Chystám článek o DL vs FR

Dragonlance je oficiální herní svět pro (A)DnD, nebo též samostatný herní systém. Jde o epický fantasy svět, známý též ze stejnojmenné knižní ságy, která vyšla i v českém vydání.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Chystám článek o DL vs FR

Příspěvek od Dalcor »

Chystám takové malé porovnáníčko Dragonlance versus Forgotten Realms. Myslím tím světy, ne jen příručky. Rád bych měl i jiné názory, než ho dokončím, které bych mohl použít a samozřejmě abych také nic nezapoměl.

Takže se ptám - v čem se Dragonlance liší od Forgotten Realms. V čem je horší (v ničom $P ) v čem je lepší (ve všom $P ).

Co si o tom myslíte vy?

Jde o to abych opravdu dokázal ukázat takové ty milné domněnky a pod.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Chystám článek o DL vs FR

Příspěvek od Fritzs »

Dalcor píše:V čem je horší (v ničom $P ) v čem je lepší (ve všom $P ).
No, s tím bych souhlasil... osobně z trojice předních generic fantasy DnD settingů preferuji greyhawk... nicméně ne proto, že bych měl nějaký dojem, že je lepší než dragonlance, prostě mi víc vyhovuje, nicméně dragonlance je rozhodně řádově lepší než FR...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

To vím taky, momentálně mě zajímá proč ;)
Ale díky za odpověď.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Myslím že tohle je dost subjektivní. Mě se DL taky líbí více než FR, ale říct že je lepší? TO záleží co soudíš a co tam hledáš. Pokud máš rád temné elfy, seš fanda podtemná a celou svou kampaň strávíš třeba tam, tak asi bude lepší FR. Stejně tak, pokud chceš svět s (takřka) identickým rozložením různorodých kultur (ale na menší ploše), jako je náš svět. FR se bude více blížit této představě. Pokud chceš svět, kde dobrodruhové zaplňují hostince, v ulicích stojí alchymisticlé dílny a čarodějové dohlížejí nad každým větším městem, tak je taky lepší FR. Jinými slovy, FR mi příjde jako vhodnější na tzv.: Klasické DnD dobrodružství.

Pozn.: Nechci aby to vypadalo jako obhajoba FR. Jen jsem chtěl naznačit jiný úhel pohledu. I když mám DL radši, ve FR jsem hrál v začátcích DnD a bavil jsem se. Dokážu si představit, že bych se v nich bavil i dnes, i když bych je asi trochu poupravil. Výhody DL jsem navypisoval, protože si myslím, že je to zbytečné (předpokládám, že je znáš), pochopil jsem to tak, že spíš potřebovals tento pohled.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Pokusíms e to změřit objektivně ne z hledisak zájmového- 10 inteligentních ras proti 60 a pod...

Ale díky za názor
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Hlavní problém FR je, že si vůbec nehrají na logiku, takže tam vzniká spousta rozporů. Řekl bych, že pokud se budou hodnotit jako celek, tak asi proti DL nemají šanci (podle mě). Každopádně FR také mohou mít své kouzlo. Ten svět se mi sice sám o sobě moc nelíbí, ale mám tam svá oblíbená místa (samozřejmě bych i taková našel i v DL), např.: Dale lands, Rashemen, Thay :-)= , Halruaa... Underdark, pokud se pojme správně, má taky své kouzlo (pokud se hraje na intriky mezi jednotlivými Drowskými domy/rody). Ale jinak souhlasím s tím, že je tam nadmíru zbytečných vycí, které jsou tam za každou cenu, kvůli rozmanitosti a celkově to z FR dělá strašnou uměle působící směsku. Je to takový paradox, jsou tam zajímavá místa, která mám rád, ale dohromady se k sobě moc nehodí. :roll:
Uživatelský avatar
kubulinek
Příspěvky: 70
Registrován: 6. 2. 2008, 12:23

Příspěvek od kubulinek »

Vyšel už tento článek?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ne - čas.
Zamčeno

Zpět na „Dragonlance“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů