[Hra] Exalted

Archivní témata z historicky první sleziny tohoto Fóra.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

[Hra] Exalted

Příspěvek od Sosacek »

Byl by zajem o exalti hru? Tohle narozdil od BW vyzaduje nemale pripravy a nerad bych se s tim delal zbytecne, takze bych rad prozkoumal zajem predem.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

...možná aji jo, jesi to stihnu...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Že se tak ptám, ale... Co je to?
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Znáš Final Fantasy?

Tak něco podobného ;)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Kdysi jsem to viděla, díky za přiblížení.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

No, ne tak docela.

Je to "takovy fantasy". Odehrava se ve svete ktery je placka, a kde po zemi chodi vyvleni bohu. A vyvoleni Neporazeneho slunce, nejmocnejsiho bohu kdysi vladli svetu, ale zradou v radach podrizenych byli svrzeni. A ted se vraci.

Kdyz si predstavis treba Tygr a Drak, Klan letajicich dyk (nevim presne, nevidel jsem) a podobny veci, prihodis trochu Final Fantasy: Advent Children, malicko vhodneho anime, a protrepes tak dostanes Exalted. Vic se da najit treba v Dennim klubu v zapisech ze hry.

Ehm. Melo by to vypadat skutecne jako ty filmy -- vsechno by melo byt co nejvic cool a husty a vubec. Postavy se spoustou super schopnosti, bezva ucesu kteri se vydavaji na svoji nekonecnou epickou vypravu. Zhruba. Treba boj by mel vypadat fakt jak vystrizenej z kungfu filmu, a skutecne tak vypadat, ne ze se rekne "hustej boj" a znamena to dacet minut hazeni s hlaskama jako "utocim na nej" a "za deset" a podobne. I magie je podobna. Kouzlem se neda moc napadnout nepritel, ale da se s nim ROZDRTIT jejich pevnost na PRACH. A nepritel potom vyleze z trosek a vyzve te na kung-fu duel 8)

Jedna ukazka takoveho boje je tady: http://forum.rpg.net/showthread.php?t=252712 ale je dlouha a popisuje mechaniky. Ale sama o sobe mne presvedcila o tom ze mam udelat tuhle hru, a to je co rict :)

Jo, a taky tam figuruje rise ala pozdni rimska, takze je tam fakt bordel. A pres hranice sveta prichazi chaos. A vubec.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

popis exalted psany quasitem:
Exalted je anime fantasy hra. Někteří smrtelníci byli vyvoleni bohy, aby vládli světu a dostali nadpřirozené schopnosti. Neporažené Slunce má Solární vyvolené - bojovníky a vládce, Luna zas Lunární - tvaroměnce a iluzionisty. Sideričtí, astrologové a věštci, jsou vyvolení Pěti nebeských Panen. To jsou Nebeští vyvolení a přestože můžou žít hodně dlouho, jsou smrtelní a jejich duše se po smrti reinkarnuje do jiného člověka. Naproti tomu Pozemští vyvolení Elementálních draků jako jediní mohou zvětšovat svůj počet pouhým děděním - některé z jejich dětí mohou být také Dračí krve.

V Prvním věku spolu všichni Vyvolení vládli světu se Soláry v čele. Jejich vláda se ale stala dekadentní a zkorumpovaná a proto Dračí krve, nejslabší a nejpočetnější, na popud Siderických svrhli Soláry a vyvraždili je. Lunáři uprchli k hranicím světa a Sideričtí se skryli, aby pomocí kultu Dokonalé filozofie skrytě ovládali Dračí krve. Všichni Nebeští vyvolení byli prohlášeni za démony a jakmile se některý znovu inkarnoval, byl štván a zabit. Pár set let to fungovalo, ale pak přišel Velký mor a invaze elfů, která byla odražena jednou důstojnicí Dračí krve, která aktivovala obranný systém Staré říše. První věk skončil a důstojnice se stala Šarlatovou císařovnou, která vládla Říši a světu po 750 let. Teď ale zmizela, Říše je na pokraji občanské války a hon na Nebeské polevil. Solárové se inkarnují v nebývalém počtu.
vice zde: http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=1531
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Dost mě zaujal ten placatý svět - projevuje se to nějak výrazněji?
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ani ne. Je to placka, nahore jsou hvezdy, za okrajem je chaos a uprostred je osm kilometru vysoka vez kterou pulka sveta pouziva jako navigacni bod kdyz je jasne pocasi.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:Ani ne. Je to placka, nahore jsou hvezdy, za okrajem je chaos a uprostred je osm kilometru vysoka vez kterou pulka sveta pouziva jako navigacni bod kdyz je jasne pocasi.
Tedy nějakých 20 000 km v průměru - to je slušný svět. A jak vypadá jeho okraj, tedy konkrétně hranice s chaosem?
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

no. ma pet polu - mist kde jsou dominantni nejake elementy (mimo tech standardnich je tam jestli drevo), kde se objevuji ruzne mutace. a na okrajich se objevuji dalsi mutace, samotna zem se meni a kdyz tam prijdes tak uz se nikdy nevratis stejny. jo a kdyz bytosi chaosu dostanou formu a tvar, a proniknou do Stvoreni, tak se jim rika Fair folk (tj. vicemene elfove), a maji moc alespon nad lidskymi sny, kdyz ne nad Stvorenim primo.

myslim. priznam se ze jsem tohle moc nestudoval.

ale jinak ten svet je fakt velkej. prekonat ho trva roky, pokud nemas treba ohnivy kocar pohybujici se rychlosti stovek kilometru za hodinu nebo tak neco.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

Pokud se teda dohodnete že se to hrát bude rád bych se přidal.
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

vypada to ze neni dost zajmu. ale treba se nekdo ozve. ale je fakt ze Exlated vzhledme k mnozstvi a slozitosti pravidel nejsou hra moc vhodna na onehosty.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:popis exalted psany quasitem:
Exalted je anime fantasy hra.
Uf! Tak to je teda brutální zjednodušení.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Pieta:
Já jsem v jádru jemný chlapec, ale mám své brutální chvíle. $D Když se snažíš popsat Exalted ve dvou odstavcích, zjednodušení se nevyhneš.
Insidious demon that aids evil mortals.
Zamčeno

Zpět na „Slezina - podzim 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů