Omlouváme se za výpadky - fórum přesunuto

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

To zalezi nakolik maji jinaci takove veci povolene. Ale nemusi to nutne znamenat ze ty odkazy musi byt spatne.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Nejprve omluva ze neplánovaně delší odstavení fóra, než jak bylo plánováno. Na druhou stranu ale už můžeme říct, že fórum je komplet přesunuté. To s sebou nese pár poznámek a upozornění.

Předně - na původním umístění je nastavené přesměrování úvodní stránky, odkazů na příspěvky, témata a RSS. Pokud však můžete, raději si "rpgforum.cz" kdekoliv upravte na "www.rpgforum.cz".

Při přesunu fóra byla i trochu uklizena databáze, zejména pak kódování veškerého textu. Vše (jak v databázi, tak i na úrovni webu) bylo ujednoceno na kódování UTF-8. Vzhledem k tomu, že původní databáze v tomhle měla poměrně zmatek, byl trochu problematický export databáze a jeho převod do správného kódování. Diakritika by však měla být úspěšně zachována. Pokud kdekoliv (názvy témat, soukromé zprávy, texty příspěvků, podpisy...) narazíte na nějaký rozsypaný čaj, popř. jiné nesrovnalosti (nesrovnalosti při vyhledávání klíčových slov s diakritikou, zničení diakritiky po odeslání nového příspěvku atp.), dejte vědět.

Může se stát, že v několika následujících dnech najdeme ještě nějaké chybky, takže omluvte případné (to už snad opravdu krátkodobé :wink:) výpadky fóra, během kterých se budou zalepovat případné mezírky.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Objevil jsem drobný problém: když se přihlásím na adrese www.rpgforum.cz a pak vlezu na fórum přes rpgforum.cz, přihlášený nejsem. Problém bude pravděpodobně někde v cookies - prohlížeč nejspíš nepošle při požadavku na rpgforum.cz cookies z www.rpgforum.cz. Opravit by se to mělo dát nastavením přesměrování z domény rpgforum.cz na www.rpgforum.cz, případně naopak (prostě aby na začátku bylo vždycky to "www").
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Wan-To: jj, je to tak. Tohle bylo už některými i vzpomenuto intervencemi přes icq ;-) Ten htaccess už je připravený, teď jen čekám, co řekne Almad :P
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jsem ti rikal ze si nekdo bude stezovat. A taky jsem rikal, ze se naucite nenavidet mysql 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Sosacek: což o MySQL, tam je to ještě nějak deterministické, ale to php, hlavně to php, to vede s mými nervy vždy zatraceně lítý boj :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Nějak ubylo sekce Historie a realita...
Všechna "ň" v tématech jsou nyní jako "ó" s obrácenou čárkou
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Jo, další věc. Už jsem tu zahlídnul dvě témata, v jejichž titulku se počáteční velké "Č" změnilo na malé "č". Obě jsou naštěstí moje, takže si to nastavím zpátky, ale kdo ví, jaká další podobná se tu ještě válí.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Eleshar: díky za upozornění na ň. Ale s tím úbytkem historie a reality nevím, co máš na mysli. Počty příspěvků i témat sedí s původními záznamy.

Wan-To: jo, u č přesně vím, co je důvodem. Čindyho jsem tu na fóru neviděl dlouho - a možná právě proto jsem si neuvědomil, že jeho nick začíná malým č a ne velkým. Takže od té doby bylo v uživatelských jménech a názvech témat, což jsem upravoval společně, všude velké č tam, kde předtím bylo malé. Než jsem si toho všiml, bylo pozdě na nějaké vrácení situace... a nejrychlejším řešením bylo narychlo udělat script, který ty č změní na správnou velikost podle toho, kde se č nachází (začátek/vnitřek věty) a některé geografické "výjimky" (Čechy, České Budějovice, Čína,...). Co jsem pak tak namátkově kontroloval, tak ty opravy byly správné... No, ale asi ne všude, jak vidím ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Nejaké access permision problémy pri uploadovaní/upravovaní avatara, páni...

Kód: Vybrat vše

Warning: copy(./images/avatars/66473004846e528137b584.jpg) [function.copy]: failed to open stream: Permission denied in /volumes/web/r/p/rpgforum.cz/www_root/www/includes/usercp_avatar.php on line 286
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Při registraci se nezobrazuje ten potvrzovací obrázek. Nevím, jestli to je chyba na straně fóra, nebo u mě.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

A do tretice - ten mail s novinkami, co mi prisiel (o prechode na rpgforum.cz a o Slezine), je nejako divne kodovany... znaky myslim, vselijaky hakybaky pri makcenoch a tak
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak Vlasáku, rozesílání emailů jsem vyzkoušel, jak jsi chtěl, a očividně nefunguje $D
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Joe píše:Nejaké access permision problémy pri uploadovaní/upravovaní avatara, páni...

Kód: Vybrat vše

Warning: copy(./images/avatars/66473004846e528137b584.jpg) [function.copy]: failed to open stream: Permission denied in /volumes/web/r/p/rpgforum.cz/www_root/www/includes/usercp_avatar.php on line 286
Zkus to teď, pls...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ »

Přihlásil jsem se na "www.rpgforum.cz" (přesměrováni z jinaku) a připokusu o odpověď mě to hodilo na "rpgforum.cz" a musel jsem se znova přihlašovat.
Chtělo by to název serveru vnitřně sjednotiti.

A notifikační maily vypadají všechny rozbitě. Zřejmě je text v UTF-8, ale není to uvedeno v hlavičkách, nebo něco takového.
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti