Jak otevřít diskusi, která neskončí třemi příspěvky...

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Srcatt: a jak docílit toho, aby diskuse byla dobrá? Máš na to nějaké tipy?
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Spíš bych řekl, že leckterá dobrá diskuze pro někoho může být špatná a naopak. Takže nějaký ultimátní návod asi neexistuje.
Lze se jen snažit předejít tomu, aby nebyla zcela nezajímavá nebo neplodná a neumřela ještě dřívě, než se stihne rozvinout. Ale o tom už tu psal Alnag.
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Myslím, že je určitý rozpor v tom, co se vlastně žádá.

Některá "kvalita" diskuse, která bývá ceněna (nové informace, držení se tématu, věcnost) stojí totiž do značné míry proti požadavku na to, aby diskuse nezemřela po třech příspěvcích.

Osobně mám pocit, že když vedu jakoukoli delší debatu, že dělám něco nepatřičného.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Argonantus píše:Osobně mám pocit, že když vedu jakoukoli delší debatu, že dělám něco nepatřičného.
Co naděláš. Jak se můžeš přesvědčit jinde, debata, která se tématu nedrží může být velmi plodná, o to víc, že se prostě tématu nedrží, ale téma spíše "plave" v závěsu diskuse samotné.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Dôležité je aj pri miernom offtopicu sa vedieť vrátiť správnym smerom. Teda hlavne podľa zamerania debaty...

Keď hovorím o vlkodlakoch, tak sa dá mierne odskočiť si k názornému obrázku a vrátiť sa, ale nie, keď sa začne veselo debatovať o tých nádherných obrázkoch, ktoré sme kde-tu našli (že, Jerson? ;) a aj takých, ktoré s témou vôôôôbec nesúvisia)

Ak ale niekedy moderátor vydrží a stisne zuby, možnože sa debata fakt vráti k téme a zrazu je zaujímavejšia, lebo sa diskutujúci môžu odvolávať aj na ten mierny offtopic!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Joe píše:keď sa začne veselo debatovať o tých nádherných obrázkoch, ktoré sme kde-tu našli (že, Jerson? ;) a aj takých, ktoré s témou vôôôôbec nesúvisia)
Něco mi uteklo? O čem že to mluvíš?

A hele, koukám že tu je už vidět i název diskuse, do které píšu. Jenže nemám co říct nového.

Občas pomáhá napsat v prvním příspěvku nějaký kontrovezrní názor, pro který ale existuje dobrý důvod. A ještě lepší je, když je ten důvod posložen nějakými fakty.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Co se tyce kontraverznosti prvniho prizpevku, tak treba me se docela nelibi, ze jednoho casu tady vznikla jakesi az skoro dogma, ze kdyz neni prvni prizpevek kontraverzni tak jakoby nebyl.. :/
jsem proti kontraverznosti, protoze kdyz to pak clovek neumi nasmerovat nebo sam diskuzi redigovat, tak to je akorat tak na flame.. prinejlepsim diskuze k nicemu nevede
Lepsi je aby clovek nejak rozumne vyjadril o co mu jde.
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Nejdůležitější je napsat to, co člověku opravdu leží na srdci.
To je lepší, než nějaká "kontroverznost" - pokud tomu pisatel věří a dá do toho oheň, ono to většinou ostatní strhne.

A někdy je ten první příspěvek o kus dál, než na začátku; po nemastném startu to najednou chytne nový život.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Zapomněl jsem dá slovo "kontroverzní" do uvozovek - třeba na Fénixu mi stačilo napsat "kácení deštných pralesů nesouvisí s koncentrací kyslítu v atmosféře, ne tak jak tvrdí někteří lidé", a debata by byla zaručená.

Tady to nefunguje - asi proto, že takovéto věci nejsou pro místní populaci nic nového.

Před pár lety by stačilo napsat "RPGčka bez Vypravěče jsou dobrá věc". Dneska s tím taky bude málokdo polemizovat, i když možná z různých důvodů.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Jerson: v poho, ja jsem to nemyslel nejak na tebe, ta kontraverznost mi lezela v hlave delsi dobu a chtel jsem se v tomhle topicu podobne vyjadrit uz driv..
um.. nevim, to je na dlouhy text ..
Vicemene mi jde o to, ze topic je dost situacni a podle obsahu diskuze tehdy slo o jinou vec. "Potiz" je v tom ze je to na miste a v situaci, kdy je to jako univerzalnejsi "navod" jak vest nebo zacit diskuzi. (i sam Alnag ale rika, ze to jako navod neni) V tom pripade souhlasim jen se dvemi body. (dlouhe citace a zamyslejte se nad odpovedmi ostatnich) Zbytek je manipulace s textem a diskuzi.
...

No ja jen, ze si z Alnagova textu pamatuju hlavne "budte provokativni"...: ) (cehoz se teda snazim pevne nedrzet)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

jonka píše:No ja jen, ze si z Alnagova textu pamatuju hlavne "budte provokativni"...: ) (cehoz se teda snazim pevne nedrzet)
Když si přečteš Alnagovy články, tak on často provokativně začíná, ale potom svůj názor obhajuje a vcelku dobře.
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ono to slovo provokativní může znamenat víc věcí.

Lze jít na náměstí a počůrat tam sochu velikánovu; napíšou o vás noviny a stanete se slavnými.
Soudní lidé ovšem spíš nabudou dojmu, že jste debil.

Lze jít na katolík.cz, a vysvětovat jim, že Marie stopro nemohla být panna; to má sice víc důvodů, ale užitečné je to stejně málo, jako první případ.

A lze najít něco, o čem jste přesvědčeni, že to je zajímavé, a říct to ostatním, i když to třeba nečekají. Třeba ta Ilgirovina tuhle - že celá definice off topic na tomhle netu je ujetá.

Nejtěžší je na provokaci trefit míru osobní zanteresovanosti. Když je to moc osobní, tak je to trapas. Když to osobní není ani trochu, tak to nikoho nezajímá.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Jerson: me se Alnagovy posty (co jsem zatim cetl) ctou dobre a prirozene (a jestli tam pouziva provokace tak si to nepamatuju)

V tom je asi pointa. Provokace ma pritahnout citateluv zajem, druha faze ale nastava v tom, jak s jeho zajmem nalozis. Nechat ctenare vyprovokovaneho bez moznosti aby se nekde chytil, neni gut.
Argova poznamka taky neni od veci, provokace je i o respektu a znalosti prostredi.

V Alnagove prizpevku me chybi proc ty veci (ne)pouzivat a kam to vede.
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti