[Albion] Albion v elektronickej podobe

Společná sekce pro dva menší projekty RPG.sk: RPG systém Svet mýtov a herní svět Albion: Temný vek
Návštěvník

[Albion] Albion v elektronickej podobe

Příspěvek od Návštěvník »

Taka nedockava otazka nepozorneho a netrpezliveho Baka-orka
co tak urobit to elektronickej podobe? na D&D je vela alernativ, no nikoho nenapadlo urobit to vo WWW rozhrani, repsektive napadlo no neuskutocnilo sa to (nenasiel som to)...
kolko casu sa usetri (dosledkom coho bude vacsia pritazlivost projektu) ked si rasy, k nim statistiky aj zbrane + zasoby mozeme vybrat hned v pocitaci a pracovat dalej v pocitaci (map generator, alebo aspon map editor) ked chcem ist mimo compu uz mozem vytlacit predrobene sheety a mapy. No ak nechcem odist od PC, ze by mi to PC aj pomohlo, resp. vypocitavalo najelementarnejsie boje, skill pokusy, vzdialenosti na zasah (mecom, lukom) alebo len hadzal kockou a hned pripocital hodnoty z elektronickeho sheetu postavy... no aspon nieco... cokolvek... slo by to?
po dopilovani by snad aj sla online verzia... aaale to uz niet tolko dolezitvone
Gatts

ups.. kde je moja vychova (haha..aka vychova :P)

Příspěvek od Gatts »

ten anonymny hore, toz je gatts, Karol, ja

kedze ma nieco ako "nase" (lovenske) rpg fakt zajima az bude nieco kde je treba nejaku tu ruku (oko, prst...) treba prilozit k dielu, alebo nieco testovat alebo whatever tak kontakt:
karol13@gmail.com
Uživatelský avatar
Saimon
Příspěvky: 56
Registrován: 5. 3. 2005, 11:48
Bydliště: Prešov-SK

Příspěvek od Saimon »

Anonymous píše:Taka nedockava otazka nepozorneho a netrpezliveho Baka-orka
co tak urobit to elektronickej podobe? na D&D je vela alernativ, no nikoho nenapadlo urobit to vo WWW rozhrani, repsektive napadlo no neuskutocnilo sa to (nenasiel som to)...
kolko casu sa usetri (dosledkom coho bude vacsia pritazlivost projektu) ked si rasy, k nim statistiky aj zbrane + zasoby mozeme vybrat hned v pocitaci a pracovat dalej v pocitaci (map generator, alebo aspon map editor) ked chcem ist mimo compu uz mozem vytlacit predrobene sheety a mapy. No ak nechcem odist od PC, ze by mi to PC aj pomohlo, resp. vypocitavalo najelementarnejsie boje, skill pokusy, vzdialenosti na zasah (mecom, lukom) alebo len hadzal kockou a hned pripocital hodnoty z elektronickeho sheetu postavy... no aspon nieco... cokolvek... slo by to?
po dopilovani by snad aj sla online verzia... aaale to uz niet tolko dolezitvone

Nesúhlasím. Na počítači už je mnoho stolných RPG či už formou chatu alebo fór. Lepšie je to naživo.... bez PC...
Proste fantasy!
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Příspěvek od Gatts »

Lothar Amadien píše:
Anonymous píše:Taka nedockava otazka nepozorneho a netrpezliveho Baka-orka
co tak urobit to elektronickej podobe? na D&D je vela alernativ, no nikoho nenapadlo urobit to vo WWW rozhrani, repsektive napadlo no neuskutocnilo sa to (nenasiel som to)...
kolko casu sa usetri (dosledkom coho bude vacsia pritazlivost projektu) ked si rasy, k nim statistiky aj zbrane + zasoby mozeme vybrat hned v pocitaci a pracovat dalej v pocitaci (map generator, alebo aspon map editor) ked chcem ist mimo compu uz mozem vytlacit predrobene sheety a mapy. No ak nechcem odist od PC, ze by mi to PC aj pomohlo, resp. vypocitavalo najelementarnejsie boje, skill pokusy, vzdialenosti na zasah (mecom, lukom) alebo len hadzal kockou a hned pripocital hodnoty z elektronickeho sheetu postavy... no aspon nieco... cokolvek... slo by to?
po dopilovani by snad aj sla online verzia... aaale to uz niet tolko dolezitvone

Nesúhlasím. Na počítači už je mnoho stolných RPG či už formou chatu alebo fór. Lepšie je to naživo.... bez PC...
no ked nemas moznost pristupu k pocitacu, tak nemas na vyber, a pekne papierikujes a gumujes a kockohadzes, lenze jedna z prych hintov vacsiny dobrych stolnych hier odporuca aspon jeden pocitac (minimalne pre DM ci pana jaskyne ci jak to chcete pomenovat) pre rychlejsie, praktickejsie a zaujimavejsie hranie...

ved som nepovedal ze by to na zivo nemalo byt, ale taketo elektornicke pomocky ozvivia to "nazivo" este viac...
po pregumovanych sheetoch a pociarkanych mapach a stovkach papierikov kde sa zanamevali medzihody a poznamky sme rychlo presli na PC support stolnej hry... hra ako taka zostala stolna a "nazivo" no bola omnoho putavejsia ked sme sa mohli viac sustredit na dej ako na gumovanie a smutenie nad donicenymi sheetmi a kockovymi papiermi a vecneho listovania v detajloch pravidlach...

kde iny, skusenejsi vidia vyhody, tam vy chcete byt spiatocnicky? oka
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Ked sa mi podari dokoncit pravidla a setting, tak planujem vyrobit nejaky interaktivny dennik pre postavu. Nie som taky dobry programator, aby som nakodoval nejaky program, ktory bude robit vsetky vypocty za hracov a PH, ale snad niekoho najdem, kto by to nakodoval...
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Příspěvek od Gatts »

crowen píše:Ked sa mi podari dokoncit pravidla a setting, tak planujem vyrobit nejaky interaktivny dennik pre postavu. Nie som taky dobry programator, aby som nakodoval nejaky program, ktory bude robit vsetky vypocty za hracov a PH, ale snad niekoho najdem, kto by to nakodoval...
nooo... uz napriklad elektronicky dennik ju uzasna pomoc... fakt.. hlave pre PJa (DMastera) jo jo... a do toho hodit simulator kocky (aj ked musim uznat ze hadzat kocky mna aj spoluhracov vzdy ohromne bavilo... to vzdy sli strasne teorie ktora najcastejsie hadze velke ci male cisla :D )

no.. vlastne by to bolo nieco co sa da (dokonca pre D&D AD&D, ci D&D 3d ed, to tak je) urobit v tabulkovom editore, excel napriklad...

my sme pouzivali prisernik (meno prisery, k nej level, a vyhodilo to tie najzakladnejsie vlastnosti a schopnosti.... zlozitejsia verzia vedela prihodit aj mena, nabozesntava, odmeny pri porazeni, zbrane skilly atd... ale to uz bol fakt aj na profikou prilis zlozita verzia aby len tak zvnikla z mesiaca na mesiac... ) ono totiz to treba fakt narvat hromadou informacii, a ak som spravne pochopil a este ani v textovej forme nie su vsetky dokoncene, nema zmysel to robit v elektronickej

no a nakoniec, az by sa nasli dobrovolnici tak priseram, bohom, zbraniam atd urobit aj obrzcoky... stacili by take 64x64 ci dokonca 32x32 ... v 16 farbach... alebo 256... a to by si mal dobrovolnika vo mne... take prkotiny robim rad :D
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Saimon
Příspěvky: 56
Registrován: 5. 3. 2005, 11:48
Bydliště: Prešov-SK

Příspěvek od Saimon »

Crowen viem ako by som ti mohol pomôcť. Daj mi predlohu sveta, poprípade pošli na mail a ja Ti vypracujem: miestnu históriu, názvy miest, dedín, jaskýn, postáv, proste všetkého možného... ja môžem byť taký príbehovo-hrací týpek...
Proste fantasy!
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Příspěvek od Gatts »

Lothar Amadien píše:Crowen viem ako by som ti mohol pomôcť. Daj mi predlohu sveta, poprípade pošli na mail a ja Ti vypracujem: miestnu históriu, názvy miest, dedín, jaskýn, postáv, proste všetkého možného... ja môžem byť taký príbehovo-hrací týpek...
uau uauau... jooo... a hlavne ani jedon nezabudnite ze keby ste k comukolvek chceli akukolvek kresbu.. som tuuuuu

karol13.gmail.com

:D :D :D
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Vdaka za ponuku pomocnej ruky, ked sa trosku casovo skonsolidujem (citaj ked dopisem diplomovku a spravim statnice, tj niekedy v juni) tak budem mat o hodne viac volneho casu a urcite vam nejaku robotu najdem :-)
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Příspěvek od Gatts »

crowen píše:Vdaka za ponuku pomocnej ruky, ked sa trosku casovo skonsolidujem (citaj ked dopisem diplomovku a spravim statnice, tj niekedy v juni) tak budem mat o hodne viac volneho casu a urcite vam nejaku robotu najdem :-)
nechcem byt papulnaty... ale to som uz pocuuuul... vsak uvidis :D :P (nie od teba... ale mnohi kamosi si mysleli ze kolko casu budu potom mat... a nic :D )
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Gatts píše:nechcem byt papulnaty... ale to som uz pocuuuul... vsak uvidis :D :P (nie od teba... ale mnohi kamosi si mysleli ze kolko casu budu potom mat... a nic :D )
OK, tak sa mozes predviest. Posli mi pls mailom par obrazkov, napr. viking, elf, trpaslik, drak, alebo hocico co si kreslil. Popripade mozes poslat nejaku mapku, lebo urcite budem potrebovat urobit mapy...
mankin78

tik-tak-tik-tak

Příspěvek od mankin78 »

Cas ubieha a svet sa ruti do zahuby.
No, ruti... nikde nic, akosi pomynulo skuskove obdobie a stale nic, tak neviem. Deje sa nieco?
Mankin78
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: tik-tak-tik-tak

Příspěvek od crowen »

mankin78 píše:Cas ubieha a svet sa ruti do zahuby.
No, ruti... nikde nic, akosi pomynulo skuskove obdobie a stale nic, tak neviem. Deje sa nieco?
Mankin78
Nieco sa deje, Saimon mi poslal nejake materialy k vikingom, len akosi som to nestihal cele preletiet, mal som este nejake vybavovacky v sukromnom zivote, promocie, ... Slubujem, ze sa polepsim.
mankin78

...a furt nist

Příspěvek od mankin78 »

Je 31.8.2005 9.34 zulu...
...a svet Albionu v temnotach je sputany,
kto vyslobodi ho a na svetlo vyvedie?
Snad povstane rek z naroda odvazny
a zo slavou nehynoucou k nam privedie
svet Albionu ospevovany,
nech ine svety mozu zavidiet...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Toto téma bylo převedeno z bývalého fóra na adrese forum.rpg.sk.
Zamčeno

Zpět na „Albion a Svet mýtov“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti