Co s nováčky? (brainstorming)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Alnag píše:Ono to může být někdy dost složité, když jsou autory OT sami moderátoři což? $D
No právě o to mi jde. Ať nám klidně nadávají za OT. Jinak se s tím nic neudělá.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Souhlasím. Možná až prosbu, aby se na moderátory obraceli, když budou myslet, že to je zapotřebí? Od toho tu jsme, ne?

EDIT: A možná taky poznámku o tom, kde nás najdou a jak nás poznaj (že se můžou podívat do skupin, že to máme pod jménem, nebo že jsme zelený, protože jinak by to taky mohlo skončit tak, že se budou chtít obrátit, ale nebudou vědět na koho)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Pohled nováčka
Potřebuji nějaké překlady ke hře, vyhledávač mi vyhodí 20 odkazů, začnu prohledávat jeden po druhém, na každý mám tak 3min, protože za hodinu už musím být někde jinde, přijdu na Forum a vidím jen chaos, naprosto nestandartní uskupeni stránek (ješte jsem žadné forum neviděla), nevzdám to a proklikám na překlady, přečtu si Zprávu (neaktualní) a vidím datum 3.3.2003! (nevím, že příspěvky se vypisují od nejstaršiho), pak kliknu na poslední stranu a uvidím debatu, v ktere se nechytám. 3 minuty v háji, překlad nikde, vzdávám to, odcházím.

To byla zkrácená verze, ve skutečnosti jsem tu strávila 30 minut a nenašla jsem co jsem hledala. To bylo před třemi měsíci. Zpátky mě přivedla až jiná stránka s odkazem. Tak jsem se zakousla a prošla si to tu znova. A našla jsem i ty překlady :)

Co tím chci říct. Uvítací PM je fajn věc. Možná by se také hodilo (pro neregistrované) udělat sekci s názvem: Poprvé na fóru? ve kterém by bylo stručně popsáno jak fórum funguje, jak se v něm orientovat, jak přispívat, zakládat debaty atd.

Mně by to tehdy určitě pomohlo.

Btw: Dík Dalcorovi za uvítání. Je to přívětivé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sathel: Taky vítám :D . Vítal bych dřív, ale mám dojem, že jsme se minuli...
No... Fórum teď bylo nějakou dobu v mírném (ehm) chaosu způsobeném poměrně kvalitní reorganizací, kterou ale místo doladění následovaly dvě velké hádky, které žraly čas, který byl potřeba jinde. Tím nás nijak neomlouvám, jen tak trochu objasňuji, že by se to už mělo zlepšit

Pro začátek tu Markus zavedl PPP - Pravidlo Prvního Příspěvku, které uvádí, že, zvláště a extra u překladů, je nutné první příspěvek tématu neustále udržovat aktualizovaný. U některých to tak již funguje (klíč k nWoD), některé jsou bohužel staré, takže nebyly upraveny a nebo ještě nebyl čas... U nových diskusí mi ale přijde, že se docela dodržuje, takže by tento problém měl pomalu ale zcela vymizet
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
hass
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 2. 2006, 11:43
Bydliště: ČB/občas Strahov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hass »

Zdravim.
Tak mne napada co se tech prekladu tyce. Tedy spise se chci zeptat.
Myslim, ze sem chodi presne dve skupiny lidi. Ta prvni se nejakym zpusobem dozvi o pritomnosti prekladu (Sathel pred 3. mesici) a chce si je stahnout. Ta druha sem nejde jen kvuli prekladum, jde si i popovidat, neco poresit. Cili se zde uz trochu vyzna...
Pokud mam doted pravdu, neslo by vsechny preklady nasunou do nejakyho jednoho FTPka? Linkem hned vedle FAQ HLEDAT ... PŘEKLADY by se kazdy hned dostal na prehledny FTPko prekladu. Nemam tu co navrhovat, ale preci jen... Diskuze muze byt preci tam kde je, ale ten kdo chce jen preklady at je nemusi hledat, at je ma vsechny pohromade :>;o)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já jen potvrdím Sathel že sekce pro nováčky je v přípravě, tedy alespoň doufám, rozhodně je to jedna z věcí kterou hodláme zavést, až na nás náš diktátor bude mít čas.

Samozřejmě i jako nováček můžeš navrhovat co chceš. Bohužel na tohle musí odpovědět Markus.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ještě něco mě teď napadlo, a musím to napsat rychle, než to zapomenu. :roll:

Zřídíme cosi jako "fórové narozeniny".

Bude to sloužit jako uvítání pro nováčky, kteří se u nás rozhodli zůstat. Jakmile člověk dosáhne, dejme tomu, 50 příspěvků, uspořádáme mu narozeniny. Nebude to nic jiného, než vlastní téma v sekci oznámení, kam napíšeme něco jako "Vítáme XYZ, který už je tady 2 měsíce a zatím se drží. Jsme rádi, že jsi tady a blablbalba...".
Ostatní členové fóra potom mohou přijít s gratulacemi :wink:
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Markus píše:Ještě něco mě teď napadlo, a musím to napsat rychle, než to zapomenu. :roll:

Zřídíme cosi jako "fórové narozeniny".

Bude to sloužit jako uvítání pro nováčky, kteří se u nás rozhodli zůstat. Jakmile člověk dosáhne, dejme tomu, 50 příspěvků, uspořádáme mu narozeniny. Nebude to nic jiného, než vlastní téma v sekci oznámení, kam napíšeme něco jako "Vítáme XYZ, který už je tady 2 měsíce a zatím se drží. Jsme rádi, že jsi tady a blablbalba...".
Ostatní členové fóra potom mohou přijít s gratulacemi :wink:
:clap: Jak jsi na to přišel. Ale docela se mi to líbí. $D
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

A při 5 000 příspěvcích by nějaké narozky nebyly? $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Alnag píše:A při 5 000 příspěvcích by nějaké narozky nebyly? $;)
Při 5000 příspěvcích bude pohřeb $P
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak to jsem už na smrtelném loži... $cry$ (BTW: Jinak dobrý nápad Markusi! Výjimečně... :-)= )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

A Alnag opět umlátil pokec svým off-topicem... :>:o/

Jinak Markusi, docela zajímavej nápad... Rozhodně bysme ho měli relizovat, ale chtělo by to určit někoho, kdo by se o to staral... Aby náhodou nedošlo k situaci, že jednomu uživateli bude přát najednou X lidí a zaplní se tak "zbytečně" celá stránka... Co říkáte?
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Šlo by založit nový thread a po uplynutí "narozeninového týdne" jej zaarchivovat... nebo ne... :roll:
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Kdo bude sledovat, kdo má kolik příspěvků?? Ty, Markusi?
Nebo se upraví Fórum (Fórum se upraví - Vlasákem $P ) tak, aby Tě o padesátém příspěvku informovalo?
Alnag píše:Tak to jsem už na smrtelném loži...
Radši nebudu vyzývat, aby každý, kdo se těší, napsal JÁ :-)= :-)= :>;o) $P
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Když jsem ten návrh uviděl poprvé, řekl jsem si že radši nebudu nebudu reagovat, že to snad pomine. Ale chci se otevřeně zeptat, nepřipadne vám slavit příspěvkové narozeniny jako poněkud uhozené?:roll: Nebo jsem jediný kdo si to myslí?

Anebo je to zase nějaká recese, kterou jsem nepochopil?
Iron Within
Iron Without
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů