[Hra] Markusovy hry

Archivní témata z historicky první sleziny tohoto Fóra.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sathel, díky za názor a za tvou připomínku. Zahrát Pána tak, aby byl děsivý, je zásadní úkol a zároveň ten nejobtížnější. Snažím se s tím porvat, ale vím, že mám ještě co dohánět. Největžší to je, když se hraje bez přípravy, jako na Slezině, a vypravěč si tedy nemůže předem pořádně rozmyslel děsivé chování Pána, případné propriety, atd.
(např. já jsem tu půlhodinu před hrou trávil vymýšlením úkolů a Pán už pak musel být čistá improvizace při hře - což byla možná chyba, příště si pokusím rozmyslet i Pána).

Zpětně mě zajímají scény, které jsem mohl zahrát děsivěji - např. vybavujete si, jak se Pán setkal s Bertem ve sklepě nad sklenicí zelených očí? Pán dával Bertovy příkaz a jako odměnu mu slíbil oči, dokonce mu podal tu sklenici do rukou. Bert odmlouval (něúspěšně) a Pán mu sklenici s očima vzal, položil ji zpět do regálu a řekl Bertovi něco ve smyslu: "Já si budu dělat, co chci, a ty mi do toho nemáš co mluvit."
ech... byl jsem moc měkkej...
Představte si tu samou scénu, kdy by Pán nevrátil tu sklenici do regálu, ALE vylil oči na zem, rozšlapal je a řekl Bertovi: "Za svou neposlušnost už nikdy žádné oči nedostaneš O-) !"

Celkově si myslím, že pan Miloslav své služebníky málo trestal a týral, což jim propůjčilo falešný pocit bezpečí a odvahy.
Dobrý postřeh, Sathel!
Napadají vás ještě nějaké scény, v nichž by Pán mohl být děsivější? A jak by to šlo udělat "správně"? Předem díky za nápady, moc mi to pomůže do příště.

A taky jsem rád, že se vám hra líbila a pochválili jste jí. Díky, potěší. Teď se ale prosím zkuste zamyslet, co se vám nelíbilo a co byste změnili. Rád bych to slyšel.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Taky musím uznat, že Markus má vypilovanou vypravěčovitost do opravdu velmi slušných rozměrů - hraje věrohodně (a pamatuje si tóny, barvy a patosy - na čemž třeba moje hraní kolabuje, protože tu a tam odbarvím, změním tón, použiju normální nebo tak - taky jsem na to trpěl při hře MLwMM) a velmi zkušeně umí vyhrotit situaci před hodem a pak dávat prostor k popisu po hodu, případně je připraven se toho ujmout sám (ačkoli nebyl nucen toho využít).

Souhlasím s Pietou v tom, že pokud bych chtěl sehrát MLwMM vážněji, zvolil bych (samozřejmě po tom, co už mi byl představen - před slezem jsem sotva věděl, o co jde) komornější atmosféru a delší přípravu.

Teatrálnější efekt, který hru protkával, považuji za následek právě toho, že okolo bylo hodně lidí. A ne, že bych s tím nebyl na spokojen. Dlouho jsem si nezahrál nějakou ...jak bych to nazval, abych nebyl kamenován... "fraškovitou" hru - vážné hry hraju skoro furt. Věřte nebo ne, beru svou první MLwMM hru v tomto ohledu za maximálně povedenou. Až si MLwMM budu chtít zahrát s hororovou atmosférou, udělám to. S lidmi okolo to ale nepůjde (diváci - nebuďte vztahovační, tohle byla otevřená hra, kdybychom byli proti Vaší přítomnosti, vyhnali bychom Vás - tedy aspoň já bych se o to pokusil).

K jednotlivým scénám se nemohu vyjádřit. Přestal jsem hry takhle vnímat. Když chci dělat reporty, musím si hru zapisovat. Což jsem nedělal celý víkend, protože jsem se chtěl soustředit jenom na hru (a stejně mi to moc nešlo - myslím to soustředění).
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Markus píše:Představte si tu samou scénu, kdy by Pán nevrátil tu sklenici do regálu, ALE vylil oči na zem, rozšlapal je a řekl Bertovi: "Za svou neposlušnost už nikdy žádné oči nedostaneš O-) !"
Nebudeš mi věřit, ale přesně tohle mě při té scéně napadlo, že by se mohlo stát, takže ano, v tomhle souhlas :wink:

Dále možná navodit trochu psycho, kdy by pán služebníkům prokládal podprahové hlášky "v tvých *očích* vidím (strach, radost...)", "podívej se mi do *očí*..." - je to prkotina, ale tebou zahrané a podané by to imho hodně dodalo na hutnosti.

Oslepování lásek mi přišlo takové samozřejmé. Trochu více drama tam a třeba by mohlo být zpestřené tím, že postava přijde za pánem do jeho laboratoře... "...a tam vidíš v nádobce čerstvě vypreparované oči... hnědé oči jako jsou krásně hnědé kaštany... skoro tak krásně hnědé, jako je má Evelína... anebo možná - mívala Evelína..."... Pak pán nevzrušeně debatující s postavou pokračuje směrem do kobky k celám... kde se v jedné v přítmí krčí Evelína - v přítmí, tj. zatím se neví, zda milá Evelína pásku přes oči už má, či ještě ne... A je už otázka, zda by to byly oči vážně její, či ne - myslím, že by to bylo jedna.

Ale tohle samozřejěm nejde vytýkat - jednak je po bitvě každý generálem, druhak ta půlhodina na přípravu je vážně málo. Smekám už před tím, co jsi i přesto dokázal vykouzlit.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Vlasák: Páni... ty hnědé oči Evelíny mě ani nenapadly. Díky za další postřeh. Vidím, že se ještě pořád mám co učit. (nicméně shazuju vinu na krátkou přípravu, člověk se musí na něco vymluvit, že? :roll: )

Kdybyste měli ještě nějaké nápady, jak víc zhutnit atmosféru, sem s nimi.
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Jednotlivé scény si moc nevybavuji, zkusím to obecně.

Důležitá je správná atmosféra, rozhodně bez diváků to půjde líp. Nějaké propriety (např. sklenice s fingovanýma očima, libovolná atrapa obrazu, plášť pro pána...) napomůžou důvěryhodnosti. Přítmí v místnosti by také mohlo být prospěšné. Pokusila bych se na začátku o velmi detailní popis pána a sluhů. U pána zkus připravit nějaké jeho zvyky (každé ráno snídá dvě "volská oka", všude má zrcadla vnichž si prohlíží své oči, neustále se vyptává jak jeho oči vypadají, každému dlouze zírá do očí...). Pak třeba nějakou děsivou historku ke každé postavě, kdy se k ní pán zachoval obzvláště krutě. Určitě si připrav odpovědi a tresty pro sluhy když vzdorují. Neboj se používat urážky, ponižování, vulgarismy, násilí... a naopak až slizky úlisný vděk, když úkol splní. Pán se musí sluhům hnusit, aby měli chuť ho svrhnout a aby nenáviděli sami sebe za to, že mu slouží.

Tu konkrétní scénu si dovedu představit pro Berta ještě horší. Bert pánovi vzdoruje, pán vezme Bertovi sklenici z rukou a klidným ale zlověstným hlasem mu říká: "Hloupý Berte, víš co se dělá s neposlušnými psisky? Necháš je spráskat bičem! (výhružka) Ale já tě mám rád, Berte (med), ujal jsem se tě, když tě všichni odvrhli pro tvojí znetvořenou tvář (využívá slabosti sluhy). Není to tak, Berte? (vyžaduje souhlas). Chtěl jsem ti ty oči dát (klam), ale tys mě sklamal, Berte! Zradil jsi mou důvěru! (psychický nátlak, křik) Chceš ji získat zpět? (smířlivým hlasem) Tak běž a tyhle oči, které jsem ti CHTÌL dát - vezmi a dej je sežrat těm psiskům, ke kterým bys patřil, kdybych tě nevzal pod svá křídla. Udělej to Berte a já tě nepotrestám." S rukou na Bertově rameni mu podává zpět sklenici. Pak dodá: "Stejně by ses té dívce nelíbil, ani s těmahle očima. Nikdy tě nebude mít ráda, Berte, protože jsi pro ni zrůda! Jen já ti mohu dát lásku, kterou hledáš." A chudák Bert musí splnit svůj trest.

Jasně, že tohle nevymyslíš na místě, ale dá se něco podobného předpřipravit, přece čekáš, že postavy budou vzdorovat a někdy se jim to nepovede. Musíš přemýšlet jak nejvíc jim dokážeš ubližovat, a tedy napadat slabé stránky.

Možná by ti pomohlo kouknout na nějaké divadelní představení s podobnou tématikou, trochu "okoukat" co vypadá a působí fakt děsivě, mohlo by ti to pomoci překonat zábrany být krutý. Ale radši pak hraj jen s lidma, které znáš, ostatní by si mohli myslet, že jsi takový ve skutečnosti :wink:
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sathel píše:Tu konkrétní scénu si dovedu představit pro Berta ještě horší. Bert pánovi vzdoruje, pán vezme Bertovi sklenici z rukou a klidným ale zlověstným hlasem mu říká: "Hloupý Berte, víš co se dělá s neposlušnými psisky? Necháš je spráskat bičem! (výhružka) Ale já tě mám rád, Berte (med), ujal jsem se tě, když tě všichni odvrhli pro tvojí znetvořenou tvář (využívá slabosti sluhy). Není to tak, Berte? (vyžaduje souhlas). Chtěl jsem ti ty oči dát (klam), ale tys mě sklamal, Berte! Zradil jsi mou důvěru! (psychický nátlak, křik) Chceš ji získat zpět? (smířlivým hlasem) Tak běž a tyhle oči, které jsem ti CHTÌL dát - vezmi a dej je sežrat těm psiskům, ke kterým bys patřil, kdybych tě nevzal pod svá křídla. Udělej to Berte a já tě nepotrestám." S rukou na Bertově rameni mu podává zpět sklenici. Pak dodá: "Stejně by ses té dívce nelíbil, ani s těmahle očima. Nikdy tě nebude mít ráda, Berte, protože jsi pro ni zrůda! Jen já ti mohu dát lásku, kterou hledáš." A chudák Bert musí splnit svůj trest.
Sathel, od teď se tě oficiálně bojím. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Beru to jako kompliment, Pieto :wink:
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sathel, chci tě za svého poradce 8)
Díky, tohle byly vážně skvělé nápady! Zkusím si na ně vzpomenout, až příště budu hrát.
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Markus píše:Sathel, chci tě za svého poradce 8)
Díky, tohle byly vážně skvělé nápady! Zkusím si na ně vzpomenout, až příště budu hrát.
Od počítače se snadno mluví, na místě bych ti asi moc nepomohla.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Zamčeno

Zpět na „Slezina - podzim 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti