Orientační průvodce po RPG Fóru

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 9731
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Orientační průvodce po RPG Fóru

Příspěvek od Markus » 30. 11. 2006, 14:26

Vítejte na RPG Fóru!

RPG Fórum má celkem dost různých sekcí a podsekcí a chápeme, že pro nového příchozího není snadné se v tom bludišti vyznat. V tomto tématu vám tedy stručně vysvětlíme strukturu Fóra, abyste se tu snáze orientovali.

Fórum má následující hlavních části, a ty jsou řazeny následovně:

:arrow? RPG Fórum - Uvítání a informace. To právě čtete.
:arrow? Diskuzní koutek - Zde budete trávit nejvíc času, právě zde se totiž soustředí většina diskuzí.
:arrow? Tvůrčí sekce - Tvůrčí sekce je určena všem kreativním duším, které píší články, vytvářejí své vlastní příručky, stránky či jiné projekty. V Tvůrčí sekci mají možnost prezentovat své výtvory veřejnosti, žádat o kritiku, pomoc, atd.
:arrow? Komunita - Nejde o diskuze, jen o vybrané zajímavosti. Chystané akce, soukromé hry, inzeráty, seznamka.
:arrow? Technické záležitosti - Návrhy a připomínky + Archiv.

Z těchto sekcí vás budou zajímat hlavně dvě - Diskutní koutek, páteř fóra, kde se odehrává většina diskuzí. A pak Naše tvorba, protože právě tam naleznete nejen organizační diskuze k připravovaným projektům, ale hlavně překlady RPG a naše výtvory ke stažení.


Struktura Diskuzního koutku

Jelikož diskuzní koutek je tak důležitý, rozebereme ho trošku podrobněji. Je pro přehlednost rozdělen do několika sekcí. Stává se, že ne každý hned na začátku chápe rozdíly mezi jednotlivými sekcemi a je zmaten. Takže něco málo vysvětlivek:

:arrow? Hry, systémy, světy - Sekce věnovaná konkrétním produktům, příručkám, světům. Takovým těm, co koupíte v obchodě nebo stáhnete z internetu. Některé často zmiňované produkty mají vlastní podkategorie. Pokud nevidíte podkategorii (např. GURPS nemá svou podkategorii), neznamená to, že o této hře na Fóru nediskutujeme! Znamená to pouze, že ještě nemá vlastní podkategorii a že se o ní diskutuje v kategorii hlavní.
:arrow? Herní prostředí - Věnováno prvkům herních prostředí. Věcem, které existují v herním světě, jako např. elfové, upíři, ale i jazyky, národnosti, magie a technologie. Možná si říkáte, že je to prakticky totéž, co předchozí sekce, ale je tu jeden obrovský rozdíl...
Předchozí sekce je o konkrétních systémech/světech. Tahle je věnována obecným diskuzím, nezávisle na herním systému či světě.
Pár příkladů
Představte si, že zakládáte téma "Elfové". Máte několik možností, kam toto téma zařadit.

Když téma zařadíte do Hry, sytémy, světy > Dračí doupě+, diskuze bude jen o elfech konkrétně v DrD+. Očekávejte diskuze o mechanikách DrD+, dračákovských elfech, porovnávání s jinými rasami DrD, atakdále... Ale vůbec vás nezajímá, jací jsou elfové v jiných hrách.

Když téma zařadíte do Hry, systémy, světy > Dragonlance, bude diskuze o elfech tohoto konkrétního světa. Jejich kultura, národy, vláda. Vztahy s okolními zeměmi, elfské cizí postavy z Dragonlance... Ale vůbec vás nezajímá, jací jsou elfové v jiných světech.

Když ovšem téma zařadáte do Herních prostředí, bude to diskuze o elfech obecně. Už nejste vázáni na jeden svět nebo systém. Zajímají vás všechny možnosti, aternativy, různá netradiční pojetí elfů, všemožné přístupy, jejich porovnávání... Zajímají vás elfové všude.
:arrow? O hraní obecně - Jednoduché. Sekce je věnována věcem, které neexistují přímo v herním světě. Zabývá se věcmi jako jsou hráči u stolu, přístup vypravěče, tvorba postav, příprava na hru...
Na první pohled se může plést s předchozí sekcí, ale když se nad tím zamyslíte, je pohled zřejmý. Herní prostředí jsou o věcech, které existují TAM (elfové, duchové, jazyky, národy...). Hraní obecně je o věcech, které existují TADY (tvorba, příprava, podvádění, házení kostkami...).
:arrow? RPG Teoreticky - náročnější diskuze, odbornější přístup, hloubkové rozbory, spousta cizích slov, neúprosní diskutéři, kritický přístup, časté spory, sofistikovaná argumentace. Vstup na vlastní nebezpečí 8)
:arrow? Zápisy z her - tady snad název hovoří sám za sebe.
:arrow? Ostatní hry - hry, které máme rádi, i když to nejsou Stolní RPGčka.
:arrow? Rozličný pokec - tady pozor. Pokec o všem kromě RPG. Jakékoliv téma, které se RPG týká, do této sekce nepatří. V této sekci nesmí být ani náznak RPG :wink: (přeháním)
Mnozí se ptají, jak se liší sekce Herní prostředí od Rozličný pokec > Historie a realita. Odpověď je snadná. V herních prostředích se řeší věci ve vztahu k RPG, jejich použití při hře, atd. V Rozličném RPG se řeší věci které s RPG nijak nesouvisí.

Ufff. Toť vše. Pokud to nechápe, nelamte si s tím hlavu. Když založíte diskuzi ve špatné sekci, moderátoři ji v tichosti přesunou. Nic se nestane, nikdo vám hlavu neutrhne.


Za tým RPG Fóra,
Jiří "Markus" Petrů
Naposledy upravil(a) Markus dne 21. 4. 2007, 23:48, celkem upraveno 3 x.

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host