Odkazovanie na citlivé zdroje

Archiv globálních témat týkajících se celkově chodu fóra. Abychom věděli, kdy se tu co změnilo.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Alef0 »

Súkromný názor na túto kauzu po crowenovom ospravedlnení:

IMHO dívajúc sa dokola:
* warez sa netoleruje
* preklady sa tolerujú

Toto platí nielen tu, ale aj na iných serveroch, aj keď to nie je nikde explicitne napísané: koniec-koncov sme ľudia, čo sú rozumní, aj keď robia chyby.

Neviem aký ďalší zmysel má posúvať tento omyl do intergalaktických dimenzií.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od sirien »

já nechci nic posouvat do intergalaktických dimenzí - moderování tady je vaše záležitost a následky toho jak ho provádíte obecně nejsou nijak můj problém - můj problém je jen to, že se tady poslední dobou zase sem tam pohybuju a snažím se povšechně fungovat relativně nekonfliktně podle pravidel co tu jsou a teď jsem s velkým překvapením zjistil, že tu nejspíš jsou ještě nějaká další pravidla, o kterých nic nevím, nemůžu je nikde dohledat a zdají se mi, alespoň pro mě, krajně neintuitivní, takže bych s nimi byl rád seznámen, to je všechno.

Jestli tu hodláte mít schizofrenní situaci, kdy na jednu stranu tolerujete brutálně očividné porušení zákona o copyrightu v případě překladů, ale naprosto pedantsky tentýž zákon vynucujete v jakémkoliv jiném případě, zdá se mi to velmi zvláštní, ale nic mi do toho neni a klidně se toho budu držet.
Problém je jen v tom, že mě to dost překvapilo, mimo jiné protože bych přísahal, že se tu roky zpátky při explicitním řešení tohoto problému dohodlo, že přístup k němu bude zcela odlišný a žádná změna v tomto rozhodnutí není nikde dohledatelná. A chápu ShadoWWWův postoj, protože to, že mi někdo zasáhne do postu kvůli porušení pravidla, se kterým nejenže jsem nebyl seznámen, ale očividně jsem s ním ani seznámen být nemohl, by mi také přišlo dost vulgární.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Ecthelion »

Mrzí nás, že se Shadowww na základě tohoto nedorozumění rozhodl z Fóra odejít, ale pokud je to jeho rozhodnutí, musíme ho respektovat.

Crowen zrušil v příspěvku přímý odkaz na warez, což je naprosto v pořádku a celý moderátorský tým to podporuje (netrpělo se to tady snad nikdy, nakolik si pamatuji... je to prostě nepěkná věc). Chybou z jeho strany bylo, že na to hned v příspěvku neupozornil, nebo neposlal PMku... za což se crowen omluvil (a opakovaně)... a vzhledem k okolnostem, kdy jeho samotného klátí horečka a stará se o dvě malé a nemocné děti... je podle mě omluvitelné a pochopitelné. Stane se.

K a J
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Sosacek »

Nejde jenom o překlady. Fenixův "Fate Core Shadowrun" nebo "Sixth World" jsou taky pravděpodobně nelegální, protože jsou to hacky. Rzný obsah k licencovaným systémům je taky nelegální, třeba Games Workshop docela v klidu jede po lidech co dělají neoficiální doplňky k jejich hrám.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od sirien »

Ecthelioni: To je hezké, ale už to tu bylo řečeno a bohužel to nezodpovídá můj dotaz: jaká tedy ta pravidla konkrétně jsou?

Pokud vezmi v úvahu to, co tu teď píše Sosáček, pak bych to sám intuitivně chápal tak, že tolerované tu je všechno vyjma specifické black-listed položky týkající se přímo "pirátského" obsahu, tzn. zveřejněná neveřejná PDF a skeny(/fotky) pravidel. Naopak jakékoliv překlady, přepisy, užívání (c) materiálu k vlastní (fakticky ilegální) tvorbě atd. je ok.

Bohužel, vzhledem k okolnostem si teď na svojí intuici nejsem ochotný vsadit, takže moje otázka zůstává - chápu to takhle dobře, nebo to je jinak, případně jak konkrétně?

(a neškodilo by to doplnit do těch oficiálních pravidel, mimochodem)

EDIT: a případně dále: jde jen o to, když sem napíšu přímý odkaz ke ztažení, nebo je zakázané i odkazovat na místo, na němž je možné najít přímý odkaz ke ztažení, případně informovat o takovém místě, případně vůbec informovat o tom, že je nějaká věc k sehnání a UTFG?
Protože opět nic ve zlém, ale pokud tu platí tahle "schizofrenní" situace kdy se nějaké porušení toleruje a jiné ne, pak ta hranice mezi jedním a druhým je poměrně dost nejasná a v podstatě je závislá jen na vaší libovůli, takže bych jí rád znal (třeba jen v PM, pokud nechcete psát pravidla o tolerovaném porušení zákona veřejně)
Naposledy upravil(a) sirien dne 17. 2. 2014, 19:18, celkem upraveno 1 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od crowen »

Pravidla pozriem, prediskutujem s ostatnymi adminmi, a ak bude treba, tak ich doplnime a/alebo ujasnime.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Alnag »

Nemyslel jsem, že se budu na RPGfórum vracet, abych přispíval zrovna kvůli takovéhle kauze, ale když už si tu někteří berou D20 do úst...

Co už si asi nikdo nepamatujete, RPGfórum začínalo jako CzechDnD a hlavním obsahem stránek byl warez. Proto tu podle mně nikdy explicitní pravidla nevznikla, protože tehdejší moderátorský tým (Markus a Bammal) v tom byli až po uši. Po nějaké době dali explicitní linky pryč a řešily se hlavně překlady, ale IMO po dobu jejich řízení a následně řízené moderátorského týmu v němž jsem byl, se tu warez nemazal, byť zároveň nikdo asi neměl ani tendence přímo ho linkovat takhle veřejně (ale na druhou stranu byla kupa warezu přímo na ne tak nedohledatelném serverovém úložišti tehdy už RPGfóra). To jen tak abychom si tu nalili čistého vína.

Chyba se asi může stát, jen mi přijde zvláštní, jak vždycky u některých lidí ujede ruka snáz a rychleji než u jiných. Být psycholog, myslel bych si, že to má něco do činění s nějakými podvědomými animozitami vůči moderátorskému týmu jiného serveru nebo tak něco. Což by vám přišlo extrémně hloupé, kdybyste si skutečně pamatovali jak to všechno historicky bylo...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Alef0 »

Ked uz mame tento heads up, ako je to na d20ke v tejto veci?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Ecthelion »

Sirien píše:To je hezké, ale už to tu bylo řečeno a bohužel to nezodpovídá můj dotaz: jaká tedy ta pravidla konkrétně jsou?
Neradi bychom v této věci mluvili za celý moderátorský tým, takže jsme dali naši odpověď ostatním k nahlédnutí a případnému odsouhlasení. Pokusíme se poslat odpověď co nejdříve... ale v zásadě se tvůj popis moc neliší od dlouhodobě zažité praxe.

Jestli budete souhlasit, navrhoval bych do té doby navrátit téma původnímu zaměření a účelu. Díky.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a technických záležitostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů