Vítejte na RPG Fóru!

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 9782
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Vítejte na RPG Fóru!

Příspěvek od Markus » 21. 4. 2007, 23:24

Diskuze na RPG Fóru

RPG Fórum je diskuzní server věnovaný stolním RPG hrám. Poněkud nezvykle není Fórum zaměřené na nějakou konkrétní hru, nýbrž na všechna RPG obecně, bez rozdílu systému a světa. Ačkoliv zde naleznete i některé diskuze spjaté s konkrétními hrami (např. "Vaše názory na Fate RPG"), většina diskuzí je obecného rázu (např. "vaše příprava na hru") a zajímají nás vaše názory nehledě na to, jakou hru hrajete.

Toto obecné zaměření je poměrně nezvyklé a je nám jasné, že mnozí z vás budou mít zprvu problém ze v něm orientovat. Nezoufejte, počáteční zmatenost obvykle po pár dnech zmizí. Pro jistotu jsme pro vás připravili Orientační průvodce po RPG Fóru, který vám řazení diskuzí osvětlí podrobněji.

Diskuze na RPG Fóru probíhají v tématických klubech - říkáme jim "témata". Témata jsou vždy úzce vymezená, čímž se internetové fórum liší od jiných diskuzních serverů. Zatímco na jiných serverech by diskuze probíhala v jednom velikém klubu (např. "Dračí doupě a vše okolo"), zde máme několik malých, oddělených témat (např. "Přidělování zkušeností v DrD", "Jaké je vaše oblíbené povolání v DrD?"). Je běžné, že témata se vyčerpají a přestane se v nich diskutovat, stejně jako je běžné, že denně vzniká několik témat nových.

Na RPG Fóru může kdokoliv založit nové téma - stačí vám k tomu jediné kliknutí na příslušnou ikonu. Téma nějak pojmenujte, napište úvodní příspěvek a je to. Takové téma se považuje za "vaše" - vy jste jeho správcem a můžete v něm vést diskuzi podle sebe. Vyptávejte se na to, co vás zajímá, směřujte diskuzi a nebojte se napomenout ostatní, pokud se ve vaší diskuzi odchýlí od tématu.

Abyste se mohli účastnit diskuzí, musíte se nejprve zaregistrovat. Registrace trvá jen několik minut a odkaz na ní naleznete v horní části obrazovky.


Naše tvorba

RPG Fórum se pyšní dlouhou tradicí vlastní tvorby - vznikají zde překlady zahraničních RPG her, pracujeme na nových hrách či herních světech, někteří vedou vlastní webové články či připravují časopis. Celý jeden blok Fóra je tak věnován naší tvorbě. Najdete v něm naše výtvory na stažení, odkazy na naše stránky a především diskuze.

Fórum je totiž výborným způsobem, jak organizovat práci na kolektivních projektech a jak komunikovat se čtenáři. Důležitou částí RPG Fóra jsou tedy diskuze, kde se tvůrci různých materiálů (her, světů, překladů...) ptají na názory ostatních, žádají je o rady a prezentují svá díla. Zajímáte-li se tedy o tvůrčí záležitosti, věnujte pozornost bloku "Naše tvorba".

Ačkoliv vám tak mohou připadat, tvůrčí diskuze nejsou soukromé. Ba naopak - tvůrci se většinou snaží komunikovat s ostatními a ptát se na názory návštěvníků fóra. Nebojte se tedy přispět svou radou a nápadem nebo se dokonce k nějakému projektu přidat. Budeme jen rádi.

V neposlední řadě nabízí RPG Fórum prostor i vám. Pokud něco tvoříte, připravujete překlad, vymýšlíte novou hru či svět, máte webové stránky o RPG hrách... můžete si v tvůrčí sekci založit vlastní diskuzní téma, ve kterém budete prezentovat své výtvory a ptát se na názory ostatních. Nemusíte se nikoho na nic ptát, prostě je založte a je to. Práce s reflexí ostatních je zcela něco jiného než práce v soukromí, a my vám doporučujeme ji vyzkoušet.


Promazávání uživatelů

Jednou za čas, obvykle dvakrát do roka, provádíme na RPG Fóru údržbu, při níž mažeme všechny neaktivní uživatele. Přesněji řečeno, mažeme uživatele, kteří nic nenapsali. Jakmile napíšete alespoň jediný příspěvek, jste smazánívzdorní, a proto vám doporučujeme, abyste svůj první příspěvek napsali co nejdříve. Zkuste třeba naši Odrážecí plochu.


Technické záležitosti

Hlavním správcem a administrátorem RPG Fóra je Jiří "Markus" Petrů. O každodenní chod fóra se pak stará několik pomocných administrátorů a především skupina tzv. moderátorů, kteří mažou spam, starají se o přehlednost fóra a slouží jako technická podpora, na kterou se můžete obracet.

Kdybyste měli nějaké dotazy nebo jste potřebovali s něčím pomoci, napište soukromou zprávu někomu z administrátorů či moderátorů. Soukromé zprávy najdete v nabídce v horní části obrazovky. Vespod hlavní stránky RPG Fóra pak najdete seznam uživatelů, kteří jsou zrovna přihlášení. Většinou mezi nimi potkáte alespoň jednoho administrátora či moderátora.

Přestože existují administrátoři a moderátoři, snažíme se většinu záležitostí ohledně chodu fóra řešit ve veřejných diskuzích. V sekci "Návrhy, dotazy, připomínky" tak naleznete témata, v nichž se diskutuje o připravovaných změnách, technických problémech, žádostech o vylepšení enginu, atakdále. Pokud vás takové věci zajímají, uvítáme váš názor. Pokud ne, můžete celou technickou sekci směle ignorovat.To je od nás do začátku vše. Ještě jednou vás vítáme na RPG Fóru a věříme, že se s vámi brzy setkáme v nějaké diskuzi. Příjemné diskutování!

Za tým RPG Fóra
Jiří "Markus" Petrů

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host