Sylvaen končí

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Sylvaen končí

Příspěvek od Sylvaen »

Po několika letech snažení, během kterých jsme zažili vzestupy i poklesy, došlo nakonec k tomu k čemu jednou nevyhnutelně muselo dojít.

Oznamuji ukončení své činnosti v OpenGamingu a ve všech aktivitách s ním spojených, a to s okamžitou platností.

Příčinou je souhra řady okolností, mezi které patří nedostatek času, celkové vyčerpání, zklamání, a v neposlední řadě supí způsoby některých jedinců a jejich pokrytecké vystupování.

Jsem totálně znechucen současným stavem takzvané RPG komunity a odcházím do ústraní, abych se nadále už jen věnoval svým soukromým hrám.

Byly to hezké tři roky, ale seznal jsem posléze, že při vrozené mentalitě českých lidí je vyvíjení jakékoliv aktivity zbytečnou ztrátou času, energie a peněz.

Tímto se tedy se všemi stávajícími i bývalými hráči, které jsem při svém působení poznal, loučím a přeji jim mnoho úspěchů a zábavy při jejich hraní. Zároveň jim přeji aby vždycky dokázali rozlišit mezi poctivou prací a snahou zviditelnit se pomocí práce kterou vykonal někdo jiný. Přeji jim aby během svého hraní potkali co nejméně špatných DMů.

Nechť jsou sekery vašich trpaslíků vždy ostré a zalité krví nepřátel, nechť vaše meče nezreziví v pochvách, nechť jsou vaše kouzla vždy rychlá jak blesk a silná jako vichřice, nechť je vaše víra vždy s vámi a bohové nechť nad vámi drži svou ochrannou ruku.

Sbohem.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

no, doufám, že si to ještě rozmyslíš a nesekneš s tím úplně...
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sylvaene, rád bych řekl, že si vážím všeho, co jste na OG odvedli. Byl jsem párkrát na OG v Praze, dobře jsem se bavil a poznal jsem dost zajímavých lidí. Pouze na popud původního OG vzniklo OG v Brně, kterého se pravidelně - nadšeně - účastním.

Ale myslím si, že vaše zásluhy nikdo nesnižoval ani snižovat nechtěl. Prostě pár lidí přišlo s objektivní kritikou problémů OG a navrhovali řešení.

Pamatuji si, že když jsem přijel z prvního OG, v dobré vůli jsem napsal co si myslím: co se mi nelíbilo a co by se podle mě mohlo zlepšit. Byl jsem označen za nevděčníka a všichni jste se na mně naštvali jenom kvůli tomu, že jsem vás "pokrytecky kritizoval" a "neocenil jsem všechno vaše úsilí".
Ale já to přitom myslel jinak - vaše úsilí jsem plně ocenil, akorát jsem vám chtěl dát pár rad.

Myslím si, že tahle situace je naprosto stejná. Tuk-enek v dobré vůli otevřel téma "OG New Order", protože chtěl zachránit OG. V tématu se objevila kritika "starého vedení" a návrhy na zlepšení...
...a ty sis tu kritiku přebral jako "nevděk" a "supí způsoby".

A v tom je ten problém.

Je třeba chápat kritiku jako pozitivní jev. Nemůžeš si ji vztahovat vůči sobě. Chceš-li něčeho dosáhnout, je třeba se ke kritice stavět otevřeně, přijmou ji a být ochoten ji naslouchat. Kritika je totiž dobromyslná snaha ukázat ti, co děláš špatně. Rozhodně ji nemusíš chápat jako "supí způsoby" a "pokrytecké vystupování".

---------

Omlouvám se, pokud jsem se tě tímto dotknul. Nebylo to mým účelem.
Chtěl jsem ti jenom ukázat, jak se k téhle situaci stavím - jako k nešťastnému vzájemnému nepochopení, které vedlo k tomu, že ses naštval na celou komunitu a končíš.

Tvé rozhodnutí samozřejmě respektuji. Jenom si myslím, že je... nešťastné. Že vzniklo z nepochopení.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Markusi lžeš a lžeš dvakrát. V prvé řadě se přečti co vyplodil Tukan jestli to není snižování zásluh tak nevím coi by to mělo být (třeba v sekci články)

A druhá věc pokud si dobře pamatuji po tvé kritice jsem se s tebou spojil a Tebou nadnesené problémy jsem konzultoval a snažil se je řešit, stejně jako jsme je konzultoval se Syvaenem. Celou řadu věcí jsme postupen implementovali včetně sníženého užívání počítače. Myslím že i Bazi by potvrdil že jsem každou hru s ním i dalšími konzultoval a snažil se si vzít ponaučení.

Pravda je že první reakce na tvojí ZDRCUJÍCÍ ( a v některých bodech zcela nepodloženou tehdejší kritiku byla trošku "drsnější".)

To co provedl TUKAN je absolutní nerespektování názorů a práv druhého. A mě se také nelíbí co Tukan provedl. Mimochodem osobně jsem Sylvaenův přístup považoval také za nešťastný, ale respektoval jsem jeho práva, to je něco co Tukan neumí.

Takže opět tu na všechyn házíš špínu ve snaze o objektivitu, která se ti ale moc nedaří. Tímhle chceš situaci vylepšit?

Ano chápu že Sylvaen reaguje někdy přilliš vztahovačně, stejně tak já, stejně tak ty (viz flamewars s Alnagem). Ale dává ti to právo kritizovat Sylvaenovo rozpoložení poté co si přečetl jak jsme všechno dělali špatně? (Alespoň tak to z některých příspěvků vyplývá).

A opět uslyšíme - neumíte ustát kritiku, už se těšíme.

Děkuji pěkně :>:o/
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Už se všichni sakra vzpamatujte. Tohle je jako v Koucourkově. O co vám sakra jde?!?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

O EGO, to je to největší co mi muži máme, ne?
Prostě nebudu v klidu sedět a poslouchat očividné (vlastně učislyšné) lži, od toho máme naše politky a jde jim to dobře.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 14. 6. 2006, 10:55, celkem upraveno 1 x.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

Eh, kvůli pár mamalasum hned s tím seknout...
Sylvaene, nech to pár dní uležet, klídek, tabaček a pak se rozmysli
(s tebou je docela fajn (a hravně legrace) hrát, bez tebe by to nebylo ono
$cry$ $cry$ $cry$
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dalcor: Promiň, nechtěl jsem tím přilévat olej pod kotel. Jediné, co chci říct, je:

Kritika není nic, kvůli čemu by ses měl naštvat.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

To závisí na povaze Markusi. I mě kritika dokáže vytočit, ale snažím se s tím bojovat (ač ne příliš úspěšně) ale snažím se potom s rozumnou hlavou to nějak eliminovat. Syl je jiná povaha.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jenomže když se kvůli kritice naštveš a začneš být hnusný na ostatní (např. tím, že zamkneš téma a nedáš jim prostor k reakcím), tak oni na tebe "na oplátku" taky budou hnusní. A ty na ně budeš hnusný, protože oni na tebe byli hnusní, protože tys na ně byl hnusný. A ty na ně budeš hnusný, protože oni na tebe byli hnusní, protože tys na ně byl hnusný, protože oni na tebe byli hnusní, protože tys na ně byl hnusný...

To se tomu pak nemůžeš ale divit.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

kritika je zdravá, ale ne když někdo kritizuje kravinama a stále mele jedno a to samé... :>:o/

markus: klídek, hlavně se do toho nezamotavej :)
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Co na to říct. Snad jen že to je problém nepochopení se navzájem.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Markus píše:Myslím si, že tahle situace je naprosto stejná. Tuk-enek v dobré vůli otevřel téma "OG New Order", protože chtěl zachránit OG. V tématu se objevila kritika "starého vedení" a návrhy na zlepšení...
...a ty sis tu kritiku přebral jako "nevděk" a "supí způsoby".
No - mně je OG skrze nějaký šovinismus a žárlivost celkem ukradené, ale ač věřím, že to Tukan založil s dobrým úmyslem, prezentoval to dost nekorektně a ukvapeně - viz. můj příspěvek z tehdejška - konkrétně třeba právě to, co i trochu bylo jablkem sváru - Dalcor řekl, že podmínečně končí, což bylo vzato za konec starého OG - nehledě na to, že to Dalcor ohlásil ve stylu "asi", nehledě na to, že tam jsou další zainteresovaní lidé (Wyrm, Sylvaen).

Ač kladná idea, podaná mi přišla dost "negativně" a s rezolutní čárou za vším...

No, nicméně Sylvaenovu reakci bych asi čekal taky trochu jinší, no...

Každopádně závěr je stejný - z nepochopení a neochoty pochopit se tu hroutí slibné věci...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Vypnul jsme oznámení. Já myslím že už to všichni o které jde četli a zabírá to prestižní místo. Přesto je to důležitá informace. Doufám že mě chápete.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti