Jsem diktátor!

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dovolím si upozornit na následující - myslím si že jsou to pravdy oběcně platné )zdroj Old Elf Inn:
A teraz niekoľko pravidiel (aby ste si nemysleli, že sa tu môže všetko ):
1. Slušnosť. Teda žiadne prílišné vulgarizmy. Som človek relatívne tolerantný a takí sú aj tunajší moderátori, no za nadávky budeme vždy napomínať a budeme ich cenzurovať. Pozor na to. V prípade extrémne zlého chovania budeme rozdávať aj bany.
2. Žiadne flamewars, teda napádanie jeden druhého bez nejakého prispenia k diskusii. Takéto "vojny" medzi užívateľmi budeme zatrhávať a ich aktérov zúrivo napomínať,
3. Off-topic udržujte v norme. Teda sa prosím snažte držtať témy a nezachádzatje v debate kade-tade. Ak príliš odbočíte, založte na to tému ďalšiu a tam nový problém preberte.
4. Píšte zrozumiteľe. Berte to tak, že vaše posty vás tu reprezentujú. Ak budete pisať ako desaťročný analfabet, budú vás tak ľudia aj vnímať. Dajte si na svojich príspevkoch záležať.
5. Ak nemáte čo povedať, mlčte.
6. Nepreháňajte to so smajlíkmi, nespamujte a neposielajte nezmyselné posty typu "aaah" či "". Vo väčšine prípadov budú vymazané.
7. Ak sa vám niečo nepáči, prosím nebojte sa moderátorom či mne posťažovať. Sme tu na to, aby sme slúžili.
8. Umiestňujte témy ku správnym stolom. Nič nerozplače moderátora skôr, ako téma "najlepšia PC hra roka" pri stole "hudba". A ak sa aj pomýlite, dajte o svojom omyle čo najskôr vedieť niekomu z moderátorov, nech to môže dať do poriadku. Nik vás za to lynčovať nebude.
9. Nezakladajte kópie už existujúcich tém. (som ochotný prepáčiť, aj je pôvodná téma už zapadnutá prachom)
10. toto sú fóra a nie chat. Jednoslovné / jednovetné odpovede, ktoré nijak extrémne neprispievajú do celkovej debaty a rozvíjajú len momentálny rozhovor dvoch / troch ľudí sú tu viac-menej neprípustné, s výnimkou rôznych "haluzných" tém na dvore (a aj tam budeme napomínať ak sa niečo také rozmôže v téme, ktorá na to určená nie je). Nie len, že nič nedajú iným ľudom ako daným "konverzantom", no skoro zásadne aj končia v offtopicu a často sa menia na nudný spam.
11. vyvarujte sa dvojitých, trojitých postov za sebou. Ak chcete niečo povedať, povedzte to naraz. Ak chcete reagovať na príspevky od viacerých ľudí, použite citáty, ale všetky v jednom príspevku.
12. odteraz budú bez varovania a upozornenia mazané všetky pokusy o dohodnutie výmeny / požičiania / kúpy / predaja vecí v témach, ktoré na to nie sú určené. Buď si založte špeciálnu tému, alebo kontaktujte daného človeka PMkou.
13. je zakázané umiestňovať do podpisov obrázky vyššie ako 100px. Porušenia tohoto pravidla bude potrestané odstránením spomenutého podpisu (bez upozornenia užívateľa), opakované porušenie sa potrestá úplným zákazom podpisu pre užívateľa na dobu neurčitú.

A snáď ešte niekoľko rád:
1. Nebojte sa zakladať nové témy. Nové témy sú dobré. Ak sú podľa pravidiel, to je to.
2. Nebojte sa prípadne i trochu "strelenejších" diskusií. Osobne nemám proti humoru nič, takže ak vás zaujíma ako najlepšie utierať prach, spýtajte sa.
3. Nebojte sa vyjadriť svoj názor.
4. Neformálnosť je klúč. Kým budete ukončovať svoje príspevky frázami ako "S pozdravom, Ing. Novák", veľa ľudí si ku vám asi cestu nenájde.
5. Nebojte sa ľudi, ktorí majú oveľa viac príspevkov, ako vy. Aj oni raz začínali. A často to sú oveľa väčší exoti (v dobrom), ako sa na prvý pohľad môže zdať.
6. Majte veľa, veľa zmyslu pre humor. Pomáha to.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

To je obecně platné. Možná ale až moc obecně. Ačkoliv se všemi body souhlasím, nemyslím si, že by nám teď - v této formulaci - dokázaly jakkoliv pomoct.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Co máš na mysli. Respektive co vlastně chceš udělat? Já vím, nemám být nedočkavý, ale mě to zajímá...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:To je obecně platné. Možná ale až moc obecně. Ačkoliv se všemi body souhlasím, nemyslím si, že by nám teď - v této formulaci - dokázaly jakkoliv pomoct.
Ale dokázaly. Všimnul jsem si, že řada bodů není dodržována, dokonce není dodržována moderátory (ano ani mnou). A dokonce je jejich porušení obhajováno moderátory a administrátory!
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tyto body by IMHO měly být vyvěšeny v sekci Vítejte. A myslím si že pomůžou. Pokdu se bude prosazovat jejcih dodržování, je to přesně to co chybí.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Taky jsem pro něco takového vyvěsit. Lepší něco než nic. Pokud to nepomůže, žádná změna, pokud ano, tak je to změna k lepšímu. Já si upřímě myslím, že alespoň trochu to asi pomůže. A navíc moderátor bude mít jasný argumnt (černé na bílém) proč něco udělal a nikdo nebude mít právo ho osočovat z diktátorství.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Vyvěsíme, vyvěsíme. Ale neuškodilo by to trochu předělat a doplnit

Např. rozdělil na různé sekce:

Pravidla přehlednosti
- první příspěvky
- vyvaruje se dvoum, třem příspěvkům po sobě
- piště srozumitelně, apod.

Pravidla slušnosti:
- neurážejte
- žádný flamewar
- atd...

Pravidla diskuzí:
- nebojte se zakládat nové
- respektuje téma
- když vás diskuze nezajímá, nebo nemáte co říct, nic neříkejte
- buďte konstruktivní, nikoliv destruktivní

Atakdále. Zatím jenom brainstorming, nemám moc času cokoliv řešit :-?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jasně zpřeheldnit to, tvoje první reakce ale vypadala "t o rozhodně ne", promiň
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Jsem rád, že mé připomínky mají účinek - i snaha je potřeba. V čemkoliv ti Marcusi pomohu, pokud budeš chtít (když už jsem dal tu "poslední kapku" ;-)).

Jen si už pro začátek neodpustím jednu poznámku o věci, která by mohla zvýšit přehlednost - je dobré rozlišovat mezi diskuzí a oznámením - oznámení by nemělo obsahovat nic jiného, než samotné oznámení, nejlépe aktualizované. Debatu je nejlepší udělat v paralelním klasicky diskuzním tématu a v oznámení na ní odkázat. Tak si nový člověk jednoznačně přečte, jaká je situace a pokud chce, tak si přečte i jaká diskuze k ní vedla, popřípadě sám dá v plén svůj názor. Tohle je podle mě vzorové téma, kde by to tak mělo být.

Viz pravidla. Jsou potřeba. Správně se zde podotklo, že "chovejte se slušně" funguje dobře pro komunikaci tří lidí, ale ne pro otevřenou diiskuzi. Je potřeba tam říct jednoznačně zakázané věci, co se prostě netoleruje. Jednak je to opěrný bod pro moderátory, jednak to dává mantinely. Jsou prostě věci, které se netolerují. Pak jsou samozřejmě věci na hraně a ty to nevyřeší, ale ty se nedají řešit jinak než individuálním přístupem.

Doporučuji ale i tuto diskuzi rozdělit na více:
1) Pravidla chování na fóru
2) Co od fóra chcete/očekáváte (diskuze o tvých bodech, co chceš dosáhnout a jejich porovnání s body ostatních)


Alnag:
Asi je to můj dojem, ale s návštěvností jsme na tom byli i hůř. Nováčky tu také vidím... (Sniper např.). Špatná reputace je někdy lepší než žádná. Takže nám zbývá to nepřátelské prostředí. Nepřátelství se ovšem v autoritativních režimech obvykle prohlubuje. Takže uvidíme...
No, já jsme tu byl hlavně kvůli OG a zabrouzdal sjem i jinam. A řeknu ti na rovinu, kdybych už nějaké to fórum neprošel a nebyl zvyklý si své názory hájit ekvivalentními prostředky, jaké jsou používány k jejich strhnutí, tak bych tu moc nevydržel.

Špatná reputace je lepší než žádná, ale oboje je horší než dobrá.

Nepřátelství se v auoritativních režimech na netu:
-snižuje, dokud se admini o web starají a poslouchají názory návštěvníků (a je to věc dosti nevděčná, kde jsou potřeba železné nervy, to už jsme taky zjistil)
-zvyšuje, jakmile rezignutí a nedělají nic, nebo si to dělají po svém a jsou uzavření vůči okolnímu světu

Alespoň tohle plyne z mých pozorování.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Já bych jen podotknul, že optimismus je fajn věc, ale trocha zdravé skepse je taky na místě. (Když vidím váš optimismus, budu zde zastupovat tu skepsi... :>;o) )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ad odstřelovačův příspěvek - k tomu by přesně vedla sekce Vítejte (ale podívejte se sami na annunova fóra). ta he přesně určena nováčkům - oznámení o pravdilech, vlákno Vítejte, kde jsou přivítaní právě registrovaní a případně rovnou navedeni, a pak samozřejmě co chtějí lidé říci. Chyby a návrhy je v současné podobě nefunkční.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Já teď ale mluvil o tomto tématu, že se zde jaksi dělají dvě věci, které by bylo záhodno rozdělit. Marcus řekl nějaké body, kterých chce dosáhnout a byli tam ěnjaké řeči proti či co dělat jinak. To je jedna věc.

Pravidla by se měla prodiskutovat, dát návrhy, postřehy, formulovat. Tedy pokud si Marcus nevěří a nechce je vymystel sám ;-).

A až to bude prodiskutované, může se dělat sekce vítejte.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Myslím, že bychom si měli také stanovit nějaká kritéria úspěšnosti... abychom poznali, že to k něčemu vede a nebo naopak, že to k ničemu nevede. Např.

- v době po zavedení nového režimu vznikne více nových témat než nyní.
- objeví se více nováčků (počítají se lidé s 20 a více příspěvky).

atd.

Můžu ty statistiky udělat, pokud je zájem (za několik měsíců dozadu, abychom viděli trendy).
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

* poklekl na jedno koleno a sklopil hlavu *

I ja ti prisaham vernost muj pane.

...

tohle je ta ironie proti ktery chce Dalcor bojovat? no nic, tak ja zase pujdu.

...

ale vazne. jsem pro kazdou spatnost. muj soucasny nazor je takovy ze horsi uz to nebude, takze jsem pro.

A DALCOR ti to asi zedituje :wink:


potvoro! $D
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 4. 5. 2006, 13:45, celkem upraveno 1 x.
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti