[Hra] Markusovy hry

Archivní témata z historicky první sleziny tohoto Fóra.
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Hm, zdá se že jsem ten případ, co na místě zjistí že nemá co hrát. Ti, ke kterým jsem se hlásila, zrušili účast (Dalcor, Tuk-Enek) a bohužel horor mne tak moc neláká. Já vím, že nemáš přehled o místech, budu se hlásit na Dálavě.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Díky. Nemám co dodat, odpověděla sis sama :)

Ale pokud správně počítám a odhaduju, tak by bez problémů mělo vystačit místo na tebe i na Kina.
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kafe »

Je možno se přihlásit na Planescape???
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak jsem si to spočítal:
Účast na Planescape jsem slíbil Vlasákovi s Fritzem (protože jim to slibuju už dlouho) a Goranovi (aby si vyzkoušel Fate předtím, než v něm povede hru), což jsou 3 místa. Tímpádem mám volná ještě 3 místa a vás je... hodně :-?
Vyřešíme to prosím na místě, stejně to v ten pátek večer budou šílená škatulata, a nechce se mi to řešit po netu. Nezlobte se...

Na My Life with Master potvrzuji Fritzse a Baziho, takže vy dva jste in. Zbývají dvě místa. Pak se na MLwM ozývali ještě Treven, Romík a Kin, což je o jednoho člověka víc než tři :-? Ehm... jak jste na tom? Četli jste recenzi i tu ukázkovou hru a máte vyloženě zájem o MLwM, nebo prostě jen chcete "něco" hrát? Přirozeně dám přednost lidem, kteří o MLwM něco vědí a chtějí ho vyzkoušet.
Opět se prosím nezlobte, ale nějak vás vytřídit musím :roll:
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

koukam ze jsem mimo sanci pac jsem MLwM uz hral. v tom pripade bych se rad prihlasil aspon jako nejaka vypomoc. at tam jentak nezevluju :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Malinká oprava, já měl zájem o Planescape, nikolv o My life ...:-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sos: Vidíš... omlouvám se, že tě do MLwM nepřiberu, ale jak jsem říkal, dám přednost lidem, co to ještě nehráli :-? Jako výpomoc... no, nevím, minule se dva vypravěči neosvědčili, MLwM je lepší v jednom vypravěči. Nicméně možná bys mohl hrát nějaká NPC, nebo třeba příspívat nápady, to by bylo fajn. Domluvíme se na místě, jo?

Romík: MLwM ne? Super :D

Takže na MLwM to máme:
- Fritzs
- Bazi
- Trevenoborven
- Kin

Co vy na to? Počítejte, že chci, abyste si přečetli aspoň tu recenzi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

tak, tohle je vyřešeno. Já si většinu her domluvím až na místě, ale budu mít několik žánrově různých dobrodružství a tak doufám, že si někdo najde čas a zahraje si semnou:-) Na mnoho her jsem se nezapsal, protože bych rád zůstal hodně volný na vedení her.

Na My life ... (je sakra těžké si zapamatovat, kde se píší velká písmena) se možná budu koukat. Já bych na slezině rád zdokonalil své vypravěčské techniky - a co je lepší než hodnocení od zkušených lidí, že? :P
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Od téhle chvíle bych se v tomto tématu chtěl věnovat review hry My Life with Master... tedy Mého života s panem Miloslavem, který jsme odehráli na Slezině.
Pro Planescape jsem založil vlastní téma.


Uff...
tak My Life with Master mě nesmírně potěšilo. Přijde mi, že hra se celkem zdařila. Jelikož jsme ale nestihli si o ní nějak zpětně popovídat, rád bych to vyřešil po Fóru. Je to pro mě nesmírně důležité, protože MLwM je moje srdcová záležitost a snažím se v ní postupně zdokonalovat, tj. bych potřeboval slyšet všechny vaše názory a přípádné návrhy na zlepšení.

Chtěl bych znát názory všech hráčů (Bazi, Kin, Treven, Fritzs), ale celkem by mě zajímalo i to, co si o hře myslí diváci - bylo vás tam celkem požehnaně, ani jsem nestíhal registrovat, kdo všechno se na nás přišel podívat :wink:

Otázky jsou tradičně dvojího rázu:
1) Co si myslíte o systému My Life with Master? Mám tím na mysli svérázný přístup k mechanikám, střídání scén po jednom hráči, v každé scéně hod, podle nějž se vypráví výsledek, emoce, atd...

2) Co si myslíte o mém vedení téhle hry?
- co bylo fakt dobré? co se osvědčilo, na čem mám postavit své další hry? které momenty vás nejvíce bavily?
- co bylo naopak špatné? co nefungovalo, zdržovalo hru, ubíralo vám na zábavě? byla nějaká chvíle, kdy jste se nudili?

+
cokoliv, co máte zrovna na srdci.

Každý postřeh vítán. Předem dík.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Z pozice diváka - líbila se mi různorodost postav - byl tam syn pána, byla tam postava, která byla okolím vnímaná jako strůjce zla, byla tam jedna quasimodovská a jedna, která strach a nedvůěru vzbuzovala svým původem (voják cizák). I samotná hra se ve výsledku vyvrbila hodně přiběhově, byly tam captury, různé konce, nový pán atd., bylo to zajímavé.

Subjektivní dojem - možná díky příběhovosti ubylo trochu na jisté hororovosti. Ale těžko říct, v kůži postavy jsem nebyl; a možná taky i díky tomu, že jsem MLwM předtím hrál, tušil jsem co od hry už čekat.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

MLwM jsem hrál třikrát, vždy to bylo dramatické, ale nikdy ne hororové. Myslím, že je to tak v pořádku. Nebo spíš... je těžké navodit hororovou atmosféru s lidmi, kteří to hrají poprvé. Horor je dost složitý a protože v MLwM jsou hráči samotní tím zlel, museli by budovat všichni hráči společně - skrze hororové zahrání postav, patřičné popisy, eliminaci odlehčených situací, atd. A myslím, že to je fakt nemožné je chvíli, kdy MLwM hraješ poprvé a vlastně nevíš, do čeho jdeš, nevíš, jak ta hra bude fungovat, jak je projevují mechaniky na samotné hraní, atd...

Se stupňem dramatičnosti jsem osobně byl velmi spokojen. A rozhodně to nebylo slabé Kafe ( :roll: ). Třeba když se Fritzs vrhnul na Trevena, ucvaknul mu nos kleštěma a potom mu vydloubnul oko :-)=
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

jj, ta dramatičnost jednotlivých scen byla parádní a hlavně, a to bylo fakt super, to celé dávalo ten celek, to bylo taky pěkné. Když jsme hráli v červenci, bylo to takové dost roztříštěné - vlastně až na pár prolínaček, čtyři dost izolované příběhy, tohle naopak tvořilo celek. Diváctvo se mohlo koukat na konzistentní dílko a to bylo moc hezké.

S horovostí, možná líp nazvat to stísněnost nebo tak něco, ti vážně neřeknu příčinu, nebylo to nic markantního, prostě dojem. Třeba daný tím, že jsem se bohužel jen díval, možná třeba umístění do vesnice je podvědomě takové prostorově volnější. O to víc to ale právě bylo lepší jako to různorodé drama od začátku do konce.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Jako divák jsem si hru docela užil, i když jsem často utíkal k jiným věcem a neměl to v celku. Hra probíhala docela podobně tomu, co jsem čekal, a všechny postavy byly takové pěkně lidské i nelidské zároveň.
Co se horrorovosti týče, na to by to asi chtělo uzavřenější i zkušenější společnost, ale věřím, že to může být velmi hrůzná hra.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

My life mě prostě nadchnul ... líbylo se mi to že tam bylo hrozně RP, Markus je skvělý Vypravěč, spoluhráči byli taktéž výborný ...

Na My life ... se mi líbyla ta příprava, jak jsem si sedlli ráno a začali se domlouvat jak a kde budem hrát, krásně nám to všechno zapadlo. $D
har probíhala svižně a byli tam pěkné zvraty, s My life ... sem byl velice spokojen a můžu jen doufat že se mi někdy poštěstí si ho zahrát znova ^^
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Byla jsem přítomna jako divačka téměř celou dobu a musím říct, že to bylo skvělé představení. Z MLwM mám dojem že nejde ani tak o hru jako o divadelní scénář, který si účastníci předem domluví, vymyslí, připraví si scény a ty potom sehrávají pro pobavení vlastní i diváků. Hody kostkami přidávají aspekt nepředvídatelnosti a tedy i napětí. Ale v samotném závěru už spíš zdržovaly a ten impozantního závěr: "Nikdy nebudete jako Váš otec" nevyzněl tak jak by mohl jen kvůli smůle házejícího hráče. A to byla škoda.

Líbí se mi postup od hráče k hráči po scénách. Každý má čas připravit si zajímavou situaci a promyslet i případný zvrat podle hodu na kostkách. V případě této hry mi přijde interakce mezi postavy až nevhodná a rušivá.

Emoce jsou zajímavým prvkem MLwM. Celá hra je založena na emocích, a proto je dobře, že se využívají co nejvíc i při hodech kostkami. V některých případech bych ale byla trochu přísnější na odehrání dané emoce, je to přeci divadlo a co ti ostatní hráči neuvěří, to ochuzuje hru.

Markusi, tvé vedení hry je výborné. Obzvláště se mi líbilo to, že jsi nutil hráče dělat co dělá postava a nejen to popisovat. Opravdu jako na divadelní scéně. To se mi líbilo asi nejvíc na celé hře.

Teď trocha kritiky. MLwM je o zlém pánu a jeho zlých služebnících. Markusi, okamžiků kdy bych ti věřila, že jsi zlý pán Miloslav bylo jen málo. Bylo to určitě způsobené i tím, že celá hra byla odlehčená a ne tak hororová, jak by být mohla. Je těžké hrát zlouna, když všichni ostatní vtipkují. Přesto ti to musím vytknout, protože s tvým hereckým nadáním to nemůže být takový problém, a tak příště bych ráda viděla trochu drsnější scény od zlého pána. Hodně to pomůže atmosféře. To samé platí samozřejmě i pro hráče.

A na závěr: MLwM je velice náročná hra pro vypravěče, má úcta Markusi. Bylo to skvělé představení.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Zamčeno

Zpět na „Slezina - podzim 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host