Tlačítko Nahlásit příspěvek

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Tlačítko Nahlásit příspěvek

Příspěvek od Markus »

Na RPG fóru přibyla nová důležitá funkce.

Je jí tlačítko "nahlásit příspěvek", které naleznete pod ikonou vykřičníku v pravé horní části každého příspěvku. Stisknutím tlačítka upozorníte moderátory na daný příspěvek. Do okna s komentářem napište stručnou zprávu pro moderátory - proč příspěvek hlásíte, případně co od moderátorů potřebujete.

Tento nástroj nám v mnohém ulehčí správu Fóra. V první řadě je užitečný k hlášení urážlivých příspěvků nebo příspěvků, která porušují pravidla RPG Fóra.

Ve druhé řadě - a to je možná důležitější - vám umožňuje přivolat moderátora, když potřebujete nějaký technický zásah: přejmenovat téma, přesunout je do jiné sekce, rozdělit je na dvě oddělené diskuze, upravit špatný odkaz či rozhozené formátování nějakého příspěvku, atd. Toto jsou věci, které jsme dříve museli sledovat osobním pročítáním všech diskuzí. Tlačítko "nahlásit" nám moderátorům značně usnadňuje práci, a se je nebojte hojně používat.

Jen prosím žádné vylomeniny! :wink:
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Ty brďo, vy potřebujete vykřičníčky bonzovníčky? Hustý. Markusi, nezlob se na mě, ale todle působí HODNĚ divně. Je pravda, že já už se tu skoro nevyskytuju, tak mi to může bejt lógr.. ale tak zase, snad mohu nabídnout pohled relativně nestrannýho a rozhodně nějakýma zdejšíma diskuzema nepoznamenanýho uživatele.

Jestli jsi chtěl, aby se každej ošíval, než sem něco postne, zabodoval jsi. Jako novej uživatel bych se neodvážil ani pípnout, aby to někdo neobodoval vykřičníkem!

Ten druhej důvod je samo v pohodě, ale je prostě uveden jako druhý a na první pohled vypadá jako čistě zástupný.
Denně se vyskytuju jen na http://www.d20.cz. I když bych rád, víc fakt nestíhám :)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

ja myslim, ze to tak hrozne neni :wink:
vzdyt je to na forech celkem bezna funkce.
u nas sice asi zbytecna, protoze je tu aktivni moderatorstvo, ale proc ji nemit.
Rozhodne se nebojim, ze by to nekoho melo vydesit
(a jestli ano, tak jen diky tomuhle topicu, ktery na to okate poukazuje :) )
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Rytir: Tady prece vubec nejde o bonzovani :>:o/
Edit: Podle me v tom vidis trochu vice a trochu neco jineho, nez jak je to mysleno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ve skutečnosti jsem nad tím čudlíkem přemýšlel dříve a vždy mi to přišlo jako zbytečnost, protože by se těžko našla diskuze, kterou by někdo z moderátorů nečetl osobně. Teď, když už na Fóru netrávím tolik času a už dávno nečtu všechno, to je celkem šikovná věcička. Moderátorů je málo a taky tady neprosedí celý den, takže tohle je nástroj který nám usnadní práci, abychom už nemuseli číst všechno. Nic víc.

Souhlas s Bajem, o bonz...

Moment!

Když teď řeknu "o bonzování nejde", nebude to vlastně znamenat, že o bonzování jde, ale já to nechci přiznat? :roll:

Ale možná předpokládáte, že si myslím, že přesně tohle řeknete, a podle toho se zachovám, takže řeknu, že....

Au, moje hlava. :doh:
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Ja som napríklad už jednu moderátorskú požiadavku riešil a jednalo sa o otázku - žiadne bonzovanie.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Tak když už to někdo nakopl, zapište někam, že taky nejsem nadšen.
Jsem většinou vždycky proti technickému řešení mezilidských problémů.
Mnohdy méně může být více.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Argonantus píše: Jsem většinou vždycky proti technickému řešení mezilidských problémů.
Chyba tvojho uvazovania spociva v tom, ze vidis iba jedno z asi desiatich vyuziti danej funkcionality.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Peekay:

Ano.
Vidím to jedno jediné užití z deseti, které je špatně, a které někoho opravdu bolí, a na kterém se citlivější povahy servou jak magoři.
Je možné, že zbylých devět užití je docela praktických, ale je to taková drobnost, že bych si toho ani nevšiml.
SenTer
Příspěvky: 12
Registrován: 3. 12. 2007, 15:22

Příspěvek od SenTer »

Také si myslím, že co je možné použít k hádkám tak také použito bude... máte třeba kontrou nad tím kdo na to tlačítko kliknul? Aby pak jeden člověk neklikal plánovitě na všechny posty jiných lidí...

...omlouvám se že se do toho jako nováček pletu, nicméně sirien (co říkal tak teď zjevně v neoblibě) mi o fungování tohodle fóra něco říkal a přišlo mi z toho, že nebude vadit když se taky vyjádřim.

Osobně bych také vynechal používání tlačítka pro \"problematické\" posty - na to přece stačí PM, ne?
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ja osobne nemam z nejake zneuzivani strach. Nekteri lide si mozna mysli opak, ale tohle forum je slusne a plne inteligentnich lidi. Podobnych spekulaci, ze dana featura/narizenei/whatever... bude ku skode tu uz bylo a nenaplnili se,
Opravdu si myslite ze tu nekdo bude kazdou chvili behat za moderatorama a bonzovat? Myslim ze tohoto se tu bat fakt nemusime.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

1. chci se zeptat, co se stane, když na to kliknu? může se stát, že nahlásím nějaký příspěvek omylem (třeba jsem si chtěl příspěvek označit jako nepřečtený)?

2. Nechcete to přejmenovat třeba na "oznámit moderátorům" nebo "upozornit moderátora" nebo tak něco? "Nahlásit příspěvek" mi trošku (i když jen trošku) evokuje něco jako "Nabonzovat..." :roll:
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Kdyz uz, tak bych prejmenoval na The Evil Button, Summon Chthulhu, apod... :>;o)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Víte co? Sice mě admini zabijou, ale vyzkoušejte si, co ten vykřičník dělá, než sem budete zuřivě reagovat. Protože to tlačítko nikoho nehodnotí. Nebonzuje to o nic víc, než když napíšete adminovi do pošty.

Naopak, když založíte dvojí téma, když založíte téma na špatném místě, když chcete oddělit část debaty - admini to uvidí mnohem dřív, než kdybyste je požádali v tématu, a pro vás je to jednodušší, než je shánět poštou.

A co se týče bonzování - když někdo nahlásí, že je nějakej příspěvek proti pravidlům, tak taky bude muset napsat, proč, a admin se podívá, a pokud si dotyčný vymýšlí, tak to uvidí.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jasně. Všichni si na ten vykřičník povinně klikněte. :P
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti