[Info] Základní informace o této sekci

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 6839
Registrován: 23. 10. 2005, 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[Info] Základní informace o této sekci

Příspěvek od Bajo » 22. 11. 2006, 15:55

Hry, systémy, světy

Vítejte v naší staronové, obrodilé sekci s názvem Hry, systémy, světy. Jsem Qualdezar a v této části RPG fóra, spolu s několik dalšími spolu-moderátory, jsem vašim průvodcem, rádcem, andělem strážným, pomocníkem a čímkoliv jiným, co si budete přát (v rozumných mezích samozřejmě) .
Tato sekce vznikla sloučením starších sekcí o herních systémech a části sekce o herních světech, která se věnovala konkrétním světům, ať již oficiálním (jako Asterion, Dragonlance, Planescape, World of Darkness, apod...) nebo jakýmkoliv jiným z oblasti šuplíkové tvorby. Hlavním důvodem tohoto sloučení byl fakt, že některé systémy a světy byly úzce propojeny a jejich oddělování bylo z hlediska diskuze velmi nepraktické (příkladem budiž např. World of Darkness).

Jak již název napovídá, bude se tu diskutovat o konkrétních hrách, systémech a světech. Což samozřejmě slibuje velký prostor pro diskuzi a činí s této sekce potenciálně jednu z nejdůležitějších a nejnavštěvovanějších sekcí na RPG Fóru. Ano potenciálně, samozřejmě to záleží na vás diskutujících, jak bude tato sekce bujet a kvést. Proto diskutujte a zakládejte témata, jak je libo, já se vás budu v této činnosti snažit podporovat jak jen to bude možné. Byl bych rád, kdyby tato sekce v budoucna sloužila i jako jakýsi “přehledník“ o tom, co vše RPG nebízají a co vše v nich lze najít.

Je samozřejmé, že je potřeba dodržovat určitá pravidla. Samozřejmě zde tedy platí obecná pravidla pro celé fórum. Dále bych vás rád požádal, předtím než založíte téma, ujistěte se, že ho zakládáte ve správné sekci (no přinejhorším to jde samozřejmě přesunout). Myslím že v tom asi nebude pro nikoho problém, jen myslete na to, že se tu diskutuje více méně o herních produktech (plus ta šuplíková tvorba). Obecné diskuze o světech a jejich zákonitostech (jako jsou diskuze o elfech, paladinech, nemrtvých, dobru a zlu, atd... má své místo jinde – v jiné sekci). Bylo by také vhodné, aby každá diskuze o nějakém konkrétním světě, settingu, systému... (jako například diskuze o indies (tedy nezávislých systémech), nebo o Drowech ve Forgoten Realms (nikoliv diskuze o Temných elfech obecně, ta patří jinam) či diskuze o systému GURPS a jeho mechanikách (ale ne diskuze o mechanikách obecně) atd..) obsahovala v úvodním příspěvku nějaké stručné info, případně odkazy na recenzi nebo review, či odkaz na externí stránky s informacemi, aby z diskuze nebyli diskvalifikováni lidé, kteří nemají tak říkajíc ani párů o co jde (doufám že tato sekce bude úzce provázána se sekcí věnované recenzím, na které se bude navazovat právě zde nějakou diskuzí o daném systému, světu apod..). Navíc každý se rád dozví něco nového. Také, pro přehlednost, při vytváření názvů, používejte tagy s názvem systému, nebo settingu, ať je poznat o čem se mluví (např. [FATE], [Ravenloft], [MLwM], atd...). Potom tu máme tu věc s Offtopicem (tedy diskuze mimo téma). Offtopic sice není největší zlo, ale pokud to půjde, tak se mu vyhýbejte, aby se diskuze příliš neředili. Případně se samozřejmě může kdykoliv část tématu oddělit do tématu nového.

Samotná sekce je, jak jste si asi všimli (nebo jak si jistě všimnete), rozdělena na několik podsekcí. Podsekce jsou tu proto, že některé světy nebo systémy jsou známější, nebo tu mají své fanoušky a diskutuje se o nich více. Proto také dostali své vlastní diskusní podsekce, které jim zajišťují více prostoru pro rozpravu. Některé mají svého moderátora, který se o ni stará a na kterého se můžete obracet v případě jakýchkoliv problémů, dotazů, žádostí, nebo čehokoliv jiného, co se dané sekce týká. Stejně tak se samozřejmě můžete obracet se svými tužbami i na mě. Nemusíte se ničeho bát, neukousneme vás. Naopak, budeme se snažit udělat vše, co vám na očích uvidíme. Takže každé žádosti, připomínce, dotazu nebo návrhu jsou tu dveře široce otevřeny.

To je asi vše. Pokud si na něco vzpomenu, tak to sem doplním. Doufám že se tu rychle zabydlíte a budete se tu cítit jako doma.

Qual
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host