Dragonlance

Dragonlance je oficiální herní svět pro (A)DnD, nebo též samostatný herní systém. Jde o epický fantasy svět, známý též ze stejnojmenné knižní ságy, která vyšla i v českém vydání.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ignatius Grey
Příspěvky: 124
Registrován: 20. 4. 2005, 10:04
Bydliště: SR-Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ignatius Grey »

Kroniky su fascinujuce ale ako svet uprednostnujem nieco ine
Cleric
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 296
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Četl jsem "Procitnutí mága" a tam bylo psáno, že se lidé chystali slavit Vánoce. Jak to vlastně v DL je s takovýmito svátky? Asi to je hloupost, ale docela by mě to zajímalo, protože se jedná o svátky křesťanské a tohle náboženství se tam nevyskytuje, ne?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ignatius Grey píše:Kroniky su fascinujuce ale ako svet uprednostnujem nieco ine
Your Problem :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Pan Bača píše:Četl jsem "Procitnutí mága" a tam bylo psáno, že se lidé chystali slavit Vánoce. Jak to vlastně v DL je s takovýmito svátky? Asi to je hloupost, ale docela by mě to zajímalo, protože se jedná o svátky křesťanské a tohle náboženství se tam nevyskytuje, ne?
Co se týče svátků v Dragonlance viz tento odkaz:
http://www.dl3e.com/reference/11672.aspx
Tracy Hickman byl misionář, v celých kronikách a legendách stejně jako v celém settingu je spousta odkazů na biblické události.

Pokud mi řekneš něco bližšího (třeba stránku, kapitolu, děj, zkusím se podívat do anglické verze, pravda je že překlad the Soulforged je ten nejhorší z ostatních českejch překladů Dragonlance
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Dalcor píše:Pokud mi řekneš něco bližšího (třeba stránku, kapitolu, děj, zkusím se podívat do anglické verze, pravda je že překlad the Soulforged je ten nejhorší z ostatních českejch překladů Dragonlance
Fakt? Jsou tam nějaké vážné chyby, nebo jde jen o terminologické, stylistické a podobné nevychytávky.
IMHO ségra mi včera ukázal dárek k vánocům (právě procitnutí mága)s tím že ho kupovala v černé planetě, kde ji řekli, že dotisk kronik bude, někdy v polovině příštího roku :P. Taky ze ségry vypadlo, že její třídní (češtinářka) je zarytý fanda hororu, sci-fi a fantasy. Hrála drd, dnd a shadowrun a dokonce dělal korekturu ke kronikám (má to tak někdo štěstí, mít já takovou třídní, tak asi věčně propadám, nebo se s ní rovnou ožením $D , kdyby ovšem nebyla o tolik starší $lol$ ).
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

To je dotazů.

K soulforged - já jsme to česky ani pořádně nečetl - ale následující překlady - the speak common - mluví komonštinou a Hill Dwarf (doteď překládané jako v vršecký trpaslíkú) je lesní trpaslík. Abych zkouma zbytek nato jsem neznalý češtiny a líný.

Dotisk Kroniks e neplánuje a nebude! Určitě ne příští rok, pokdu tedy nedojde k zásadní změně. Mám v ruce plánovaný jízdní řád knih. Dotisk bude knihy která je u nás zcela chybně nazvaná Kroniky 4 a ještě rozdělené do dvou knih - mám samozřejmě na mysli Draky letního žáru. Naopak nově by měly být série Heroes (se špičkovým Legend of Huma od Knaaka) a trilogie War of Souls.

Ovšem problematika jednání s Wizardy je fantastická, neboť v situaci ve které je to teď je asi půl roku.

Jak budu znát novinky budu informovat
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 296
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Dalcor: Kniha 5, první kapitola, hned první odstavec, třetí věta... "Obyvatelé města zabalili vánoční dekoraci pro příští rok, vyházeli borovičky a jmelí a v duchu si gratulovali, že tento rok unikli před trápením krutého počasí."

Jestli to je ještě jidne si nepamatuju, nebo spíš jsem to nenašel ;) a v české verzi to je strana 375
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Promiň ale nevím kam brácha Soulforged uklidil, ale až se mi dostane do rukou tak se podívám (do knihy, ne brácha)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
hartmi
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 4. 2004, 13:37
Bydliště: Plzeň, Brno (ve skutečnosti Útěšín, Beregost, nebo Praag)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hartmi »

Taky hospoda "Ztracený domov" je pěkná. $cry$
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 296
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Tak nevím, mám nebo nemám výhodu, že jsem se k Dragonlance teprve dostal a dostal do ruky tenhle překlad? :think: Jinak můžu říct, že mě to docela silně chytlo, takže Dalcore, díky za inspiraci :clap:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

hartmi - na to bych zapoměl :)

The Soulforged je jedna z nejlepších DL knih! Takže si začal dobře :) bohužel překaldově je prostě nejhorší - je to jediná kniha, kteoru z DL v češtině nemám. Jiank mám všechny
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Dalcor píše:hartmi - na to bych zapoměl :)

The Soulforged je jedna z nejlepších DL knih! Takže si začal dobře :) bohužel překaldově je prostě nejhorší - je to jediná kniha, kteoru z DL v češtině nemám. Jiank mám všechny
Jedna z nejlepších? Jak to můžeš říct :>:o/ ? NEJ-LEP-ŠÍ $D (a to jsem četl jen českou verzy), i když jsem ještě nečetl všechno, to je taky pravda. Takže která je pro vás ostatní nejlepší?
Uživatelský avatar
Raist
Příspěvky: 206
Registrován: 1. 6. 2004, 19:42
Bydliště: Potštejn, někdy taky Věž vysoké magie v Palantasu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raist »

Procitnuto maga je vyborna knizka, preklad uz sem tusim nekde zdrbnul, takze to nema cenu opakovat. Jinak me se nejvic asi libej legendy, Cas bratrstvi a Zkouska bratrstvi
This happens because I choose it to happen!
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Legend of Huma a Kroniky a War of Souls a Elven Nations Trilogy a The Lioness a Puppet King / všechny stejně
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
hartmi
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 4. 2004, 13:37
Bydliště: Plzeň, Brno (ve skutečnosti Útěšín, Beregost, nebo Praag)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hartmi »

Mě se líbila krátká novela Chcete se vsadit? z povídkové sbírky Šotci, tupí trpaslíci a gnómové. Procitnutí je moc pěkný, o Kronikách ani nemluvim. Legendy sem nečet, prtotože mam doma jen 2. a 3. díl. Kdo by chtěl prodat Čas bratrství, tak ať neváhá a ozve se mi!!!
Zamčeno

Zpět na „Dragonlance“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti