Planescape víkendovka

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11130
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Planescape víkendovka

Příspěvek od Markus » 10. 1. 2006, 16:30

Ulsz Spedio

Systém: FATE (neznalým vysvětlíme na místě; jednoduchý a snadno pochopitelný)

Svět: Planescape
Co musíte znát předem: Vůbec nic; Hra nevyžaduje žádné znalosti světa Planescape. Svět nemusíte studovat sami, my vám ho ukážeme! :wink:
dobrovolníci a lidi, co nemají nic na práci, si mohou přečíst Hráčův průvodce sférami. Zcela nepovinné!

Styl hry: Odlehčená; Spíše nebojová; Svižný příběh; Důraz na postavy;

O hře přemýšlíme o něm jako o seriálu. Tohle slovo vystihuje mnohé - jak pojetí příběhu, tak pojetí postav.

Nejedná se o jednolité tažení, ale o nezávislé krátké příběhy se stejnými postavami. Za víkend bychom chtěli odehrát tři "epizody", přičemž jedna epizoda má +- 5 hodin reálného času. Příběh by měl celkem odsýpat.

Hra bude někdy vážná, většinou ale odlehčená. Postavy, jejich problémy i situace, do kterých se dostanou, budou vážné - akorát navenek mohou působit úsměvně. Úsměvně však jen pro nás hráče - postavám to legrační rozhodně nepřijde. Takže žádný Mrakoplaš, maximálně kapitán Elánius ;)

Máme 6 hráčských postav a bohužel nebude moc prostoru k jejich vývoji a osobnímu prohlubování. Pokud byste hráli "hlubokou" postavu, hrozilo by, že se během víkendu do té hloubky vůbec nepodíváme. Chceme dát hodně prostoru vám a vašemu pojetí své postavy. Jenom si nemůžeme dovolit vytvářet "minipříběhy" a "sub-ploty" točící se kolem jednotlivých postav. Na to není čas.

Stručná zápletka
Říká se, že v Sigilu můžete vidět, koupit či ochutnat úplně všechno – elysijský mramor, pánve od nejlepších avalonských kotlářů, ohnivé čuníky z Propasti zkrátka všechno. Málokoho však napadne, že ono „všechno“ se do Klece musí napřed nějak dostat. Že to někdo musí najít, koupit, ukrást, sebrat a – nakonec – protáhnout portálem do města dveří.
Ulsz Spedio je velmi oblíbená a prestižní spediční společnost. Nezáleží, jestli sháníte zboží ze zapadlého koutu Základu, z Negativní energie nebo Sféry ohně – Ulsz Spedio vám to sežene. Za pěknou pálku, jen co je pravda, ale zase rychle a spolehlivě. Za léta svého působení si tato společnost vybudovala neochvějnou reputaci, postavenou na dvou základních bodech:

(1) Doručí cokoliv, odkudkoliv
(2) Kromě svých zaměstnanců

Je jen s podivem, kolik existencí se pravidelně staví do fronty před skromným sídlem firmy Ulsz Spedio. Existence je výstižné pojmenování, jelikož člověk na tom musí být opravdu bídně, aby se nechal dobrovolně naverbovat. Přesto se takových najde dost. Ale škoda slov – vždyť stačí jenom se podívat na hráčské postavy.

Postavy
Postavy jsou předpřipravené. Je jich 9 (3 x 3 :wink:), každý z vás si vybere jenom jednu a tu potom provede celým víkendem. Ačkoliv se postavy hotové dají zahrát přímo "z fleku", necháváme nějaký prostor pro vlastní kreativitu a fantasii.

Všechny postavy spojuje jedna věc: nechaly se naverbovat do Ulsz Spedio. A do je dost výrazný povahový rys. Do této společnosti totiž dobrovolně vstoupí jen Zoufalec. Ve Spediu může pracovat jen ten, kdo už nemá co ztratit.
Každá z postav má výrazný problém, který z ní málem dělá trosku. Postavy nejsou "dobrodruhové" v klasickém slova smyslu. Možná jimi byly kdysi dávno, teď už tomu tak rozhodně není. Představte si "klasickou" družinku dobrodruhů... a od hlavy k patě na ni naplácejte prach, špínu, zoufalství, skrvny od rozlitého alkoholu a tabákový zápach.
Každá postava má také jeden "problém", který se snaží překonat. Ale o tom až mezi čtyřma očima.

Ještě jednou zopakuji dvě věci: Hra je seriál; Hra klade důraz na postavy.
Po každém z vás budeme chtít, aby si vybral jednu postavu a tu potom vypiloval k "dokonalosti". Každá postava MUSÍ být něčím výrazná a zajímavá. Pamatujte, že jsme v seriálu, takže "divák" musí postavy snadno rozeznat. Když je postava výrazná, ještě to však zdaleka nemusí znamenat, že je povrchní...

No a teď už si račte vybrat:

Menu postav
Některé z postav jsou příslušníky určité frakce, v takovém případě připojuji i odkaz na popis této frakce. Nebojte se, že byste frakci nezahráli, když neznáte Planescape. Jediný vliv, který ve hře budou frakce mít, je vliv na povahu postavy. Žádnou politiku ani vztahy mezi frakcemi do hry tahat nebudeme.
Z těch přiložených popisů je důležitá právě jen ta filosofie. Směle ignorujte veškeré zmínky o sídle, politice, nepřátelích a systémových mechanismech (bylo to psáno pro ADnD).

Albus Bělavec
Vnímavý
- zabráno Vlasákem
Krása spočívá v čistotě a křehkosti. Albus miluje takovou krásu. Nosí čisťounce bílé róby, boty i rukavičky (a každý večer musí své oblečení prát). Vyhledává křehké věci a kochá se jejich nádherou. Miluje růže. Miluje led. Zbožňuje, když může usrkávat bílé vínko z křišťálové číše...
...a jako na potvoru je strašný nešika. Jakákoliv křehká věc v jeho přítomnosti nemá šanci na dlouhý život, protože se vždycky ukáže - kdo by to byl řekl - že ji někdo postavil na kraj stolu, že ji někdo položil Albovi pod nohy, nebo že měla výrobní vadu. No a co? Říká se přece, že střepy přinášejí štěstí.
Albus je elegantní a zdvořilý aristokratický mladík. Ve volných chvílích se zabývá tím, co s oblibou nazývá "magií ledu". Rozumí si s zimou, s bílým sněhem, s rampouchy i s ledovými sochami. Jenom mu je, u všech bohů, nepůjčuje do rukou.
Proč takový uhlazený elegán pracuje ve Spediu? Zeptejte se ho. Prý o cosi přišel a nemůže to najít.
Povinná četba: Popis vlastní frakce

Andreas Vanderholme
Kdysi býval čestným rytířem, gentlemanem, kavalírem. Měl to v rodině. Vznešení Vanderholmové byli odjakživa rytířskou rodinou, pověřenou, aby střežila Klíč. Andreasův otec, děd, praděd, prapraděd - ti všichni Klíč hlídali a uhlídali. Andreas, poslední z rodu, poté dostal Klíč do péče... a ztratil ho.
Dnes by v něm rytíře nikdo nepoznal. Zůstal mu pečetní prsten s emlémem klíče, plášť s klíčovou sponou, meč s jílcem ve tvaru klíče... Ale to je vše. Veškeré kavalrství odešlo spolu s Klíčem. Všechno kolem něj připomíná Andreasovi Klíč. Vše mu připomíná, že zklamal. Andreas je ubožák, potácí se po barech, od rána do večera chlastá, aby zapomněl.

Erinaceus
- zabráno Bazim
Chlap jak hora, samý sval a samá bodlina... Všechny jeho chlupy i vlasy jsou totiž jaksi píchavé. Na vlasy by mohl napichovat jablíčka a když se potřebuje oholit, musí použít adamantiovou břitvu.
Erinaceus je bývalý zápasník. Kdysi se proslavil jako "jediný chlap, který holýma rukama umlátil ďasa". Málokdo už však zmiňuje, že tento souboj ho stál oko. Erinaceus si potom za všechny své peníze sehnal oko nové. Jako na postvoru to bylo oko ďasa. Někdy nevidí vůbec, jindy vidí normálně a stále častěji vídá "divné" věci. Ïas ve vlastní hlavě jej ničí a dohání k šílenství. Erinaceus už dávno nezápasí - nedokáže to. On totiž nedokáže dělat skoro nic.

Hadremon Hroznýš
Spalovač
Šedá kutna. To je asi tak jediné, co z něj vidíte. Je to Spalovač, příslušník frakce, která věří, že nás život není skutečný. V minulých životech jsme byli špatní, a proto teď za trest "žijeme" v tomto nedokonalém světě. Co je cílem života? Očistit se a dosáhnout Skutečné smrti.
Hadremon dříve pracoval jako patolog a preparátor v Márnici. Snažil se empiricky pochopit, jak vypadá Skutečná smrt. Nezjistil to, seknul z prací a vydal se do světa. Aby smrt poznal v terénu.
Kromě toho, že je velmi zručný v práci s jehlou a nití, dovede Hadremon mluvit s mrtvými věcmi. Oni rozumí jemu a on rozumí jim. Někdy více než živým.
Povinná četba: popis vlastní frakce.

Kun Kamun
Bezútěšný úklad
- Zabráno Bifim
Cizokrajné vzeření, slaměný klobouk, jednostranně broušený meč. Kdo je tento postarší mužík? Kun Kamun, jak jinak.
Pokud si myslíte, že s mečem jde leda tak sekat do ostatních lidí, jste na omylu. To, co s čepelí dokáže Kun, vám vytře zrak. Za letu chytat listí padající ze stromů, porcovat čersvé ryby, smotávat lístky usušeného čaje - pro Kuna je meč prodlouženou rukou a neexistuje nic, co by s ním nedokázal. Je to mistr meditace, esoterismu a zbraně.
Jenom škoda, že trpí migrénami a chronickými depresemi. K čemu je vám, že umíte mečem chytat motýly, když víte, že to k ničemu nevede? Když víte, že život postrádá jakýkoliv smysl? Když víte, že cokoliv uděláte, je v celkovém obraze jako plivnutí do nekonečného oceánu? A jak můžete chytat motýly, když vám tak neskutečně třeští v hlavě?
Ve výsledku nepůsobí Kun jako záživý elegán, ale jako troska těsně před zhroucením. Nemedituje, nerozjímá a svůj meč používá leda tak k tomu, aby se o něj opřel, když se mu zamotá hlava.
Povinná četba: popis vlastní frakce.

Leif Odenson
- zabráno Pjotrem
Slyšeli jste někdy o valkýrách? O Odinovi, Thorovi nebo o Lokim? Že ano? A slyšeli jste někdy o Leifovi? Že ne? Tak vidíte.
Leif býval kdysi bohem severského pantheonu. Nebo to o sobě alespoň tvrdí. Když se podíváte na jeho vyzáblou, slabounkou postavu, nechce se tomu věřit. Leif však prohlašuje, že nesnáží fyzické násilí - a to to těžší bylo sdílet jeden pantheon s bandou takových "tlučhubů a hromotluků". Nakonec to prý nevydžel, vykašlal se na bohování, dal výpověď a opustil Valhalu. Když se ho zeptáte, jakým bohem byl, neodpoví vám. Ale podle chování a vyjadřování by se dal tipnout na boha alkoholismu a štiplavých poznámek.
Dnes po jeho božství moc památek nezbylo. Leif rozhodně nemetá blesky ani netluče nepřítele krvavým kladivem. Místo toho se zabývá písněmi, básněmi a legendami. Tvrdí, že ve verších se skrývá spousta zázraků. A možná má pravdu. Někdy to doopravdy vypadá, že jeho verše (které se mimochodem vůbec nerýmují) mají zázračnou moc.

Niklas Šnékopf
Prsencový dárce (sekta)
- Zabráno Sosáčkem
Malý muž a dlouhý plášť. 150 čísel výšky, z toho 140 čísel skryto ve změti klop, límců, knoflíků a kapes. Niklas je příslušníkem sekty Prstencových dárců, která věří, že člověk musí dávat. Osobní vlastnictví je špatná věc. Majetek je dobrý jen k tomu, abyste ho mohli předat někomu jinému. Jak říkají Dárci: "Dej a bude ti dáno".
Niklas za chůze chřestí kapsami plnými všelijakých serepetiček. Ale on si tyto věci nenechává pro sebe. Neuplyne pět minut, aniž by něco vytáhnul z kapsy a s úsměvem to nepředal nejbližší osobě. Miluje, když může někoho obdarovat. Když získá nějakou novou věc, ponechá si ji jenom tak dlouho, než najde někoho vhodného, komu by ji dal.
Niklas působí jako bodrý chlapík, byť poněkud snadno rozhněvatelný. Má jedinečné nadání sáhnout do kapsy a v tu pravou chvíli vytáhnout tu pravou věc, kterou zrovna všichni shání. Potřebujete jehlu a nit k přišití knoflíku? Niklas ji určitě vyhrabe znějaké kapsy. Zápalky k rozdělání ohně? Taky tam někde budou. Kousek motouzu, nebo háček na ryby? Stačí říct.
Povinná četba: popis vlastní sekty.

Royce
Svobodná liga
- zabráno Quasitem
Když se na něj podíváte, vidíte ošlehanou tvář, vlasy plné šedin, vrásky, kruhy pod očima plnýma smutku. A špičaté uši. Royce je totiž jedový elf. Ale neříkejte mu to, nemá to rád.
Vypadá, že žije několik set let a že zažil (a přežil) ledasco. Je to pravda. Royce je totiž imunní vůči jedům. Žádný jed mu nic neudělá - ba naopak, některé otravy mu dělají dobře. Třeba otrava alkoholem. A nebo tabákem - Royce neustále kouří dýmku naspanou Sulphuriem, nejsilnějším tabákem z Propasti.
Tvrdí o sobě, že je básník a zpěvák. Ošlehaná loutna by tomu napovídala. Hlas jako nakřáplé vejce však ke zpěvákovi nesedne. A navíc ho nikdy nikdo neslyšel zpívat. Tak čím se živí? Tak všelijak. Jednu dobu dělal ochutnávače, pak barmana, jindy ochránce (jen krátce, moc se na to nehodil). Nakonec se živil jako průvodce po sférách. Koneckonců, viděl a zažil už mnohé.
Povinná četba: popis vlastní frakce.

Toldenborg z Mračna
Byl jednou jeden vagant, piják, chuligán a děvkař zvaný Toldenborg. A byl jednou jeden magický meč, kterým může vládnout pouze dědi Rišamské říše (ta už pár set let neexistuje). Romantický bard by vsadil vlasní oči, že TOldenborg - ten vyzáblý, bledý mladík - je právoplatným dědicem, že najde meč a s jeho pomocí obnoví Rišamskou říši. Ten nard by o své oči přišel.
Toldenborg je prolhaný, ukecaný parchant. Onen meč, "Stirmwindi" je, chudák, senilní. Tolde ho prostě ukecal a nalhal mu, že právě on je dědicem. Stalo se pak poté, co mu meč odvyprávěl celý svůj příběh - a v zápětí na to zapomněl.
Mladý Tolde si ke jménu přidal "z Mračna" (zní to šlechtick), sbalil meč a od té doby se toulá po sférách, chlastá, užívá si a svádí děvčata. Ukecaný a přitažlivý je na to dost.


---------

Toto jsou hrubé popisy jednotlivých postav. Až si vyberete svou postavu, dejte vědět a my vám obratem pošleme podrobnější informace. Nebojte se, dostanete prostor k vlastní kreativitě a na postavě se budete moci (nebo spíš muset) vyřádit.

Takže: Kdo bude hrát koho?
Naposledy upravil(a) Markus dne 5. 4. 2006, 20:32, celkem upraveno 5 x.

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11130
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 13. 2. 2006, 03:15

Nabídka stále platí. Já a Conlai chystáme víkendovou akci plnou hraní Planescapu někde na jisté jihomoravské chatě. Chceme to pojmout jako příležitost, kdy se zase srazit s lidmi z fóra. Kdo má zájem, určitě se hlašte. Budeme jedině rádi. Na termínu se domluvíme, až budou lidi. Mělo by to být někdy o víkendu začátkem března.

Vzhledem k tomu, že jde o "soukromou" akci na chatě, tak si vyhrazuji právo vybrat si lidi. Neplatí, že kdo se dřív nahlásí, ten pojede, ale spíš dáme přednost lidem, které už známe. Jde totiž v první řadě o sraz a společnou akci, ve druhé až o hru.

Zatím jedou:

Vypravěč 1: Conlai
Vypravěč 2: Markus
Hráč 1: Vlasák
Hráč 2: Quasit
Hráč 3: Pjotr
Hráč 4: Dalcor
Hráč 5: Sosáček
Hráč 6: ???

Máme plno.

Termín je 7. - 9. dubna už tak i zůstane. Jestli nemáte volno, dejte prosím vědět dostatečně s předstihem, ať můžeme nabrat náhradníka. Byla by škoda, kdybyste odřekli tři dny předem a my tímpádem "vyplítvali" jeden slot, který by mohl využít někdo jiný.

Nicméně se na vás těším. Moc. Vypadá to na zajímavé složení :wink: :wink:
Ulsz spedio nabírá zaměstnance!
Naposledy upravil(a) Markus dne 11. 3. 2006, 13:38, celkem upraveno 6 x.

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5489
Registrován: 9. 5. 2005, 20:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 13. 2. 2006, 06:55

Markus píše:Tj. ještě čtyří místa volná. Neváhejte, hlašte se.
...Takže teda neváhám a hlásim se!
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18. 2. 2006, 01:20

Já chci, já chci!!!

Uživatelský avatar
Pyrimidin
Příspěvky: 42
Registrován: 19. 11. 2005, 16:38
Bydliště: Brno, Šumperk, Strelen

Příspěvek od Pyrimidin » 18. 2. 2006, 01:21

Omlouvám se, to jsem byl já, vesmír si se mnou nějak zahrává =)))

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11130
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 19. 2. 2006, 21:03

Má cenu připomínat pořád do kola, že v Brně bude Planescape "Open Gaming"? :wink:

Mě by teď zajímali spíš nebrňáci. Jestli se najdou...

Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 27. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit » 20. 2. 2006, 12:34

Najdou... já bych rád přijel, ale dost to závisí na termínu

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11130
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 20. 2. 2006, 12:35

Termín se domluví podle účastníků, toho se neboj. Najdeme víkend, který bude vyhovovat všem.
Jinak, Quasite, tebe uvidím moc rád :wink:
Kdosi říkal, že by možná přijel i Bammal. Zkusím se mu ozvat a řeknu, jak to dopadlo.

Brňáci: S prominutím, ale odsunul jsem vás až na poslední místa v pořadí. Pořád platí, že budeme hrát Planescape v Brně. Víceméně pravidelně a právě vy budete hráči. Z toho důvodu dáme na tuhle víkendovku přednost mimobrněnským, které vidíme tak jednou za uherský rok. Nezlobíte se na mě, že ne? :roll:
Jinak, jestli se nenajdou cizáci, tak samozřejmě dobereme vás.

Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 9. 9. 2001, 23:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 20. 2. 2006, 12:44

Tak ja do toho asi taky pujdu. Planescape sice neni uplne to moje, ale sranda bude urcite, a to je hlavni.

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11130
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 20. 2. 2006, 12:55

Juhů!!! Pomalu se nám z toho rýsuje slezina "Staré party" $D

Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 20. 2. 2006, 13:05

Já dám za sebe první termín do pranice - víkend kolem 11.3. ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek

Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 9. 9. 2001, 23:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 20. 2. 2006, 13:16

Vlasak: Koukam ze jdes rovnou ke kameni urazu, totiz k veci $D

Presne tenhle vikend zarucene nemuzu, stejne jako nasledujici - jsem na horach, stavim blatulaka $D

Coz v mem pripade nechava v pozadovanem rozmezi (vikend na zacatku brezna) jedineho kandidata - vikend kolem 4.3.
Naposledy upravil(a) Pjotr dne 20. 2. 2006, 17:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11130
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 20. 2. 2006, 13:38

Já a Conlai můžeme kdykoliv. Takže se porvěte... ehm... domluvte mezi sebou :wink:

Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 20. 2. 2006, 17:57

Pjotr píše:Vlasak: Koukam ze jdes rovnou ke kameni urazu, totiz k veci $D

Presne tenhle vikend zarucene nemuzu, stejne jako nasledujici - jsem na horach, stavim blatulaka $D

Coz v mem pripade nechava v pozadovanem rozmezi (vikend na zacatku brezna) jedineho kandidata - vikend kolem 4.3.
No, 4.3. už mi tak moc cool vůbec nezní, ale v nejhorším, v úplně nejhorším, se i přizpůsobim ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 20. 2. 2006, 20:33

Promiň že tu zaplňuji zbytečně prostor, hrozně rád bych přijel, proto zde vyjadřji svůj nebetyčný smutek, ale moje finanční situace mi to vůbec nedovoluje. Takže si suším proplakaný kapeník a sám sobě si přeji upřímnou soustrast.

Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host