Jarná Slezina 2007 - návrhy na hry

Archivní témata z historicky první sleziny tohoto Fóra.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Jarná Slezina 2007 - návrhy na hry

Příspěvek od Joe »

Dám to sem, páni a dámy, aj keď je plánovanie Jarnej Sleziny ešte pred vlastným úvodom ;)

Rád by som si zahral hru z prostredia Amberu - vedenú podľa Amber Diceless RPG. Tým narážam najmä na Pietu, ktorý s ním má skúsenosti.

Pieta / ostatní, čo hovoríte?

Vyjadrite sa aj ostatní, aké hry by ste chceli mať na ďalšej Slezine?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Já připravím detektivku/politiku založenou na střetu velmi rozdílných kultur, pochopitelně odehrávající se na Erinelu. Postavy budou hrát diplomaty a jejich doprovod pocházející z Aledonie (klasické středověké fantasy), a zkusí osondovat terén a případně navázat diplomatické a obchodní styky s Velkou Maronií na ostrově Pangoru. Tamní kultura je volně inspirovaná starověkou Mezopotámií, Egyptem a trochu Mayi, Aztéky a Inky, mají tam dobu bronzovou a o existenci erinelské pevniny pangorští dosud nevěděli. Podle pangorských učenců tam jsou jen Mořské ostrovy obývané nějakými démony v soví podobě...
Téma je trochu podobné Sosáčkovu BW na právě uplynulé Slezině, ale jde o lidi a ne o elfy/trpaslíky, hráči hrají jen za jednu stranu a hlavně hráči ví o tom, do čeho jdou, stejně jako postavy - to jest skoro nic...
Na systému se dohodneme potom, asi GURPS nebo DrD+.

V případně zájmu a volného času můžu navíc zopakovat Narrenturm na Orlím štítě.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Ja pripravim Mountain Witch, ktory sa kvoli mojej nepritomnosti neuskutocnil. Vedel by som pripadne pripravit este jednu hru (zavisi aj od dlzky jarnej Sleziny), t.j. Paranoiu XP, mozno Polaris (ak dovtedy bude), The Shadow of Yesterday alebo DeGenesis, mozno nejaky temnejsi FATE (na ukazku, ze to ide aj nefraskovito), Warhammer Fantasy alebo GURPS Call of Cthulhu/Delta Green. Skoda, ze kopa vybornych hier sa nehodi na one-shot, ako napr. Sorcerer alebo Burning Empires.

Velmi rad by som si ako hrac zahral Burning Wheel a nieco hororove.

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarná Slezina 2007 - návrhy na hry

Příspěvek od Pieta »

joeyeti píše:Rád by som si zahral hru z prostredia Amberu - vedenú podľa Amber Diceless RPG. Tým narážam najmä na Pietu, ktorý s ním má skúsenosti.
To naráží na pár problémů - v Amberu jsem vždycky jen hrál, nikdy hru nevedl; nejsem vůbec zkušený GM; už si dávno nepamatuju, co všechno se to v tom Amberu děje (:


Já bych z her mohl nabídnout znovu Shadows, a pro zájemce nějaké rychlé a zběsilé kungfu.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Jarná Slezina 2007 - návrhy na hry

Příspěvek od Joe »

Pieta píše:
joeyeti píše:Rád by som si zahral hru z prostredia Amberu - vedenú podľa Amber Diceless RPG. Tým narážam najmä na Pietu, ktorý s ním má skúsenosti.
To naráží na pár problémů - v Amberu jsem vždycky jen hrál, nikdy hru nevedl; nejsem vůbec zkušený GM; už si dávno nepamatuju, co všechno se to v tom Amberu děje (:


Já bych z her mohl nabídnout znovu Shadows, a pro zájemce nějaké rychlé a zběsilé kungfu.
V Ambere sa deje to, čo tam dáš :D
Podľa mňa by nebol problém vymyslieť si aktuálnu situáciu, keďže by šlo o One-Shot a nie Campaign...
A neviem, kto iný by bol schopný, aspoň trochu, z hľadiska GMa Amber pripraviť? Je tu niekto iný, kto to hral? (Ja napríklad som to ani nehral, ani som nič moc zatiaľ ne-GM-oval, takže... by to bolo veľmi na vážkach...)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Já bych také něco připravil... jen takhle v předstihu nevím co 8)

Bifi: Což takhle DeGenesis ve Fate... tady by se myslím dalo celkem hezky pracovat s body osudu - žánr a nálada DG jsou celkem jasné až nakažlivé... já bych do toho šel, klidně i jako vypravěč, DG mě láká už delší dobu, svého času jsem ho i kus přeložil.
Naposledy upravil(a) Conlai dne 2. 11. 2006, 17:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

To nie je zly napad, ale je tu ten problem co som pisal inde - ak hraci nepoznaju ten svet, pripadne akesi "zanrove kriteria", tazko mozu bodmi osudu zasahovat do deja. Ale napad je to moc dobry, ked tak nad tym rozmyslam...
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Já zvážím, jestli budu chtít příště dělat nějakej horor, protože volný večer stojí asi za zvážení. Každopádně mě lákají Deliria, pokud je do té doby seženu a nastuduji. Ale je to asi ještě předčasné.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Co bych opravdu rád zahrál, je něco z prostředí Duny, ale nakolik je tato tužba reálná, těžko říct, ale určitě by to šlo po nějaké přípravě.

Asi bych rád zprovoznil tu Alphu Centauri, s tím že na to půjdu trochu od lesa.

A možná ještě nějakou tu hru v Storyteller´s Clue systému verze 1.1. :D

A jinak cokoliv mi kdokoliv nadhodí a zaujme mne. Jsem mladý a svobodný.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22591
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Eh, nějací zájemci o Svět 1938? Jen nastíním, že v té době bude Československo okupováno Německem po prohrané válce, při které se však Wermacht velmi vyčerpal - a větší prostor dostanou technické vynálezy, tajné služby a cizáci.

A rozhodně jestli někdo povede Paranoiu jako paranoiu, s Počítačem a klony, tak bych se zahrál. Jedno jaký systém.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Pojedu pouze pod podmínkou, že si budou fotoaparáty dávat pozor na to, co dělaj proti vůli těch, kteří si to nepřejí.
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bart »

taky bych něco přivez... jestli si do tý doby stihnu vymyslet, sepsat a otestovat systém... ale už mám nápad, takže to možná vyjde:
mělo by jít o variaci na narativní systém inspirovanej řeckou mytologií, kde budou předdefinovaný nejen postavy, ale i jejich příběhy až do konce (do smrti) - v zásadě by mělo jít o to, že je jasný co se stane, ale hráči musej vymyslet jak... a možná, že v týhle hře pude vyhrát...
ale všechno se ještě může změnit, vymejšlim to teprve od včerejška. :D
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Trevenorboven píše:Pojedu pouze pod podmínkou, že si budou fotoaparáty dávat pozor na to, co dělaj proti vůli těch, kteří si to nepřejí.
Když to jasně řekneš napřed, určitě ti všichni fotografové rádi vyhoví.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22591
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Trevenorboven píše:Pojedu pouze pod podmínkou, že si budou fotoaparáty dávat pozor na to, co dělaj proti vůli těch, kteří si to nepřejí.
Myslím, že v případě digitálů je to poměrně jednoduché, přépadně stačí snímek zkontrolovat a když tam budeš, tak vymazat.

(Ale napadá mě, jestli nechceš být focen bez svého vědomí, tak nechoď po Praze, nebo si najdi, kde všude jsou kamery. Myslím to vážně, pokud ti takové věci skutečně vadí.)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já budu dělat Cadwallon a možná zeměplochu ve Fate s bráchou. A když bude hotov připravím WOD Novosibirsk :)

Ale Amber bych si zahrál :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Slezina - podzim 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů