Dragonlance

Dragonlance je oficiální herní svět pro (A)DnD, nebo též samostatný herní systém. Jde o epický fantasy svět, známý též ze stejnojmenné knižní ságy, která vyšla i v českém vydání.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Hele teď jsem zrovna studoval DL Lexicon a napadlo mě co udělat českou verzi? Tedy verzi na česky vydané knihy.

BTW už mám novou doménu a 50 MB prostoru, jen si musím stvořit nějaký jednoduchý redakční systém.

Diskuze zde
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Pořídil jsem si War of the Lance (Černy rytíř 1080 CZK) a tedy zmítají mnou velmi rozporuplné pocity. No uvidíte recenzi.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
hartmi
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 4. 2004, 13:37
Bydliště: Plzeň, Brno (ve skutečnosti Útěšín, Beregost, nebo Praag)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hartmi »

Nevíte jestli černej rytíř zařadí i další produkty Sovereing press, třeba Towers of High sorcery?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Můžeš obědnat přes Ideon (www.ideon.cz). Nebo zkusit vyprudit ČR na přímou obědnávku, oni SP zatím neprodávají
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

DL je součástí www.d20.cz - přesněji http://dragonlance.d20.cz Diskuze o článcích a pod je v sekci Projekty, zde budeme diskutovat pouze o DL obecně.

Díky
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Uděláme si malý průzkum:

Kdo všechno zde má rádo Dragonlance?
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 30. 5. 2006, 12:41, celkem upraveno 1 x.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Mám je rád. Ale jako knížky. Svět jsem nakonec nikdy nezkoušel, i když jsem málem měl. DMovat by se mi to nechtělo ale jako hráč bych si asi zahrál.
Na druhou stranu, mě asi to počáteční nadšení již opustli (což ovšem může být způsobeno momentálním přeorientováním na zcela jiný žánr).
Každopádně DL kroniky jsou knižní série kterou jsem přečetl nejrychleji ze všeho co jsem kdy četl.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já asi odpovídat nemusím, že ;)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
hartmi
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 4. 2004, 13:37
Bydliště: Plzeň, Brno (ve skutečnosti Útěšín, Beregost, nebo Praag)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hartmi »

Já. Momentálně sem v půlce Zkoušky bratrství, a je to velimi dobrá kniha. Zato Válka Zatracených mi přišla moc lineární a celkem nudná a zbytečná, protože celý děj byl zaměřen pouze na putování k Žamanu a nebyl zde téměř žádný vedlejší děj.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Ale jo knížky docela ušly, sice nic co by vyloženě vybočovalo z průměru, ale číst se dalo pěkně, nebyly tam moc nudné momenty, ani žádné vyložené klišťata. Přesto leccos bylo poměrně jasné (tedy samozřejmě dobro musí vždycky zvítězit), bylo to občas lehce zakličkované a třeba to že se Raistlin stane bohem byl dost nečekané. Taky to byl zase trochu jiný fantasy svět, odlišný od těch dalších, sice mi moc nesedla jeho atmosféra, ale to není tak důležité. Rozhodně patří Dragonlance k tomu lepšímu co jsem četl.

Ale hrát mi to přijde trochu divné, pokud člověk jen vyloženě nepoužije setting, který se mi úplně nezamlouvá, tak mi to připadne takové, jako hrát RPG StarTrek, prostě pro skalní fanoušky, kteří si u toho nepřipadají trapně.
Toť můj názor.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ehm proč všichni žijete v tom že DL je High Epci world, díky knihám? Vždyť to vůbec není rpavda. CO já vím tak teda neexistuje fantasy setting kde by lidé umírali na normální nemagický mor. To je zkreslená představa. Ale to je jedno. Samozřejmě jakou představu si uděláš to si potom myslíš ;)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

2Dalcor: Nevím na koho jsi přesně reagoval, ale já jsem o žádnem high epic fantasy nemluvil, to bude asi nedorozumění. Prostě mi jen nesedla ta atmosféra, a taky mi ten svět nepřijde vyvážený (těžko říct proč, je to spíš takový komplexní pocit, trošku mi připadne, jako by si všechna ta královstvíčka a podobné hrály jen na svém písečku a od ostatního dění se distancovali a jedině nějací hrdinové jsou schopni dát věci do pohybu. Nebo ty hordy drakoniánů jsou dle mého uplně připitomělý nápad, ale to je prostě otázka settingu nic objektivně hodnotitelného.)

Btw. Podle čeho jiného mám DL posuzovat, než podle knih? ::o
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Na tebe (protože tohle je většinová reakce je to high epic fantasy a to mi nesedí, proto jsem to přiřadil i tobě) - btw můžeš to více rozvést (třeba ty hordy drakoniánů) zajímalo by mě to více co jsi tím chtěl říci ;)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Chápu že autoři nutně potřebovali nějaké ultimátní zlo, které by se dalo rubat po desítkách a proto vytvořili drakoniány. V čem vidím problém? Jsou jich hordy a přitom to mají být pokřivení dobří draci (tedy pokud můžu usuzovat z toho co jsem se zatím dozvěděl), fajn to je tedy vynikající. Takže zlým drakům se povedlo ukrást vejce dobrých draků (jak se jim to povedlo neřeším, ta verze o spánku je erhm, přinejmenším dost násilná, když si uvědomíme co jsou draci za mastery), kterých byly doslova tisíce!!!, kolik pak čítala populace draků dospělých? Desetitisíce? nebo to byla zásoba dračích vajec na věčné časy? a nehlídali by si je potom trošku? Přece jen nechat si ukrást pár vajec, no dejme tomu, ale pár tisíc?!? Ehm. Ledaže by se z jednoho vejce narodilo hned několik drakoniánů, to by jich pak nebylo tolik potřeba (bohužel podle autorů jedno vejce=jeden drakonián).
A kolik je pak tedy zlých draků? V knize bylo naznačeno něco o původně vyrovnaných silách, pak musí být zlých draků pěkná mrda o jejich vejcích ani nemluvě, nebo mají snad jen maličko vajíček? Samé otázky.
A co se týče samotných drakoniánů, umí lítat chápu, jsou celkem silní, taky chápu a zkameňují po smrti, to už sice tolik nechápu, ale budiž, temná magie je nevyzpytatelná. Ale spíše by mě zajímalo, čím se taková armáda živí, respektive živila celou tu dobu než začala invazi na Krynn, kdo tu hromadu sráčů vycvičil a jak dlouho to trvalo, nikde to není nějak viditelně zmíněno, nebo se prostě jen tak narodili s bojovým schopnostma a výzbrojí (vím že je to fantasy, ale nic se nemá přehánět). No prostě ve zkratce, přijde mi že autorům šlo spíše o to aby to vyznělo epicky, než aby to dávalo smysl(ty vejce, ty vejce, it hurts).
Nechci tě tímhle deptat Dalcore $P , ale ty ses ptal, tak jsem odpověděl.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

EHM - draci jsou děti bohů a pdlehají zákonům o rovnováze. Draci v DL jsou ještě větší mástři než v jiných světech. Dračí spánek byl navozen po III. dračí válce kdy draci zla museli opustit Krynn jako náseldek poražení královny temnot, jako reakci na to pak msueli odejít i draci dobra a uložit se do spánku. Spánek není nic jako Šmak v Tolkienovi, je to spíše stáze. K zničení jednoho vejce draka dobra je potřeba nejlépe Pán Noci (High Cleric of Takhisis), Arcičaroděj černých plášťů a mocný dračí čaroděj. Z jednoho vejce draků dobra se udělá větší množství drakoniánů. Ale musím říct že ty počty mi taky nikdy neseděli. DLCS hovoří asi o 10 drakoniánů (3-25 podle rasy) z každého vejce, imho násobek 100 či tisíc by bylo reálných. Dále ty vejce nemuseli ukrást draci zla. Knihy nikde netvrdí že počet je jedna ku jedné (dokonce sjem si tak jsit že bych se to pokusel v kronikách vyhledat kde se o tom zmiňují.

Neumí lítat. Jen se dokáží glide - klouzat. Ne každý drakonián zkameňuje, jedni explodují, druzí kamení, třetí se shiftujou do podoby toho kdo je zabil. IMHO se jedná o to co umí jejich pratáta. IMHO v kronikách je jasně řečeno jak dlouho to trvalo (minimálně 5 let) Krmení je záležitostí logistiky, stejně jako výcvik. (IMHO to všechno je v knihách naznačeno, válka začala dávno před Kronikami). BTW síly zla se prostě jentak nezjevili, ale prostě mají také svá rozsáhlá území.

Mě tím nedeptáš, naopak, mě by zajímalo co se lidém nezdá a pokouším se to osvětlit.

Některé věci ale pravdu díž kniha jen naznačuje, nejsou tam rozvedeney do podrobna (což ale není potřeba, protože by to bylo zbytečné). nevím proč by tam měla být vysvětlující tabulka kde cvičí armádu, v Kronikách se ociteš ve prsotřed války. BTW pokud vím tak Dragonlance příběhy naznačují že válka začla dříve a samozřejmě ostatník knihy také včetně Kangova Regimentu a Draconian Measures.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Dragonlance“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů