Co dalej s RPG forom?

Archivované technické diskuze o slovenském fóru, s nímž jsme se v říjnu 2006 spojili.
Uživatelský avatar
elder
Příspěvky: 226
Registrován: 8. 6. 2005, 08:48
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od elder »

Ok, idem na to.

Máš pravdu, na českom Fóre sa pohybuje viac ľudí. Škoda, že tu to nie je také živé. Aj som dúfal , že by preklad GURPS mohol prilákať viac ľudí, čo by sa isto páčilo aj Crowenovi, ale asi som sa mýlil. Nuž, nebudem to znásilňovať a budeme to riešiť tam.

offtopic pre crowena
Crowen, keďže české fórum teraz prebehlo reorganizáciou a stále sa tam hovorí o spájaní komunity, neuvažoval si aj ty o spojení nášho fóra s českým? Pochopím ak budeš zásadne proti. Predsa len je toto fórum tvoje "dieťa", a mne by tiež bolo ľúto niečo také opustiť. Ale na druhej strane by to isto malo svoje výhody. Viem napríklad, že teraz sa mu aj tak moc nemáš čas venovať. A si na to sám. Ja osobne na moderovanie tiež nemám veľa času. Niekedy nemám čas ani na čítanie príspevkov. Na českom fóre je aj moderátorov aj administrátorov viac a myslím, že to tam dosť dobre funguje. Ïalšia výhoda je viac čitateľov a návštevníkov. Obaja vieme, že tu sa moc dvere z pántov netrhajú. A väčšina ľudí čo prispieva tu prispieva aj na českom fóre. Však aj slovenský preklad Fate sa rieši tam. Skús pouvažovať. Verím, že Markus by ti s prípadným prevodom určite pomohol.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

<OT>
V tom pripade by som sa aj ja ako Veduci Zivel RPG sekcie Annuna pridal k tomu, ze by som podporoval dualny model publikovania clankov so sucasnym odmigrovanim RPG stolov for pod ceske fora ;-)
</OT>
Uživatelský avatar
elder
Příspěvky: 226
Registrován: 8. 6. 2005, 08:48
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od elder »

Hmm, crowen asi nečíta toto fórum. Pošlem mu tie naše návrhy cez PM.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

<OT>
Connecting people... 8)

Ehm, chtěl bych tohle vyřešit odobně s Crowenem, už mě to taky napadlo. Ale v tuhle chvíli ještě nejsem s českým Fórem zcela spokojen a upravuju ještě pár věcí. Spojení jsem chtěl Crowenovi nabídnout, ale teprve až dokončím to, na čem pracuju.

Je to tajemství a nesmí se to nikomu říkat.

Ehm....

Sakra!
:D
</OT>
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

citam to tu, viem o tom, len absolutne nemam cas na to nieco normalne odpovedat, som akosi casovo vytazeny a predtym som bol chory... snad sa cez vikend dockate nejakej inteligentnej odpovede...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Crowen, toto jsem s tebou chtěl řešit - ale jak říkám, nechával jsem to na dobu, až dodělám to, co potřebuju. Elder mě předběhl :x Už mám v hlavě pár myšlenek a návrhů, v žádném případě jsem si to nepředstavoval tak, že "FORUM SK zavřeno, všichni běžte na FORUM CZ." Uvažoval jsem o splynutí, nikoliv o přechodu.

No, počkám na tvou inteligentní odpověď, kterou jsi nám slíbil přes víkend, a pak možná řeknu něco víc 8)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Takze par myslienok:
- slovenske rpg forum by som nerad zavrel, predsa sa len najdu ludia co povedia "na ceske fora chodit nebudem" (to plati aj opacne)
- forum na czechdnd ma povest anti DrD a trochu aj elitarstva, co moze byt na skodu (dokonca sa o tom uz na fore aj diskutuje)
- podla mna si este stale vela ludi spaja ceske forum s DnD, a nie so vseobecnym rpg forom (vid domenu, temy, ucastnikov, skiny, ...)
- minimalne by som tu po splynuti (som zvedavy na markusov navrh) nechal fora pre projekty zavesene na rpg.sk
- pracujem na RPG.sk verzia 2, kde by som rad spravil nejake nove funkcie, este to nemam cele ujasnene a toboz urobene, takze o tom pisat zatial nebudem. po spusteni som chcel oslovit Annuna, u ktoreho rpg sekcia tiez nie je nejako velmi navstevovana (a skvor len tak preziva popri ostatnych sekciach, staci si pozriet pocet prispevkov, rpg tvori ani nie 5%), a spravcov Castle o spojenie rpg for do jedneho slovenskeho rpg fora (aj na annun aj na castle chodia ludia, ktori na ceske forum ani nepachnu)
-trochu ma mrzelo, ze aj ked sa napr pre Warheart vytvorila sekcia, zacalo sa diskutovat o tom na annune (ale to bolo aj trochu technickeho razu, corvus ma rpg.sk blokovane v praci spolu s dalsimi webmi o hrach)
- slovensky preklad fate sa riesi na ceskom fore, lebo tam vznikla myslienka prekladu do cestiny, ale nakoniec sa toho chytilo viac slovakov :-)
- dalej si myslim, ze rpg.sk by forum mat malo, predsa len to je jeden z mala rpg portalov v sr/cr
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

Nuz, este som sa nestretol s otvorenym nazorom, ze na ceske fora chodit nebudem. Vzhladom na ehm potencialny narast slovenskej RPG komunity (traja novi vazni navstevnici za minuly mesiac) nepredpokladam, ze by toto bol obrovsky problem. Mas s tym nejake skusenosti?

Celkovo mam zo slovenskej komunity pocit, ze je to znacne a pomerne zbytocne rozstiepene (tento nazor prezentovalo viacero ludi a nebol to len Alnag). Vsetky tri slovenske fora su take, ze jeden za osemnast, druhy bez dvoch za dvadsat. Produkcia novych RPG prispevkov je na vsetkych troch rovnaka....teda rovnako miziva.

Hm? Markus?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já v tuhle chvíli nemám moc co dodat. Crowen má ve všech bodech pravdu a já ho chápu že nechce nic slučovat. I podle mého názoru by sloučení teď nebylo dobrý nápad. Teď. To jako dnes. Kdyby se na tom zapracovalo, věřím tomu, že by to dopadlo dobře.

Co jsem si sliboval já, je Crowenův přínos. Vím, že Crowen by mohl mít spoustu dobrých myšlenek (já taky :wink: ) a že společně bychom dokázali vymyslet opravdu dobré řešení. V tuhle chvíli vám neřeknu nic, protože nic vymyšleného nemám. Hodně si slibuju od potenciálního rozhovoru s Crowenem.

Jak to tak vypadá, ani já ani Crowen zrovna nemáme moc času na rozdávání. Já v sobotu odjíždím na 10 dní do Polska a teď mám plné ruce příprav. Do toho hraní RPG, překlady, škola... Omluvám se, ale nemám čas ani chuť začít plánovat ještě slučování Fór.

Vrátím se k tomu tak za dva týdny, OK?

Crowen: Rád bych si s tebou někdy promluvil. ICQ nebo maily. Ale zatím to, prosím, odložme.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jo, ale v žádném případě nebráním vám, abyste se nad tím zamysleli beze mě.

Myslím, že tohle je dobré místo i čas. Jestli chcete, můžete se (jako návštěvníci obou Fór) zamýšlet nad tím, jak provést sloučení - a jestli vůbec? Co by se muselo změnit na Českém Fóru? Čím se české Fórum může poučit od Slovenského? Co změnit, přejmout, vylepšit, atd. Budeme jedině rádi, když uslyšíme i názory jiných lidí.

Já se s ochotou zapojím do diskuze, jak budu mít čas. Ale na sepsání podrobné "analýzy", všech svých myšlenek, nápadů a návrhů, teď nemám.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Markus: icq sa nebranim, ked budes mat cas, kludne ma kontaktuj. malo by sa povalovat pri kazdom mojom prispevku...

Pokusim sa dat nejake myslienky co s forom/rpg.sk na papier, a mozeme sa k tomu vratit za 2tyzdne
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay »

Co takto po pripadnom zluceni for pouzivat link ako rpg.net / alebo s inou medzinarodnou priponou /com/
neviem nakolko zlozite by bolo prehodenie, ci ziskanie pozadovanej domeny, takze to je skutocne iba navrh.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

Allathay píše:Co takto po pripadnom zluceni for pouzivat link ako rpg.net / alebo s inou medzinarodnou priponou /com/
neviem nakolko zlozite by bolo prehodenie, ci ziskanie pozadovanej domeny, takze to je skutocne iba navrh.
Obavam sa, ze taketo lukrativne domeny su uz vypredane. RPG.net je znamy RPG server, RPG.com su Reprographic Products Group.
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay »

myslel som iba, ze cz/sk projekt by mal mat nejaku medzinarodnu priponu / .sk alebo .cz by mohla byt mattuca, ze ide cisto o forum jenej narodnosti
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Uvažu o přechodu na doménu www.rpgforum.cz. CzechDnD máme zaplacené do léta, takže do té doby to vydržíme a potom tradá!

Nebo se můžete zaregistrovat v Srbsku a Černé hoře, čímž bychom získali příponu .cs :wink:

Jak je to s přípomani .net a .com a jak se dají získat, to bych se musel podívat. Nicméně pořád mi pro "československý" projekt přijde lepší mít příponu .cz (takže je aspoň vidět, že je to "domácí") než .net (takže si člověk může myslet, že je to "zahraniční").
Zamčeno

Zpět na „Slovenské fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host