RPG con

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

RPG con

Příspěvek od Dalcor »

Připomínám:
19. - 21. 5. má být v Praze RP Con
Zaměřený převážně na DrD a DrD+, ale i jiné RPG systémy, více informací doplním později.




Nazdar SEBe,
viděl jsem tu určitý počet zpráv ohledně RPG Conu. Včetně toho že bychom se měli podílet na organizaci a tak pod.

Zajímalo by mě tedy zda můžeš nějakým způsobem shrnout o co, kdy a jak půjde v RPG Conu a jak si představuješ naší spolupráci, díky.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 9. 5. 2006, 14:15, celkem upraveno 4 x.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Dalcorovi:
Zdar! Jsem rád že je zájem...

Role-Playing Convention (RPCon)

Máme v podstatě dvě možnosti, ještě nevím, sám se přikláním k té druhé...

1) RPCon bude zároveň Roleplaying Covenant Convention a setkání začínajícího klubu Maelstrom. Akce pro 12 Game Masterů a asi stovku hráčů, komorní záležitost podporovaná Mensou, se stejným organizačním týmem jako měl FigurCon. Na akci by byly všechny hry kromě oWoD a DrD.
Termín: září 2006 nebo duben 2007


2) RPCon spojit s akcí, kterou pořádá Pavel Oplt. Oslovil mě na Pragoconu 2006, protože jsme spolu už třikrát organizovali Kempy dětské mensy ČR.
- On sám hodlá na akci podporovat hlavně Dračí Doupě - jistých má 300 hráčů.
- potřebuje někoho, kdo by zorganizoval a sehnal podporu pro všechny ostatní významné a zajímavé RPG, v čemž prý vkládá naděje do mě. Doufám že oprávněně.
Tento RPCon by měl za úkol propojit DrD komunitu s ostatními RPG hrami a lidmi kolem nich, vytvořit platformu jejich setkávání a hlavně přetáhnout lidi od DrD k smysluplným systémům a hrám.
Finanční a materiální, potažmo organizační podpora by byla obdobná jako má Pragocon, pokud se prý přidáme a spojíme se s DrD, měl by mít ročník 2008 návštěvnost 1000 lidí.
Jinak v rámci conu proběhne i ono setkání RP Covenantu a klubu Maelstrom, takže by tam mělo být hodně lidí přes WoD a obecnou d20.
Soustředit se hodlám na WoD a d20, zastoupení GURPS a dalších věcí ještě zvažuji.


Datum je 3. víkend v květnu 2006.
Organizaci své části této verze RPConu už mám v podstatě hotovou, počítám, že DnD sekci svěřím skvělému týmu MoMW a lidem z tohoto fóra. Navíc přislíbil účast Alnag a snad překecám Aramora.


Jak se na to tváříš ty jakožto představitel MoMW?
A jakožto potencionální přednášející/GM/návštěvník?

EDIT DALCOR: Staré téma bylo zamčeno přesunuto do Archívu, v něm SEB také napsal:
SEB píše:RPCon bude nejspíš ke konci května 2006 (více tady: http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=1354 )

Další akce, na kterých budu mít na starost RPG jsou:

- Avalcon (v červenci)
- FigurCon (tam by bylo třeba hlavně DnD Miniatures a DnD hrané s miniaturami a prvky narativního wargamingu)
- RPCon

- Pokud seženeme aspoň 40 až 60 lidí kteří se registrují jako členové klubu Maelstrom (který zakládáme pro tento účel), dostaneme možná RPG sekci (jen d20 System, WoD přenechám Prague by Night) na Pragoconu 2007. Ještě jsem o tom s Fořtíkem nemluvil, ale po poradě s lidmi kolem organizace Pragoconu to funguje přesně takhle.
A jestliže se nám podaří zkombinovat síly RPCovenantu (RPG větve Maelstromu) a MoMW/d20.cz/czechdnd/rpgfóra... je 60 lidí dosažitelný počet.


Na všech akcích bych rád viděl MoMW jako ty, kdo se starají o sekci DnD, DnD Miniatures, RPG produkce WoTC a možná i obecného d20 System, ale tam se to bude krýt se zájmy mnoha lidí z Maelstromu...

Samotný RPCovenant pojede WoD, málo známé hry (Window/Nobilis/Fudge/Fate...) a to nejzajímavější z d20 System (nejspíš společně s MoMW)

Co vy na to? Můžu počítat s vaší účastí?
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

A když už o tom mluvíme, mám slíbené celé tři dny RPG programu na Avalconu - neboli Festivalu Fantazie.

Pokud by byl zájem ze strany MoMW, mohl bych prosadit v rámci své d20/WoD sekce i vaší účast.
Očekávaný počet lidí na akci je 1 500 až 2 000. Vysoké vstupné nahrazuje bohatý program a opravdu hodně lidí.
Podmínkou účasti v programu jsou funkční a aktualizované internetové stránky se seznamem lidí, které na akci přitáhne váš program.
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já samozřejmě nemůžu mluvit za všechny, proto bych byl rád, aby se mi vyjádřili i všichni členové MOMW, zda by měli zájem na RPG CON a případně další COny vyrazit, já osobně jsem pro minimálně na RPG Con, co se týče Avalconu, tam si nejsem jist, do jaké míry dáme dohromady program a lidi na program.

Byl bych rád, aby se k tomu vyjádřili všichni, včetně našich brněnských s slovenských přátel, z toho důvodu abychom se spojili a připravovali se ještě pořádněji než na Prago Con.

Jinak jsem samozřejmě pro variantu 2
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ke spolupráci se ochotně hlásím. Tak mě napadlo... Co kdybychom to udělali ne jenom jako akci MoMW, ale rovnou celého Fóra? Tedy jménem "komunity". Je to jenom kosmetický detail, který možná přiláká víc organizátorů. Třeba já bych se rád zapojil, ale členem MoMW nejsem :roll:

Možná by taky nebylo špatné vzít celé tohle téma a přesunout ho ze sekce OG do sekce Projekty. Tam si ho všimne víc lidí (ne každý pročítá OG). Tohle rozhodnutí ale nechávám na Dalcorovi.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tohle téma, je zde pro to aby se dohodli členové MOMW, zda ano a jak :)

Jinak hromadné téma je v AKCÍCH, MOMW se chce účastnit jako skupina vlastním jménem (jde o naše jméno), co třeba RPG Fórum a Masters of Many Worlds na RPG CONu?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

OK. Takže to vidím jako výpravu pod velením MoMW, s přispěním několika ochotníka z fóra :wink:
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Mno... já bych to řešil jednoduše:
zvýšit počet členu MoMW:-)
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ne, jako rovnocenou spolupráci MOMW a RPG fóra, pod vedením dvou největších osobností (tedy mojí maličkosti a tebe :wink: :wink: )

Každopádně kvůly reklamě budeme asi obě skupiny požadovat aby byly vedeni pod svým jménem, že. TJ MOMW a RPG Fórum vás zvou na DND sekci RPG Conu, když jedno i druhého vynecháme z organizátorů, tak nebude šířit své dobré jméno...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Za sebe můžu říct, že na RPG Conu se mnou můžete počítát (taky by mi více vyhovovala varianta č.2).

Co se Avalconu týče, jak podotknul Dalcor, záleží jak by jsme to zvládli, ale nebyl bych proti (i když by asi záleželo na termínu).

Co se Markusova návrhu týče, nejsem si přesně jistej, jak si to představuješ. MoMW by odehráli nějaké dobrodružství a případně obšťastnili přítomné nějakou přednáškou. Spolupráce s celým Fórem by přišla určitě vhod, ale otázka je, o co by přeně šlo a kdo všechno by byl ochotnej do toho jít :think: .

2 SEB: V té druhé variantě by byl oWoD nebo ne? (Čistě ze zvědavosti, rád bych si zahrál-jako hráč, když jsem to na Pragoconu nestihl, ale asi bych šel i do novýho, pokud by nebyla jiná možnost)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

SEB píše:Mno... já bych to řešil jednoduše:
zvýšit počet členu MoMW:-)
TO je zajímavá myšlenka, ale jde jak byse další členové realizovali v reálném OG, který je HLAVNÍ NÁPLNÍ činnosti MOMW.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay »

Dalcor píše:Jinak hromadné téma je v AKCÍCH
ee, bolo presunute do archivu

Hm... za slovensku stranu by som rad pomohol, no my tu nemame nic podobne ako MOMW... :(
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

[quote="Allathay"
Hm... za slovensku stranu by som rad pomohol, no my tu nemame nic podobne ako MOMW... :([/quote]

Asi je na čase s tím něco udělat. Matně si pamatuju, že jsem s někýn u Crowena na fóru něco podobného řešil. Crowen je ale bohužel zatím mimo, velmi daleko.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já viem, u vas je problem ze se neznaju RPG Fanusikove ani z Košic, natožpak ti z BTS a Košic :)))

Viz http://www.annun.sk a http://forum.annun.sk

A nebo si tu hezky PMkuj s Alef0m ktery je dobrym GURU DND na Slovači,

ale zpět k tématu, RPG na slovensku si můžeme založit kdekoliv jinde
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Qualdezar píše: 2 SEB: V té druhé variantě by byl oWoD nebo ne? (Čistě ze zvědavosti, rád bych si zahrál-jako hráč, když jsem to na Pragoconu nestihl, ale asi bych šel i do novýho, pokud by nebyla jiná možnost)
oWoD tam bude možná setting Masquerade, Oblivion a Fallen. Systém bude nWoD... a většinou půjde o konverze metaplotu do nWoD
---
Servant of my own vice.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti