Program

Archivní témata z historicky první sleziny tohoto Fóra.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Program

Příspěvek od Markus »

Protože už se nám to blíží, a protože nás tam, jak to tak vypadá, pojede celkem dost, možná by neuškodilo si to předem trochu zorganizovat.

Vím, že mnozí místní chaotici by nejraději uspořádali Slezinu v naprosté anarchii, nicméně moje zákonné já se nedá a musí něco navrhnout :wink:

Na Slezině má probíhat celkem dost "otevřených" her - tj. někdo bude mít připravenou hru a kdo přijde, tak si zahraje. A protože mnozí z nás by chtěli něco sami vést, a potom se taky něčeho účastnit, neuškodilo by trochu sladit časy, aby to bylo možné. Představte si, že 6 lidí bude hrát jednu hru, která skončí ve čtyři odpoledne. Strašně rádi by hned potom šli na jinou hru, ale ouha - ta začínala už ve tři odpoledne, takže začátek už propásli.

Jde mi o teda jedinou věc:
Sladit všechny hry tak, aby začínaly a končily zhruba ve stejnou dobu - aby na sebe mohly navazovat.

Navíc, pokud mají být i nějaké přednášky nebo workshopy, bylo by fajn, aby v tom samém čase neprobíhaly hry. Nikdo totiž nemůžeme být na dvou místech současně. A tak navrhuju něco jako tohle....
Program
Pátek
Odpoledne příjezd
18:00+ -----------> první herní blok

Sobota
Dopoledne --------> přednášky, workshopy
12:00 - 17:00 ----> druhý herní blok
17:00 - 22:00 ----> třetí herní blok
22:00+ ------------> čtvrtý herní blok

Neděle
Dopoledne --------> spaní; přip. přednášky, workshopy pro ty, co přežijí noc
11:00 - 16:00 -----> pátý herní blok
Tohle je samozřejmě jen návrh střelený od boku, časy se mohou měnit. Ale hlavní myšlenka je snad jasná. Jde mi o to, aby všechny hry začínaly/končily ve předem smluvený čas, aby bylo možné mezi nima přecházet. Jedině takhle můžeme docílit toho, že si každý v sobotu zahrajeme třeba tři různé hry :-)=

Protože kdyby to vypadalo nějak takhle, tak mezi hrama moc přecházet nemůžete:
Hra 1 - 12:00 - 17:00
Hra 2 - 13:00 - 18:00
Hra 3 - 14:00 - 19:00
Hra 4 - 15:00 - 20:00
Tomuhle bych se chtěl vyhnout - osobně si jedu na RPG Slezinu především zahrát s novými lidmi v nových systémech a prostředích a byl bych moc rád, kdybych toho stihnul co nejvíc.

Co si o tom myslíte?
Naposledy upravil(a) Markus dne 1. 9. 2006, 09:54, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Teda pět herních bloků? Vím, že se to ještě změní, ale zatím je nahlášeno asi pět her, tak předpokládejme, že v končném důsledku jich bude řekněmě - přeženu) dvanáct. S tím, že někdo bude hrát třeba tu samou hru víckrát s různými lidmi nebo tak něco...

Lidí je přihlášeno asi dvacet (nakonec jich bude nejspíš tak třicet). Takže když pojedou tři hry naráz, bude v ní pět lidí hrát a pět se dívat, a těch her bude dvanáct, stejně to víc jak čtyři bloky nedá. Takže ačkoliv nechci zbytečně rýpat. Omezil bych to na čtyři bloky.

Páteční
Sobotní první
Sobotní druhý
Nedělní

(časy se můžou upravovat, to není taková tragédie). Ale snáz by se to lidem taky zkobinovalo, kdyby věděli, že hrají třeba v Pátečním a Sobotním druhém nebo tak. Jinak dobrý plán. Jenom tak dolaďuju. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jo, jasně... To byl vážně jen nástin myšlenky, zas tak do důsledků jsem to nerozebíral. Můžeme klidně udělat jenom dva bloky v sobotu, jestli jich víc neutáhneme. Taky tím odpadnou starosti s časem - takhle jsou v sobotu pětihodinové bloky, což by se nemuselo tak úplně stíhat.

Další návrh by byl nechat v sobotu tři pětihodinové bloky s tím, že některé hry můžou běžet přes dva bloky (= jeden desetihodinový megablok). Jiné zas můžou běžet jen těch pět hodin (např. mě na MLwM těch pět hodin stačí).

A další možnost je, že pětihodinové bloky se dají využít např. i ke stolním hrám nebo pokecu. Prostě zrovna nebudete mít chuť hrát RPG, tak si mezi dvěma bloky uděláte jeden blok přestávku a půjdete si uvařit něco k jídlu a zahrát si s pár lidma Magicy...

Nevím... i když to nemusíme naplnit, přijde mi pořád "pružnější" rozdělit sobotu na tři bloky než na dva. Pružnější proto, že si můžete dovolit udělat 5hodinovou pauzu, a přesto v sobotu stihnete 2 hry. Ale to jen přemýšlím nahlas, uvidíme, co na to ostatní.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Pět hodin je na hru kterou plánuju málo, přeci jen budu muset vysvětlit některá pravidla na místě, takže to tak jako tak vidím na 8 - 10 hodin. To jsou vy každém případě dva bloky - to abych začla v obotu dopoledne.
I když část bych mohl zvládnout o hodinové přesnášce a diskusi, takže bych se vešel i do pěti nebo šesti hodin, holt.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jerson píše:Pět hodin je na hru kterou plánuju málo, přeci jen budu muset vysvětlit některá pravidla na místě, takže to tak jako tak vidím na 8 - 10 hodin. To jsou vy každém případě dva bloky - to abych začla v obotu dopoledne.
I když část bych mohl zvládnout o hodinové přesnášce a diskusi, takže bych se vešel i do pěti nebo šesti hodin, holt.
Kdyby byly v sobotu tři bloky, tak to můžeš hrát přes dva. Začneš ve 12:00 a skončíš ve 22:00. Hned na to by navazoval třetí, noční blok, takže kdyby sis po tom namáhavém vedení hry chtěl sám zahrát... můžeš někam přejít :wink:


----------

Teď mě napadla ještě jedna věc:
Někteří lidi verbují hráče na své hry už teď na Fóru. Nic proti tomu nemám, ale navrhuju, aby aspoň někdo (možná spíš), hráče naverboval až na místě. Celkem dost lidí, co tam budou, na Fórum nechodí pravidelně a nemají možnost se včas nahlásit, než jim to vyžerou jiní.

Je mi ale jasné, že některé hry musí znát hráče předem, aby se všechno domluvilo a naplánovalo (třeba Jersonova hra).
Ale stejně by bylo fajn, kdybychom se snažili organizovat i "otevřené" hry.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Pokud bude treba, mohu vzit predpripravney scenar do Burning Wheel pro osm lidi.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jestliže chce Jerson hrát 8-10 hodin tak to nevím, nevím jestli se zúčstním, ale to není do tohoto tématu.

Jo zní to dobře.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Spíš by bylo ideální naverbovat si řekněme 2/3 hráčů na fóru (abyste věděli, že má příprava smysl) a nechat si 1/3 open pro náhodně příchozí. Ale jasné, někdo potřebuje znát věci na přípravu a někdo vůbec. U mně je to nejspíš tahle první varianta.

A podotýkám, že zatím to vidím na varianty (dvě hry)
- Creet: O Fortuna
a buď Paranoia: Window nebo si tam napřesunout tu hru s hráči lapenými ve vlastní fantazii: D&D. Ale pořád ještě nevím... a taky bych si rád něco zahrál.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sosáček: Rozhodně si Burning Wheel připrav! Díky moc.

Upřímně - čím víc her, tím líp. Utáhneme jich opravdu spoustu, nehrozí, že by vám nikdo nepřišel.
A pokud bloky budou dejme tomu pětihodinové, tak není ani tak těžké si tu jednorázovku připravit - krátké dobrodružství, klidně předpřipravené, jako ukázka nového systému/settingu.

Když dovedu do krajnosti to svoje nadhození bloků, tak asi takhle by byly dlouhé:

Páteční (18:00+) = jak dlouho budete chtít (tak 4-8 hodin)
1. sobotní (12:00 - 17:00) = možnost začít trochu dřív, takže 5-6 hodin
2. sobotní (17:00 - 22:00) = 5 hodin bez možnosti protáhnout
3. sobotní (22:00+) = dokud neusnem ale vidím to tak na těch 5 hodin
Nedělní = prakticky neomezený záleží na domluvě a na čase odjezdu

Přičemž sobotní bloky si můžete spojit dva dohromady.
Z toho plyne, že hry by měly být krátké, tak pětihodinové jednorázovky. Ale je možné udělat i dvakrát tak dlouhou hru a vzít si na ní dva sobotní bloky. (ale myslím, že krátké hry nám budou vyhovovat líp - abychom toho mohli víc vyzkoušet, ne?)
Takže ty nejdelší hry by měly mít dva bloky v sobotu. Ty středně dlouhé hry pojedou v pátek nebo v neděli. A ty nejkratší bloky jsou v sobotu.
(např. já se se svým MLwM hrdě hlásím do nejméně pružného, 2. sobotního bloku $D )

Opět - je to jen nástin. Počet a délka bloků se mohou měnit.
Naposledy upravil(a) Markus dne 21. 8. 2006, 12:38, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já mám dobrodružství rozepsaná jinde a jedná s eo krátká max 4 hodinová dobrodužství (plánovaně a i odzkoušeně) s tím že hráči dostanou vše co potřebují. Nevím ejstli bych zvládl tři bloky za sebou, ale takový zájme o mé hry není ;)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

V mém případě není problém - mám zatím čtyři hráče (Dalcore, aby sis mohl zahrát, tak to kdyžtak o kousek zkrátím) a jsem schopen jich zvládnout 6 vcelku normálně, kromě toho udělat postavu není tak dlouhé.
Případně bych vyřešil nějaké drobnosti s jednotlivci už dopoledne nebo v pátek.

Edit: 5 hodin na jedno moje sezení je málo, opravdu bych si asi musel vzít první dva sobotní bloky a spojit je v jeden.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 21. 8. 2006, 12:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Otázka tedy - jak mají být dlouhé herní bloky?

IMHO pět hodin mi přijde jako ideální doba. Dlouhé hry (Jerson) se prostě mohou protáhnout přes dva bloky.
Ale spousta z nás (já, Dalcor) připravuje kratší hry a měla by problém těch 7 hodin naplnit. (teda, kdybych s tím počítal předem, tak to tady nějak udělám, ale stejně...)

Co si myslíte vy?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

5 hodin je ideální...

Jinak doporučuji znovuprostudovat Crowenův článek jak nepokazit hraní na Koni (teda Coně). Engel mi jeden vyšel na 5 hodin a druhý na 6, ale tam bylo už moc hráčů a to hru prodloužilo.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ale jo, pět hodin docela jde...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tedy, než něco napíšu, už je tu reakce (na to, co jsem ještě neodeslal :-))

Jsem pro pětihodinovky, alespoň bych mohl stihnout i pár dalších her s jinými Vypravěči. Jmenovitě bych rád viděl Alnaga a Bifiho.
Zamčeno

Zpět na „Slezina - podzim 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů