Lidé, roboti, ufoni a šimpanzi

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Lidé, roboti, ufoni a šimpanzi

Příspěvek od Argonantus »

Ježto tu co chvíli někdo něco navrhuje, a pak mu obvykle všichni vynadají, tak si myslím, že je čas, abych taky něco navrhl (a případně to schytal).

Přemýšlím nad zjevně dlouhověkými tématy, která se nám v "rozličném" neustále vracejí; takoví ti Lidé/stroje, Bůh/život, Vesmír/země. Napadá mne - při letmém pohledu na současný stav - nejméně pět živých debat tohoto druhu.

Jestli za nimi není něco víc, než jen takové neškodné tlachání; a jestli si nezaslouží vlastní oddělení, jako "historie a realita", takový scifi/reálný protějšek té historie.
Protože jsou to debaty plné faktů, a někteří to mohou úspěšně vykrádat do svých scifi/vědeckých her.

Co vy na to - Sosáčku, Bifi, Faskale a další...?
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

A k čemu je tohle téma? Bude se zde pokračovat v již třikrát probrané diskusi, nebo jde metatéma o podobných diskusích (které se v diskusi tohoto typu dříve či později zcela plánovaně zvrhne)?
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Tohle metatéma je k tomu, zda má cenu sebrat ty debaty na jednu hromadu a spáchat z nich podsekci Rozličného pokecu.

A až se zjistí, zda ano/ne/nějak jinak, tak se metatéma klidně může zahodit, zapomenout, atd.
SenTer
Příspěvky: 12
Registrován: 3. 12. 2007, 15:22

Příspěvek od SenTer »

Vzhledem k tomu kolik podobných tématu tu vidím mi to přiujde docela rozumné :D
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Osobně bych to s vytvářením podsekcí nehrotil. Taková filozoficko-pseudovědecká témata totiž nebezpečně často kolidují s tématy jinými, a IMHO by běžně v diskusích v obecném Rozličném byly chroustologičtější OT než ve vlastní nesmrtelnosti chrousta (tedy sekci pro rozebírání lidí, šimpanzů, robotů a duší na anionty a kationty).
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Goran:

no, já se právě v těchto tématech v Rozličném často přistihnu, že mluvím naprosto vážně (podobně jako třeba v Historii), což se mi jinak v této sekci nestává často.

Pod Rozličným pokecem si představuji spíš něco jako Hospodu u Sleziny, než pojednání o ekologické stopě.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Možná to tak nevnímají všichni roleplayeři, ale někdo (mluvím třeba za sebe) vychází při tvorbě z reálií světa kolem.
K něčemu takovému se hodí mít vlastní sekci, jelikož v "rozličném pokecu" "zapadne" a do RPG sekcí se to dle mého názoru nehodí - je to diskuze o realitě.
"Historie a realita" je ovšem spíše o věcech historických.
Jsem tedy pro založení boční sekce. Připište potenciální čárku za mou maličkost.
Vzhledem k množství diskuzí na toto téma by se to mohlo uživit.

A z čistě sobeckého zájmu - konečně budu moct kecat o biologii v plané parádě. Mutanti, klonování a tak.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

A z čistě sobeckého zájmu - konečně budu moct kecat o biologii v plané parádě. Mutanti, klonování a tak.
Want some!
Count me in.

překlad: Tý brďo krávo, to je mazec.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Asi budu znít hloupě, ale jakožto člověk, který Rozličný nesleduje, vůbec nechápu, která "ona" témata máte na mysli.

Můžeš mi tedy Argo prosím vysvětlit, jak by se případná sekce měla jmenovat a jaké by bylo její zaměření?
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Markus:

Asi nepatřím mezi nejjasnější vysvětlovače...

To, co si člověk může rovnou použít pro nějaký scifi setting;
třeba to Globální oteplení a Ekologická stopa;
Lidé, stroje a duše; Vývoj života na zemi a Jsou živé bytosti stroje?, možná i Záhady (to je IMHO ještě typičtější - takové Sosáčkoviny), jedna je ještě v Historii (AI)

- název mi dělá starosti, neb název této debaty se sice blíží, ale nepostihuje jádro věci - možná Věda a realita, nebo Scifi a realita, nebo tak něco.

Ono toho bylo i víc - vzpomínám, jak jsme někde se Sirienem řešili techniku kosmických letů k planetám na jakousi hru - byla to čirá realita...

nějak se tak samo stalo, že v Historii a realitě tahle témata většinou nejsou (až na to jedno zjevně zbloudilé), nýbrž jsou tady okolo.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Hm... co třeba Fyzika a metafyzika (a sci-fi)? :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
SenTer
Příspěvky: 12
Registrován: 3. 12. 2007, 15:22

Příspěvek od SenTer »

Historii a realitu změnit na Historická realita a fakta a založit novou sekci Vědecká realita (??) a fakta (včetně těch vykřičníků)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Takhle to už zní lépe. Prostě pro realitu založíme vlastní sekci.

Realita a metafyzika?
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Co máte proti šimpanzům a ufonům?
Myslím, že to vystihuje téma a navíc je mnohem lákavější, než nějaká "vědecká realita".
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Já jsem pro drobný vtípek.
Co takhle podsekce
"Historie a realita"
a
"Věda a realita"

Pardon, musím to říct:
muhehe
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti