Nová tvář Fóra

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Nová tvář Fóra

Příspěvek od Markus »

Ve zmatku a frmolu minulých týdnů se vynořila spousta názorů a připomínek k tomu, jakým způsobem tohle Fórum funguje a kam se ubírá. Mnozí z nás nejsou spokojení a chtěli by něco změnit – počínaje chováním návštěvníků, přes nejasné postupy „vedení“, až po všeobecný chaos.

Ve tématu „Jsem diktátor!“ jsem řekl, že si věci beru pod palec a začínám fórum aktivně spravovat a vést. Po několika dnech přemýšlení se k tomu konečně vracím s chladnou hlavou. V tomto tématu vše shrnu a nastíním, jak se věci budou dále ubírat. Pokusím se být co nejvíce stručný, ale – omlouvám se – některé věci se už více zestručnit nedají.

Rád bych vám poděkoval za vyjádření podpory. Očekával jsem, že budu jednohlasně sepsut, a vaše přízeň mě mile překvapila. Díky, lidi. Vynasnažím se vás nezklamat.
A díky i všem, kteří kritizovali. Bez kritiky se nic neobejde.

Vedení
:arrow? Administrátorem a člověkem, který rozhoduje, jsem já.
:arrow? Pak máme „technické administrátory“ Vlasáka a Pjotra, kteří udržují v chodu engine fóra. Bez nich by nám to tady už dávno spadlo na hlavu.
:arrow? A nakonec je řada „moderátorů“, kteří fungují jako pořádkové složky, hlídají „pravidla“ fóra a zabraňují chaosu. Díky i jim.

Nezatěžujte se slovy jako „diktatura“, nebo „demokracie“. Tady nejsme ve vládě. Naším slovem je „dohoda“. Ano, stavím se do pozice člověka s jediným rozhodujícím hlasem, ale slibuji vám, že nebudu „vládnout“ pro sebe, ale pro nás pro všechny. Vy si budete říkat, co chcete, já budu vaše přání dávat dohromady a zkusím jim vycházet vstříc. Prostě já naslouchám a podle toho rozhoduji.

Spravování fóra vyžaduje spoustu nevděčnické, soustavné práce a jsem si toho vědom. Sám to určitě nezvládnu. Budu vděčný za každou pomocnou ruku, za každého člověka ochotného pomoci. A věřím, že se obejdeme bez definování „mocenských pravomocí“ a „vlády“ – že nám prostě bude stačit dohoda.

Zpětná vazba
Budu dělat hodně rozhodnutí a průběžně měnit fórum. Abych věděl, které změny jsou dobré a které špatné, potřebuji váš názor. Negativní zpětná vazba je důležitá – dělám chyby a dělám je často. Spoléhám na vás, že mě na ně budete upozorňovat. Nekamenujte mě, prosím, za každý omyl. Bude jich dost. Místo kamenů po mě raději házejte návrhy na zlepšení. S radostí je přijmu.

Nezapomínejme ale na pozitivní zpětnou vazbu – když vidíte něco dobrého, řekněte to. Musíme se přestat stydět chválit ostatní („Když mu řeknu, že to udělal dobře, tak to vyzní trapně…“). Každý autor potřebuje i pozitivní ohlasy. Když je nedostane, začne si myslet – možná neprávem – že všechno dělá špatně. A pravděpodobně s tím sekne.

Sečteno a podtrženo: máte dobrý nápad, návrh na zlepšení, zajímavou inovaci? Sem s nimi! Nebo vám naopak něco vadí nebo se vám nelíbí? Tak tím spíš byste to měli dát vědět. Možná jsem „diktátor“, ale chci slyšet všechna vaše přání a nápady. Nebojte se. Nestyďte se.

Cíle Fóra do budoucna
Prohlášení o obsahu:
Cílem Fóra je podporovat vyjadřování a poskytovat prostor k realizaci vašich nápadů. Vedení fóra nebude aktivně vytvářet obsah. Nečekejte moderátory zodpovědné za vytváření nových témat, psaní nových článků, udržování přehledu o překladech – o nic z toho se vedení nebude starat. Fórum pouze poskytuje prostor, obsah už záleží jen a jen na návštěvnících.

Pokud přesto chcete zastávat nějakou „funkci“, směle do toho! Řekněte, že odteď organizujete překlady, nebo že se staráte o přísun článků. Všichni budou jedině rádi! Jenom prosím nečekejte, že o tohle se bude starat „vedení“. A nezapomeňte – říkejte všechna svá přání a nápady.

Chcete se pustit do vlastního projektu, např. vytvořit „Vzorové dobrodružství“? Výborně! Fórum vás nebude nijak organizovat ani do vás zasahovat, akorát vám nabídne plnou podporu. Potřebujete vlastní sekci? Potřebujete velké Oznámení? Potřebujete moderátorská práva pro lepší správu projektu? Stačí říct!

Cíle:
:arrow? Udržovat přátelské prostředí, kam se lidi budou rádi vracet.
:arrow? Dát prostor věcem, které zaujmou a udrží RPG veterány.
:arrow? Dát prostor věcem, které zaujmou a udrží RPG nováčky. Snažit se nováčky motivovat k přispívání, nikoliv je odrazovat.

Tyto cíle jsou dlouhodobé. Nečekejte radikální změnu do 14 dnů – jde o cíle, na kterých bude třeba pracovat po celou dobu existence Fóra. A všichni máme vlastní zaměstnání, koníčky a rodiny, takže tempo práce je někdy nízké. Buďte trpěliví.

Realizace
Nastává mi zkouškové a následují prázdniny. Budu se snažit odvést co nejvíce práce, ale nečekejte okamžité zázraky. Spíše než o jednorázovou revoluci půjde o ustavičnou práci a pozvolné zavádění změn. Fórum plynule funguje dál, jenom se bude průběžně měnit.

Na dobu jednoho až dvou měsíců vyhlašuji fázi brainstormingu. Jejím cílem je nahromadit všechny nápady na změny a zlepšení fóra. Brainstorming je nesouvislé plácání jedné myšlenky přes druhou, na výběr a dopracování bude čas později. Proto, jestli vás něco napadá, prostě to plácněte a neřešte další podrobnosti. Po fázi brainstormingu sebereme dobré nápady, dále je rozvedeme a zprovozníme.

Všechny vás teď zvu k otevřené diskuzi o budoucnosti Fóra, ve které je vítán každý názor. Pokud máte nějaká nápad nebo návrh na zlepšení, podělte se o něj, prosím. Braintormujte.

Aktuální témata:
:arrow? Co s veterány?, kde se povídá o tom, co nás staré pardály na tomto Fóru drží, a co bychom si tu přáli vidět.
:arrow? Co se začátečníky?, kde se zamýšlíme nad tím, co nabídnou novým návštěvníkům a jak je tady udržet
:arrow? Jak se chovat?, kde si ptáme, co nám vadí, co oceňujeme, a jaké chování vyžadujeme od ostatních návštěvníků
:arrow? Struktura Fóra, kde se navrhují a diskutují změny v sekcích Fóra. Které zrušit či změnit a jaké nové zavést?
:arrow? Pravidla Fóra, kde řešíme, které chování nám vadí či nevadí a jaké chování od sebe budeme navzájem vyžadovat.

Stará témata:
:arrow? NEVERMORE měsíce dubna a (zamknuté) NEVERMORE, aneb jak se nechovat, kteréžto úvahy nad tím, jaké chování nám příjemné je a jaké není, nastartovaly celou tuhle mánii
:arrow? (zamknuté) Jsem diktátor!, kde jsem prohlásil, že si přestávám hrát na „pasivního regulátora“ a začínám fórum aktivně řídit
:arrow? (zamknuté) Jedna velká rodina, kde najdete argumentaci „vláda jednotlivce“ vs. „vláda skupiny“ a vysvětlení, proč je Fórum ten první případ
:arrow? Dojmologie a realita, kde naleznete statistiky počtu nových návštěvníků za uplynulé měsíce

Závěrem
Přes všechen tenhle humbuk a nafouknutou bublinu věřím, že se nám podaří najít společné řešení. Dohodu – pamatujete? Těším se na vaše názory a předem díky všem, kteří se rozhodnou přidat i svojí hlavu dohromady. Předem díky.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Administrátorem a člověkem, který rozhoduje, jsem já.
Pak máme „technické administrátory“ Vlasáka a Pjotra, kteří udržují v chodu engine fóra. Bez nich by nám to tady už dávno spadlo na hlavu.
A nakonec je řada „moderátorů“, kteří fungují jako pořádkové složky, hlídají „pravidla“ fóra a zabraňují chaosu. Díky i jim.
Vysvětlení pro začátečníky v diktátorských režimech:
Markus je nastrčená figurka.
O skutečnou moc se dělí Pjotr a Vlasák ze zákulisí
A Moderátoři tvoří represivní složky s faktickou beztrestností vůči běžným uživatelům

Markus: To máš za to, žes mi nechal dát Rýč RPG Fóra $D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vedení fóra nebude aktivně vytvářet obsah. Nečekejte moderátory zodpovědné za vytváření nových témat, psaní nových článků, udržování přehledu o překladech – o nic z toho se vedení nebude starat.
Tak k čemu to vedení teda sakra bude?
Základním cílem každého diskusního fóra by mělo být udržet v chodu diskuse. Všechno ostatní se dostaví samo. Proč mám pocit, že tahle snaha není o tom udržet fórum v chodu, ale o něčem jiném (jen otázka)?

K čemu potřebuje tohle fórum vrchního admina, když se právě tímto příspěvek vzdal opovědnosti za jeho další osud? Chod fóra po technické stránce obstarávají tech. admini a nic jiného zjevně netřeba.

K ČEMU JE NÁM DIKTÁTOR?

Předem děkuji za odpověď.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jako Supreme Oversser toho co děláme a neděláme, jako authorita na kterou se obracet v případě nerozhodnosti.

Ale i diktátor by se měl obracet na sůj lid a naslouchat mu.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

K tomu přechozímu příspěvku a k diskuzi z vedlejšího tématu (nováčci)

Alnag: Pořád mám dojem, že se mě bojíš... Bojíž se toho, že tohle fórum dovedu do záhuby, že omezím svobodu slova, že začnu všem diktovat, co mají dělat, kam mají psát, jaká mají používat slova, a na koho se nesmí křivě podívat. Bojíš se, že budu dělat velikého policaja, který za sebemenší prohřešky každého oddělá. Je to tak?

A dokážeš si třeba jenom představit, že by to tak nebylo?

Že mě nejde o to, abych si léčil nějaké svoje komplexy a opájel se mocí. Že naopak chci tu moc vzít do vlastních rukou a využít ji k tomu, abych z Fóra udělal příjemnější a otevřenější prostředí, které bude lidi podporovat, nikoliv je ubíjet?
Možná mi nebudeš věřit, ale je to tak.
Alnag píše:Budu bránit svobodu slova a volnou diskusi na tomhle fóru až do hořkého konce.
Zajímavé... jako bys mi mluvil z duše.
Nevím, proč si myslíš, že když chci tohle fórum vést, tak budu hned omezovat svobodu slova.

---
Alnag píše:Proč se mi zdá, že chceš znát náš názor jenom tehdy, když se shoduje s tvým Markusi? Jen otázka.
Jsem zvědavý na všechny názory. A většinou mi je stačí říct jenom jednou. Už nejsem zvědavý na opakované vyřvávání: "tohle je na houby" (stačí jednou, děkuji) a fanatické podemílání jakéhokoliv názoru, který není podemílán proto, že je špatný, ale proto, že je Markusův.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Alnag: Pořád mám dojem, že se mě bojíš... Bojíž se toho, že tohle fórum dovedu do záhuby, že omezím svobodu slova, že začnu všem diktovat, co mají dělat, kam mají psát, jaká mají používat slova, a na koho se nesmí křivě podívat. Bojíš se, že budu dělat velikého policaja, který za sebemenší prohřešky každého oddělá. Je to tak
Velmi trefně napsáno. A ne, nedokážu si představit, že by to tak nebylo. Protože už jsi s tím začal... Bohužel.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag píše:Stokrát radši bych diskutoval o něčem jiném. Ale nenechám se buzerovat o tom, co smím a nesmím psát. Byl jsem ochotný o tom diskutovat, dokud to bylo vázáno na osobní odpovědnost jednotlivce. Možná jsme se mohli dobrat i tomu, že dobrovolně odevzdáme některé svoje svobody nějakému společně zvolenému člověku, ke kterémému máme všichni důvěru, aby to tu kontroloval.
Alnagu, přestaň už si - prosím - myslet, že já chci někoho buzerovat a omezovat. Nechci! Já chci podporovat rozvoj fóra a diskuzí. K tomu jsou zapotřebí nějaká pravidla, nějaké mantinely. Ale ty si očividně pleteš mantinely a buzeraci.
Alnag píše:Já to takhle nechci, ale ustupoval jsem už dost. Tady je čára. Tady to končí. Další ústupky z mé strany nebudou. Jestli se bojíš konfrontace, budeš mi muset dát ban Markusi. Nic menšího už mne asi nezastaví. Já ti už prostě nedovolím to tu zlikvidovat.
To jsem rád. Protože já to tu nelikviduju. Až udělám něco, čím to tady "likviduju", upozorni mě na to, prosím.
Alnag píše:Tady není prostor pro diskusi. Markus je totiž dikátor. A diktatuře se diskutovat nedá. Tam se dá jen revoltovat.
Blbost.
Jsme na internetu. Tohle je web. Někdo ho založil a někdo ho spravuje. Ten někdo je webový diktátor. Většina webů má webmastera-diktátora. Jestli se ti to nelíbí, tak běž, udělej revoluci na celém internetu. Svrhni webmastery-diktárory a dej internet do rukou lidem. Uvidíš, jak to Lid všechno bude efektivně spravovat.

A jestli si myslíš, že taková věc jako je Fórum bude fungovat sama od sebe, aniž by někdo dělal admina, tak dovol, abych tě vyvedl z omylu - nebude.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

A ještě jedna věc - Markusi, proščnová tvář fora, tenhle titulární příspěvek pořád říká co a jak, ale pořád jsi před námi neobhájil proč, protože zatím zmiňovaní lidé jsou proti velké reorganizaci, spíše pro menší úpravy...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag píše:Tak k čemu to vedení teda sakra bude?
Základním cílem každého diskusního fóra by mělo být udržet v chodu diskuse. Všechno ostatní se dostaví samo. Proč mám pocit, že tahle snaha není o tom udržet fórum v chodu, ale o něčem jiném (jen otázka)?

K čemu potřebuje tohle fórum vrchního admina, když se právě tímto příspěvek vzdal opovědnosti za jeho další osud? Chod fóra po technické stránce obstarávají tech. admini a nic jiného zjevně netřeba.
Dobrá otázka. Proč nechci, aby se "vedení" staralo o obsah? Zkusím nějak rozumně odpovědět.

Rád bych oddělil spravování fóra od obsahu fóra.
Spravování fóra bude v rukou "vedení", jehož cílem je udržet tu pořádek a poskytnout návštěvníkům prostor k vyjádření. Návštěvníci mohou tento prostor využít a začít ho plnit tak, jak se jim zachce.

K tomu, aby vedení mohlo poskytovat obsah, by bylo zapotřeba hodně veliké, dobře organizované vedení lidí. Musely by se určit pravomoce, povinnosti, cíle, kvóty a bůhvíco ještě. Z vedení by se stal obrovský moloch, který by řidil všechno na fóru. Jak prostor, tak obsah by byl věcí vedení.

Raději volím cestu malého vedení, které se bude starat jenom o prostor. Obsah je ponechán zcela na návštěvnících. Odpadají jakékoliv starostí s organizací, hlídáním práv a pravomocí, každý si může vytvářet jakýkoliv obsah se mu zachce.

Stejně ten obsah budou tak i tak dělat ti samí lidé. Myslím si, že je výhodnější, když si to budou dělat podle sebe, nezávisle na vedení, než abychom je násilně organizovali do řady moderátorů s těmito a těmito právy a povinnostmi.

Prostě:
- Vedení poskytuje prostor
- Návštěvníci poskytují obsah

(Překvapilo mě, že na jednu stranu brojíš proti jakékoliv vládě, a na stranu druhou - paradoxně - se ti nelíbí, když chci sebrat vládě nějaké pravomoci a dát je veřejnosti.)

----
Dalcor píše:A ještě jedna věc - Markusi, proščnová tvář fora, tenhle titulární příspěvek pořád říká co a jak, ale pořád jsi před námi neobhájil proč, protože zatím zmiňovaní lidé jsou proti velké reorganizaci, spíše pro menší úpravy...
No, popravdě... já nechci nutně dělat nějaký velký BOOM, nějakou velkou revoluci. Ne, když to nebude třeba.

Prostě chci, abychom teď přišli na to, co by se mělo změnit a jak to udělat. Proto brainstorming. Když se ukáže, že stačí jen pár malých změn, tím líp.

Jediná velká změna je v tom, že to tady beru do rukou a začínám s Fórem něco dělat.
Naposledy upravil(a) Markus dne 11. 5. 2006, 10:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Alnagu, přestaň už si - prosím - myslet, že já chci někoho buzerovat a omezovat. Nechci! Já chci podporovat rozvoj fóra a diskuzí. K tomu jsou zapotřebí nějaká pravidla, nějaké mantinely. Ale ty si očividně pleteš mantinely a buzeraci.
Diskuse je živelná záležitost... mantinely typu - budeme přísně hlídat off-topicy, budeme přísně hlídat žertíky, budeme přísně hlídat tzv. osobní útoky (a opakovaně tady dokazuješ, že jakákoliv věta se tak dá za určitých okolností vyložit)... tak to tu diskusi zabije.
Představ si diskusi jako řeku. Plyne. Když postavíš hráz (ten tvůj tzv. mantinel), řeka se rozlije do přehradního jezera. Když vybuduješ betonová koryta budeš mít povodně. Proč nenechat řeku meandrovat přirozeně? Stejně nakonec doteče do moře... a i diskuse nakonec doteče do konce.

Opět jedna závažná otázka:

Komu tady vlastně vadí off-topic?

Mně ne. Dokážu ho přeskočit. Když se zajímavě vyvine dá se vydělit. A když se nevyvine, může zůstat, kde je. Mantinely by měly být dobře uvážené a ne šité horkou jehlou. Měl bys vědět, že je chce ta tvoje většina a zkusit pochopit, že ne všichni mají na věc stejný názor. Dokonce se může stát, že většina má jiný názor. Jenže jak to zjistit? Dokonce ani vzorek lidí, kteří do této diskuse nemusí být vypovídající. A taky jsem si všimnul, že když je čas vydělit off-topic, lidé si o to většinou sami řeknou. A do té doby to nikomu nevadí.
Markus píše:To jsem rád. Protože já to tu nelikviduju. Až udělám něco, čím to tady "likviduju", upozorni mě na to, prosím.
V tom případě tě na to uzporoňuji ihned. Teď a právě tady fórum likviduješ. Nejenže první důležité oznámení si přečte každý nováček, ale plýtvá se tady zbytečné množství energie, mé tvé i všech ostatních, kterým na tomhle fóru záleží. Nakonec z toho budou všichni frustrovaní a špatně to skončí.

Měl bys sledovat úplně jiné cíle, ale hlavně bys měl mít souhlas většiny a už konečně zapomenout na diktaturu. Poškozuje to fórum.
Markus píše:Jsme na internetu. Tohle je web. Někdo ho založil a někdo ho spravuje. Ten někdo je webový diktátor. Většina webů má webmastera-diktátora. Jestli se ti to nelíbí, tak běž, udělej revoluci na celém internetu.
No to je výborné. Takže ty odvozuješ svůj nárok na post diktátora od toho, že jsi kdysi dávno společně s Bammalem založil CzechDnD? Takže Bammal (když/až) se tu objeví je také diktátor? A co když se spojíš s nějakým jiným fórem. Jeho admin bude také diktátor? Nebo ti budou muset všichni odpřísáhnout věrnost nebo co?

Většina webů nemá webmastera diktátora. Většina webů má webmastera-služebníka. Slouží tomu, aby jeho web prosperoval, aby lidi chodili, aby ho jeho zaměstnavatel nevykopnul. Možná by ses měl po webu znovu rozhlédnout. A konec konců, internet jako takový mne netrápí. Trápí mne stav tohoto fóra, proto budu dělat revoluci tady. Pokud bude třeba.
Markus píše:A jestli si myslíš, že taková věc jako je Fórum bude fungovat sama od sebe, aniž by někdo dělal admina, tak dovol, abych tě vyvedl z omylu - nebude.
To je zajímavé Markusi. Tohle fórum funguje pět let a nezdálo se mi, že by se tu až do nedávna někdo bil v prsa a křičel "já být admin". Fungovalo na principu osobní odpovědnosti. Každý věděl, že pracuje na zdaru společného díla. Že ten kousek, který může přidat on pomůže. Někdo uměl to a někdo zase něco jiného. A fungovalo to velmi dobře.

A co se stalo teď. Přišel jsi a řekl. Je to celé MOJE! Vy všichni jste nic, protože já tomu tady šéfuju a když budu mít náladu, tak možná vyslyším vaše zbožná přání. Ok. Přeháním, ale to jen proto, aby sis uvědomil, jak to na mne působí.
Není to tvoje Markusi! Tvůj podíl na tomhle fóru je jistě cenný, měl jsi i pár dobrých nápadů, nepopírám. Ale tohle je společné dílo. Už to zkus konečně pochopit!
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

V zájmu toho, abychom neplýtvali energií, navrhuji:

Přestaňme řešit, jestli mám tohle fórum spravovat, nebo ne. Stejně už se opakujeme (viz tohle téma) a stejně to teď nevyřešíme.

Dejte tomu pár měsíců, nechejte mi čas, ať ukážu, jestli to Fórum vést umím nebo ne. Chápu, že mnozí z vás mají obavy, a můžu vám jenom slíbit, že se budu snažit Fórum zlepšovat, nikoliv likvidovat.

Alnagu, tobě nabízí klid zbraní a prosím tě, abys mi dal čas ukázat, co ve mě je, ještě než mě začneš svrhávat. Zároveň tě zvu, aby ses přidal do diskuze o budoucnosti tohodle fóra, protože vím, že často míváš dobré nápady. Zkus se na chvíli povznést nad to, že pomyslném trůně sedím já, a pojď řešit, co s Fórem. Tobě na něm záleží, mě na něm záleží - a nechápu, proč se pořád hádáme.

Máme tady založenou sekci, kde se diskutuje o nové tváři Fóra - tak pojďme diskutovat. Snad to fórum nějak vylepšíme.

Díky.

(Ano, ustupuju z téhle hádky).
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Spravování fóra bude v rukou "vedení", jehož cílem je udržet tu pořádek a poskytnout návštěvníkům prostor k vyjádření. Návštěvníci mohou tento prostor využít a začít ho plnit tak, jak se jim zachce.
Prostorem k vyjádření je samotné fórum. To nezajišťuje vedení, ale tech. admini. O těch teď není řeč. Takže nám zbývá spravování fóra. Co si pod tím představuješ? Zakládání nových sekcí a subsekcí? A kvůli tomu se potřebuješ korunovat diktátorem?
Vydělování off-topiců - to je ale právě správa obsahu a stimulace diskuse, kterou jsi z vedení vykázal. Navíc to zvládne i průměrně poučený moderátor. BTW: slovo moderátor vyjadřuje někoho, kdo stimuluje a reguluju diskusi. V podstatě jsi právě onomu slovu upřel význam.
Markus píše:K tomu, aby vedení mohlo poskytovat obsah, by bylo zapotřeba hodně veliké, dobře organizované vedení lidí. Musely by se určit pravomoce, povinnosti, cíle, kvóty a bůhvíco ještě. Z vedení by se stal obrovský moloch, který by řidil všechno na fóru. Jak prostor, tak obsah by byl věcí vedení.
No to je tvůj názor. Podle mně to zvládne právě taková skupina, jaká je k dispozici. Kvóty? K čemu probůh? :eyecrazy: Pravomoce? Jaké? Povinnosti? Co to je? Ne. Jediné co je potřeba je pocit spoluzodpovědnosti za osud fóra. A ten jsi právě všem sebral, když jsi řekl, já jsem boss. To je právě to, čím tohle fórum likviduješ. Všechnu zodpovědnost jsi strhnul na sebe. A když se něco stane, když se na internetu neukážeš, protože se ti třeba rozbije počítač tak jediný odpovědný člověk nebude k dosažení. Připadá ti to normální? Mně ne.
Markus píše:Raději volím cestu malého vedení, které se bude starat jenom o prostor. Obsah je ponechán zcela na návštěvnících. Odpadají jakékoliv starostí s organizací, hlídáním práv a pravomocí, každý si může vytvářet jakýkoliv obsah se mu zachce.
Skutečně velmi malého vedení. Jednočlenného. Místo aby tady fungovalo nějaké solidní síť lidí, kteří se vykryjí, když někdo nemůže a zajistí přítomnost odpovědné osoby v podstatě 24h denně...
Markus píše:Stejně ten obsah budou tak i tak dělat ti samí lidé. Myslím si, že je výhodnější, když si to budou dělat podle sebe, nezávisle na vedení, než abychom je násilně organizovali do řady moderátorů s těmito a těmito právy a povinnostmi.
Už zase ten plurál!
Podle sebe si to dělali i doteď. Ale ta odpovědnost tu byla. Alespoň já jsem ji cítil. Jakožto člen vedení reprezentuješ fórum, měl by ses podle toho chovat a pokud něco nefunguje (např. nefungují diskuse) padá to na tvou hlavu. Tohle je tvá hlavní zodpovědnost. Vykládat si tady můžeš co chceš. Pokud dojde k poklesu diskusí je to jen a jen tvoje vina. Protože máš veškerou odovědnost ve svých rukou.
Markus píše:(Překvapilo mě, že na jednu stranu brojíš proti jakékoliv vládě, a na stranu druhou - paradoxně - se ti nelíbí, když chci sebrat vládě nějaké pravomoci a dát je veřejnosti.)
To si špatně vysvětluješ. Ty zbavuješ sebe odpovědnosti. Ale tu zjevně máš, protože si hraješ na velkého šéfa.
Markus píše:Jediná velká změna je v tom, že to tady beru do rukou a začínám s Fórem něco dělat.
:8oO A tím jako chceš naznačit, že až doteď si jako nic nedělal nebo co? Nepopíráš teď tak nějak sám sebe?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já už jsem ustoupil. Promiň.
Prostě: "Nekritizujte mě, dejte mi šanci. Díky."

A teď prosím k věci.
Naposledy upravil(a) Markus dne 11. 5. 2006, 11:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak poslední otázka... odstoupíš, když to nebude fungovat. Ano/Ne?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Nevím.
Uvidíme, až (jestli) to nastane.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů