Open Gaming v Práglu- co dál

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

OK, takže prosím, pokud nemáte už nikdo něco opravdu DÙLEŽITÉHO co k tomuhle říct (a to jako vážně důležitého), tak to zamykám... pokud by jste měli, pošlete mi PM
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dovolím si napsat něco do téhle zamčené diskuze, protože nevím, kam jinam bych to napsal. A protože je to slovo administrátora 8)
Diskuzi odemykám, abyste na mně mohli reagovat.


-------

Založení OG Fóra mě dost zaskočilo. Prvně jsem to chápal jako takovou "podpásovku" a cítil jsem se dotčeně. Pár dní jsem to vydýchával, a tak teď můžu regovat s plnou hlavou.

Chápu, že OG chce mít vlastní fóra.
Plně chápu všechny výhody, které plynou z vlastních fór. Už z letmého pohledu na fóra OG je jasné, že to samé by nešlo udělat na těchto fórech - už jenom kvůli nedostatku prostoru.
Také chápu, že chcete mít "svoje" fórum, do kterého vám nebude kecat žádný jiný administrátor. Chápu, že OG sekce teď vypadá jako "přívěšek" RPG fóra, atakdále.
Takže: Z organizačního hlediska podporuju vaši volbu založit si nové fórum. Ale:

Neříkejte, prosím, že za to můžou chyby RPG Fóra.
Tohle prohlášení mě dost zabolelo. Před pár měsíci jsem zvedl obrovskou "revoluční" vlnu, zahájil jsem disuze o "Nové tváři", nutil jsem vás, abyste mi pověděli, co se vás tady trápí a co se vám tu nelíbí.
Zároveň jsem jasně řekl, že ke změnám se dostanu až po zkouškách, že do té doby žádné změny nebudou.
Proto mě zarazilo, že za váš odchod můžou mimo jiné chyby RPG Fóra. Proč, proboha, jste nic neřekli dřív? Tak k čemu je celá sekce Nová tvář, když vidíte chyby, ale tutláte si je pro sebe?

Sekce OG je na tomhle fóru delší dobu. Od jejích moderátorů jsem nedostal žádné prosby na změny (kromě snad asi dvou od Dalcora), žádné připomínky, žádné stížnosti. Proto jsem se domníval, že je vše v pořádku. Tak mi teď, prosím, neříkejte, že RPG Fórum někde udělalo chybu - kdybyste mi o tom řekli dřív, mohl jsem s tím něco udělat.

Upřímně řečeno, podle mě je důvod založení OG fóra takový:
Sylvaen - jako moderátor - porušil Práva a povinnosti moderátora. Já jsem mu napsal soukromou zprávu a "pokáral" jsem ho. Bohužel - a toho teď moc lituju a omlouvám se - jsem v tu chvíli byl dost naštvaný a řekl jsem cosi jako "jestli hodláš porušovat pravidla tohoto fóra, tak si založ vlastní".

Stalo se. Můžu se asi omlouvat jak chci, ale nic na tom nezměním.

---------------------

Abych to nějak shrnul:

Chápu, že založení OG fóra má spoustu výhod po organizační stránce.
Ale prosím vás, abyste se nevymezovali vůči RPG Fóru, abyste netvrdili, že jsme vás odsud vyhnali svými chybami, atakdále. Protože tohle je hnusné, podpásové jednání. Dokud byla sekce OG na RPG Fóru, nikdo z vás si na nic neztěžoval, nikdo z vás neměl žádné problémy, nikdo z vás RPG Fórum nekritizoval...
... tak ho prosím nekrizitujte teď, jako generálové po bitvě.

Založení OG Fóra chápu jako smutnou a nešťastnou věc. Byl bych radši, kdybyste zůstali tadym, své problémy řešili diskuzí a nenechávali si je pro sebe.
Ale na to už je asi pozdě.

Proto vám držím palce s vaším novým projektem. Byl bych rád, kdybysme si udrželi dobré vztahy. Mám pár návrhů. A jeden požadavek.

Návrhy:
- Nelezme si do zelí. My jsme fórum o RPG, vy jste fórum o Open Gamingu. Tak by to mělo zůstat.
- Odkazujme na sebe navzájem. My budeme odkazovat na vás pro diskuze o OG, vy na nás pro diskuze o RPG obecně.

Požadavek:
- Přestaňte se, prosím, vymezovat vůči RPG Fóru. Přestaňte ho kritizovat, přestaňte odsuzovat jeho chyby. Nedělali jste to, dokud jste sídlili tady. Svou kritiku jste si nechávali pro sebe, nenechali jste nikoho, aby na ní reagoval. Bylo by od vás tedy fér, kdybyste tu kritiku nevytahovali teď jako "generálové po bitvě".

Díky a přeju příjemný zbytek dne.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jelikoz nekdo na OG foru zalozil vlastni sekce jako "kultura" a "zapisy ze hry" tak myslim ze vztah OG hodla rpgforum spis bojkotovat.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

nechápu, sice to tady je, ale proč by se to nemohlo založit na OGforu?
třeba se tam bude debatovat o něčem jiném..
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

V tom není problém. RPG fórum si neuzurpuje právo na kultury. Zápisy ze hry na OG chápu jako "zápisy z OG her". Těžko tam asi někdo bude posílat zápis z toho, "jak jsem s Alnagem hrát Window", nebo tak nějak.

Spíš mi šlo o to, abysme si nelezli do zelí zaměřením - anby diskuze o OG byly jen na OG Fóru, a diskuze o RPG obecně jen na RPG Fóru. Nechceme přeci dál trhat komunitu, ne?
Současná struktura OG Fóra je fajn, do zelí si nelezeme.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Tak by možná bylo dobré dohodnout se s Dalcorem a Sylvaenem a udělat to nějak takhle:

1. klik na OG sekci v RPG fóru otevře v novém okně OG fórum (a naopak, odkaz na RPG fórum na OF fóru (?))

2. Zařídit přesun všech relevantních (a aktivních) diskusí na OG fórum. Při zrušení OG sekce (viz 1.) je to nezbytné a navíc se to tím zpřehlední - nebude se moci stát, že by se dvě věci řešily na obou fórech s různými výsledky.

Edit:
3. Zápisy z her by se klidně mohly dávat na obě fóra. Myslým, že nehrozí nějaké osočování z "kradení" nebo "tajného kopírování"...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jo, přesně tak jsem to myslel. Maximální prolinkování je jedině vhodné. Možná, že jsme se oddělili kvůli neshodám, ale to ještě neznamená, že do budoucna bysme nemohli spolupracovat.
Co si o tom myslí druhá strana - Dalcore, Sylvaene?
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Pánové, začínám mít z toho odtrhnutí nemilý pocit. Pocit, že ten kdo to inicioval asi nebyl motivován ničím rozumným, a rozhodně moc nemyslel na důsledky.

Abychom měli dvě fóra, jedno na OG a druhé na obecná témata, s tím že na fóru o OG budou i nějaké obecné věci (a co si budem povídat, postupně tam bude všechno), je prostě neskutečně neefektivní výmysl, pokud to porovnám s předchozí situací. Pro mě jako uživatele je to krajně nepohodlné, přeskakovat z jednoho fóra na druhé, jen abych měl přístup k OG.
A pokud navíc bude probíhat ta duplikace témat, bude výsledek takový, že už tak malou komunitu RPG fóra ještě rozdělíte.
Snažím se být objektivní, ale kdesi v hloubi mysli je taková otázka:
"Nechcete se na to vysrat?" :>:o/
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Člověk tu zamkne thread a hned mu ho někdo odemkne. To je nějaká spravedlnost? Fňuk, sem chtěl taky jednou něco zamknout já. $cry$
__________________________________________________________

Vážně...
sem v takové... zajímavé mezipozici jako moderátor RPG F a zároveň člen nového OG teamu...

Jako takový si dovolímříct - ano, prolinkování je rozhodně výborný nápad.
Uvažoval jsem dokonce navrnout, že by se obě stránky otvíraly tak, jako kdysi Altarské - na prázdnou stránku, kde by byly vedle sebe banery RPG F a OG F s krátkým popiskem (možná, MOŽNÁ by tam časem mohli přibýt další od dalších Fór, což by byl moc hezký krok k tomu sjednocení komunity, ke kterému tak (nejen já) vzhlížím)

ale přenesení diskusí... do toho bych se tak moc nehrnul... jsem spíš pro to, že OG F pojede od začátku a z RPG F se pouze překopírují relevantní výtahy z místních threadů. Výsledek bude mnohem příjemnější, věcnější a přehlednější.

Samozřejmě ani v jedné věci nemám nějaké rozhodující slovo

Vymezování jednoho fóra vůči druhému je oboustraně kontraproduktivní. Už jsme jednu takovou věc na OG F řešili a myslím, že bude nejlepší, když se na nějaké vzájemné spory nebudeme mimo PM, ICQ a jiných soukromých zdrojů vůbec vyjadřovat.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Invictus: Nechceme. Pokud to vnímáš z této perspektivy, vnímáš to jinak, než to je
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

A jak to je? :P
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Projekt zvaný OG jsme se rozhodli změnit do podoby, kterou nikdy neměl. Chceme jeho působnost velmi, velmi rozšířit (snad se to povede), zakládáme OG jako občanské sdružení s dosahem na granty, které by nám v tom šíření velmi pomohly (reklama aj.), kdyby se nám je podařilo zíkat.

Trochu mi to připomíná bývalé cony a současné cony pod jakýmsi vedením Festivalu. Kdysi to byly takové komorní akce nadšenců, tvořené na koleni, dnes to jsou vcelku profesionálně vedené akce s organizovanou přípravou, reklamou i průběhem.
S OG se děje něco podobného, místo toho chaotického programu vedeného nadšenci krystalizujeme v něco trochu organizovanějšího, dalo by se říct "braného vážněji".

K tomu potřebujeme prostor. OG Fórum není všechno, zdaleka. Přibudou (hned, jak se to objeví na pořadníku na prvním místě) vlastní stránky, s materiály, představeními, kde OG F bude jejich součástí. Potřebujeme prostor, který prostě RPG F může nabídnout jen velmi těžko, a když, tak spíše na svůj úkor, což také není nejvodnější.

Btw. přepnout z jednoho fóra na druhé je jedno kliknutí na bookmark, tak nedělej, jak strašlivě otravný to je :wink:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Hm. Nechci zase rozpoutat flamewar, takže budu Invictův a Markusův příspěvek vydejchávat. A nemíním na ně odpovídat ;) Resp. už jsem odpověděl Vlasákovi a nemíním se opakovat, chápete, že :wink: Tak si to vyhledejte.

Myšlenka prolinkování (Tedy klepnutí na OG sekci) je zajímavá ale IMHO nereálná. Co by totiž odkazem OG sekce zde bylo? Vypadala by jakoby zatáhnutá a kdby jsi klikl na jméno OG Sekce, tak by jsi přeskočil k nám? TO nezní špatně. Moje myšlenka je:
Zachování OG Senkce v krátkém rozsahu - zveřejní s epříspěvek třeba Tristat v Brně, základní specifikace podle 3P, datum a odkaz k nám.

V sekci projkety bude odkaz na nás. My budeme mít váš/náš (KUA tahle trialita mi nesedí) banner na hlavní stránce stránke a v projektech an fóru.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Je to děsně otravný :wink: . Nejde mi o to klikání, ale prostě jen představa, že budu mít třeba rozjeté současn diskuse na dvou fórech, třeba v úplně stejné oblasti se mi hnusí. Jak zbytečné. Chápu, že někteří dokáží objíždět deset fór denně a nejspíš se v tom i vyžívají, ale pokud budu něco sledovat, tak to bude buď dění na RPG fr., nebo an OG fr. obojí zároveň je pro mě ztráta času, toť vše k mé "pohodlnosti".

Vzhledem k tomu, že na RPG fr. mě držela dosti právě OG komunita, která mě tam ostatně přivedla, tuším že RPG fórum tím celkem ztratí na přílivu zájemců o diskuzi na něm. A všeobecně je možné, že stagnace se přehoupne do úpadku, právě díky této události. A všichni se přesunou na nové OG fórum, které se tak stane jen kopií RPG fóra s jiným vedením. Pokud k tomuto dojde, bude to dost trapné.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

To těžko. Vlastně vůbec ve zdvojení problém nevidím. Naše fórum se bude věnovat z 90% pouze Open Gamingu. Zatímco RPG Fórum se věnuje všem a hlavně pak teorii, to naopak bude chybět nám. Diskuze o OG budou dále IMHO jen na OG Fóru.

Markusi - asi tak týden nám dej na výcuc všech příspěvků a pak bych OG sekce zarchivoval a vytvořil ji tak jak jsem před chvílí zamýšlel, co ty na to?

Vlasntě co ostatní an to?

Vlastně my si nekonkurujeme, navíc se tím rozšiřuje síl pro náš RPG Ring (Annun, D20, RPGF, OGF) nemyslíte?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů