Bodoucnost Krynnu

Dragonlance je oficiální herní svět pro (A)DnD, nebo též samostatný herní systém. Jde o epický fantasy svět, známý též ze stejnojmenné knižní ságy, která vyšla i v českém vydání.
Uživatelský avatar
hartmi
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 4. 2004, 12:37
Bydliště: Plzeň, Brno (ve skutečnosti Útěšín, Beregost, nebo Praag)
Kontaktovat uživatele:

Bodoucnost Krynnu

Příspěvek od hartmi » 5. 10. 2007, 15:02

Ahoj, po delší odmlce jsem se (převážně díky novým DL a FR knihám Fantom printu) vrátil k pročítání DL příruček a starých knih a znovu si uvědomil, jak je hlavní příděh (válka kopí až druhá pohroma) strhující a nádherný. Ale teď už k věci. Napadlo mě, co asi bude následovat jako další hlavní dějová linie po Pátém věku Krynnu (Age of mortals). Bude tu nějaká další velká váka, nebo něco jiného, anebo v nejhorším případě už nic dalšího nebude a DL pomalu zanikne? Pište zde prosím své názory a drby co jste o tom zaslechli.

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 8. 10. 2007, 09:50

5. věk Krynnu je pojmenován Věk smrtelníků. A to prosím ze dvou dějotvorných okmažicích. Jenže budu spoilerovat už přeloženou Válku duší.

Krátce po druhé Pohromě a po odejití bohů v rámci úmluvy s Chaosem se nad Krynnem ukážou obrovštíd raci, větší než cokoliv co na krynnu žilo. Společně ta asi 20tka draků vybije 90% krynnské populace draků. (Bridges of Time Series a Dragons of a New Age Series).

40 let po druhé pohromě se z podivné celosvětové bouře vynoří mladá dívka zvěstující příchod jednoho boha. Nastává Válka duší, které nakonec změní Krynn jako žádná jiná válka před ní. A všichni Hrdinové kopí už dojdou pokoje.

Nastává pravý Věk smrtelníků v souvislsoti s poslední stránkou Války duší. Elfové jsou vyděděnci bez vlastní země žijící ve stanovém městečku v Churských chanátech,vedeni mluvčím slunce a hvězd Gilthasem Kanan. Každý den bojují o přežití (Elven Exiles Trilogy - viz http://dragonalnce.D20.cz).

Solamnie se těší z proroctví že přijde nový král, místo toho je pod vlivem čtveřice mocichtivích lidí - Prince regenta Bakkarda du Chagne a dále Vévodů růže, meče a koruny. Mimochodem Rise of Solamnia je kniha která absolutně popírá dosavadní kánon a dokonce i halvní linii. Z hor a bažin Lemiše však přichází hrozba sjednocených goblinských a zlobřích kmenů.

A tak... taky nestíhám nic číst - ale jak Rise of Solamnia tak Elven Exile mě spíše zklamali. Ta druhá díky strašné nelogičnsoti ta první v tom co udělal ze solamnií.

Jo a na Krynnu už je znám střelný prach. poprvé ho objeví Ulin Majere v povídkové sbírce Search for Magic a poté právě v Rise of Solamnia dva gnómové.

Uživatelský avatar
hartmi
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 4. 2004, 12:37
Bydliště: Plzeň, Brno (ve skutečnosti Útěšín, Beregost, nebo Praag)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hartmi » 8. 10. 2007, 15:38

No s tim prachem nejsem moc nadšenej. Je sice hezký, že se svět vyvíjí, ale aby to nezašlo moc daleko. Nerad bych viděl, že se po solamnii prohání parní tanky a draci mají na zádech střílny.

P.S. Nevíš jestli je ten novej kontinent Adlatum oficiální nebo jen fanouškovskej?

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 8. 10. 2007, 15:42

Adlatum je čistě fanouškovská akce a možná je an čase abych se o něm zmínil :)

Hele nechceš psát pro dragonlance.d20.cz?

Ale k věci - v Search for Magic napsala onu příručku MArgaret a Ulin v ní nakonec svůj nález nechá zničit jako příliš nebezpečný.

Rise of Solamnia třeba já nepvoažuji za legální porkačování Dragonlance a je takovejch spousta - je to příliš mimokánonické - což je problematika posledních knížek DL celkem obrovská.

Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 17:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 8. 10. 2007, 19:46

Že vám do toho tak vstupuji, Hartmi, neúčastnil jsi se náhodou jednou plzešnkého Opengamingku pod vedením Gorana? Pokud ano, mohl bys mi napsat soukromou zprávu prosím? (A máš-li zájem si něco zahrát) :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Zamčeno

Zpět na „Dragonlance“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host