Vlákno přání a stížností

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Fibrizo »

Vlákno přání a stížností

Pokud vám něco vadí, chybí, nebo něco potřebujete změnit, pište to sem. Tato diskuze je pro ty z vás, kteří chtějí říct svůj názor, ale nemají chuť se pročítat všemi těmi "organizačními" tématy. To po vás nikdo nechce - svá přání prostě pište sem.

Upravil Markus, 4. dubna 2007
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Gorth
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2005, 22:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorth »

Fibrizo píše:...dračák? :-?
Ocenil bych, aby lide zde na foru si podobne prispevky odpustili.

Pokud nemas dotaz, ci k danemu tematu co rict, prosim nesnaz se urazet ani zesmesnovat. Zaroven tim delas negativni reklamu celkove tomuto foru. Aneb setkal jsem se s nazory, ze jsou zde namysleni lide (a tak i na me tvuj prispevek pusobi) - a proto sem jini nechteji chodit ci presunout sve debaty. Aneb nepotrebuji byt 'prevalcovany' zastupem lidi s rozdilnym nazorem, kteri se ho snazi za kazdou cenu dat najevo.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Gorth píše:
Fibrizo píše:...dračák? :-?
Ocenil bych, aby lide zde na foru si podobne prispevky odpustili.

Pokud nemas dotaz, ci k danemu tematu co rict, prosim nesnaz se urazet ani zesmesnovat. Zaroven tim delas negativni reklamu celkove tomuto foru. Aneb setkal jsem se s nazory, ze jsou zde namysleni lide (a tak i na me tvuj prispevek pusobi) - a proto sem jini nechteji chodit ci presunout sve debaty. Aneb nepotrebuji byt 'prevalcovany' zastupem lidi s rozdilnym nazorem, kteri se ho snazi za kazdou cenu dat najevo.
Off-topic: ale s tím názorem si se setkal na stinobeh.webzdarma.cz co? To je jen racionalizace úplně jiných důvodů. Nicméně souhlasím, že Fibrizova poznámka je úplně mimo mísu.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Gorth
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2005, 22:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorth »

Alnag píše:Off-topic: ale s tím názorem si se setkal na stinobeh.webzdarma.cz co? To je jen racionalizace úplně jiných důvodů. Nicméně souhlasím, že Fibrizova poznámka je úplně mimo mísu.
Nene, tam jsem se s tim nesetkal. Jedna se o nazory lidi hrajicich Draci doupe ci Hrdiny Fantasy.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

No uznávám že u hráčů dračáku můžou některé zdejší příspěvky vzbuzovat dojem, že je píší namyšlení lidé. Zvláště vezme-li se v potaz zdejší celkem všeobecná antidračáková nálada. Připouštím že mám k dračáku taky spíše negativní postoj (přitom se ale s některými dračákysty znám a normálně se s nimi bavím). Rozebírat proč tu takoví postoj je, myslím nemá cenu. Dračák je takovej, jakej je, ale za to ty lidi kteří ho hrají nemohou (proč ho hrají je jiná vc, ale určitě k tomu mají důvod).
Asi by to chtělo se nad tím zamylet a něco s tím udělat, protože pokud je o RPG fóru v určitých kruzích takovéhle mínění, bude asi i chyba tady. A pokud to odrazuje lidi sem chodit, mělo by se s tím něco dělat (a upřímě, tohle bude trvat asi delší dobu, změnit názor skupiny lidí).
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Gorth píše:Nene, tam jsem se s tim nesetkal. Jedna se o nazory lidi hrajicich Draci doupe ci Hrdiny Fantasy.
To že sem nechodí hráči Dračího doupěte mne ani nepřekvapuje ani mi to nevadí. Zdá se mi, že DrD má svých fór hafo, není potřeba je duplikovat. DrD je komunita sama pro sebe, která bohužel nechce slyšet, že existují také jiné a možná lepší RPG hry. (omlouvám se za zobecnění, ale mám pocit, že to tak je).
Pokud vím objevilo se tu pár apologetů Dračího doupěte, kteří se učastnili diskusí typu DnD vs. DrD. V podstatě ale trpěli tím, čemu se v žargonu říká kognitivní disonance. Kdy člověk odmítá přijímat další informace, které mu narušují jeho vnímání světa. No nedivím se jim...

Nejsem si ale vědom toho, že by sem chodili hráč HF, nikdy tady snad ani nebyla pořádná diskuse o HF a je to myslím škoda. Těžko to ale lze svádět na lidi z fóra jakkoliv jsme tady různí. Nemyslím si, že by tady byl někdo apriori zaměřený proti HF, mám pocit, že je fajn, že se někdo konečně postavil tomu DrD monopolu, který tu panuje.

A konečně lidé jsou různí. Více či méně tolerantní. Takový je svět. Vítejte v realitě. Pokud někomu dělá problémy tolerovat méně tolerantní lidi neznamená to náhodou, že je také méně tolerantní? Pokud někdo má natolik nízkou frustrační toleranci, že není schopen obstát i v třeba méně logické a více emotivní argumentaci pak je mi ho v kontextu reálného světa docela líto. Protože svět není logický. Bohužel.
Nicméně o tomhle fórum není nebo by nemělo být. Snažíme se tady propagovat méně známé a rozšířené systémy, pracujeme na překladech a usilujeme o mít je co nejlepší. Neobejde se to bez emocí. Ale myslím si, že výsledky stojí za to.

Howgh. :>;o)
Naposledy upravil(a) Alnag dne 9. 3. 2006, 12:38, celkem upraveno 1 x.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tady nejde o změnu názoru, ale o změnu přístupu a chování.

Názory ať si každý má, jaké chce. Ale ať se naučí respektovat názory jiných a mluvit o názorech tak, aby neurážel ostatní.

(toto není mířeno konkrétně proti nikomu)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

1. Fibrisova poznamka neni mimo misu. Nijak nikoho neshazuje a nikoho nepozvedava, jen si mysli ze ta hra je podobna dracaku. Jestli ze s tim ma nekdo problem tak ma problem sam ze sebou, protoze neuznava nazory jinach a jeste se chova stahovacne, neb si mysli ze ho to primo urazi.

2. je tu ale pravda ze dracak tu nema prilis dobrou povest :) Vzhledem k celkem negativnim reakcim a recenzim na hrdiny fantasy se bohuzel muze stat ze se podobna nevrazivost prenese i na Hrdiny Fantasy, coz ovsem neni muj pripad ja na neco nadavam az si to odzkousim.

3. nesouhlasim s tim ze by tu nekdo prehnane kriticky reagoval vuci jinym systemum, zvlast v generickych tematech jako Paladin, Dmove celehoo sveta spojme se a pod. BTW Alnag je jeden z nejvetsich kritiku DrD a neodpusti si aby si do nej nerejpnul :wink:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor píše:1. Fibrisova poznamka neni mimo misu. Nijak nikoho neshazuje a nikoho nepozvedava, jen si mysli ze ta hra je podobna dracaku. Jestli ze s tim ma nekdo problem tak ma problem sam ze sebou, protoze neuznava nazory jinach a jeste se chova stahovacne, neb si mysli ze ho to primo urazi.
A to si skutečně poznal z toho jednoho slova? Kdybych chtěl napsat, že HF je podobné dračáku (jakože si to nemyslím, blahé paměti jsem studoval ještě Fantasy nebo jak se to tehdy jmenovalo). tak mi přišlo, že to je možná podobné hodně věcem ale ne DrD.
Navíc téma nebylo o tom jaké je HF (stále čekám, že si ho tu někdo založí...) ale o srazu hráčů HF. Takže hodnotit systém bylo mimo mísu. Tečka. :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ty jsi vedle - on si ASI myslel že z toho vznikce něco pdoobné dračáku přímo na tom srazu. Čili nebylo to mimo mísu a on má právo vyjádřit svůj svobodný názor. Nikoho neuráží. Nebo snad jo? Tečka. :>;o)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Gorth
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2005, 22:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorth »

Nemam nic proti rozdilnym nazorum, moji pripominku lepe vyjadril Markus.


Ad Dalcor [09. 03. 2006 1:33]

1)

Ta poznamka je uplne mimo misu a je presne ten typ, ktery by se tady nemel imho vyskytovat. Kdyz si nekdo zalozi forum o srazu priznivcu urcite hry - rekni me jediny duvod, proc je na miste, ze tam vleze nekdo - kdo predpokladam ani onu hru nehral (ci dokonce ani poradne nezna?) a upusti poznamku, ktera nikoho vubec neobohati a netyka se ani srazu?
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor píše:Ty jsi vedle - on si ASI myslel že z toho vznikce něco pdoobné dračáku přímo na tom srazu. Čili nebylo to mimo mísu a on má právo vyjádřit svůj svobodný názor. Nikoho neuráží. Nebo snad jo? Tečka. :>;o)
To co ASI myslel je sice fajn. Ale to se má chlapec vyžvejknout pořádně... Svobodný názor jest fajn, ale frknout někam jedno slovo mi přijde jako vyjádření pohrdání...
...co já bych se vám psal s celou větou... to se dá sejmout jednou dobře mířenou...

hele co kdybych ti začal psát do fóra o DL... třeba hlášky typu...
...Forgotteny?
...BnW?
...good joke?!?

by se ti asi taky nelíbilo. Věděl bys co jsem tím myslel? Mohl by ses k tomu nějak věcně postavit? Asi ne. Protože výpovědní hodnota jednoslovné otázky je blízká nule.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Aby mu na to někdo odpověděl místo urážení se a vykřikováním jakjsou ostatní špatní že Hrdinové Fantasy nejsou dračí doupě ale lepší hrou založenou na dovednsotním systému. A navíc to odpovídá na ALangovu otázku? Co z toho bude? - Dračák. Je to vyjádření názoru.

Ale jak řekl Markus o tom zda někdo může nebo nemůževyjadřovat názor to není, je to o toleranci a IMHO ať si to tam klidně napíše a ať mu to ten někdo vyvrátí. A ne že se začne urážet.

Pravda - není to nejvhodnější, ale není to ani zcela mísu jak s enám tu někteří inkvizitoři snaží naznačit
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

To je nepochybně mínus HF, že sem nechodí a tudíž to tu nikdo pořádně nezná a plete si to s dračákem. Nicméně tvojí poznámku o inkvizitorech si zaznamenávám, ve vhodnou chvíli ti to připomenu... O-) :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Alnag píše: To že sem nechodí hráči Dračího doupěte mne ani nepřekvapuje ani mi to nevadí. Zdá se mi, že DrD má svých fór hafo, není potřeba je duplikovat. DrD je komunita sama pro sebe, která bohužel nechce slyšet, že existují také jiné a možná lepší RPG hry. (omlouvám se za zobecnění, ale mám pocit, že to tak je).
S tímhle úplně nesouhlasím. Tohle je RPG fórum a i když mi DrD nijak neimponuje (právě naopak), mělo by tohle fórum být otevřené všem. Rozhodně si nemyslím že není škoda že sem nechodí dračákysti a to ze dvou důvodů:
1. Mnoho zdejších diskuzí je systému prostá a věřím že i mezi dračákysty se najdou jedinci, kteří by v těchto diskuzích byli přínosem
2. Mezi dračákysty se najde určitě několik potencionálních hráčů (kteří by častou návštěvou fóra mohli přesedlat (upřímě dračák sdružuje největší českou RPG komunitu a pokud chcem něco s poměrem drd rpge/non drd rpge v Čechách něco udělat, musíme si přiznat že bez konverze drdařů toho moc nezmůžeme). Já oobně jsem narazil na dva drd hrající lid a oba úspěšně přetahuji na Vtm (a jsou to dobří hráči).
Alnag píše:Pokud vím objevilo se tu pár apologetů Dračího doupěte, kteří se učastnili diskusí typu DnD vs. DrD. V podstatě ale trpěli tím, čemu se v žargonu říká kognitivní disonance. Kdy člověk odmítá přijímat další informace, které mu narušují jeho vnímání světa. No nedivím se jim...
Edit: Tady byla citace a neměla tu být, tak jsem to opravil.
Téhle diskuze jsem se neúčastnil a připouštím že je to možné (nebudu se o tom hádát s budoucím psychologem $P ), i když si dokážu představit, že sehrála určitou roly (možná jen malou) i jiná věc (viz dále).
Alnag píše:Nejsem si ale vědom toho, že by sem chodili hráč HF, nikdy tady snad ani nebyla pořádná diskuse o HF a je to myslím škoda. Těžko to ale lze svádět na lidi z fóra jakkoliv jsme tady různí. Nemyslím si, že by tady byl někdo apriori zaměřený proti HF, mám pocit, že je fajn, že se někdo konečně postavil tomu DrD monopolu, který tu panuje.
Ano s tímhle zcela souhlasím.
Alnag píše:A konečně lidé jsou různí. Více či méně tolerantní. Takový je svět. Vítejte v realitě. Pokud někomu dělá problémy tolerovat méně tolerantní lidi neznamená to náhodou, že je také méně tolerantní? Pokud někdo má natolik nízkou frustrační toleranci, že není schopen obstát i v třeba méně logické a více emotivní argumentaci pak je mi ho v kontextu reálného světa docela líto. Protože svět není logický. Bohužel.
Nicméně o tomhle fórum není nebo by nemělo být. Snažíme se tady propagovat méně známé a rozšířené systémy, pracujeme na překladech a usilujeme o mít je co nejlepší. Neobejde se to bez emocí. Ale myslím si, že výsledky stojí za to.
Tolerance je jedna věc. Ale na druhou stranu, občas se může stát, jiná věc. Nějaký dračákysta příjde na Fórum a začne se zapojovat do debaty. Jakmile se zmíní o tom, že hraje drd, občas se najde někdo, kdo mu to ,,vytmaví'' (neříkám že se to stává fur, ale stává se to). Občas mají lidé tenece soudit podle systému, ne podle kvalit člověka. Pokud se proti tomuto dračákystovi postaví několik zdejších návštěvníků, má maloušanci obstát a pravděpodobně sem přestane chodit (nemluvě o tom, že se to roznese mezi jeho přátele a jejich přátelé, atd..). Upřímě řečeno, je škoda každého potencionálního hráče RPG a to i když hraje drd, který sem přestane chodit, i když v budoucnu mohl začít hrát něco jiného. To se potom snaha lidem ukázat jiné systémi z části obrací v niveč.
Naposledy upravil(a) Bajo dne 9. 3. 2006, 12:57, celkem upraveno 1 x.
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti