FAQ Star Wars D20 Open Gaming

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Alnag: Nééé, to nebylo nic proti tobě.. to bylo jen zoufalé zavytí nad českými překlady. :D
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Mimochodem jsem koukal na SW Clone Wars animovaný seriál, kde mě zaujál chrám Jediú na nějaké zapadlé ledové planetě, kde rostly krystaly a kde padawan dokončoval zkoušky konstrukcí vlastního meče.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Hmm, tak sérii Clone Wars jsem nevzal.. to by bylo dalších šest až deset knih.. ale nějak to dohledám. ;) Ledová planeta? Těch může být několik.. ale kvůli obvyklému opakování stále stejných lokací bych si troufnul říct že to byl Hoth..
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Myslím že to nebyl Hoth, zkusím si najít znovu ten díl.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

V SW KOTOR 2 byla tajna akademie na Telosu. Ale ten se celej odehraval v nejaky dobe o ktery se zadny romany ani filmy nedelaly, aby si mohli vymyslet jakej pribeh chteji. Udelal bych totez, kdybych byl GM a Sylvaen taky dela totez, takze to asi neni tak spatnej pristup $D

S kompatibilitou s d20 ... no nevim. Tezko se to vysvetluje, ale mel bych pocit ze mi d20 nedava dostatecnou moc nad postavama. K tem SW by se mi hodilo obevovani tajnych schopnosti postav, a podobny veci a nejsem si uplne jistej jak to v tom d20 udelat - najednou dostane level? $D Ale jednak jedina prirucka co mam ze SW d20 k dispozici je Dark side rulebook, a druhak je to na dlouhy tema.

A v kompatibilite s OG - prijde mi ze by to chtelo nejaky imtimnejsi prostredi, nez poslouchat ty magicy odvedle :)

Jinak s tou krizostihackou je to hezky. Takze X-bow je spravne Krizovej luk? Tyjoo, kam jsem jenom dal tu cistonosoplenu?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

takže to zase musí bejt GURPS že? Jsi omezený (tímto směrem, ne celkově) Přemejšlel někdy že to třeba vůbec nemusí bejt o 20, kdy D20 může nejt jen základní páteř a mi se budeme řídit jen přístupem hráčů?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Dalcor píše:takže to zase musí bejt GURPS že? Jsi omezený (tímto směrem, ne celkově) Přemejšlel někdy že to třeba vůbec nemusí bejt o 20, kdy D20 může nejt jen základní páteř a mi se budeme řídit jen přístupem hráčů?
Ve skutecnosti jsem mel na mysli WoD. Ale to s tim tady nesouvisi, klidek :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Nesouvisí tak klídek

Možná by jsi mohl akceptovat že někomu D20 sedne a je generický, ale já už končím nechci do toho brousit hlouběji.

D20 má pro SW několik výhod a zvlášť pro OG
1. existují pravidla D20
2. SW KOTOR je D20 PC Hra, takže někteří lidé už zákaldní feeling mají
3. my se Sylem se v D20 orientujeme GURPS a WOD jsou pro nás Jednou-projetá-španělská-vesnice
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Kromě toho, Star Wars jsou oficiálně dělané v d20. To znamená hotová pravidla, popisy, statistiky, vývoj postav.. to všechno otestované v praxi.

Nemíním na to dělat zvlášť pravidla do GURPS nebo WoD, ačkoliv mám WoD velice rád a GURPS jsou se svým SPACE modulem dost zajímavé.

D20 je jeden z nejsrozumitelnějších, ne-li rovnou nejsrozumitelnější systém. Snadný na pochopení, snadný na zahrání. Všechno ostatní závisí na DMovi, a to se nedá neovlivnit výběrem systému. ;)
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

Ad lehká šavle, myslím že se tohlecto se opravdu někde objevilo, onen autor skyldil neuvěřitelnej posměch...
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Fibrizo píše:Ad lehká šavle, myslím že se tohlecto se opravdu někde objevilo, onen autor skyldil neuvěřitelnej posměch...
Jo, dobře mu tak.. :)

Hele, pro příklad vezmu kus z knihy, a přeložím ho tak aby to dávalo obraz typických českých překladů.. a pak to napíšu tak, jak by to mělo doopravdy být.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

ORIGINÁL

Standing near the head of the senate chamber, waiting to be invited to the dais
by Chief of State Borsk Fey'lya, Leia Organa Solo found herself a bit nervous. Years
rolled back - reminding her how she had felt when she first entered the Imperial
Senate as the youngest person ever elected to such high office. She'd stood as a candidate
to help her father, Bail Organa, continue his oppositions of Palpatine and the
madness that would permit things like Death Stars to be created.
...
"It's almost time, isn't it?"
Jacen started, then looked over and saw his uncle hanging in the cockpit hatchway.
R2-D2 rolled into the cockpit behind him and locked himself into a landing bracket built into
the bulkhead. Luke smiled at the droid, then looked at Jacen.
"Just remember, we want as little nudging as possible. We want everything to look natural."


TYPICKÝ PŘEKLAD

Stojící poblíž hlavy senátní komůrky, čekající až bude pozvaná do pódia od šéfa
státu Borska, Fey'lye, Leia Varhany Sama se našla kousek nervózní. Roky se převalily na záda -
připomínajíc jí jak se cítila když první vstoupila do imperiálního senátu jako nejmladší osoba
kdykoliv zvolená do tak vysoké kanceláře. Stála jako kandidát pomáhat jejímu otci, Bail Varhany,
pokračovat Palpatinovou opozicí a to šílenství které by povolilo věci jako Smrt Hvězdy aby byly vytvořeny.
...
"Je skoro čas, není?"
Jacen začal, pak se podíval přes a viděl jeho strýce viset v palubním jícnu kabiny pilota.
R2-D2 se překulil do kabiny pilota za ním, a zamknul se do přistávací závorky postavené do
hráze. Luke se na droida usmál, pak se podíval na Jacen.
"Jen si vzpomeň, chceme tak málo pošťuchování jak bude možné. Chceme všechno aby vypadalo přírodně."


SPRÁVNÝ PŘEKLAD

Zatímco postávaje u vchodu do sněmovny čekala na pozvání na pódium od prezidenta Borska Fey'lye,
pocítila Leia Organa Solo nervozitu. Roky plynuly nazpátek a ona si připomněla jak se cítila když
poprvé vstoupila na půdu imperiálního Senátu coby nejmladší osoba která kdy byla zvolena do tak vysoké funkce.
Tehdy tu byla aby stála po boku svého otce Baila Organy, aby mu pomohla odporovat Palpatinovi
a tomu šílenství, které připustilo stvoření takových věcí jako Hvězdy Smrti.
...
"Už je načase, ne?"
Jacen vylekaně poskočil, pak se ohlédl a spatřil svého strýce opírat se ve vchodu do kokpitu.
R2-D2 se vevalil do kokpitu hned za ním a zamanévroval do napájecí stanice, vestavěné do přepážky.
Luke se na droida usmál, pak vážně pohlédl na Jacena.
"Pamatuj, musíme udělat jen tolik změn kurzu kolik bude nutné. Všechno by mělo vypadat přirozeně."
Naposledy upravil(a) Sylvaen dne 5. 1. 2006, 21:07, celkem upraveno 1 x.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

REJP: čekala na pozvání na pozvání na pódium $D

Ale jinak bych rekl ze prece jen trochu prehanis. Tohle je spis nejakej autotranslator nez normalni preklad.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Rejpáčku. :D
Nene, žádnej rejpáček.. Rypáček! $D $D $D

No, já nevím jestli přeháním až tak moc! Spoustu podobných chyb najdeš v mnoha překladech. Jenže člověk si to neuvědomí, prostě si ten nesmysl nějak vysvětlí a ani ho to netrkne..

P.S. Kdo četl český překlad série o Thrawnovi? Vzpomeňte si na togorianku Hsishi, Karrdeho navigátorku. Pamatujete si jak mu říkala v českém překladu? Šéfitáne.

FUJ!

V originále to slovo zní "chieftain". Tedy něco jako válečný náčelník, nebo náčelník jako takový.

Šéfitán! FUJ!
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

Sylvaen :myslím, že u ní se ten šéfitán se k Togriánce docela hodí (nikde jinde sem to nezaznamenal, jen u Hsishi) a myslím že to nění od Chieftain, ale spojení šéf - kapitán, což Karrde pro Hsishi opravdu je...

Ad stíhačka křížokřídlá, to je vážně divný, jen jestli překlad stíhačká X-
křídlá neni ještě větší volovina... jakej je tedy správnej překlad... :think:

Btw: ja nerejpu, já zpochybňuji :P
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů