Reporty a zápisy

Archivní témata z historicky první sleziny tohoto Fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Reporty a zápisy

Příspěvek od Vlasák »

Aby tady nevznikal chaos a dva lidi nedělali na tomtéž anebo v duchu, že to dělá druhý na ničem, tak domlouvací théma o tomto.

Myslím, že spousta, ne-li všechny hry by si zasloužily nějakou formu zápisu ze hry. Ať už pro archivní účely, tak i proto aby i druzí měli představu, co "se hrálo vedle".

Není nutná chronologická forma zápisu, není nutné zapisovat vše. Stačí třeba jeden charakteristický zážitek oči postavy, či zpětné zhodnocení očima postavy. Anebo naopak popsání výseku hry... Možno též přinést několik různých forem pohledu na tutéž hru. takže se tu můžete domluvit, kdo co z čeho jak.


Dále, píšu takový volný "deník" Sleziny. Do konkrétností příliš zacházet nejde, protože to by pak vydalo na celou bichli, ale některé vypečené situace jistě stojí za to zaznamenat.

Takže pokud máte nějakou historku z cesty, z příjezdu, z pobytu, z kecání, z her, která by se mohla hodit na dokreslení tohoto obecného deníku, hoďte mi ji do PM nebo sem a já jí zaincluduju.

Chcete-li si napsat vlastní, osobní report, také možné. Iniciativě a tvorbě se meze nekladou :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Co se zápisů z her týče, navrhuju to takhle:

Vypravěč napíše úvod, ve kterém trochu shrne celou hru. Čili o co šlo, čím byla hra specifická, kdo v ní vůbec hrál, jaké byly postavy... a velmi, velmi stručné shrnutí příběhu.
Např. já u svého MLwM stručně popíšu, jaké jsme vytvořili postavy a Pána, zmíním hráče. V jednom odstavci popíšu příběh každé z postav a zmíním, jak to celé dopadlo.

Jednotliví hráči by potom mohli přispívat osobními postřehy a popisy vybraných scén nebo zážitků, které se jim líbily.
Např. ačkoliv já shrnu příběh Fritzovi postavy do jednoho odstavce, Fritzs se může rozhodnout, že detailněji popíše scénu, kdy Trevenovi vypichoval oko :>;o) A Bazi zase, jak se divoce snažil přehodit na kostkách pána a i s Upřímností se ne a ne zadařit. Atd...

Jinými slovy, Vypravěč napíše nějakou základní kostru a hráči by potom mohli doplňovat vybrané detaily? Co vy na to?

Jo a kdybyste tedy někdo psal zápis ze hry, pošlete ho prosím do sekce Zápisy z her, nikoliv tady do Sleziny (Zápisy nejspíš sleduje víc lidí). Díky.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Já bych rád pro účely stránek Romikovo družiny napsal něco ve smyslu "Jak jsem já proplul Slezinou" tam to bude z mého pohledu a bude to takové jen jakoby můj deník.

Nicméně, Vlasáku do pošty ti jistě nějakou tu vtipnou historku pošlu, myslím, že jsem jim viděl, zažil a způsobil pár:-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

RomiK: super, jak deník, tak jednotlivé storky :wink:

Hrubě napsáno mám zatím cca 3/4 slezinového reportu, snad to nějak zcvakám ještě zítra dohromady, ale úterý a středa je plná, tak tomu tomu spíš dám zraní do čtvrtka :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bart »

klidně napíšu stručný shrnutí her, jichž jsem se osobně zúčastnil, ale vůbec na to teď nemám čas a nerad bych to moc odflánul... ale jestli počkáte (tak tejden?)
Zamčeno

Zpět na „Slezina - podzim 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti