Vlákno přání a stížností

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Zamčeno
Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 8. 9. 2006, 19:50

Člověk by naivně čekl něco jako, "Pardon, přišlo mi to vtipné, ale asi nebylo. Už se to nestane." Ne, nebylo to vtipné. Bylo to ubohé. A hlavně se to nedělá. Sosáčku ty na postu moderátora jsi skutečně nejtragičtější omyl tohoto fóra.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 8. 9. 2006, 20:16

Jak jsem rikal, muzes podat oficialni stiznost, napsat petici, zalozit si vlastni forum ... moznosti je spousta a Internet je svobodny.

Mimoto, myslim ze osudovou chybu a zahubu fora uz jsi prorokoval, a taky jsi jeden cas protestne nepsal na forum ... ale jak se zda, forum porad existuje. Naopak, vypada mnohem aktivneji nez predtim.
This place is not a place of honor…no highly esteemed deed is commemorated here… nothing valued is here.
What is here is dangerous and repulsive to us. This message is a warning about danger.
The danger is in a particular location… it increases toward a center… the center of danger is here…

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 8. 9. 2006, 20:21

Opakuji se, ale...
Eleshar_Vermillion píše:Pánové, vy jste šašci
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 8. 9. 2006, 20:23

Prorokoval jsem zkázu? Ale? Můžeš citovat? Už si nějak nevzpomínám, ale myslím, že to je trochu nadnesené a navíc se to pokud vím týkalo rozkladu moderátorského týmu, který je zvláště dobře patrný na tobě (a jsem rád, že jen na tobě).
Bohužel musím říct, že jsi hlavně můj tragický omyl, protože jsem věřil, že nějaká odpovědnost povede také některé moderátory k zamyšlení nad způsobem jejich chování na fóru. Bohužel jsem se evidentně spletl. A to je mi líto. Jsem rád, že jen v tomto jednom případě.

A ano děkuji za radu. Petici a stížnost založím obratem. Fórum případně pokud to k ničemu nepovede.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 8. 9. 2006, 20:24

Eleshar_Vermillion píše:Pánové, vy jste šašci
Mne to nerikej, on tady o mne siri ze jsem omyl prirody :>:o/ 8)
This place is not a place of honor…no highly esteemed deed is commemorated here… nothing valued is here.
What is here is dangerous and repulsive to us. This message is a warning about danger.
The danger is in a particular location… it increases toward a center… the center of danger is here…

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 11. 9. 2006, 10:41

Mám jeden návroh - když jsem hledal témata pojednávající o tom "jak hrát", našel jsem je v různých sekcích, ale to jedno konkrétní ne.

Šlo by dát tato témata do jedné samostatné sekce, aby byly všechny pohromadě?

Kdyžtak udělám seznam témat, která by tam podle mě měla patřit.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 11. 9. 2006, 13:13

Jerson píše:Mám jeden návroh - když jsem hledal témata pojednávající o tom "jak hrát", našel jsem je v různých sekcích, ale to jedno konkrétní ne.

Šlo by dát tato témata do jedné samostatné sekce, aby byly všechny pohromadě?

Kdyžtak udělám seznam témat, která by tam podle mě měla patřit.
Seznam určitě udělej. Z tvé otázky jsem totiž tak úplně nepochopil, co máš na srdci, takže ti nemůžu odpovědět 8) Více info, prosím.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 11. 9. 2006, 13:54

Markus píše:Seznam určitě udělej. Z tvé otázky jsem totiž tak úplně nepochopil, co máš na srdci, takže ti nemůžu odpovědět 8) Více info, prosím.
Takže bych to viděl takto:

Články:
+ Zkušenosti z OG - Problémy s RP
+ Pro začátečníky: Jak vytvořit charakter postavy
Jak se při hře držet vytvořeného charakteru
(tyhle dvě témata bych dal do jednoho)
Jak připravit místo kde budete hrát - rady pro začátečníky
+ Teorie: Trochu teorie o dynamice RPG světů

O hraní obecně:
+ Zaujimave umrtia postav
+ Jak tvoříte postavy?
+ Realita a RPG
+ Metagame a metainformace při hře
+ aženia
+ Začátky jsou těžké
+ Nerovné postavy
+ Peníze v herním světě
+ Prokletí
+ ...
tady všechny až do konce kromě "poznejte partu

RPG Teorie:
+ RPG formou seriálu...
+ Reseni kofliliktu v bezkostkovych hrach
+ Je dobré málo hádzať kockou?

Zápisy z her:
+ Deníky postav

Tyhle všechny témata mají společnou jednu věc - přímo se zaobírají hraním hry a řešením různých aspektů. Některé více, jiné méně, možná bych jich pár vynechal, ale prostě by měly být v jedné skupině.

A když jsem teď procházel forum, přišlo mi vůbec stračně roztříštěné právě o oblasti těchto diskusí - světy jsou v jedné kategorii asi všechny, herní systémy také, překlady také.

andtom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom » 14. 9. 2006, 12:52

Rád bych se moderátorů zeptal (nejlépe Markuse), jestli je použití paralely zakázaný diskusní prostředek na tomto fóru v tom smyslu, že nepatří do diskuse, ke které se svojí pointou váže a pro kterou byla napsána a musí být vyčleněna do jiné sekce fóra plus opatřená podivným názvem.
Pod hraním RPG rozumím roleplaying.
Násilí je posledním východiskem bezmocných. (Isaac Asimov: Nadace)

R.I.P.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 9. 2006, 12:59

Použití paralery samozřejmě není zakázané.
Ale téma jsem oddělil jako samostatné, protože ta paralera má v tuhle chvíli už dvě stránky a pořád roste - zkrátka a jednoduše, ukázalo se, že je do dosti živé téma na samostatnou diskuzi.

Oddělení tedy neber jako nějaký "trest". Spíš jde o to, že jsem soběstačnou diskuzi vydělil do samostatného tématu, aby zbytečně neubírala prostor původní diskuzi.

A ačkoliv jsou si obě témata dost podobná, myslím, že bude lepší, když "Výběr RPG systému" a "Přirovnání výběru systému k výběru ženy" budou v samostatných diskuzích. Především proto, že jsou to obě dost zajímavá témata a bylo by škoda, kdyby si navzájem užírala prostor.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 14. 9. 2006, 13:11

Markusi, a co můj návrh?

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 9. 2006, 13:22

Jerson: Jo, promiň, úplně jsem to pustil z hlavy. Asi takhle: Myšlenka je taková, že všechny obecné diskuze by měly být v jedné sekci - O RPG obecně. K těm ostatním sekcím, které jsi jmenoval:

-> V sekci Články by měly být pouze diskuze ke článkům. Tj. v tématu " Jak vytvořit charakter postavy" by měla být diskuze k tomu článku, nikoliv k tomu tématu. Ke článku myslím jako: "tohle dobrý, todle přepiš, tady máš chybu, jinak pěkný článek."
Ale kdyby se potom rozjela diskuze na téma "Jak vytvořit charakter postavy" (nezávisle na článku), měla by se oddělit a přesunout do Obecného pokecu.

-> Sekce Teorie je na místě. Prostě ty diskuze tam jsou zamýšleny jako takové "více analytické, odbornější, se spoustou cizích slov, za použití GNS modelu", atakdále. Naházet teoretické diskuze do obecné sekce rovná se poštvat proti sobě odpůrce "planých keců" a "snobské high-teorie".

-> Sekce Zápisy z her slouží - jak jinak - k posílání zápisů. Téma "Deníky postav" jsem pochopil jako téma, kam by lidé měli posílat deníky svých postav - tedy vlastně zápisy.
Ale diskuze na téma "Vedou si vaše postavy deník? Jak to dělají?" už by měla být v Obecném...

Je to nějak pochopitelné?
Asi takhle: Všechny obecné diskuze jsou v jedné sekci. Zbylé sekce jsou spíše technické, rozhodně ne obecné. Do Cåánků se posílají články a komentáře k nim, do Zápisů se posílají zápisy a komentáře k nim, do Teorie se posílají hyperteoretické kecy.

Je samozřejmě možné, že jsme trochu zanedbali své moderátorské povinnosti a nedůsledně jsme přesouvali diskuze. Osobně se na to podívám, až budu mít čas, a potřebné věci popřesouvám.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 14. 9. 2006, 13:40

Já rozdělení pochopil, ale všechny jmenované diskuse stejně směřují k tomu, jak to kdo dělá ve hře.

andtom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom » 14. 9. 2006, 15:05

Markus píše:Oddělení tedy neber jako nějaký "trest". Spíš jde o to, že jsem soběstačnou diskuzi vydělil do samostatného tématu, aby zbytečně neubírala prostor původní diskuzi.
Jak jinak se to vrátilo v oddělené diskusi do víceméně původních kolejí, takže jsou dvě diskuse místo jedné 8)
Pod hraním RPG rozumím roleplaying.
Násilí je posledním východiskem bezmocných. (Isaac Asimov: Nadace)

R.I.P.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 9. 2006, 15:14

Andtom: Jo... Ale příčinou není to, že jsem to rozdělil. Příčinou je nerespektování vytyčeného tématu ze strany diskutujících. Například to, co se zrovna děje v tématu "Srovnání volby systému a volby ženy" nemá s volbou ženy vůbec nic společného.

Říká se tomu off-topic a někdy je dost těžké ho zvládnout :wink: Každopádně můžu za sebe říct, že jsem rád, že paralela o ženách a následný miniflame se Sosáčkem o jakýchci "tendenčních" slovech jsou oddělené a nespamují původní téma.

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“