O používání klišé (diskuze s kapkou flameu)

Ambiciózní projekt, který si klade za cíl vytvořit univerzální herní svět, určený především hráčům, ale i dalším tvůrcům, vypravěčům nebo jen jako zdroj inspirace. Vycházíme z pravidel DrD+
Caedmon
Příspěvky: 46
Registrován: 2. 10. 2006, 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

a jeste jedna vec

Příspěvek od Caedmon »

kdyz jsem hral s mymi hraci, dokazal jsem je nadchnout i prkotinama. o takove mlze nebo rakvi v pokoji nebo znacce na dome by vam mohli vypravet!
a samozrejme cekali buhvijaky veci! valky, bitvy, hrdinske ciny! ale hned napoprve si oddychli protoze meli neco, je pochytitelne. jeskyni, kde se k smrti poperou s medvedem - ne kde pobijou padesat skretu, ovazou rany a pujdou na draka
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Reaguji na Resurrectiona
Uvěřitelný a zároveň originální svět je celkem hezká utopie. Jak chceš takový svět vytvořit? Mám pocit, že si jen slepě nalháváš, že tvůj svět takový bude.

Až tebe nebo někoho jiného napadne (mě nenapadá nic), jak takový svět vytvořit, teprve pak začnu navrhovat, čím nahradit odchod draků, pád velké říše apod. Jinak to nemá cenu. Nechci vytvářet další neoriginální a tuctový svět. Jeden takový už mám, tak k čemu další?
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Caedmon: Jenomže takovou hru ti zařídím v libovolném generic fantasy settingu... světů, které jsou v konečném důsledku realistické je strašně moc... a jestli chcete vysoce realistickou hru, doporučuji reálný svět, třeba jižní čechy ve 12. století... taková hra je skoro absolutně uvěřitelná...

Jinak můj názor je, že když už fantasy, tak heavy fantasy, co má s realitou minimum společného, ale na druhou stranu *je* ve svých mantinelech realistické :wink:
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

Jenomze heavy fantasy postrada i posledni spetku logiky a my chceme byt uveritelni... ne nutne realisticti, ale uveritelni = jakoze bude mit vsechno smysl.

WanTo: A proc by to neslo? Mam dojem ze si rovnez pletes pojem uveritelny a realisticky. Realisticke je, ze maji nektere opicky ocas aby mohli korigovat svuj let. Ale musim rict, ze me to prijde dost neuveritelny... ale prikladu na to i na to druhe existuje opravdu nekonecne mnozstvi.

A prosím abys nepoužíval věty typu: "tvůj svět". Není to jenom můj svět, jsme snad tým.

A co treba tohle: svet se chova veru skutecne, jak tady popisoval treba Gran nebo Caedmon, ale v nem se odehravaji uzasne veci (draci, velke bitvy, souboje hrdinu atd. - pravdepodobne vseobecna predstava originality).

Tuhle diskuzi od nekterych vazne asi nechapu. Kritika je fajn, ale kdyz neni zalozena na nicem krom "ja myslim, ze to vase nic co mate vytvoreno je pekny klise", tak to asi nema moc smysl. Kdyz je dle vaseho nazoru nejaky napad klise, tak se k nemu vyjadrete (ne k celemu svetu/projektu) a pokud mozno vzneste alternativu! Jinak opravdu v tomhle nevidim zadny smysl krom nabouravat moralku a chut neco tvorit...
Caedmon
Příspěvky: 46
Registrován: 2. 10. 2006, 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

pokud budu chtit hrat v Cechach 12. stoleti, budu je hrat

Příspěvek od Caedmon »

ale chci kousek reality jenom pro me. chci kousek svojeho sveta. a s tim kouskem se chci delit. proto nehraju Cechy ale tvorim s dalsimi lidmi novy svet. vsichni chytraci napadaji kazdy pokus o tvorbu sveta. pritom zrejme vypinaji mozek.

pro vsechny: JA NETVORIM SVET ABYCH HO VYTVORIL, tvorim ho proto, abyxch ho pri tom prozil a ten prozitek pak pri PJingu predam dal.

Fritzs: kdyz to tvoje tvrzeni vemu doslova, tak se vsichni lidi muzou vykalet na psani dalsich knih. vzdyt vsechno uz bylo napsano - vsechny knizky jsou IMHO z pismen, tak ty dalsi jsou preci kopie
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Resurrection píše:A co treba tohle: svet se chova veru skutecne, jak tady popisoval treba Gran nebo Caedmon, ale v nem se odehravaji uzasne veci (draci, velke bitvy, souboje hrdinu atd. - pravdepodobne vseobecna predstava originality).
Já za skutečně originální svět považují takový, kde se z našeho pohledu velké a originální věci odehrávájí běžně... tj. svět, který na první pohled vypadá absolutně šíleně, ale pokud o tom člověk přemýšlí, dojde mu, že v rámci místních axiomů, jako třeba fyzikálních zákonů, to prostě takhle fungovat musí...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Caedmon
Příspěvky: 46
Registrován: 2. 10. 2006, 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Caedmon »

Resurrection, souhlasim s tebou. tez koncim s touhle priblblou debatu typu:
nic o tom nevim ale nelibi se mi to. kluci, otevrete trochu ty svoje hlavy...
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

Fritzs píše:
Resurrection píše:A co treba tohle: svet se chova veru skutecne, jak tady popisoval treba Gran nebo Caedmon, ale v nem se odehravaji uzasne veci (draci, velke bitvy, souboje hrdinu atd. - pravdepodobne vseobecna predstava originality).
Já za skutečně originální svět považují takový, kde se z našeho pohledu velké a originální věci odehrávájí běžně... tj. svět, který na první pohled vypadá absolutně šíleně, ale pokud o tom člověk přemýšlí, dojde mu, že v rámci místních axiomů, jako třeba fyzikálních zákonů, to prostě takhle fungovat musí...
Jo, to je přesně to, čemu se chceme za každou cenu vyhnout. NUTIT hráče přemýšlet a donutit je sežrat ten náš šílenej svět... Mě osobně jako hráče všechny světy, které mě nutí adaptovat se na jejich realitu neskutečně štvou a z principu se mi v nich nehraje dobře. Nedokážu se vcítit do postavy, natož do světa... a imho nejsem sám.

A řekněte upřímně: Planescape je ultra originální, žejo, ale komu se v něm hraje dobře a dokáže v tom světě skutečně hrát JAKOUKOLIV ROLI?

Nemusíte namáhat mozkovny, nikdo to totiž nedokáže. A proč asi?
Caedmon
Příspěvky: 46
Registrován: 2. 10. 2006, 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Caedmon »

Fritzs - zrejme se tedy nase predstavy uplne rozchazeji. ja skutecne nechci kravy s kridlama. jestli ty, fandim ti a vim, ze tvuj svet me pritahovat nebude.

ale fandim ti. jestli delas novou zemeplochu, drzim ti palce.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Caedmon: Poslední projekt na kerým sem dělal, byly Temný Slunce (pracovní název, nic společného s Dark Sun) ještě tady někde sou, buď v Projektech, nebo už v Archivu... jednou bych se k nim chtěl třeba i vrátit... a to byl takovej celkem reálnej Sci-fi postapo setting...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Resurrection píše:A řekněte upřímně: Planescape je ultra originální, žejo, ale komu se v něm hraje dobře a dokáže v tom světě skutečně hrát JAKOUKOLIV ROLI?

Nemusíte namáhat mozkovny, nikdo to totiž nedokáže. A proč asi?
No vždycky můžeš hrát základníka... a to může být ta největší sranda, protože premisa je v takovým případě pochopit, jak vlastně sféry fungují...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Caedmon
Příspěvky: 46
Registrován: 2. 10. 2006, 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Caedmon »

FRITZS: jak rikam:fandim ti...
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

Fritzs píše:No vždycky můžeš hrát základníka... a to může být ta největší sranda, protože premisa je v takovým případě pochopit, jak vlastně sféry fungují...
Přesně! A v tom je jádro pudla. Planescape se dá nějak věrohodně a rozumně hrát jenom jako člověk (elf, trpoš...) co přijde ze základní sféry. Neví nic o tom světě a komparuje ho se svojí realitou, aby zjistil jak to tam funguje. To je obsahem té tebou zmiňované premisy. Ale na to potřebuje tu svojí realitu, která je v případě DnD té naší podobná až až (nic originálního, řečeno místními měřitky).

Z našeho pohledu půjde o něco podobného. Budeš cosi, co má své pevně dané původní prostředí (lidská společnost, tedy nejprve by každý měl být člověk) a pak se můžeš dostat kamkoliv, kde to bude ultra jiný a odlišný. Budeš to komparovat a budeš schopen to věrohodně hrát...

A to je základ našeho pojetí hratelnosti.
Secrets are power.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jak tady nekdo mluvil o zakazani slova klise -- obavam se ze to nepujde :)

Neco co neni originalni a uz tady bylo je "neoriginalni"
Neco co tady uz bylo tolikrat ze je to tak trapny az je to k smichu je "hodne neoriginalni"
Neco co tady bylo uz tolikrat ze to ani neni k smichu a je spis smutny ze autori nemaji ani spetku originality ... takovym vecem se rika "klise" 8)
But nobody came.
Caedmon
Příspěvky: 46
Registrován: 2. 10. 2006, 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Caedmon »

SOSACEK: presne tak ! uplne mi beres slova z ust! lidi, co vrtaj do jinych aby neco nedelali, ze je to zbytecny. to:
Neco co tady bylo uz tolikrat ze to ani neni k smichu a je spis smutny ze autori nemaji ani spetku originality ... takovym vecem se rika "klise"

lidi, co do neceho kecaj aniz o tom maji byt jen zakladni predstavu, jsou klise. uz jsem jich potkal desitky. a VSEM JSEM JIM VYTREL ZRAK JEJICH POUZITYM PAPIREM

nezlob se na me, nechci te urazit, jen... pockej par tydnu, pak ta debata bude mit smysl:)
Zamčeno

Zpět na „Orb“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů