen »

Abychom oddělili před-herní diskuse od diskusí již herních, zakládám tohle téma ve kterém budeme řešit věci okolo již započaté hry Star Wars d20.

Mnohé jsme totálně překvapili až zaskočili výběrem doby. Elegantně jsme se vyhnuli problému, který v tak známém settingu způsobuje metagaming. 95% hráčů totiž důvěrně zná pouze události v letech okolo 1BBY až 3 ABY (Before Battle of Yavin/After Battel of Yavin), tj. události popsané v původních třech filmech.

My jsme umístili hru do doby daleko před touto érou, zhruba do období 25.000 BBY, tedy do doby kdy ještě neexistoval řád Jedi, a Galaktická Republika se sotva stačila ustanovit.

Tolik k období hry. Co se hry samotné týká, hráči vědí co potřebují vědět...

Ještě dnes jsem si dovolil vyrobit malý trailer či spíše neodmyslitelné počáteční titulky, které přiblíží děj před příští hrou....

[ http://sw.opengaming.cz/files/recap_1.avi ] [13MB][Intel Indeo 3.1]

Tímto také uzavírám předchozí téma, které narostlo už na 7 stránek, a zabývá se před-herními věcmi.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Tyvole, Sylvaene, to intro je HUSTÝ! Hlavně ten konec... fakt povedený.
(Ale furt schází ta část o brýlých :-)= )
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Update: Druhý díl se bude vysílat 14. května 2006 od 11:30 dopoledne.

Prosíme všechny herce, aby se dostavili včas a předem si nastudovali své role. :)

Do 12. 5. 2006 přijímáme náměty a nápady, které potenciálně najdou uplatnění v dalších scénářích. :)
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No všichni, ...

Všichni kdo chtějí hrát na vážno a s atmosférou, ne komedii jako minule.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

Sylvaen: Kam mám poslat ty plány lodi co se budu pokoušet syntetizovat na Starforge? :D

(ke srovnání ke Milenium falcon - asi o 50% větší, 1/4 hyperrychlost, asi dvojnásobné štíty, výzborj asi tak .... o trochu větší, cena cca 220 000 kreditů, pro srovnání Millenuim Falcon cena 360 000, Vaderův Super star destroyer 1 210 000 000)
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

^^ What he said.

Totiž, jak řekl Dalcor. Prdel jo, ale má své meze. I kanonické SW mají své komické vložky, ale nejsou komedie. Já jsem v tomhle poněkud mírnější než Dalcor, ale ani já nemám nekonečnou zásobu trpělivosti.

Tudíž, budeme-li zabředávat do parodických scén a hlášek příliš často, může jejich iniciátor zjistit že jeho postavu potkalo něco velice ošklivého. To není problém zařídit.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Akorát tu nejsou modrí draci - jen meteory...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Takze jsme se vratili ke klasickemu "budete delat co se vam rekne nebo vam zabijeme postavy." ?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sosacek píše:Takze jsme se vratili ke klasickemu "budete delat co se vam rekne nebo vam zabijeme postavy." ?
A ono to bylo na OG někdy jinak? :-)= $D
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

No, ja mel za to ze to mysli jako vtip. Ale tohle uz vypada dost vazne.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

Sylvaen píše:Tudíž, budeme-li zabředávat do parodických scén a hlášek příliš často, může jejich iniciátor zjistit že jeho postavu potkalo něco velice ošklivého. To není problém zařídit.
už to vidím... v bitvě
1.kam zmizel
2.odpalil se v zachranem člunu.
1. ale my tady nemáme žádné záchrané čluny... a kde je ten kontejner na odpadky?

trochu sem si pozměnil ty skilly (jak bylo povoleno) mám někomu poslat elektronickou podobu nebo stačí až toho 14 th?
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sosáčku to není vtip - já jsem jasně a několikrát stanovil rpavidla, ale kyž ty pravidla jsou nesutále porušovány, co máme dělat. Zabít tebe. Já si nedělám prdel, přeřvávat osm lidí a magikáře to je nad naše síly, pochop že to děláme ve svém volném čase a pak pozorovat člověka jak ti mrví hru na kterou jsi se dlouho do noci připravoval, zatímco další 4 hráčů opravdu hrají, tak to jinak nejde. varianta 2 je nezabíjení psotavy a posílání hráčů rovnou domů.

Zkus nad tím přemýšlet.

Tohle jsme naspal druhý den po poslední hře:
Dalcor píše:Já se omlouvám, ale dovolím si toto téma Sylvaene ještě otevřít, abychom mohli řešit problematiku včerejší hry, jinde než v novém vláknu věnovanému herním otázkám.

Asi se divíte proč jsem včera hru ukončil v 16 00. Bylo to pro nedostatečnou snahu některých hráčů spolupracovat s námi, družinkou a netoleranci vůčíi DMům i ostatním hráčům. Mnohokrát během hry jsem vás prosil aby se neofftopicovalo, aby se řešili herní věci, nepřeskakovali jste se apod. S Máme s velkými družinkami zkušenosti a pokud to nefunguje, tak ani hra nefunguje. Samozřejmě určitá forma OoG a OoC rozhovorů vždy bude, stejně jako humor a vtipy. Ale nic se nesmí přehánět. Vtp se řekne a ukončí a neměl by se rozvádět, hráči by si neměli číst, pokud je to nebaví nikdo je nedrží a mohou jít domů! Ale aby řešili blbosti a tím rušili hráče kteří chtějí spolupracovat, hrají a budují příběh tak se to prostě v osmi lidech dělat nedá.

Včera jsem to ukončil také z toho důvodu, že jsem potřebovali orpavdu atmosféru "heroických" hvězdných válek, kterou někteří lidé nechtěli dle budouvat a starali se o komedii ve stylu Jar Jar Binkse :>;o)

Samozřejmě podíl na tom máme i mi dějmistři, ale nejvíce očekáváme od Vás hráčů pro které to děláme.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Sosacek píše:Takze jsme se vratili ke klasickemu "budete delat co se vam rekne nebo vam zabijeme postavy." ?
Sosane, to je nesmysl. Už jsme vás někdy nutili dělat jen to co jsme měli předem určené? A už jsme vám někdy vyhrožovali že vám zabijeme postavy když je nebudete hrát tak jak chceme?

Podívej, my máme jedinou obranu proti blbečkům kteří si pletou OpenGaming s festivalem komiků. Tou je varovat je. Když to nezabere, varujeme je důrazněji. A nakonec můžeme odmítnout s nimi hrát.

V této chvíli jsme zvolili první varování. Opravdu jsme tak despotičtí když si dovolujeme řídit OG podle našeho nejlepšího přesvědčení?
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

To nevim.

Mozna byste meli napsat kdo konkretne vam vadi. Ja vim ze udelat seznam jmen "vy sem nechodte" asi neni lehka a prijemna vec, ale tohle je klasickej problem s tim "prudili jste a vy dobre vite o kom mluvim". Protoze ja nevim o kom mluvite.

Vadil jsem vam ja kdyz jsem v dobe kdy panove trhali kokot^Hsy rekl "tak ja budu hlidat tabor a neco si cist" a zacal si cist WoD: Armory protoze mne 15 minut co se oni toulali po divocine nebylo potreba?

Nebo vam vadil ten puding? (*)

Jenze to ja v tuhle chvili nemam sanci poznat $cry$ Nepoznam jestli vam vadil i ten puding (coz mi prislo celkem nevinny) nebo jestli tam na druhy strane stolu nekdo delal bordel a ja o tom nevim.

(*): rikal jsem si ze pokud mne nevykazete z dalsi hry, tak si na to vareni poridim dovednost, ale to stejne nema smysl, pac si lidi budou stezovat ze je to hnusny at si hodim 5 nebo 25. minule jsem hral barda co mel Perform 17 a stejne vsichni hlasili ze neumim hrat, hm. I wonder why?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sosacek píše:(*): rikal jsem si ze pokud mne nevykazete z dalsi hry, tak si na to vareni poridim dovednost, ale to stejne nema smysl, pac si lidi budou stezovat ze je to hnusny at si hodim 5 nebo 25. minule jsem hral barda co mel Perform 17 a stejne vsichni hlasili ze neumim hrat, hm. I wonder why?
Protože každá skupina potřebuje někoho, proti komu by se mohla vymezit. Nějakou omegu.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti