Ohledně hádek a osobních sporů na Fóru

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Ohledně hádek a osobních sporů na Fóru

Příspěvek od Markus »

Ode dneška máme naprosto nulovou toleranci k jakýmkoliv hádkám, urážkám, osobním výpadů, zesměšňování a jiným podpásovým a neslušným metodám komunikace. Takové příspěvky budou moderátoři tvrdě potírat a mazat.

- pokud moderátor něco smaže, autorovi přijde soukromá zpráva s vysvětlením a prosbou, aby se to už neopakovalo
- kdo nebude opakovaně dbát na upomenutí a dál se chovat jako kretén, dostane zákaz vstupu na týden, aby měl čas vychladnout a zamyslet se na sebou
- nejtvdrší sankcí pro ty největší zlouny je pak trvalý zákaz vstupu či smazání profilu. Doufám, že k tomu nedojde

(Upravil jsem pravidla RPG Fóra)

RPG Fórum má reputaci hádavého a nepřátelského fóra, což se mi ani trochu nelíbí. Spoustu z vás znám osobně a vím, že většina lidí zde je milá a inteligentní. Bohužel se tu potuluje několik hádavých lidí, kteří by se dali spočítat na prstech jedné ruky, a ti kazí pověst všem ostatním. Rozhlédněte se kolem. Kolik různých uživatelů vidíte? Dost. A kolik z nich se chová neslušně a konfliktně? Moc ne.

Po dobrém to očividně nešlo, takže to budeme muset udělat po zlém. Veškeré flamy, hádky a osobní spory budeme nemilosrdně mazat. Třeba si tak dotyční konečně uvědomí, že my o jejich komplexy nestojíme.

Stále platí, že si vážím vaší zpětné vazby a kritiky. Pokud se vám něco nelíbí, rozhodně dejte vědět. Ale naučte se dávat vědět slušně a kultivovavě.

Toť vše. Těším se na budoucí, příjemnější prostředí na RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Jen drobný dotaz: jak se změnil moderátorský tým?
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Aktualni tym najdes pri kliknuti na to "moderatori", nebo pokud mas skin s odkazem "uzivatelske skupiny", tak tam taky.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

2Wan-To: Sirien "odešel", já jsem byl degradován na správce Rozličného pokecu (už jsem jen lokál, nebo lokaj?).
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sirien odmítl mít cokoliv společného s dlouhodobým pokrytectvím místního vedení (omlouvám se, pouhá upřímnost, neočekávám reakci), plánoval si ponechat status moderátora ještě dva dny, aby si mohl zařídit jisté úpravy ohledně svého působení (smazání článků a nahrazení linkem vedoucím na d20, kde budou nově prezentovány z rozličných důvodů*), smazání MOD úvodu k sekci a podobné... ) a poté chtěl oznámit odchod, nicméně Markus ho předběhl.

Invictus byl dle mých informací vyloučen z MOD týmu pro "nedostatečnou diplomatičnost", což v mém překladu znamená, že si dovolil mít vlastní názor jako já, ale možná nám Markus nabídne vlastní vysvětlení (Markusi, tímto o něj jako uživatel žádám, Invictus pro mě byl vcelku vzorovým moderátorem a zárukou solidnosti MOD týmu, chtěl bych znát i Tvé, nejen své, stanovisko, proč byl vyloučen. Předem Ti děkuji)

Popravdě mě fascinuje, že potom co si Invictus nejspíš musel vyslechnout se vůbec spokojí s polomoderováním - jinými slovy dělá totiž totéž, co dělal kdykoliv předtím, jenom už není plný MOD ale jen lokální MOD, ale třeba ho to baví.


*) mezi nimiž není nějaká zášť nebo tak něco... mé články byly na tomto portále pouze protože jsem byl moderátorem a jako takový jsem cítil jistou... řekněme povinnost, nebo vhodnost, držet se "svého" fóra. Profil d20 mi nabízí mnohem lepší prostředí pro průběžné psaní i úpravu článků a teď, když už moderátor nejsem, jsem prostě udělal to, co jsem původně chtěl. Na tomto fóru stále zůstávají diskuse k těmto článkům i odkazy na ně

PS - jsem zvědavý, jestli je tento IMO vcelku nekonfliktní příspěvek dost nekonfliktní... nakonec, M posunul pravidla, tak se musíme rozkoukat, abysme zjistili, kde tu teď je hranice mezi "upřímně řečeným vlastním názorem" a "cenzurováno pro nevhodnost"
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Sirien: Jedine co se podle mě změnilo je, že se bude vyžadovat věči slušnost a ohledy od všech a nebude se davat prostor flameum.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

To říkáš Ty, ale, se vší úctou, tohle na Tobě (bohužel) nezáleží
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Ano, Rozličný mě asi baví, už jen protože je velice zábavné se podílet na tvorbě diskuzí. Ať už jsou Markusovy důvody jakékoliv, a nemyslím že by to bylo tak moc nutné nafukovat, je to pořád ještě jeho fórum. Co s ním udělá je jeho věc, jakým směrem se to pak celé bude ubírat taktéž. Já mám pocit, že jsem fóru dal dosti času a úsilí, a míním v tom pokračovat. Pokud nejsem dostatečně diplomatický, nebo některé lidi seru, prosím, nikdo se nemůže zavděčit všem. Ostatně podívejte se na moderátory v televizích, proč myslíte že málokdo vydrží delší dobu?

EDIT: Ale nemyslím, že by tahle diskuze a vylévání srdéček, patřilo zrovna sem.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Siriene, mohu tě o něco poprosit?

Přestaň si ukřivděně stěžovat na všechny thready, co tu jenom jsou - obviňuješ Markuse z pokrytectví, diktátorství, potírání svobodných názorů (přičemž je jasným důkazem toho že nic nepopírá, protože šéfovat tady já, tak už máš půl roku ban za kecy) a kdo ví čeho ještě... jednak to není pravda a ajednak už jsi to řekl. Víme, co si myslíš. Nepiš to pořád dokola a neotravuj tady s tím vzduch. Přijde mi, že to napětí tady vytváříš ty a nikdo jiný.

Předem děkuji. (omlouvám se všem, vydržel jsem až doteď mlčet - ale když se to vyřešilo a najednou vidím, že si Sirien zase stěžuje, už to nejde)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Qualdezar má pravdu. Jediné, co se změnilo, je, že se bude od všech vyžadovat větší slušnost.

Jen se vrátím k Invictovi - v soukromé poště jsem mu poděkoval za jeho služby a vysvětlil jsem, že ho nepovažuji za dostatečný "vzor chování" na to, aby dělal moderátora. Nicméně si vážím jeho práce v Rozličném a jsem rád, že se o to dál bude starat.

Siriene, i já tě poprosím, abys přestal všude rozhazovat rukama a nadávat na to, jak tě to tady štve, jak jsme všichni pokrytci a jak ses snažil tady zpříjemňovat prostředí a my jsme tě neposlouchali. Už jsi to říkal několikrát.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jenom naposledy prosím - přestaň zobecňovat, ano? Má kritika v minulém postu byla adresována jen Tobě, jak jsi zajisté pochopil, neinterpretuj to prosím tak, že bych kritizoval i ostatní adminy či moderátory.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Myslím, že je důležité upozornit na to, co mi vysvětlil mistr Vlasák, že včerejší Ohniště leží coby Občanská válka v archivu a nezmizelo.
Já na to například nepřišel.
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

$cry$ :>:o/
Netřeba nic dodávat.
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Uživatelský avatar
Bobby
Příspěvky: 355
Registrován: 8. 9. 2006, 13:24
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobby »

Hmm odmazavani Flame - to je dost o nicem jako clovek neznaly RPG jsem se prave z FLAME dost dozvedel. Stejne tak hadky - co jsem videl tak se tu dost argumentuje (a argumentu je to tak a kdo rika neco jineho je blb bylo minimum) z cehoz se clovek zase neco priucil.
takze dotazma byt toto forum vedeno stylem
NADPIS FORA
Vsichni ucuravaji jak [NEDPIS FORA] je skvely a co vsechno umi

????
Pokud ano tak mne tenhle styl fora asi bavit nebude

Bobby
Dubito ergo cogito. Cogito ergo discepto.
Real man can live in real world. Drugs are for losers.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Nejde o likvidování věcných hádek a rozepří. Jde o potírání osobních hádek, které nemají s RPG nic společného, vyřizování si starých účtů a léčení osobních komplexů na jiných lidech. To se nám nelíbí.

Věcné diskuze a sáhodlouhé argumentace, které se drží mezí lidské slušnosti, jsou samozřejmě skvělé a my si jich vážíme.
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti