Open Gaming - INFORMACE PRO NOVÉ HRÁčE

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Open Gaming - INFORMACE PRO NOVÉ HRÁČE

Příspěvek od Dalcor » 13. 1. 2005, 12:23

Tato fóra začínájí být trošku přeplácaná a případní noví hráči se v nich ztratí. Takže pokud máte nějaké dotazy, tak zde se na co chcete ptejte, my vám na co chceme odpovědět.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 9. 5. 2006, 14:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 18. 1. 2005, 12:31

POPIS OPEN GAMINGU DND


Ačkoliv máme za sebou již čtyři termíny Otevřeného hraní v herně Černého rytíře v Praze, tedy Open Gamingu, uvědomuji si, že doteď vlastně nikdo z nás nevysvětlil o co se jedná. Já se o to pokusím na následujících řádcích. Začněme tím kdo vlastně jsme.

KDO JSME?

Říkáme si Masters of Many Worlds. Zatím jsme tři plnohodnotní členové a několik přidružených. Ty plnohodnotně představuji já, tedy Dalcor, Sylvaen a Wyrm. Přidružení členové jsou Jiron, Trevenor, Drizzt a Ax. Všichni děláme do fantasy poměrně dlouho, já osobně od roku 1994. Kromě otevřeného hraní se věnujeme, mimo zaměstnání, například neoficiální překladatelské činnosti, tvorbě webových stránek o fantasy a samozřejmě samotnému hraní a mástrování. Zatím já, Sylvaen a Wyrm vedeme kampaň v D&D a Ax se spolupracovníky vede kampaň podle pravidel GURPS. Vzhledem k tom že GURPS se teprve rozbíhá budou následující řádky pokrývat pouze herní systém Dungeons and Dragons 3,5 E.

O CO SE JEDNÁ?

Každý z vás již zaslechl jistě zkratky Role-Playing Game, Hry na hrdiny, hra v hlavní roli. Určitě skoro všichni kdo čtete tyto stránky jste takovou hru vyzkoušeli a nebo vás zajímá a chtěli by jste si ji vyzkoušet. Od toho jsme zde také my. Zatímco normální hra se skládá většinou z jednoho DM – Dungeon Master – Pán jeskyně a většinou tak 4 hráčů, my vedeme hru ve třech. Skupinka hráčů, nebo tedy hráči vedených postav – PC: Player Character – se pohybuje mezi šesti až desíti. Zkušenosti hráčů jak z pravidly, se samotným hraním se pohybují od absolutních začátečníků až po experty, kteří znají pravidla na zpaměť a sami většinou i publikují. Začínající hráč se nemusí v žádném případě obávat neporozumění systému. Základ pochopí rychle a složitější úkony a zákoutí pravidel se mu sami dostanou pod kůži, také díky radám mnohem zkušenějších hráčů.
Cílem hry je vždy zábava a aby se pár kamarádů sešlo a užili si spolu super zábavný čas. Toto se snažíme nějakým způsobem zařídit a né vždy se to povede. Ale už samotní tvůrci systému pravidel podle kterého hrajeme o toto usilují a myslím že všeobecně se to daří

PROČ "OPEN" ?

Protože chceme být otevření vůči novým hráčům. Většina hrajících družin je limitována maximálním počtem hráčů, a také tím, že se hráči mezi sebou dobře znají. Je těžké připojit se k takové skupince, protože sehraná parta lidí většinou o nové členy nemá příliš zájem.
Proto jsme se rozhodli umožnit každému kdo bude mít zájem, aby si mohl zahrát. Ať už se s námi domluvíte dopředu (mailem, na fórech CzechDnD nebo po ICQ), nebo přijdete až v den kdy hrajeme, chceme vám vyhovět a umožnit vám přidat se.
To znamená, že se leckdy k družině připojí zcela nová a neznámá postava, která po jedné či dvou hrách družinu opustí. Podle nás je to zcela v pořádku - tak to v životě chodí. Hráči se baví, nově příchozí si zahraje, a tak to má být.

PRAVIDLA A SVÌT

Mnoho z vás se s nějakým tím RPG setkala. Dračí doupě, Advanced Dungeons and Dragons, Stín meče, Hrdinové Fantasy, GURPS, Shadowrun, Vampire: the Masquarade. Řada z vás ve stolní „Pen and Paper“ verzi, někteří v počítačových hrách jako je například Baldur´s Gate. Naše hra je postavena na aplikaci Dungeons and Dragons, edice 3,5 (na PC například Icewind Dale II). Některá pravidla aplikujeme trošku jinak – tzv. House Rules, ale je to jenom pár minimálních drobností. S odchylkami hráče včas seznamujeme. O tom co je DnD 3,5 E se můžete dočíst v System Reference Documentu,
což je vlastně dokument pro udělování D20 licence, který obsahuje všechny důležité atributy hry – jedná se o skoro celá pravidla, volně použitelná. Zkušené znalce systému upozorňujeme že hra je postavena pouze na CORE pravidlech – tedy Player´s Handbooku, DM Guide a Monster Manual I. Jiné rasy, Prestižní povolání jsou na domluvě s DM, ale zatím je neakceptujeme, také nepovolujeme psioniky, monky, drowy a půl orky – vzhledem k zasazení hry do světa Forgotten Realms (viz dále).

Hra je zasazena do prostředí dobře známého – Zapomenuté říše: Forgotten Realms a to na území severozápadního Cormyru. Bližší informace naleznete v Heroltovi Cormyru, Novinkám z kampaně, který zde je volně ke stažení.

KDE HRAJEME?

V Praze v herně Černého rytíře, kde si případně můžete dokoupit všechny potřebné příručky (ke hře s námi je ale potřebovat nebudete, ty naše plně postačí), kostky a kde se o Vás postará super obsluha, která nezapomíná ani na vaše žaludky, ani na jiné potřeby milovníka fantasy.

Za Poříčskou branou 21, 186 00 Praha 8 Karlín (50m od autobusového nádrží Florenc)
e-mail: praha@cernyrytir. cz, tel. 222 312 461
otevřeno denně 12 – 21


KDY HRAJEME?

Přesně stanovené termíny zatím nejsou, vzhledem k zájmu hrajeme dva dny v měsíci a to vždy s rozdílnými hráči, termíny dáváme včas herně, spolu s vyhláškou (teda snažíme se), a pak na níže uvedených kontaktech. Jedna skupinka je Sebranka, zaměřená hráčstvem více na akčněji podaná dobrodružství a druhá Ukecaní flákači. Jak z názvu vyplývá jedná se spíše na vyjednávání zaměřenou skupinku. Ovšem nejlépe se vyjednává z pozice síly, že?

Pokud Vás naše otevřené hraní zaujalo, určitě se nám ozvete, najdete nás na webových stránkách www.czechdm.com, Open gamingu jsou věnována fóra http://rpgforum.cz/.

Dalcor: dalcor@seznam.cz, tel 737484681
Sylvaen: sylvaen@shennray.com, tel. 731214687
Wyrm: dragonsworld@tiscali.cz tel. 731724493

Prosím užívat telefony ohleduplně.

Těšíme se na Vás.

Masters of Many Worlds
It Happens because we choose it to happen!

________________________________
Přesunul jsem to jako Oznámení a doplnil tučnění, protože to tu obsahuje dost informací a ty základní by měly bejt snadno dohledatelný...
Tenhle thread s důležitelma info pro nováčky nejen v OG ale i na Fóru byl zapadlej někde uprostřed, naprosto nevýraznej...
Tuk-Enek

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 25. 5. 2006, 08:16

Bude aktualizováno!

Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host