Jarná Slezina 2007 - návrhy na hry

Archivní témata z historicky první sleziny tohoto Fóra.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Druhá možnost je, že bych připravil dark fantasy z doby kamené na téma Drakastova pádu což je jedna z mých povídek na Erinelu, .
O co jde: v chladných pláních a lesích kdesi na severu žijí barbaři. Tedy, moc nežijí, spíš živoří, protože je terorizuje strašný drak jménem Drakast a jeho pohůnci, drakoni - humanoidní okřídlení ještěři zběhlí v magii. Drakoni hlídají, aby nikdo nevlastnil kovové zbraně (které jsou u všech sousedních národů celkem běžné), nestavěl se proti nim, nemyslel moc svobodně a nevyprávěl příběhy, a už vůbec příběhy o hrdinech.
A v téhle situaci několik jedinců prohlédlo - náhodná setkání s cizinci, zvláštní sny nebo podivná znamení, to vše může udělat z obyčejného lovce či šamana hrdinu. Jenže ač národ potřebuje hrdiny, doba jim nepřeje...
Hrálo by se asi ve FATE, přičemž povinností všech zájemců o hru je přečíst si Drakastův pád: Snění (tj. první díl ze série povídek na toto téma) a až vyjde, tak i Útěk (tedy pokračování - to vystihuje atmosféru plánované hry ještě líp). Nemusím dodávat, že nepůjde o žádnou frašku, a že nebudu na postavy tak hodný jako obvykle.

Nejspíš odšéfuju jen jednu z avizovaných her (buď pangorský střet civilizací, nebo Drakastův pád) a druhou si nechám v záloze na podzim. Někdy (v patřičném termínu před příští Slezinou) založím ke svým hrám patřičný topic, kde se vše dohodne.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Jerson píše:
Trevenorboven píše:Pojedu pouze pod podmínkou, že si budou fotoaparáty dávat pozor na to, co dělaj proti vůli těch, kteří si to nepřejí.
Myslím, že v případě digitálů je to poměrně jednoduché, přépadně stačí snímek zkontrolovat a když tam budeš, tak vymazat.

(Ale napadá mě, jestli nechceš být focen bez svého vědomí, tak nechoď po Praze, nebo si najdi, kde všude jsou kamery. Myslím to vážně, pokud ti takové věci skutečně vadí.)
Vaděj mi dokonce i reflektory a když na to přijde, tak i světla. Často mi nevadí objektiv, když vim, že za nim nikdo neni. A taky mi nevadí tolik, když nemíří na mě. Taky záleží na tom, jestli se chci nebo nechci fotit. Což ale nesmí být vyvoláno nikým jiným, než mnou. V některých případech, jako jsou třeba automatizované kamerové systémy po Praze, na letišti a tak, si prostě nevybereš, ale neznamená to, že to necejtim a že se necítím nepříjemně. Paradoxně, když o objektivu člověk neví... znáš to.)
Ale třeba svatbu asi nebudu mít nikdy přesně z tohohle důvodu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Hmmm, sice tě nechápu, ale nevadí, nemusím chápat všechno.

Jinak bych měl návrh na další hru - Svět bez pravidel, kde bude možné si zahrát opravdu cokoliv a logika jak jí znáte tam nebude mít místo, ocením jakékoliv neotřelé řešení situace.

Osnova bude načrtnutá, ale půjde hlavně o jednání mezi postavami, které budou postaveny před neobvyklé situace.

Pokud jde o postavy, můžete hrát naprosto cokoliv. A když říkám cokoliv, myslím cokoliv - pokud nebudete mít vhodnou velikost nebo nebudete umět komunikovat, nějak to obejdu. Klidně můžete mít i 2D nebo 4D postavu - když jí dokážete zahrát 8)
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Jerson píše:Hmmm, sice tě nechápu, ale nevadí, nemusím chápat všechno.

Jinak bych měl návrh na další hru - Svět bez pravidel, kde bude možné si zahrát opravdu cokoliv a logika jak jí znáte tam nebude mít místo, ocením jakékoliv neotřelé řešení situace.

Osnova bude načrtnutá, ale půjde hlavně o jednání mezi postavami, které budou postaveny před neobvyklé situace.

Pokud jde o postavy, můžete hrát naprosto cokoliv. A když říkám cokoliv, myslím cokoliv - pokud nebudete mít vhodnou velikost nebo nebudete umět komunikovat, nějak to obejdu. Klidně můžete mít i 2D nebo 4D postavu - když jí dokážete zahrát 8)
Tak TO JE MOJA HRA!!!!

Zapisujem sa do neviditeľného a neexistujúceho zoznamu, takže som nultý v poradí, tudíž ma nemôže nikto zmazať a predbehnúť $D
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Jerson: můžu se přihlásit jako květináč ovládající telepatii a neustále padající libovolným směrem (nezávisle na gravitaci?) :P .
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

A co třeba GRIMM nebo LITTLE FEARS?
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

No o Little Fears jsem přemýšlel, jako o jedné z variant (je to jeden z vážných adeptů), ale zatím nic neslibuji.
btw.: Kdyby si to připravil někdo jiný, tak bych se taky nezlobil (protože zahrát si to jako hráče by mě taky lákalo)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Goran píše:Jerson: můžu se přihlásit jako květináč ovládající telepatii a neustále padající libovolným směrem (nezávisle na gravitaci?) :P .
Jasně.
Zamčeno

Zpět na „Slezina - podzim 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů