Změny v diskuzních sekcích - rozdělení a moderátoři

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Změny v diskuzních sekcích - rozdělení a moderátoři

Příspěvek od Markus »

Už nějakou dobu máme nový moderátorský tým. Po pár týdnech příprav jsme konečně připraveni to konečně rozjet. :wink:

Nějaká výraznější změna je prakticky jen jedna, a o ní vás teď chci informovat. Ode dneška si totiž moderátoři mezi sebe rozdělily diskuzní sekce, a to tím stylem, že každou sekci teď přímo spravuje nějaký moderátor. Správce sekce je zodpovědný za její vedení a moderování, stimulování diskuzí, atd. Kdybyste měli nějaké prosby ohledně jedné sekce, nebo nějakého tématu v ní, kontaktuje prosím jejího moderátora. Moderátoři také mají na starost dohlížet na to, aby se v sekci něco dělo. Kdyby vám nějaká sekce přišla podezřele mrtvá, stěžujte si u jejího moderátora :wink:

Zároveň došlo k jemné, ale opravdu jemné reorganizaci sekcí. Lehce se změnily nějaké názvy, řazení sekcí v seznamu a trochu jsme poupravili zaměření sekcí tak, aby bylo pokud možno intiutivní a snáze pochopitelné. Změny jsou to převážně kosmetické a věřím, že jim rychle přijdete na kloub. Pročtěte si prosím popisky jednotlivých sekcí (na hlavní straně) a vše by vám mělo být jasné.

Nové sekce a jejich moderátoři:
Hry, systémy, světy - Qualdezar
Herní prostředí - Sirien
O hraní obecně - Conlai
RPG analyticky - Bifi
Zápisy z her - Markus
Ostatní hry - Fritzs & Invictus
Rozličný pokec - Fritzs & Invictus

Kdybyste někdy zapomněli, kdo moderuje kterou sekci, můžete si to snadno znovu zjistit. Jména moderátorů jsou totiž napsána u příslušných sekcí na hlavní straně.

Bližší informace o jednotlivých sekcích a jejich fungování vám sdělí moderátoři prostřednictvím informačních témat. Zatím tyto informace společně připravujeme, ale objeví se do několika dní. Prosím o chvíli strpení.
Některé sekce či nové podsekce jsou v tuto chvíli možná prázdné - ale to je proto, že moderátoři zatím neměli čas je zaplnit nebo uvést. Opět prosím chvíli strpení.

No a to je pro dnešek vše. Stížnosti a žádosti v rámci jednotlivých sekcí ode dneška posílejte jejich moderátorům. Globální stížnosti & přání posílejte mně. Komentáře a dotazy k tomuto oznámení posílejte sem. :wink:

Přeju příjemnou zábavu.

Za tým RPG Fóra,
Jiří "Markus" Petrů
Naposledy upravil(a) Markus dne 1. 12. 2006, 12:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

V případě že vidím moderátora online, který ovšem není moderátorem dané sekce, můžu si dovolit ho poprosit aby v čase ve kterém potřebuji udělat změnu tuto změnu udělal, nebo musím počkat až tu bude daný moderátor?

Já jen že se na mě právě jeden z moderátorů ne právě příjemě osopil že jsem oslovil Siriena...

Prosím o klarifikaci.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dobrá otázka.

Poprosit ho samozřejmě můžeš. Udělej to. Jen je otázka, jestli ti vyhoví $D
Vlastně jde o to, že jednoduché zákroky ti provede každý na počkání. Ale kdyby třeba šlo o něco většího, oslovený moderátor to nejspíš bude chtít pořešit se správcem sekce, aby mu nelezl do zelí a nenarušoval mu plány. Což je snad pochopitelné. Ale za optání nic nedáš.

Jestli tě někdo sprdnul, tak to byla chyba a tímto sprdávám já jeho. Moderátor tě nemá co sprdávat za to, žes po něm chtěl moderátorský zákrok.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

On to nebyl ten po kterém jsem něco chtěl, ale ten kterému patří sekce, ale už jsem si to vyříkali. Znáš mě, nikdy nejdu pro pravdu daleko
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Přesně tak, obořil jsem se já, a už to bylo vysvětleno. Dalcorovi se ještě jednou omlouvám za svou neomalenost.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Chtěl jsem to napsat rovnou, ale lepší pozdě nežli později:

Není mi jasné, jaký je smysl sekce Herní prostředí, když byly světy přesunuty k systémům. Pod pojmem herní prostředí si totiž v první řadě představím nějaký svět. Podle mého názoru tak Hry, systémy, světy spojují něco, co se sice dá spojit, ale rozdělení tomu neuškodí, a hlavně sekce Herní prostředí se stává pouhým kočkopsem mezi Hrami, systémy a světy a mezi Středověkem a realitou.
Proto se táži: proč byly světy vytrženy z tématu o herním prostředí?

Neberte to jako útok, ale jako můj názor. Toť vše.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Mnoho světů (WoD, SR... many others) je těsně provázaných se svým systémem, vznikaly tedy ostré diskuse, zda mají být tam nebo tam, rozdělit je nešlo, protože každá diskuse o pravidlech se dřív nebo později odkázala k settingu a naopak, tudíž bychom měli duplicitní sekce...

...takže jsme světům dali jejich vlastní sekci. Pokec v nich je zaměřen konkrétně - k pravidlům nebo settingu konkrétního světa. Npř. Téma Duchové v sekci SR se bude týkat jen duchů v settingu SR, tzn. žádné diskuse o tom, o které se jedná, protože se jedná právě o tyhle. Duchové v sekci WoD budou sice širší téma než v SR, ale stále jen ve vztahu k WoD.

Herní prostředí jsou protikladem sekce O hraní obecně. Obě sekce pojednávají o tom, co se děje při hře, o tématech, které se přímo týkají hry.
O hraní obecně je určeno diskusím, které se týkají této reality - interakce mezi hráči, hráči a GM, o vedení hry, tvorbě postav, stylu hry... prostě o všem tom, co je TADY.
Herní prostředí jsou určeny diskusím o fiktivní realitě - o postavách, bytostech, herní realitě, zákonech, kulturách, metafyzice... prostě o všem tom, co je TAM.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Sirien: dík za vysvětlení.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti