Je Rozličný pokec kontroverzní?

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

ilgir píše: Myslím, že RPG není natolik rozlehlý/mnohovrstevnatý/výživný fenomén, aby bylo možné (v Česku - Slovensku) o něm vést diskuze s desítkami příspěvků denně.
K fenoménu RPG navíc úžeji či volněji přiléhá spousta jiných fenoménů (sci-fi, fantasy, literatura, středověk, vojenství, mytologie... ... ...), které musí být nutně diskutovány, má-li být diskutováno RPG v širších souvislostech.
Důležitá myšlenka, kterou jsem přehlédl.
V jádru se skrývá veliké kacířství.
Já s tím ale úplně souhlasím.
Musím říci, že mne dokonce zpočátku překvapovalo (a překvapuje), jak málo toho tu o těch vnějších souvislostech je.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Myslím si přesný opak - vzhledem k tomu, kolik oblastí RPG zahrnují, lze vést bouřlivé diskuse na mnohá témata a stále se budou točit okolo RPG.

I když pokud má být předmětem pouze RPG samo o sobě, tak těch témat bude pochopitelně řádově méně.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ačkoliv jsem zastáncem rozličného, poslední dobou mi vrtá hlavou jedna věc:

Co byste dělali, kdybych rozličný třeba na týden zamknul? Vůbec byste sem nechodili, nebo byste se konečně začali bavit o RPG?

Nemám nic proti rozličnému a rád někdy pokecám i o jiných věcech, ale na RPG Fórum chodím primárně kvůli tomu, abych se bavil o RPG. Trochu nechápu, proč sem někdo chodí kvůli tomu, aby se o RPG nebavil? A přiznám se, že když vidím 15 živých diskuzí rozličném a minimum diskuzí jinde, uvažuji o tom, jestli "někteří" neměli pravdu v tom, že Rozličný odvádí pozornost od zbytku fóra a vlastně ho tím dusí, jako parazit.

Co vy na to? Uvítám odpovědi na svou otázku.

(Čistě teoretická otázka. Nic zamykat nehodlám)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Spis se muzes ptat, proc lidi zajimaji vic caje, nez nejnovejsi prestizky, ubah DI nebo GNS.(*)

(*): To abych vystihl cele spektrum :-)= $D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Všeobecný problém - málo ľudí, dosť veľa sa pozná a to, o čom diskutovali pred rokom-dvoma, sa vyčerpalo.

Alebo sú už natoľko skúsení hráči/PH, že v podstate veľa otázok nemajú.

Alebo...?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Markus píše:Co byste dělali, kdybych rozličný třeba na týden zamknul? Vůbec byste sem nechodili, nebo byste se konečně začali bavit o RPG?
Byl bych naštvaný, kdybych viděl téma s novým příspěvkem, do kterého obvykle píšu, a ono by bylo zamčené. Ale to jen při prvním přihlášení - při dalším už bych tato témata neviděl, protože si nechávám vypisovat vždy jen témata s novými příspěvky, takže bych si řekl "Je tu nějak mrtvo - ale co, mrknu na D20, Lopuch a Lapiduch, třeba tam řeší něco zajímavého."

Jsem reakcionář, tedy píšu reakce. Abych založil vlastní téma nebo napsal do nějakého upadlejšího tématu, to musí být svátek, nebo se fakt musím hodně nudit.

Mě je totiž srdečně jedno, do které sekce to které téma patří. Bohatě stačí, abys třeba napsal nový příspěvek na svou Zelenou lebku a můžeme se bavit dalších 14 dní, i kdybych tě měl drbat jen z principu 8)

A jako uživatel netu ti radím (ano, radím) - ruce pryč od zámků témat. Jestli myslíš, že adminskými zásahy rozproudíš diskusi nebo převedeš pozornost na nějaká "preferovaná" témata, tak jsi naprosto nepoučitelný. Teď už bez legrace.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Já bych samozřejmě odešel. Mohu být někde úplně jinde.

Jinak ano - přišel jsem sem primárně kvůli něčemu jinému, než RPG. To je jasně patrno na první debatě, do které jsem se zapojil (a čaj to není...), a ke které se vlastně neustále vracím. Do RPG debat se občas zapojím, když mne to něčím zaujme - ale je to pro mne odbočka.

Donutit lidi, aby mluvili o tom, co zajímá mne, je dost obtížná a jemná práce, a jde to jen do určité míry. Pokud je téma příliš úzké, příliš obskurní a příliš složité, tak je to skoro nemožné.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já se jen ptám, nic zamykat nechci. Je to otázka ve stylu: "Co by, kdyby". Ale dík za odpovědi. Doufám, že odpoví ještě někdo.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Asi také doufáš v odpověď ve stylu "Kdybych nemohl psát do rozličného, tak se budu víc bavit o RPG", že?

Mimochodem, v čase kdy mnoho lidí řeší zkoušky a maturity nečekej odpovědi moc rychle.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Já ještě řeknu něco úplně jiného (c)Monty Python

- ve stylu toho Ilgira nahoře, ať je to tu kacířství celé; podle mne mnoho debat v Rozličném pokecu ve skutečnosti JE součástí RPG, protože se věci týkají zásadně.

Vymezit debatu o RPG tak, že to je pojednání o nejnovějším vydání pravidel XY firmy ZQ, případně, že to jsou úvahy o tom, co napsali pánové BŽ, pokládám za beznadějně úzké.

Typické pro některé thready tady okolo je, že bývají stejně široké, jako celé oddělení RPG (náboženství... magie...jazyk... věda...).
Tudíž by nemělo překvapovat, že vyprodukují stejně reakcí.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

A doplním Argonanta, že veľa tém je bytostne o tom, čo ľudí zaujíma a čo môžu v rolových hrách použiť... Takže aj taká diskusia o programovacích jazykoch sa môže hodiť, pretože najbližšiemu Modern d20 môže pridať ten správny feeling ;)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Joe: ale vis ze jo? Vis jakej je problem, kdyz jsem hral s jednim chlapikem co chtel hrat hackera, a naprosto nic o tom netusil? i ten boj vetsina lidi videla aspon ve filmech, ale tohle fakt ne.

EDIT: teda, ne ze by mi hacking ve stylu "poslu tam Tachikomu" nejak vadil ... $D
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Joe/Sos

... no právě... to se dostávám někde tam, co mi vrtá hlavou od počátku; nejsem s to pořádně odlišit Herní prostředí od Historie a reality, například.
Fantasy středověk je k nerozeznání od debat o reálných katanách nebo kuších; cyberpunk (SEBův android/kyborg/robot třeba) je k nerozeznání od mazaných debat na téma "je člověk stroj" a tak podobně....

... v zásadě nepochybuji o tom, že DMové nastavují svoje světy informacemi z reálu... a teď jsme u toho - kde to vlastně začne být OT vzhledem k RPGF.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

No koněčně mě někdo pochopil... Já se asi fakt neumím vyjadřovat... :think:
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

... a pre to všetko - Argo, Sos, ilgir - beriem Všeobecný pokec ako ooobrovský brainstorming.

Nečítam všetko, to sa úprimne priznám, ale keby som mal niekedy niečo do činenia so zmrzlinami, tak viem, kde mám hľadať :wink:
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti