Co s nováčky? (brainstorming)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Ten Horaciův nápad s PMkou pro nově zaregistrované mi přijde dobrý, jen se myslím trochu ztratil "v třenici". Něco jako vítejte na RPG Foru + odkaz na téma pro nováčky.

Dovolil bych si nesouhlasit s Alnagovým názorem, že jakákoli pravidla poškozují diskusi. Proč jsou potom na fóru (v diskusi) moderátoři? Určitá pravidla IMHO musí existovat, je nutné je ale omezit tak, aby byla prospěšná a ne kontraproduktivní. To je zřejmě cílem této sekce fóra. Zde bychom se měli na něčem shodnout a to pokud možno formou konstruktivních návrhů.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

PMka je dobrý nápad. Nejenom dobrý, ale výborný. Zeptám se Pjotra, jak je to realizovatelné.

Každopádně sekce "Vítejte na RPG Fóru", kde lidi mohou sdělit své první dojmy a ostatní je mohou uvítat, už je víceméně jistá. Díky Dalcorovi za nápad.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

De facto, onos tačí když si budeme všímat že se přihlásil nový člověk a pošleš mu PMku, no a v sekci vítejte může být uvítaní, kde se nový člověk představí, např. a mi mu tam odpovíme vítej an fórech apod.

BTW uvítací PMku jsem už několika novým lidem poslal.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Taková dobrá tradice, kterou jsem okoukal z jiných Fór, a pokoušel jsem se jí praktikovat:

Když někdo napíše svůj první příspěvek, tak ostatní ho ve svých odpovědích přivítají. Např.:

Téma "Charisma hráče vs. charisma postavy"
Nováčkův 1. příspěvek: "My vždycky hrajeme tak, že nejdřív hodíme, a podle toho odehrajeme rozhovor."
Markus: "Jo, tohle se mi taky líbí. Nejdřív hodit a podle výsledku tu situaci odehrát. Je to taková pěkná narativní mechanika.
BTW, Nováčku, vítej na Fóru :wink:"


Nepíšete proto, abyste ho uvítali. Ale když už píšete, tak ho i uvítáte. Je to strašná prkotina, ale když tímhle stylem odpoví tři, čtyři lidi, tak to Nováčka celkem potěší.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

To je taky otázka jak kteří...
někteří nováčci jsou třeba přilákání i pořádně rušnou debatou... (viz např. nedávná kauza Nekron, Radost vs. zbytek fóra). Osmahnuti "nepěknými příspěvky" přišli na fórum, aby hájili svůj názor, čímž dokonale popřeli to, že nováčci nepříchází, kvůli zdejší atmosféře. A byli tu tak dlouho, dokud se vedla ona ostrá diskuse. Pak se začalo mluvit o tom, že je třeba být na ně hodný...
a výsledek se dostavil. Jsou pryč...

Není to tak jednoduché. Neříkám, je fajn pozdravit nováčka... to se mi zdá jako dobrý nápad. Ale rád bych upozornil na to, že jak může jedna věc někoho odradit, může naopak zase někoho jiného nalákat. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Samostatná sekce k představení se mi přijde zbytečná. Od toho je podpis etc. Mě by se tam nechtělo... "Ahoj, jsem Conlai a jsem hráč RPG..."
To je taky otázka jak kteří...
někteří nováčci jsou třeba přilákání i pořádně rušnou debatou... (viz např. nedávná kauza Nekron, Radost vs. zbytek fóra). Osmahnuti "nepěknými příspěvky" přišli na fórum, aby hájili svůj názor, čímž dokonale popřeli to, že nováčci nepříchází, kvůli zdejší atmosféře. A byli tu tak dlouho, dokud se vedla ona ostrá diskuse. Pak se začalo mluvit o tom, že je třeba být na ně hodný...
a výsledek se dostavil. Jsou pryč...
to Alnag: Necron je dost chybný příklad, protože sem přišel pouze, aby hájil svůj text z Berusky a ne aby se začlenil do komunity (ani se mu nedivím, po těch reakcích). Poté prostě neměl důvod zůstat.
A "výsledek se dostavil"? Vtip dobrý, chápu že to nemyslíš vážně. )
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ne sekce, vlákno... Opět viz Annun a vlákno vítejte....

BTW Annun je IMHO nejlépe fungující fórum, proto ho zde cituji a již X let jsem tam moderátor s administrativními právy
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Conlai: ech... a on sem taky jde někdo jako se záměrem, aby se začlenil do komunity? Obhájením svého názoru to začíná, začleněním do komunity to končí. Někdy.

Co takhle anketa, proč jste začali přispívat na rpgfórum?
1. Chtěl jsem být členem stejné komunity jako Alnag, Markus a další celebrity...
2. Chtěl jsem vám říct jak suprového half-werwolf half-celestial paladina10/blackguarda10 mám...

Promiňte mi tu jízlivost, už jsem se neudržel.
Tady se prostě pořád předpokládá, ale my nevíme jak to je. Neznáme objektivní realitu. Tápeme. Tak už si to zkuste připustit. Bude to velmi obohacující...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

to Dalcor: Tak jsem se podíval na Annun a... vypadá to dobře. Mám ale pocit, že tam to začalo spontánně, je otázka jak se to vyvine jako thread s prvním příspěvkem od "veterána"... za zkoušku to ale stojí.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Můj názor je že fórum novou krev potřebuje jako sůl. A na fóru je aby nováčky zapracovali. IMHO musíme mít něco co nabídnout. Co nabízíme nic narativní hyperteoretické diskuze? TO nestačí.

Imho problém tedy enní v tom že by fóra nebyla koncipována špatně, nebo že současná organizace nevyhovuje. problém je v tom že nemáme co nabídnout. Hráč DrD bude diskutovat na Lopuchu či Altaru, proč by chodil sem. Tukan má vlastní shadowrunovská fóra, D20 má vlastní diskuzní kroužek. O čem lidé z těchto fór musejí diskutovat aby se přesunuli sem.

TJ, IMHO cíle a úkoly jsou následující:
- Fóra proběhla nedávnou reorganizací, měly bychom jí teď vyladit, ne
znovu reorganizovat, protože pak budeme zase ladit
- udělat sekci vítejte ta by měla obsahovat
- pravidla fóra
- uzamčený "článek" vítající nováčky na foru, s tím co toto fórum
nabízí a co jsou naše cíle sepsáno Alnagem a Markusem
- FAQ (o tom co je RPG)
- plus co kohjo npadne
- vylepšit vztahy k nováčkům (uvítací PM, omazit co to hraješ DrD, jé ty
jsi ale kretén... - víte co tím chci říct)
- pracovat na Puvlic Realtions - tj objíždět kony apod
- navázat spolupráci s RPG stránkami v čechách a SK - banner RPG
Fóra, přesunutí menších diskuzních fór pod nás do vymezené sekce apod
- navrhuji založit ANGlickou sekci

Určitě přídete s dalšími nápady
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Alnag píše:Conlai: ech... a on sem taky jde někdo jako se záměrem, aby se začlenil do komunity? Obhájením svého názoru to začíná, začleněním do komunity to končí. Někdy.

Co takhle anketa, proč jste začali přispívat na rpgfórum?
1. Chtěl jsem být členem stejné komunity jako Alnag, Markus a další celebrity...
2. Chtěl jsem vám říct jak suprového half-werwolf half-celestial paladina10/blackguarda10 mám...

Promiňte mi tu jízlivost, už jsem se neudržel.
Tady se prostě pořád předpokládá, ale my nevíme jak to je. Neznáme objektivní realitu. Tápeme. Tak už si to zkuste připustit. Bude to velmi obohacující...
Alnagu, promiň, ale vidím že jsi opravdu ztracený případ $P
Měl jsem namysli to, že Necron sem zřejmě nepřišel proto, že by hledal fórum, které by se zabývalo jeho koníčkem. Přišel sem proto, že se na jeho hlavu snesl "božský hněv" členů fóra a chtěl pouze obhájit svůj článek. Tím začleněním do komunity jsem měl na mysli, že se zřejmě nechtěl začlenit do elitářsky působící partičky vytahující se znalostmi rpg tří generací, MLWM, Fate, GURPS a Roleplay (tedy takto to podle mě z jeho úhlu muselo vypadat).

Ad druhá část tvého příspěvku: My... neznáme? Ach, tak jsem nad tím nikdy nepřemýšlel... Ten kapesník je tak... kostkovaný! $D :>;o)

EDIT: Souhlas s Dalcorem.
Naposledy upravil(a) Conlai dne 11. 5. 2006, 12:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

:clap: . Plně souhlasím s Dalcorem, mluví mi přímo z duše.
Hail to the Dalcor.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor for diktátor! :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Další věc je, že pokud sem příjde nováček dejme tomu po třetí v týdnu a stále se tu nebude nic dít. Poběží 3 diskuze z nichž jedné neromzumí a zbylé dvě ho nezajímají, asi ho to odradí. Dost často tu bývá 5+ lidí současně, ale diskuze žadná.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Lidé by se neměli obávat své vlády ale vláda jich (V jako Vendeta, plakát přímo příhodný předvolební kampaně)

BTW k tomu Dalcor for Diktátot - jak to říkal Palpatine (I love you to Vader)

Tuto vaši volbu přijímám s velkým rozechvěním a slibuji že bude dělat vše proto abych naši velkou republiku zachoval. Miluji demokracii.!! Nebo tak něco.

Dost bylo legrace, jen ať si to Markuse nechá, já ho budu z pozorovat a plamenný mež zákona držet nad jeho hlavou!!!

Děkuji za podporu!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti