Co je to RPG Teorie a k čemu slouží tato sekce?

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Bifi:
Dobrý nápad. Těkže co tuhle sekci nazvat: "RPG analyticky"?
Tuk-Enek píše:Problém tohohle Fóra neni, že by potřebovalo víc sekcí, problém tohohle Fóra je čistě a jenom Ron Edwards a popravdě ho už jen zato upřímě nesnášim!
Ron Edwards není problémem fóra. Jak by mohl? :8oO
Ron Edwards je problémem několika málo lidí, kteří ho bytostně nestnáší a jakmile vidí něco, co se podobá jeho myšlence, popadá je amok. Zachází to tak daleko, že Edwardse vidí i tam, kde není.

To je ale problém těch lidí, ne fóra.
Tuk-Enek píše:Zpomeňte na něj a vykešlete se už na definování týhle sekce!
Než se v tom někdo začal hrabat, tak bylo každýmu jasný, co sem patří a co ne.
Omyl! Jasné to nebylo!

Když jsem si dovolil říct něco ve stylu: "mechaniky jsou důležité, a proto jim musíme věnovat pozornost", byl jsem ukamenován hláškou: "mechaniky nejdou všechno a už je konečně přestaňte řešit!". Jenomže tímhle stylem se bavit nedá.

Takže ne, účel téhle sekce nebyl jasný ani předtím.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Tuk-Enek píše:vzhledem k tomu, že ti dva tři patří k těm nejaktivnějším deseti a sou tu sakra hodně vidět, tak jsme opačného mínění...
Jenže nemůžeš zakázat na fóru určitou oblast diskuze, není to fér vůči těm, kdo se o ni chtějí bavit.
Jako zásadní bych viděl uvést mýty ohledně GNS na pravou míru tím, že se napíše ten článek, rozebere se, případně upraví a je to.
Stojím si zatím že GNS nic nediktuje, nevyvyšuje, atd... takže nechápu v čem by měla být konfliktní. Konfliktní je možná tím, že je hůře srozumitelná a mnoho lidí si ji v některých ohledech vyloží špatně.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Promazal jsem to dohadování se o tom, jestli problémem je Edwards, nebo jednotiví uživatelé. Bylo to trochu mimo.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Eh, tedy ... jak to říct. Nemyslim si že jsem debil, ale tuhle diskusi nechápu. Jednotlivým příspěvkům rozumím, ale záměru ne.

Pokud jde o definování sekce, napíšu sem svůj názor. Mě je vcelku jedno, jak se která sekce jmenuje. Na jiných forech je většinou jedno nebo dvě témata o RPG a na nich se probírá všechno ... každou chvíli něco. Občas se najdou jedinci, kteří to co bylo napsáno shrnou ve zvláštním článku a pak se jede dál.

Chápu, že tohle je forum o RPG a tak potřebuje trochu víc specificky zaměřených témat, ale co je moc, to je moc. Když čtu diskusi, ve které chybí příspěvky, protože byly přesunuty do jiného tématu, kam se hodí víc, v dalším tématu na ně narazím, ale pár reakcí je už v tématu o hádkách a celkově místo několika nových sekcí s příspěvky mě kažzdý týden čekají tři stránky témat s novými příspěvky ...

Nevím jak se na to tváří nováčci, ale pomalu se tady přestávám orientovat. Hlavně když otevřu téma s konkrétním názvem a stejně se v něm píše o něčem jiném.

A teď čtu o tom, jak se má jmenovat téma, aby dobře vystihovalo obsah ... přijde mi to jako zbytečnost.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jerson: Vymezit smysl sekce je v tomhle případě celkem důležité. Máme se bavit o něčem tak ošemetném, jako je teorie. Ukázalo se, že bez jasného vysvětlení, o co jde, se diskuze zvrhávaly ve slovíčkaření, války správných definicí a všeobecné relativizování. Jestli chceme udržet teoretické diskuze v mezích použitelnosti, budeme si hold muset nějak vymezit, o čem to vlastně mluvíme.

Jinak to dopadne jako onen slavný příklad, kdy úvaha nad ideálním RPG byla trumfována hláškou, že platónický ideál je tamto a ono a že se ve svých úvahách nesmíme omezovat jen na náč časově-kulturní kontext, nebo jak to bylo...

Nerad bych, aby se to zvrhávalo v podobné úvahy (protože ty nejsou v reálu použitelné), tudíž nějaké vymezení je třeba.

Co se tvé zoufalosti týče - neboj, nejsi v tom sám. Já taky nechápu, kterak se téma "K čemu slouží tato sekce" zvrhlo v kritiku Rona Edwardse a GNS modelu (o kterých nebyla řeč), v kritiku Bifiho stylu psaní, atakdále.
Ale právě proto se potřebujeme dohodnout, o čem to sakra budem mluvit.

----

To s tím přesouváním příspěvků a vytrhávání z kontextu jsem nějak nepochopil. Chápu, že by tě to naštvalo, ale nevím, že by k něčemu takovému došlo.

Pokud narážíš na tohle: smazal jsem asi tři příspěvky, kdy jsem se já a Tuk-Enek dohadoval o tom, jestli špatný je Ron Edwards, nebo uživatelé fóra. Pak mi přišlo, že to už je extrémní offtopic a protože jsem ho vyprovokoval, tak jsem ho taky smazal.
Qualdezar mezitím stihl reagovat, to ano. Ale snad takové zmatky v tom nejsou.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Teda... právě jsem věnoval 3 hodiny, abych tudle diskuzi pročet celou. 3 hodiny! co bych za tu dobu udělal práce... a to jen proto, že sem nechtěl věřit tomu, že tu celou dobu fakt jenom probíráte to, jak se bude nějaká sekce jmenovat. A vono jo. (pro vysvětlenou - Alnag mě na ní upozornil a já si chtěl udělat vlastní názor)
Souhlasím s Jersonem, napsal to velmi dobře. Ten trend tzv. "mlácení prázdné slámy" tu je už dlouho, díky němu mě to přestalo bavit sem chodit a jak vidím, vůbec se to nezlepšilo, naopak. Místo vlastního diskutování nad něčím se tu věnujete plácání o tom, jak by bylo třeba psát, jak organizovat a diskutovat!? Nemám prosím Vás nic proti komukoli, kdo sem píše - prostě bych Vám jen poradil: dejte si pauzu, a to delší, od tohodle fóra! Fakt to potřebujete.
Vaše reakce jsou naprosto neadekvátní, všech, stejně jako příspěvky - je jasné, že reagujete na jinde vyslovené myšlenky a názory, co hůř, vy je předjímáte, neboť už se navzájem velmi dobře znáte... Jenže výsledná diskuze je pro mě, který jsem tu měsíc nebo dýl vůbec nebyl, úplně zcestná a maximálně nepřehledná. A taky ve mě vzbuzuje všechno možné jen ne chuť do téhle složitě probrané sekce přispívat.

Obdivuji váš zápal pro věc a ochotu sem psát ty miliony vět, toho já prostě nejsem schopen :) Ale vadí mi, když se každé téma rozmělňuje až na prvočinitele, staví se hradby a překážky ještě předtím, než se ví síla proudu, který tudy poteče... mě se líbí meandry a přírodní peřeje, ne betonová koryta (byť uznávám, že jsou efektivnější).

Omluvil bych se za ot, ale to bych tu vypadal jako pako, takže radši nic.. :) Snad jsem neurazil, ale nedělám si velké naděje, že bych něco zlepšil.. ale třeba se aspoň někdo chytí na nos a řekne: nojo, ten Rytíř, ten nám tu chyběl, zas uhodil hřeb přímo do hlavy..! :o)))
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

No jo, ten Rytíř, ten nám tu chyběl. :lol:

Ale teď vážně - mrzí mě, že jsou tu takovéhle diskuze o "mlácení prádné slámy", které mohou mnoho lidí odradit. Rytíři, Jersone, andtome a případně ostatní - chápu, že vás tyhle debaty nebaví. Moje rada je: radši si jich nevšímejte. Nenechte si jimi zkazit náladu a pocit z fóra. Většina diskuzí je tu normálních, tak se nepřipravte o všechnu energii u těhle blábolů.

Bláboly přenechejte nám, co se s nima chceme zahazovat, a svojí energii dávejte jinam. Nemá cenu se tímhle znechucovat a zanevřít kvůli tomu i na zbytek Fóra.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Víš, Markusi, já bych si rád takových debat nevšímal, ale mezi námi je rozdíl. Já jsem na tom jako Rytíř - přijdu po týdnu, vyjedu si příspěvky s novými tématy a jdu jendo po druhém od zadu, přičemž vynechávám ty, které mi nic neříkají. RPG teorie mě zajímá, jenže nikdy nevím, co dané téma vlastně obsahuje, protože třeba Bifi napíše vysvětlují příspěvek do každého tématu (to je nejmarkantnější případ, proto ho zmiňuju).

Tobě to nepřijde zmatené, protože víš, jaká část diskuse byla kam přesunuta, ale pro mě začíná téma třeba příspěvkem, který je viditelnou reakcí na něco jiného a já netuším na co. Občas se to v úvodu dozvím, ale dohledat to je nad moje síly,to radši přeštu všechny témata a snažím se to složit v hlavě.

A myslím, že na fora chodím už dost dlouho, abych mohl tvrdit, že nějaké přílišné vymezování tématu je na škodu.

Bohatě by stačilo téma "RPG teorie", ve kterém bystě řešili GNS, a když někdo napíše odmítavý příspěvek, tak na něj zareagujete a poté pokračujete dál.

Jestli nechceš, aby se diskuse zvrhla ve slovíčkaření, musíš se udržet v reakci - prostě to přejdeš. Když se někdo nedrží definovaného tématu, tak se ho nebude držet ani jeho přesným vymezením.

Unikla mi tvoje reakce na moje příspěvky o přílišném škatulkování a lajnování na tomhle foru (pokud jsi na to reagoval), ale podle mě by to chtělo ubrat. A kdyžtak se bavit o teorii, a ne o tom, jak se budeme bavit o teorii.
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti