Info o této sekci

Ambiciózní projekt, který si klade za cíl vytvořit univerzální herní svět, určený především hráčům, ale i dalším tvůrcům, vypravěčům nebo jen jako zdroj inspirace. Vycházíme z pravidel DrD+
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Info o této sekci

Příspěvek od Resurrection »

Zdravím všechny, kteří jste zavítali i k nám. Tato část fóra byla s laskavým svolením vyhrazena pro účely projektu Orb - svět pro DrD+.

Někteří jste nás již zaznamenali a mnozí jistě vědí, že tato konkrétní sekce vypadala dlouho mrtvě. To se mi podařilo na popud jednoho z vás a s dalším přispěním Markuse (říkáme díky!) vyřešit. To co se zde nacházelo ještě nedávno je stále přístupno v archivu fora pod názvem Archiv Orb.

Zde bych tedy rád ve stručnosti představil náš projekt, odkázal na další informace u nás na webu a odhalil, zajisté velmi překvapivý, účel této sekce.

Orb původně vznikl na Lopuchu a záhy se přesunul na RPGforum. Naší ambicí je vytvořit český fantasy svět, který sice je primárně vytvářen pro herní systém DrD+, ale plánujeme i konverze do dalších systémů. Co má být jeho náplní a jaké jsme si zvolili cíle se můžete dočíst v článku, který se tím zabývá u nás na webu.

WEB PROJEKTU ORB

Projekt bude pravděpodobně po většinu své existence probíhat v soukromé sekci (zde na fóru zejména). Na webu již teď je mnoho článků, které se některými již hotovými aspekty světa zabývají. Z povahy věci jsou povětšinou určeny pro PJ a proto je záhodno se registrovat (a pokud se rozhodnete, že chcete vidět víc, než kolik by měl znát o Orbu potencionální hráč, zaškrtnout políčku "jsem PJ" :-).

Nechceme nijak suplovat roli PJ a proto článků pro hráče bude na webu nemnoho. Ale i hráči na něm naleznou leccos zajímavého, jak obecné teoretické úvahy o světě (snad v budoucnu), tak doplňky ke hře i pravidlům, různé podněty, nápady a i samotné obecné informace o světě a další věci!

PJ pak bude mít k dispozici články o Orbu a na základě své úvahy a předherní přípravy tak rozhodne, které informace hráčům a kterým sdělí a které ne. Nechceme a ani nebudeme suplovat tuto jeho roli. Z vlastní zkušenosti vím, že tento přístup přináší do hry jen samá pozitiva. Proto tato omezení. Každý má však možnost se PJ na Orbu stát a příslušné články si spřístupnit, jak jsem zmiňoval výše.

V této sekci bych rád, aby jste na materiály na webu nějak reagovali. Co se vám na nich líbí, co naopak nelíbí, co vám přijde zajímavé, co ne atd. My budeme jedině rádi za tuto zpětnou vazbu a jsem si jit, že se toto na naší práci odrazí! Konečně, jakkoliv to děláme i pro sebe, naše ambice je nabídnout všem, kdo mají zájem možnost hrát na Orbu a skrze fórum mít možnost ho ovlivňovat.

Děkuji!
Secrets are power.
Zamčeno

Zpět na „Orb“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti