Open gaming D&D v Praze

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno

Co si myslíte o veřejně organizovaném hraní?

Je to bezva nápad, taky bych se přidal
11
50%
Možná bych se podíval.. ze zvědavosti
10
45%
Moc mě nezajímá
1
5%
Vadilo by mi že se může přidat každý
0
Žádná hlasování
Je to hroznej nápad, to nemůže fungovat
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 22

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 16. 11. 2004, 11:52

Tak jednu věc držím v paměti, takže jí řeknu, a pak přejdu k dalšímu.

Příklad zbytečného zdržování byl třeba Markusův útk na zombii v tvrzi - njdřív si hodil, zda na troskách neupane, pak na útok, ve kterém kriticky minul, a pak to dalším hodem potvrdil - a upadl. Kromě zbytečých hodů to bylo i nelogické.
Osobně byxh se fakt přimlouval za to, aby se čísla bři bojích spíš odhadovaly, než nějak přesně počítali. Mě osobně to bude jedno, jestli zasáhnu na 10 a víc nebo 12 a víc. A hlavně si myslím, že v ráci zjednudušování by se kritické zásahy nemusely potvrzovat, přeci na nich tak moc nezáleží, ne?

A teď k počtu lidí a rozdělení GM. Jste tři - jeden zvládne ukočírovat 6 lidí normálně, to je celkem 18 lidí. Počítač je jeden, ale to nevadí. Napadlo mě spíš něco v tom smyslu, že by se takto velká skupina opravdu rozdělila na pár menších, které by se v několika místech setkaly, vyměnily si informace a případně prohodily pár členů a šly dál. Samozřejmě 18 lidí najendou takhle hrát nemůže, ale tímhle způsobem se dá zvládnout 12 lidí ještě celkem dobře.

Druhá možnost je využití části hráčů jako CP, tedy že nebudou hrát všichni najednou. Já osobně bych si lidně vzal nějakou rozumnější CP, která se nebude vyskytovat po celou dobu hry. Nebo můj Raiel prostě půjde s družinou, když se bude jednat, ale když bude jasné, že se jde do boje, tak zůstane v hospodě - osobně se budu bavit i jen pozorováním hry.

Další věci spíše technického rázu napíšu do Roleplaying 100x jinak, tam se hodí víc.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 16. 11. 2004, 12:16

Jerson: hra ve velkem poctu je specificka obecne zvolani ze tri dm musi uhrat 18 hracu kdyz sam uhraje 6 je nekompetentni. Specifika DnD s tim nepocitaji a synchronizace hry by takto nefungovala.
K ostatnimu jsme se vyjadrovali, overovani hodu vynechame, ovsem kdyz bezis sprintem po troskach zakopnes a od toho mas dovednosti ktere si zlepsujes aby jsi si overil jestli se udrzis na noho nebo ne.

Ostatni jsme probirali, zatim berte jao smerodatnou minci maximalni pocet hracu na session 8.

Pocitam ze Sebranka bude drzet i nadale pospolu a pridaji se dalsi. Neni mozne aby jeden PC byl v obou skupinkach!!!!

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 16. 11. 2004, 12:46

Jestli se to bude delit, tak bych chtel bejt ve skupine s Marcusem a Jersonem. Je s nima dobra tlacha... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Trevenorboven

Příspěvek od Trevenorboven » 16. 11. 2004, 12:55

Tož jako, myslím, že je tu příliš málo lidí, Dalcore, kteří neuznali, že mohou za zpomalování hry, takže Tvá jízlivá poznámka byla zbytečná. Osobně se tedy také omlouvám za zdržování hry a myslim, že takovej TICHOUNKEJ hráč jako Ilya opravdu moc nezdržoval (myslim). A teď co teda jako zdržuje hru ? Snaha o roleplay typu předvádění, jak Bombard natahuje kuši a pohazuje bokem směrem k trpaslíkovi, aby mu ukázal, kde má vytoužené pivo (v té chvíli bylo na Sylvaenovi dobře znát, že bych to měl urychlit ; a děkuji, žes na mě nezapomněl ve 20% hráčů, kteří popisují své akce) nebo to již mnohokrát zmíněné "TABLE TALK"ování (jímž jsem tedy jistě proslul já, ale ne třeba tolik jako Tvůj brácha, to neber jako útok - je to konstatování na základě pozorování - vlastně jo, byli jsme v tomhle oba zhruba stejně hrozní...). Osobně bych tuto debatu uzavřel s tím, že už je stejně uzavřená Sylvaenovým DO-PŘÍŠTÌ-SEZNAMEM. Takže všichni kdo mohou, samozřejmě včetně mě, nechť zlepší své chování při hře. No table talk zrychlí hru brutálně.
A hlavně...děcka....druhá hra... teprve druhá hra...jiné podmínky než při první, jiný počet hráčů, jiní hráči, míň sladěná grupa, málo času na přípravu DM pozadí, malé technické zdržení, ........... - to jsou jenom začátky. Pevně věřím, že všechny problémy open gamingu se do takových pěti sešnů vypaří. Uvidíte. Myslím, že jako DMové jste si Ty, Sylvaen a Wyrm padli do noty a ačkoli na Wyrmovi to nebylo znát při hře, docela jasně jsem to odhalil při pokecu na mrazu po hře. Vydržte. Když se ustálí podmínky a (alespoň trochu) se ustálí hráčstvo, myslím, že to časem přinese kýžené ovoce. Jediné, co může ohrozit hru jsou špatní a neukáznění hráči, protože na Vás DM je vidět, že se do mrtě snažíte (viz. PEAKS : Sylvaen a přetvorba mojí postavy před začátkem hry, což Vám ukrátilo další čas na poradu & Tvoje improvizované noční můry - které jsem slyšel jen čárkovaně, ale vidím na ně ohlasy). Mňo. Prostě já nemám ANI TROCHU ŠPATNÝ POCIT ZE HRY. Nic mi nevadilo. Jsem velmi tolerantní a trpělivá osoba a vím, že prostě JE potřeba dělat věci dlouho, aby to přineslo výsledek.
Hm ? :lol:
Naposledy upravil(a) Trevenorboven dne 16. 11. 2004, 13:09, celkem upraveno 1 x.
Válka neni cukr.

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 16. 11. 2004, 12:59

BTW: Dostal jsem myslim docela dobrej napad na hru, kterou bych rad vyzkousel jako open gaming. Myslim, ze by bylo fer, kdyby si zahrali hlavne nasi soucasni DMove (jestli budou chtit), hlavne Dalcora by to myslim mohlo bavit (i kdyz nechci nic moc prozrazovat). A strasne rad bych tam videl i Marcuse, Jersona. Vim, ze jsem asi desne vybiravej, ale kdyby jste to chteli zkusit, rad bych vam predvedl jak se daji rychle a efektne pocitat souboje i bez compu. Samozrejme bych byl rad, kdyby prisli i dalsi, ale zase je fakt, ze muj horni limit je tak osm lidi (na vic bych si teda opravdu netroufal).

Je to neco jako moje diky za to, ze delate ten Open gaming, i kdyz bych asi potreboval trochu pomoct, protoze a) neznam ty lidi z Cernyho rytire a nemam zadnyho DJe. Treba by to mohlo odlehcit i napor lidi na Open Gaming i kdyz jak to tak znam spis ho to zvysi... Mno, tak o tom popremyslejte a dejte vedet.

PS: Rozhodne by se nehralo v FR (na to zapomente), rozhodne to bude narocne na intra-skupinovy role-playing, s tim pocitejte. A konecne si do mne budete moct rypnout. :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 16. 11. 2004, 13:02

Trevenoratd.

Díky přesně jsi to vystihl

Ale k rozdělení asi dojde

Alnagu OK, pravděpodobně druhá skupinka ještě se ale uvidí :) Udělám na to novej Topic kdo a s kým - btw páni webmasteři nechcete udělat celou jednu krásnou kapitolu jako Open gaming ?

Děkuji

Trevenorboven

Příspěvek od Trevenorboven » 16. 11. 2004, 13:08

Alnag píše:Jestli se to bude delit, tak bych chtel bejt ve skupine s Marcusem a Jersonem. Je s nima dobra tlacha... $P
No comment, Alnagu. Bacha na tohle. No, alespoň bych nechal vybrat hráče, jak se rozdělí, jestli se to doopravdy dělit bude (a myslím, že pro DM-snesitelnost a nonpřeřvávání se je to asi nejlepší).
Pokud to nikomu nevadí, navrhuji toto řešení (princip převzat z Diplonetu, aby se někdo nedurdil, že něco někde kradu) :

Alternativní způsob se nabízí volba skupiny podle osobních preferencí hráčů.

Každý hráč napíše mejlem Dalcorovi jména všech postav v pořadí od nejvytouženějšího po nejneoblíbenější. Jsou-li všichni hráči se svými seznamy hotovi, srovnají navzájem své seznamy. Postavy, které se vyskytly jen jednou na prvních místech, jsou automaticky přiděleny do skupiny k hráčům, kteří si je přáli. Je-li na některé hráče (postavy) více zájemců, rozhodne los, která ze skupin jej dostane. Hráči, kteří stále nemají svou skupinu, dostanou svoji druhou volbu, pokud je ještě k mání. Tak to jde dál, dokud nejsou všichni hráči rozděleni. Samozřejmě se může stát, že se někdo i při tomto systému dostane do skupiny, který si napsal jako poslední, ale to už prostě je tak... Je však jasné, že se hráči musejí podrobit výsledku tohoto rozdělení, protože "vydírání" typu, když nebudu hrát s ..., tak nebudu hrát, mě přijde celkem neférové (za jakýchkoli okolností).
Jestli si myslíte, že by bylo férovější úplně náhodně losovat nebo nějak jinak hlasovat... zkuste vymyslet něco lepšího... Pokud však o tento systém máte zájem, zpracuju ho konkrétně tailored pro náš případ a pošlu ho Dalcorovi. Dalším "Rád bych hrál s někým" opovrhuji, protože někteří lidé mohou mít slabá srdce a nepřijdou na hru jenom proto, že si nikdo nepřeje s nimi hrát... Vyhněte se tomu prosím, mohlo by to vařit krw.
Válka neni cukr.

Trevenorboven

Příspěvek od Trevenorboven » 16. 11. 2004, 13:16

Alnag píše:BTW: Dostal jsem myslim docela dobrej napad na hru, kterou bych rad vyzkousel jako open gaming. Myslim, ze by bylo fer, kdyby si zahrali hlavne nasi soucasni DMove (jestli budou chtit), hlavne Dalcora by to myslim mohlo bavit (i kdyz nechci nic moc prozrazovat). A strasne rad bych tam videl i Marcuse, Jersona. Vim, ze jsem asi desne vybiravej, ale kdyby jste to chteli zkusit, rad bych vam predvedl jak se daji rychle a efektne pocitat souboje i bez compu. Samozrejme bych byl rad, kdyby prisli i dalsi, ale zase je fakt, ze muj horni limit je tak osm lidi (na vic bych si teda opravdu netroufal).

Je to neco jako moje diky za to, ze delate ten Open gaming, i kdyz bych asi potreboval trochu pomoct, protoze a) neznam ty lidi z Cernyho rytire a nemam zadnyho DJe. Treba by to mohlo odlehcit i napor lidi na Open Gaming i kdyz jak to tak znam spis ho to zvysi... Mno, tak o tom popremyslejte a dejte vedet.

PS: Rozhodne by se nehralo v FR (na to zapomente), rozhodne to bude narocne na intra-skupinovy role-playing, s tim pocitejte. A konecne si do mne budete moct rypnout. :>;o)
Nabízím svůj skromný příbytek pro TESTY OPEN GAMINGU tohoto typu. Je to přímo na metru B (spíš blíž centra než dál) a deset lidí (včetně DMů) je skutečně horní hranice snesitelnosti. Jsou tu k dispozici dvě místnosti, takže lze dělit skupinu. Rád bych se přesvědčil, zda Tvůj systém bude fungovat, ale z důvodů, které už tu omlel zejména Sylvaen nevěřím příliš v jeho úspěch. Takže jako klidně Ti budu sekundovat, když budeš chtít, ale DJe si sežeň sám :))) A pochybuji o tom, ačkoli to ROZHODNÌ nezpochybňuji, že Jerson a Markus mají tolik času sem jezdit třeba každej druhej víkend (ale to nemohu soudit, jenom odhaduji).

Ovšem chtěl bych Ti maličko srazit hřebínek, protože to, co Ty navrhuješ mi doopravdy přijde hodně jako TEST PLAY spíš, než OPEN GAMING... Ehm. Open gaming, jak jistě chápeš, se zakládá na tom, že může přijít kdokoli. Ty už předem píšeš, koho bys tam rád viděl a dělá to na mě dojem, že už vlastně rovnou domlouváš novou grupu. Test play je v pořádku. S dalším OG bych se nikam nehnal. Nech se třeba zapsat do kandidátky, v případě, že budou hoši DMové rekrutovat po mnoha úspěších další lidi. Já bych jim to nekazil, takhle česrstvě zakládat konkurenci, víš (že se nestydíš). Ano - jsi vybíravej. A samozřejmě, všechny tyto poměrně ostré výtky ber s nadsázkou... jen se Tě snažím zmanipulóvrovat, abys to nedělal (v rámci upírské politiky... je etické, co teď píšu já ; v rámci DMovské etiky je IMHO neetické, co jsi napsal Ty)...
Válka neni cukr.

Trevenorboven

Příspěvek od Trevenorboven » 16. 11. 2004, 13:25

Dalcor píše: btw páni webmasteři nechcete udělat celou jednu krásnou kapitolu jako Open gaming ?
Byl bych také přešťasten... Poněkud by se to "sjednotilo"
Válka neni cukr.

Sylvaen
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen » 16. 11. 2004, 13:57

Alnag: Nezlob se na mě, ale pokud nám chceš pomoct, tak to lze udělat jinak než tím že založíš jinou hru do které si vybereš hráče a nazveš to taky Open Gaming. :>:o/ To mi vážně nepřijde košer. :>:o/

Poněkud mi to připomíná situaci s divadelní asociací Broadway, ze které se na protest odštěpila asociace Off Broadway, z níž se zase na protest odštěpila asociace Off Off Broadway.
Nebo spíš "když vy Open Gaming, tak já taky Open Gaming"..

Možná žes to tak nemyslel, ale na mě to prostě takhle působí - zvlášť když napíšeš rad bych vam predvedl jak se daji rychle a efektne pocitat souboje i bez compu. Jo, tak se předveď o kolik jsi úžasnější a schopnější než my...

Vážně, takovýhle řeči mě dokážou pěkně namíchnout a znechutit mi další hraní. :>:o/ :evil: :x
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 16. 11. 2004, 13:58

Alnagu není problém (jedná se o Dragonlance??, jestli ano máš mě tam). Jde o můj časový rozvrh (2 session v Černém rytíři, hraju o Honzi a mám celkem asi 5 volných dní v měsící. Jinak V Černém rytíři se můžeme dohodnout, s Trevenorem to taky můžeš zkusit.

Jinak rozdělení je od nás DM už schváleno, Trevenorův způsob je dobrý. Ale z důvodu herního bych nerad trhal Sebranku, jen Alnaga přesuneme k Markusovi a Jersonovi a DMovat vás bude poprvé Wyrm. Sebranku povedem asi já a Sylvaen. No v ponděli uděláme prohlášení proto bych prosil okamžité potvrzení v novém topicu kdo a kam prosím

Skupina 1 je Sebranka, skupina 2 jsou Ukecaný čmuchalové :)

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 16. 11. 2004, 15:46

Ake je zlozenie druzinky? Mam na mysli rasa-povolanie.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 16. 11. 2004, 15:48

crowen píše:Ake je zlozenie druzinky? Mam na mysli rasa-povolanie.
10 postav všech ras a povolání :) mimo gnómů a půlčíků

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 16. 11. 2004, 16:50

Dalcor ty zahmlievac :-) mal som na mysli zoznam stylu elf-strachoprd, trpaslik-bojovnik, clovek-mag, ...

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 16. 11. 2004, 17:09

crowen píše:Dalcor ty zahmlievac :-) mal som na mysli zoznam stylu elf-strachoprd, trpaslik-bojovnik, clovek-mag, ...
Jestli si vzpoemenu
tak
HE W
HE Rgr
E C
HE C
H Rog
H nebo HE Rog
D Bbn
H F
H F
H PAL