Co s veterány? (brainstorming)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Co s veterány? (brainstorming)

Příspěvek od Markus »

V tomhle tématu bych se všech lidí, kteří fórum navštěvují už delší dobu, chtěl zeptat na tři otázky:

1. Proč sem chodíte a co vás vždy přiměje vrátit se?
2. Případně proč sem moc nechodíte a co by vás přimělo se sem vracet?
3. Chybí vám tu něco? Změnili byste něco? Máte nějaký nápad na vylepšení?

Jsme v brainstormingovém tématu, takže se nebojte plácat všechno, co vás napadne, byť by to byla jenom divoká, blíže nespecifikovaná myšlenka.

Děkuji
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

...specifikuj veterány, aby každý věděl jestli už patří do tázané skupiny nebo ne... :D
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Vannax:Vezmeš počet let od své registrace, přičteš počet kostiček pod jménem a pokud je výsledek 10 a víc, tak jsi přestárlý a nepotřeb... eh, co to melu... veterán
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Vannax píše:...specifikuj veterány, aby každý věděl jestli už patří do tázané skupiny nebo ne...
To záleží na tom, jak se cítíš :wink:

Ale dejme tomu každý, kdo sem chodí pravidelně už víc jak... půl roku? To je jedno. Prostě pište. $D
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Dobře - se teda vyjádřím. Bohužel - i když to nemám rád - sepíšu asi trochu delší "proslov".

1. Markusi, myslím, že to zbytečně všechno moc prožíváš a rozebíráš. Poslední dobou mi přijde, že pětina nových příspěvků se zabývá tím jak má nebo nemá fórum fungovat. Jestli to takhle půjde dál, přejmenuj to rovnou na fórum "Jak ne/provozovat fórum"

2. Co si myslím že tu překáží a zbytečně odrazuje nové návštěvníky fóra je balast v jednotlivých tématech - jsou to různé příspěvky typu
Vannax:Vezmeš počet let od své registrace, přičteš počet kostiček pod jménem a pokud je výsledek 10 a víc, tak jsi přestárlý a nepotřeb... eh, co to melu... veterán
, které sice mohou být vtipné, ale všeho moc škodí. V případě, že někdo na fórum pár dní nebo týdnů nemůže zabrousit, a pak si pročte co je nového, probírá se jen spoustou plků. A to nemluvím o frustraci nově příchozích.
Abych to ještě upřesnil nejedná se o off-topic příspěvky, které mají alespoň mizivou souvislost s tématem, ale opravdu o nic neříkající balast.

3. Interní ftípky - jsou fajn, ale jen pro "TY, KTEŘÍ VÌDÍ". Ostatní to jen odrazuje se zapojovat do debat, protože jsou automaticky ve skupině "TI, KTEŘÍ NEVÌDÍ".
Tohle Fórum se postupně propracovalo do jakési rodinné sešlosti. Pokud pak nově příchozí nemá dostatečně silné nervy se vetřít nebo není naladěn na stejnou vlnu, pak nejspíš půjde na jiné fórum.

4. Vypovídací hodnota - tohle fórum bylo dřív úspěšné proto, že se tu řešilo, debatovalo diskutovalo, ale TÉMATICKY.
Poslední dobou (i když se to naštěstí začíná měnit k lepšímu) se tu vedly hlavně bezduché kidy. To odradí jak "veterány", tak "nováčky".

5. Přístupnost a otevřenost - když už se tu někdo nový objeví, nastane několik variant
a) hraje to, co tady baví nejvíc lidí - pak je vše v pořádku
b) hraje něco jiného - a buďto si o tom nemá s kým pokecat a ztratí zájem. Nebo o tom začne kecat a dostane hned spršku, proč hraje takovou hovadinu a nehraje radši.....
c) neprozradí co hraje - pak má šanci tady přežívat.

6. A na závěr to nejpodstatnější, čím vlastně shrnu všechno předchozí.
RESPEKT
Respekt je to, co tu chybí především!
Tedy respekt Admina vůči návštěvníkům, respekt Admina vůči své práci, respekt návštěvníků vůči cizím názorům, respekt návštěvníků vůči adminovi, respekt návštěvníků vůči poslání tohohle fóra.

Ostatní fóra, která navštěvuju, tímhle nešvarem netrpí. Naopak panuje tam vesměs vstřícnost a ochotak k diskuzi (ještě to zdůrazním - k diskuzi) a snaha poradit v případě, že se někdo zeptá.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Díky, Vannaxi. Ano, hodně to prožívám a rozebírám. Ale to je proto, že s tím něco chci dělat a - bohužel - to nedokážu nez prožívání a rozebírání.

Ty tvoje postřehy jsou celkem výstižné. Pokračujme v brainstormingu, závěry budeme dělat až nakonec...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

1- kvůly partě, kvůly OG a také díky některým diskuzím
2 - -
3 - nemyslím si že je potřeba měnit nějak struktura, jen je potřeba zajistit vstřícnoust dalším lidem. Nad nějakými návrhy zapřemýšlím.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Dalcor píše:1- kvůly partě, kvůly OG a také díky některým diskuzím
2 - -
3 - nemyslím si že je potřeba měnit nějak struktura, jen je potřeba zajistit vstřícnoust dalším lidem. Nad nějakými návrhy zapřemýšlím.
mimochodem, už jsi se dobral nějakýho konce? Jestli jo, zajímaly by mně ty závěry.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jsou v threadu Nová tvář fóra - v tom hlavním

http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=1691 ... c&start=15
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Pardon, to mělo být mířeno na Markuse, spletl jsem si citaci s Dalcorovou.
Každopádně topic Nová tvář fóra, ten hlavní, je jen výměnou názorů stejně jako je to ve valné většině topiků. Jediné, co jsem se tam dočetl bylo, že si Markus s Alnagem zase padli kolem ramen. Dál už mě to nebavilo číst. Jen doufám, že to není jediný závěr z těch sáááááhodlouhých debat.

Ještě jednou tedy:
Markusi, už jsi se dobral nějakýho konce? Jestli jo, zajímaly by mně ty závěry.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tohle je tam po dvou stránkách fóra. BTW ještě bych to tu nechal měsíc uležet a pak bych začal něco dělat, Markusi co s tím rozesláním PM všem uživatelům?
Dalcor píše:Co s fóry
V prvé řadě si myslím že vůbec není potřeba žádným způsobem reorganizovat, spíše vychytat nutné mušky v současné organizaci, ale na první pohled mě nic nenapadlo.

Můj pohled na věc je celkem daný

Nutnost sekce Vítejte
· Obsahující tedy Pravidla
· Delegující práci adminů a moderátorů, včetně nefórových kontaktů na ně, minimálně emailami a dále jaká práva a povinnosti moderátoři mají, informativně pro nováčky
· Esej shrnující vývoj rpg a co je to rpg
· Slovníček pojmů a FAQ
· Seznam známých rpg (oslovit Bifiho)
· Seznam u nás běžně dostaných komerčních rpg a jejich odpovídající cena včetně preview
· Vlákno pro nováčky, něco jako vítejte, kde první thread uvítá nováčky na fórum
· Vlákno co lze na fóru dělat a k čemu jsem sekce určeny
· Inspirací budiž Annun a Sigil, dvě nejvýraznější komunity fantasy v ČR a SR

Zajištění vítací PM

Zpřehlednit sekci chyby a návrhy: tak aby bylo odlišené na co si návštěvník stěžuje
- Například Stížnost na moderátory
- Stížnost na funkčnost
- Co bych zlepšil
-
Zajistit dostatečný počet schopných moderátorů a Jasně se postavit k tomu jak pracovat ¨
s příspěvky a textem a delegovat jejich pravomoci tak aby na fóru hlavně hlídali všeobecnou
slušnost, aby vítězila nad ironií.

Založit vlákno RPG Otázky a Odpovědi – jeden příspěvek jedna otázka, vhodná odpověď od fundovaného experta, případně vzniklá diskuze – ale primárně by zde mělo platit pravidlo prvního a druhého příspěvku. Vůbec pracovat i na poradenské bázi.

Prosazovat Pravidlo prvního příspěvku.

Založení jiné jazykové sekce

Konečně změna skinů.

A teď ta důležitá věc. Musíme mít co nabídnout. Tedy pracování na Fórových projektech /NPC pro Vás, Vzorové dobrodružství, Dobrodružství pro začátečníky/. K nám nebude nikdo chodit, pokud není k nabídnutí nic než diskuze.

Musíme se chovat slušně, mi staří kozáci musíme mít úctu a pokoru i před člověkem který přijde a řekne že slyšel o skvělé hře Dračí doupě...


Poslední důležitá věc je propagace a následná Public Relations. Řekněme si to na rovinu. Nikdo o nás neví.
- tj. připravit RPG Fórum bannery a oslovit všechny RPG stránky v ČR a SR s nabídkou ke spolupráci, ať už formou přesunutí jejich diskuzního fóra k nám do samostatné sekce, tak třeba jen Bannerem a výměnou v nějakém „odkazovníku“. Ale opět musíme je oslovit a něco nabínout.

- Propagace – ať už je to návštěva Conů či dalších věcí. Reklama v Časopisech, reklama u prodejců RPG. Kolik může stát vytištění 1000 záložek do knihy pravidel a domluva s ČR že je budou vkládat do každé knihy RPG, kterou prodají? Udělat 15 triček na Cony. Mít na cony vytištěná dobrodružství, či CDčka s Matariálem z našich stránek?

To je asi tak všechno. Už jseme měl být na cestě domů ale raději jsem dopsal tohle. Když mě něco napadne, doplním.

EDIT 1:
Zapoměl jsem dopsat že změna loga v jednoduché, ale snadno zapamatovatelné a s ohledem na status všeo RPG objímajícího by bylo záhodno.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vannax píše:Jediné, co jsem se tam dočetl bylo, že si Markus s Alnagem zase padli kolem ramen.
Tak to nevím, kde sis tohle přečetl... S diktátorem nikdy... :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Dalcor píše:Tohle je tam po dvou stránkách fóra. BTW ještě bych to tu nechal měsíc uležet a pak bych začal něco dělat, Markusi co s tím rozesláním PM všem uživatelům?
Dalcor píše:Co s fóry
V prvé řadě si myslím že vůbec není potřeba žádným způsobem reorganizovat, spíše vychytat nutné mušky v současné organizaci, ale na první pohled mě nic nenapadlo.

Můj pohled na věc je celkem daný

Nutnost sekce Vítejte atd....
Ja jsem psal, je to tedy zase jen subjektivní pohled. Ten tu má každý.
Mě zajímá, jestli už se "Mr.Veto" dobral, nějakého závěru.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Chodim tady proto, protoze me to bavi, rad si s nekym podiskutuju o vecech, ktere nas spolecne zabyvaji a podobne...
Sice nechapu, co chcete neustale strukturovat a predelavat, ale srat se do toho nebudu a budu jenom prihlizet a prikyvovat... Nic novyho to tady podle me nepotrebuje...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Vannax: Ne, žádných definitivních závěrů jsem se ještě nedobral. Padlo tu dost návrhů na změny, mnohé z nich zajímavé. Já sám mám v hlavě spoustu myšlenek - díky vašim pondětům - ale je moc brzo na to, abych je dokázal nějak jasně formulovat. Jak jsem říkal - dejme tomu měsíc, dva, na čistý "brainstorming". Nechci už dělat nějaké závěry, dokud je železo žhavé. Počkám, až vychladne :wink:

Jinak... některé menší změny už se provádějí - menší úpravy sekcí, PM novým uživatelům, atd.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti