Moderátor=vzor

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.

Má jít moderátor příkladem

Ano
22
76%
Ne
6
21%
Je mi to jedno, atd...
1
3%
 
Celkem hlasů: 29

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Moderátor=vzor

Příspěvek od Dalcor »

Myslíte si že by moderátor měl jít příkladem při komunikaci na fóru - používaným jazykem (tedy bez vulgarismů, kvalita psaného projevu je mě osobně ukradená), bezprecedentně, nezaujatě pracovat a vůbec působit positivně?.

Já ano. A vy?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Daclore, ty si pošuk :roll: Jedno téma nestačí?

Tak fajn, řeknu to i tady. Mě si se MOC líbilo, kdybych měl tým z moderátorů, kteří by šli příkladem. Bohužel tu není dost takových lidí, abych z nich mohl sestavit moderátorský tým. Když už by někdo mohl jít příkladem, většinou mu chybí čas/ochota dělat moderátora.

Takže myšlenka pěkná, bohužel nerealizovatelná.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Já si navíc nemyslím, že moderátor, co se za každou cenu snaží působit jako vzor bude v konečném důsledku k užitku věci... Může totiž, pokud to není rozený diplomat a takových lidí je velmi málo, některá lidi začít po pár týdnech zcela nediplomaticky štvát...

EDIT: Hlasoval jsem pro Ne...
Naposledy upravil(a) Fritzs dne 16. 9. 2006, 19:23, celkem upraveno 1 x.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Hlasoval jsem pro Ano. Mým názorem je, že moderátor by měl být vzorem přinejmenším v tom, že sice není bezchybný, ale je ochotný svou chybu přiznat (případně napravit). Je jen málo takových, kteří jsou schopni vyvarovat se emocí, zápalu atd. Je ale vhodné, aby si moderátor uvědomoval tu hranici, za kterou už by se sám musel "zmoderovat", a velmi důležité, aby chápal, že moderování neslouží jeho zájmům (moderátorský "humor" atd).
Musím ale také podotknout, že si myslím, že tým tohoto fóra těmto podmínkám vesměs odpovídá... :-? :wink:

EDIT: Jak teď vidím. Asi to není úplně to, co měl Dalcor na mysli... (?)
Jasně, že nenajdete tým moderátorů, kteří by všichni měli před jménem "sv." (tím spíš, že jsou na ně některé další požadavky spojené stím, aby vůbec k něčemu byli, jak psal Markus), je ale možné mít moderátory, kteří neflamují, nespamují, nemobují a tak...
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Ja som hlasoval za ano, co asi vyplyva aj z toho, co som napisal uz pri peticii za Sosackovo odvolanie.

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Bifi: ale tady je problem. Rikal jsi ze si nedokazes predstavit ze by moderator psal do nejake diskuse a nejak daval najevo a hajil svoje nazory, spravne?

Ale, ehm, jak maji moderatori byt vzorem pro ostatni diskutujici, kdyz skoro nediskutuji?

Nebo jsem to nepochopil?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

$D Pravda. Moderator by mal kladenim otazok, upozornovanim a zhrnovanim uz povedaneho drzat temu v medziach a predlzovat jej existenciu. Ak pri tom povie svoj nazor, OK.

Forum je v Markusovych rukach a chapem jeho argumenty, ale pre mna je v idealnom pripade moderator co najviac nestranna autorita. Podla jeho cinov sa bude posudzovat forum (viac ako keby bol bezny uzivatel) a pri comkolvek co pise by mal v prvom rade mysliet na to, ze je moderator.

Je samozrejme tiez prirodzene, ze ak maju moderatori nejaku autoritu a v diskusiach vyslovuju aj svoj nazor, moze sa ich nazor povazovat za oficialny nazor fora a budu na forum pritahovat ludi s podobnym nazorom a odpudzovat ludi s opacnym.

Ako som uz pisal, nie je mi to uplne jasne. Keby bolo a menej by som pochyboval o sebe (a nemal by som u niektorych zle meno) tak by som sa k moderovaniu prihlasil.

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Tak já se tedy také přidám.

Jestli by měl jít moderátor příkladem?
Proč ne?
Ovšem, to by museli i ostatní diksutující se chovat slušně. Navíc, rozhodně bych neupíral moderáorovi právo na vlastní názor v diskuzi, jinak nevím, kdo by to dělal. Pokud bych se nesměl vyjádřit o tom co si myslím, prostě bych radši byl normální uživatel.

Samozřejmě má (podle mého názoru moderátor určité povinnosti), musí se starat o rozvoj RPG F a podobně, ale všechno záleží na dvou stranách - diskutérech a moderátorech. Všichni tady nadávají na moderátory, ale co diskutující, kteří se při nesouhlasu okamžitě rozčílí (Jednají tak impulsivně, že metají blesky a nechávají vybuchovat klávesnice svých soupěřů?)

Čili, pokud by to bylo možno, nejradši bych apeloval na obě strany. Všichni by se měli zamyslet.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Samozřejmě že nelze moderátorovi upírat právo na vlastní názor, Ale měl by jít příkladem v tom jakým způsobem diskutuje - jak napsal tuším Conlai.

Jak jsem napsal jinde - dost těžko může někomu upravovat a mazat příspěvky, když dělá to co ten co maže. To dost dobře nejde.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Moderátor může mít vlastní názor, musí jít příkladem v tom, jak ho prezentuje.
Insidious demon that aids evil mortals.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dejme tomu, že bych chtěl mít právě takové moderátory... mám trochu problém v tom, jak to realizovat a potřeboval bych vaší radu. Napadají mě dvě řešení:

1) Necháme moderátory, kteří zrovna jsou, a sepíšeme komplikovaná pravidla, jak se mají chovat
2) Vyhodíme všechny moderátory a naverbujeme místo nich lidi, kteří už se chovají tak, jak potřebujeme

V obou případech ale vidím velký problém:
1) Vedlo by to k tomu, že moderátoři by museli hlídat sami sebe a omezovat se v tom, co píšou... což by jim asi dost kazilo zážitek z Fóra. A já nechci, aby někdo moderoval za cenu toho, že se bude muset omezovat

2) V tomhle případě by se nemuseli sepisovat žádná pravidla, protože už bychom měli lidi, kteří se chovají "reprezentativně". Na druhou stranu tu může být problém v nedostatku takových lidí. Buď potřebuju tak 5 moderátorů, kteří tu dokáží být denně... nebo alespoň 10 moderátorů, kteří tu mohou být aspoň občas.
A fakt nevím, kde bych sehnal dostatek vyhovujících lidí.

Co s tím?

-----
EDIT:
Kdyby došlo k případu (2), vyhodil bych všechny moderátory a ti noví by se verbovali veřejnou anketou. Takže nového moderátora by si museli zvolit uživatelé sami, nestačil by jenom můj názor.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

S těmi počty IMHO značně přeháníš. Stačili by 3-4 lidi, co tu budou víceméně pravidelně...
Insidious demon that aids evil mortals.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Markus: nemyslím, že musí jít o komplikovaná pravidla, která by někomu nějak omezovala život - nedělal bych z toho takovou vědu.

Jen si vzpomeň na situace posledního cca půlroku. Kolikrát padlo "nj, to se mělo řešit jinak, klidněji, domluvou přes pm (ne hádkou), etc.". Tady je zakopaný pes - není třeba se učit etiketu a dělat ze sebe nestranného fórového patrona, ale spíš vybrousit tu formu.

Zmiňovaný tu byl Tukan - myslím, že ten takový progress vážně vykázal, aniž by se něco muselo sepisovat. U posledních afér jsem nebyl, takže nevím, kdo v nich figuroval, ale myslím, že řešení lze najít, aniž by se muselo jít přes mrtvoly a odříkání...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Myslím si že ano a snažím se podle toho chovat. Na druhou stranu myslím si že by se o to měli snažit všichni, nejen moderátoři.
hass
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 2. 2006, 11:43
Bydliště: ČB/občas Strahov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hass »

Psal jsem ANO.

Dostatečně by stačilo (na místo zdejších neustálých filosofických debat / chytání se za slovíčko) kdyby moderátoři nečastovali uživatele termíny jako "magor" a podobně. Potom se mně dotýká i to, jakým způsobem někteří moderátoři parafrázují a překrucují věci, nad kterými se ani nezamysleli (proč asi? :(). Jak věci zesměšnují a skrze ně urážejí.

EDIT: i to je vlastně důvod, proč na toto fórum (přes jistý zájem) nepíšu. O urážlivé odpovědi nemám zájem :>:o/ A IMHO pokud si toto myslím já, co zbylých 300 registrovaných uživatelů? Na druhou stranu, jednou za 2-3 dny se sem podívat je podnětné - hádky, kličky... paráda. Lepší jak TV...
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů