Příprava: Jaký systém máte nejraději?

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příprava: Jaký systém máte nejraději?

Příspěvek od Markus »

Nějak jsme zapomněli na naši "pravidelnou" anketu. Díky Sirienovi, který mi ji po Sirienovsku připomněl... někdy zhruba kolem Sleziny. :roll:

Každopádně, pojďme to zopakovat. Ale předem potřebujeme nějak rozumně vytvořit kategorie. V minulých anketách nás omezovalo pevné omezení možností na max. 10. Pokud vydržíte ještě nějakou dobu (spíš kratší) na novou verzi Fóra, budeme si moci dovolit udělat anketu s prakticky neomezeným počtem možností. Jediným limitem je naše soudnost, protože třeba 30 voleb by bylo asi vážně moc. S trochou štěstí budu moct dokonce i polovit více hlasů jednomu člověku - třeba 3 by byly fajn. Ale to neslibuju, ještě jsem to nezkoumal.

Musíme nějak shloučit systémy do skupin, protože je nereálné udělat vlastní volbu pro každý systém, pro nějž jde hlasovat. Minule jsme měli kategorie:

- Dračí doupě / Dračí doupě+
- DnD a d20
- Málopravidlové "příběhové" hry (Window, Fudge,
FATE, Wushu, aj.)
- World of Darkness (Storyteller system)
- ADnD druhé edice
- Nová vlna sim. her (Burning Wheel/Empires, Riddle of Steel, aj.)
- Alternativní herní styly (Sorcerer, MLwM, Little Fears, aj.)
- GURPS
- Některý "domácí" systém
- Shadowrun

Jak jistě vidíte, budeme to muset zcela překopat. Ale jak?
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

O tom ze BW, BE a TRoS nejsou sim hry jsme hadali uz minule. Vzpomenes si kdyz ti to pripomenu, nebo chces odkaz? Pokud to tedna nekdo nesmazal.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Chápu, nehádám se. Z toho starého rozvržení toho beztak moc nezůstane, chce to navrhnout zcela nové.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hele - to neni fér. Teď na ty PMky koukám a ani jedna nani nijak rejpavá - v tý první mám jednu frázi navíc která se ale nijak zvlášť nenaváží ani podle normálních měřítek a ta druhá zní pouze "připomínám ankety" - to neni žádný "po sirienovsku" :( (chybí mi ukřivděnej smajlík :( )
Jako když něco provedu tak si klidně rejpej, ale tohle si nezasloužim :(


Na d20 Max nahodil ankety kde lze zadat počet "bodů" přiřazených jednotlivé odpovědi (pro standardní anketu je jeden) i s možností negativních, s možností libovolného počtu možných odpovědí a s možností limitovaného počtu zatrhnutých odpovědí a netrvalo mu to ani moc dlouho - uznávám, že to je úplně odlišnej web, ale myslim že by si s PHP BB anketama Vlasák docela rychle poradil obdobnym způsobem, kdyby se mu řeklo, takže pokud tohle nová verse Fóra nebude umožňovat tak se to dá upravit podle vlastní libosti.

Nechal bych každému možnost zaškrtnout tolik věcí kolik chce (včetně volby "nejoblíbenější systém" - tam bych nechal třeba dvě nebo tři - protože já třeba používám s oblibou několik různých systémů pro různé typy her, podle toho jak chci aby ta hra fungovala - a dokud se neřekne co a jak se má hrát tak si těžko vyberu kterej systém z těch oblíbenejch na to použiju radši)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

dnd a adnd jsou vazne tak rozdilny? (ja zacal az na 3e)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Quentin píše:dnd a adnd jsou vazne tak rozdilny? (ja zacal az na 3e)
Jo. Detaily nepoznám, ale čo-to som pochytil z porovnania prekladu Wizard's Handbook pre ADND a neskoršieho hrania DnD 3.5
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jsou podobne rozdilny jako dracak a drd+.

Na multibodove ankety je pokud si dobre pamatuju jak funguji potreba perdelat datovy model fora. hodne stesti $D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

A co takhle nechat lidi napřed vyjádřit a teprve potom přemýšlet o kategoriích? Bude to přesnější a v daném počtu lidí to není až tak obtížné.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Jsou podobne rozdilny jako dracak a drd+.
neverim $D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jerson: tam narazis na problem, ze lidi co kliknou je dost. Lidi co napisou prispevek je min.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

To je pravda, ale i tak by to bylo lepší, protože lepší mít menší objem jasnější výsledků, než více nejasných dat. Zvláště když další lidé mají problém na co kliknout.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jerson píše:A co takhle nechat lidi napřed vyjádřit a teprve potom přemýšlet o kategoriích?
Tím jsi mi připomněl: Joe letos organizoval něco podobného. Z toho už se dají nějaké informace vytáhnout.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Právě o tom mluvím. lidé jsou schopni se vyjádřit i více slovy.
Lepší než hodit FATE a Wushu nebo DnD a ADnD do jednoho pytle.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jersone, to není odpověď, co jsem chtěl. Já chci udělat anketu o tom, kdo má jaký systém rád. Ptám se, jaké mám do té ankety dát kategorie. Odpověď "kašli na anketu, lidé se lépe vyjádří slovy" je sice pravdivá, ale moc jsi mi tím nepomohl. :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Markusi, neexistuje něco jako "otevřená anketa" nebo jak se říká anketě, která nemá předem připravené možnosti? Principielně je totiž možné obojí, totiž napřed roztřídit možné édpovědi a pak nechat lidi odpovídat, i napřed sesbírat odpovědi (na tu samou otázku) a pak je roztřídit.

Jestli opravdu chceš vypovídající průzkum, v první řadě je třeba vypsat všechny možnosti, které by mohly být uvedeny. Pak je můžeš rozdělovat do skupin.
Jenže vzhledem k tomu, kolik systémů exsituje mi to přijde jako zbytečně složité. Chápu, že ty kladeš jinou otázku, ale podle mě máš prostě chybu v metodice a proto na tuto otázku jen těžko hledáš odpověď.
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host