[Veřejná hra] CREET: one-shot

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[Veřejná hra] CREET: one-shot

Příspěvek od Alnag »

Pracovní název: Maškary

Datum: ve hvězdách

Systém: O Fortuna - test systému

Stručný náčrt dobrodružství: Postavy se z nejrůznějších důvodů účastní zásnubního maškarního plesu na dvoře Telonského tribuna. Někteří jsou příbuzní jeho jediné dcery Julie, jiní mají blíže k následníkovi Ridellského tribunátu, někteří jsou na místě spíš náhodou a zase další sledují svoje cíle.
To vše je podtrženo prostředím masek, hudby, spoře oděných kurtizán a očekávané zábavy. Možná dokonce dojde i na tradiční únos snoubenky a její následné hledání. Možná se tomu podaří zabránit...

Předběžně přihlášení: Dalcor, hRob, Qualdezar, Vlasák

Postavy: Dalcor a hRob si mohou pokud chtějí nechat postavy z kampaně

magister Seiano
učenec a na slovo vzatý věštec
Muž v nejlepších letech. Na venek působí dost jako suchar, ale v jeho nitru zuří bouře. Občas se mu stává, že má krátce před osudovými událostmi záblesky budoucích věcí. Pronásleduje ho to již od mala a snaží se to zvládnout. Valnou část života věnoval studiu toho, jak ovládnout tento dar a využít jej, namísto toho, aby jím byl využíván.
Je již drahnou dobu hostem Telonskému dvora a zasnubující se dívka Julia byla po tu dobu jeho žákyní, takže mezi nimi vznikl užší vztah.

Fabricio
Faktor obchodního združení Mercanta
Sotva tři křížky na krku, ale už ovládá místní odnož největší a nejdravější obchodní organizace Creetu. Říká se, že si svou cestu na vrchnol nevydobil zrovna nejpoctivějším způsobem, ale nesmíte také dát na všechno, co se povídá. V každém případě je neopomenutelnou osobou. Přesto mu bylo záhadným způsobem nedoručeno pozvání mezi modrou krev. Pozval se proto sám. S jeho známostmi to nebyl problém a mezi hosty, navíc v maskách se snadno ztratí. Šance navázat nové obchodní příležitosti a dost možná i připomenout Telonskému tribunovi staré, nesplacené pohledávky se nenaskýtá tak často...

Horatio Qualdezar
mladý idealistický básník
Horatio také nedostal pozvánku. Ale to mu nezabránilo, aby ve společnosti jedné z pozvaných kurtizán na slavnost také neproklouzl. Jeho jediným cílem je přiblížit se své jediné milované Julii a vyjádřit jí svůj bezmezný obdiv, úctu a oddanost až za hrob. Jak jinak než básní. Básní, na které pracoval a kterou piloval celé roky. Horatiovo srdce rve na kusy pomyšlení, že se Julia (které ho ani nezná) provdá za jiného a v koutku duše zvažuje i nějaké drastičtější činy, kterými by si vydobyl její přízeň a obdiv. Možná... možná by mohl vyzvat toho padoucha a lupiče žen na souboj...

Valerus Maximus
flámen bohyně Seluny
Mladý kněz bohyně Osudů, jenž sotva absolvoval seminář. Je součástí větší výpravy, jenž má požehnat zásnubám i následné svatbě. Jeho úkolem a posláním je být svědkem, zdánlivě nenáročný úkol, jenže bohyně Osudů si se svými služebníky ráda pohrává. Je to jeho první takto náročný úkol a je celý nervózní a rozechvělý z toho, co má dělat. Má pocit, že vše co se naučil se mu vykouřilo z hlavy a představa, že by se měl na nadcházejícím zásnubním večírku bavit, zdvořile konverzovat a zastupovat církev v něm vyvolává smrtelnou hrůzu.

Jasir Ascante Vlasák
velvyslanec jeho magnificence kalifa Ascarského
Dlouhodobý host Telonského dvora, velvyslanec z daleké země za horami. Doposud se ještě zcela nezžil s místní kulturou, jeko jazyk je občas lámaný, ale jakékoliv hrozící faux-pas dokáže briskně odvrátit širokým úsměvem, který u leckterých paniček vyvolává mrákotné stavy. Říká se o něm, že je v skrytu nadmíru náruživý piják Telonských vín, znamenitý gurmán a velký elegán. Přesto na veřejnosti pije vodu, skromně jí a obléká se velmi uměřeně. Vůbec se zdá, jako by měl dvě stránky své osobnosti. A kterou z nich ukáže v tento večer a která zůstane skryta pod maskou... to zůstává záhadou.


Dion de Silva
bludný rytíř
Přibyl na slavnost coby součást doprovodu Ridellkského následníka trůnu a jeho suity. I k nim se však přidal hnán svým posláním, které si vyvolil. Chránit chudé a bezbranné, pomáhat tam kde je třeba, získat nákolnost žen a zejména vydobít si slávu a čest v turnajích a kláních. Jeden takový se u příležitosti zásnub chystá a Dion doufá ve svoje snadné vítězství. Také doufá, že se mu podaří opít a později přivinout k sobě na kavalci nějakou pěknou Telonskou kurtizánu a kdo ví, možná se naskytne i příležitost nějak se ukázat...

Violet
bývalá kurtizána, nyní poradkyně dvora v otázkách dobrých mravů
Postarší dáma, která již dávno není tou vyhlášenou kráskou o jejíž přízen kdysi dávno usilovan i sám Telonský tribun. Dnes učí mladé dívky, jak se kurtizánami stát a v pěti ženských řemeslech vyučila i Julii, kterou považuje tak trochu za svou dceru, jenž nikdy neměla. Nemůže si proto nechat ujít slavnost, kdy se její poupátko konečně rozvine v růži. Byť zrovna pro onoho ridellského budižkničemu je jí škoda...


Prostředí: viz CREET - lehce magický renesační fantasy svět (DISKUSE k příručkám)

Místo hry: Na 99% Růžová čajovna, mapa a meeting point pro neznalé bude dodán, stejně jako čas zahájení.
Naposledy upravil(a) Alnag dne 19. 8. 2006, 17:48, celkem upraveno 29 x.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

skoda ze window, jinak bych prisel $D

mimo cajovny (ac po informacich o nejaky hezky cajovne touzim) se to v lete taky muze udelat tak, ze se sejdete nekde v parku. sice tam nebudes moct mit pocitac $D ale hadam ze to nevadi.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay »

Skoda, ze to mam odruky... rad by som vydel Creet v akcii priamo od Stvoritela... :)
Text uvedeny vyssie ma sluzit ako hlboke intelektualne posolstvo, ktore chcem odovzdat vsetkym pozornym citatelom. Dufam, ze som ho vyuzil spravne...
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sosacek píše:skoda ze window, jinak bych prisel $D

mimo cajovny (ac po informacich o nejaky hezky cajovne touzim) se to v lete taky muze udelat tak, ze se sejdete nekde v parku. sice tam nebudes moct mit pocitac $D ale hadam ze to nevadi.
Dobře tak d20 Advanced, který je šitý přímo na to. Kdybys mne viděl hrát, věděl bys, že systém tam mám jen proto, aby měli hráči klid v dušičce, že to je ještě RPG... :>;o)

Počítač mít skutečně nepotřebuju, i když můj NB vydrží bez problému 4h na baterii. Ano, v parku by dalo hrát taky, jenže už s tím mám své zkušenosti. Dlouho dopředu se to domluví a zrovna v ten den, kdy se má hrát se začnou stahovat mračna... :-)= a leje jako z konve.

Ale jako proč ne... a nemusí se jít ani nikam do parku. Jde o to, aby bylo rozumně možno si sednout tak nějak naproti sobě. Což zase v parku může být problém, protože ty lavičky nebývají pohyblivé, ale když se tohle vyřeší.
Allathay píše:Skoda, ze to mam odruky... rad by som vydel Creet v akcii priamo od Stvoritela..
Buď rád. Akorát by sis zkazil mínění. Stejně když to budou jednorázovky tak to nebude úplně ono. Nebudu moct plně rozvinout svoje master-mind brutální konspirace... $cry$
Naposledy upravil(a) Alnag dne 17. 4. 2006, 14:29, celkem upraveno 1 x.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Pardon. Opraveno. Takhle to dopadne, když si člověk moc hraje s citacema... $D
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Ta Praha je strašně omezující, nechceš to zkusit třeba někde na Vysočině? :wink: Aby to měli všichni tak zhruba stejně daleko. To bych možná tak zajel, ale solit ty neskutečný peníze za vlak se mi fakt nechce. Škoda.
Hodně zdaru.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Já bych možná ty peníze vysolil, pokud by mi Alnag zajistil, že to nebudou vyhozený peníze :>;o) (čili, budu mít velké očekávání, jako vždy $P ). Ješte něvím jak na tom budu s časem, ale začínám o tom přemýšlet. Rozhodně pokud budu mít čas, tak rači vyrazím do prahy, než abych seděl doma na zadku.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

No... možná, že pro zájemce z ciziny $P bych mohl udělat něco "very special" na RPG slezině. Tak, abyste nemuseli jezdit do Prahy kvůli jednomu dobrodružství a zároveň měli dobrý důvod proč jet na RPG slezinu...

Navíc budu mít možnost vybrat to co se nejvíc povede z těch běžných open gamingů. Jak už jsem tu psal, neslibuju si od toho moc protože mám raději rozvíjení některých linií v průběhu více dobrodružství a tohle zrovna OG fakt nepřináší.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Thracus

Příspěvek od Thracus »

To se mi líbí. A nechce se ti to třeba rozjet v delší sérii než dvě rány? Třeba session ála M249?
Jinak jestli to bude alespoň trochu tak dobrý jak to vypadá až dočtu booky tak do toho jdu všema 20 a ještě si klidně pár dalších prstů pujčim.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Thracus píše:To se mi líbí. A nechce se ti to třeba rozjet v delší sérii než dvě rány? Třeba session ála M249?
Jinak jestli to bude alespoň trochu tak dobrý jak to vypadá až dočtu booky tak do toho jdu všema 20 a ještě si klidně pár dalších prstů pujčim.
Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Všechno je možné... Třeba z toho bude nakonec closed-gaming tažení. Já nevím... )
Ale začnu raději opatrně.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Thracus

Příspěvek od Thracus »

Je mi úplně jedno jak začneš, jen mi dej vědět jak se tvoří postavy a koho musim zabít abych se dostal do hry.

Btw. co je systém Window? Docela mi nabíhá husí kůže, ale to možná bude tím že to mám spojený s ďábelským stvořením jménem Gates.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Window je velmi prostý systém pro řešení nejasných situací...
Stáhnout si to můžeš třeba tady.

http://www.mimgames.com/window/downloads/WindowCS.zip

Vzhledem k tomu, že tohle je plánováno až na letní prázdniny a dál, tak tvorba postavy ještě není úplně ve hře. Ale v podstatě se dá říct, že postava by měla být hlavně zajímavá, nabízet možnosti zkomplikovat jí nebo jiným postavám život a nějak vhodně vstupovat do dobrodružství, které se bude hrát. A protože ještě fakt nevím, čím to otevřu, tak nemůžu říct, co by mělo být spojnicí všech postav.

Vzhledem k tomu, jak je Window postavené neexistují na postavu žádná omezení, kromě zcela normální úvahy, může tohle v tom světě existovat.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Thracus

Příspěvek od Thracus »

teda zlatá d20. ale což, tyvedeš já poslouchám. teda možná. :-D
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Pokud D20 jsem ochotný pokračovat v Maximovi, pokud Window tak nevím nevím
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ok. Vidím, že pokrok vám nic neříká. Tak holt d20... d20 Advanced. Tzn. Dalcor už postavu má.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti