The new OG order

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

The new OG order

Příspěvek od sirien »

Dalcor končí. To je smůla, protože s ním končí i většina Pražských OG.

Ale - zemřel král, ať žije král!

Chtěl bych navázat na Dalcorovu tradici a od září pořádat v Praze OG dál. Je samozřejmé, že bych to sám asi zvládl dost těžko, a proto - kdo by do toho šel se mnou?

Věcně: Neznám a ani mě neláká DnD nebo d20 a jak se zmínil Dalcor - přísun nováčků nebyl nijak valný. Proto si myslím, že by neuškodila malá změna pointy - účelem by nebylo nalákat co nejvíc nových lidí (samozřejmě, každý nováček by byl vřele vítán) ale projet co nejvíce nových systémů a settingů.
OG by takto již asi nebyly každý víkend, ale řekněme každý druhý víkend (nebo i každý víkend, ale pochybuji o čase) a každý z nich by se hrál v nějakém jiném, pokud možno co nejoriginálnějším, světě, nebo v jiném systému. Světy by mohly být nové, vymyšlené GM, nebo i oficiální.
Pokud by nějaká hra sklidila velký úspěch, nic by samozřejmě nebránilo se dohodnout o jejím pokračování.

takže?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Hodně štěstí Tukane! Osobně si myslím, že na účast nováčků nemá hraný systém valný vliv, problém byl zřejmě v nedostatečné reklamě, nebo nedostatku lidí ochotných hrát cokoli jiného než DrD... Takže důležitá je IMHO hlavně reklama...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

já bych klidně pokračoval, ale strávím ne moc věci...
...a nezdá se vám, že dalcora pohřbíváte nějak brzo? :>:o/
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

No třeba si to ještě rozmyslí. Nebo mu to začne po čase chybět. Každopádně toho na něj bylo dost, takže další stabilní DM/GM/ST..ové by se určitě hodili.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

To je zajímavé, Hledám spolupracovníka, a další věci tu viseli a v důležitém kolik měsíců. A když skončím tak se najednou oběví Tukan.

Ano o nedostatečné raklamě. Kdo jí asi za mě bude dělat? Jste najednou všiochni tak hrozně chytrý. Tak poraďte jak reklamovat?

Samozřejmě že pokud se bude pomáhat s organizací a uvidím že reklamy které jsem spustil budou fungovat, tak jsem ochotnej pokračovat. Proto jsem třeba řekl že OG dávám čas do konce prázdnin.

Článek na Hraj, vidělo přes 100 lidí -> bez odezvy.
Máme na to abychom si zaplatili reklamu v Pevnosti?

Otázka je bude v Pevnosti dostatek zámu aby byla reklama rentabilní?

Najde se někdo kdo v prae oběhne VŠ a vylepí tam plakáty OG.

Udělá je někdy někdo graficky?

V jednom člověku nan kterém všechno stojí a padá se to dělat nedá! }viy tri4ka, jakmile jsem se o to přestal starat, šlo to do prdele.

Takže mi neříkejte že je to o rekalmě. Na DnD day přišlo přes 30 lidí tadyi v Brně, já jsem všechny oslovil mailem a mělo to nějaký úspěch? Ne. Vůbec žádný. Takže problém není v reklamě ale v trhu. Ti co hrají RPG už ho hrají a nemají zájem chodit na veřejné akce protože nic víc tu nenajdou. Kolik se chytilo nováčků? Úplných nováčků, co já vím tak jenom Fibrizo.

Myslíte že jsem se rozhodl s fleku, mě to nebaví tak končím?

Teda trochu jsem vypěnil. Umřel král, ať žije král.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Změnu priority podporuji, ačkolik nejsem Pražák. Po zkušenostech z Brna vím, že na OG chodí prakticky neměnná parta - akorát každý den se z toho "poolu" vyberou jiní lidé.

A protože DnD fantas známe všichni jako vlastní boty, i já si myslím, že OG by měl být především o výměně nových nápadů a zkušeností s rozmanitými herními prostředími, styly a systémy.

A zároveň si myslím, že na OG by se měly hrát jednorázovky. Protože kampaně víc než "open" bývají "closed" :wink:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Boha jeho, Markusi ty o pražském OG víš úplně kulové a budeš mě tu kritizovat. ...Nesmíme hrát kampaně, musí se zaměřit na nováčky...

A co ymslíž že jsem asi dělal. Máš nějakej jinej mimořádně chytrej nápad který by jsi chtěl sdělit, třeba jako že všechnio je to vina toho že se hrálo DnD a ne jiné narativní systémy podle Rona Edwardse, nebo že jsme měli nedostatečnou reklamu. By mě teda fakt zajjímalo co si předdstavujete pod dostatečnou reklamou.

Po bitvě je každý generál. Opět jsem se přesvědčil jak jsou najednou všichni chytří když jde o jiné.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Kritepane, Dalcore, to nebylo mířený jako kritika na tebe :doh:

To byly moje postřehy pro Tuk-Eneka, založené na mých zkušenostech z OG v Brně. S tebou to nemá nic společného, tak v tom, prosím, nehledej žádnou kritiku.

EDIT:
Dalcor píše:Ti co hrají RPG už ho hrají a nemají zájem chodit na veřejné akce protože nic víc tu nenajdou.
A to je právě to, na co jsem poukazoval. K tomu, abychom přitáhli hráče RPG, jim musíme nabídnout něco nového. Proto stojím za tím, že OG by se mělo odklonit od DnD generic fantasy a prozkoumávat nová témata.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Dalcore, co se reklamních letáků týče, klidně je udělám já. Tedy nějaké už jsem udělal. Viz v brně leták na WoD OG. Pokud mi řekneš jak má vypadat leták na OG v Praze, udělám ti ho. Mámuž udělaný návrh na Brněnský, ale ještě jsem neměl čas ho zkorigovat. Kvůli těm zkouškám. Je blbý, že sis vybral zrovna tenhle čas, když nemám moc čas. Ale měl jsem v plánu po zkouškách se do propagace trochu opřít, abych viděl, jestli to má cenu nebo ne.
Platit reklamu nemá cenu. Rozhodně nevím, proč by jsme ji měli platit mi. Ať si ji platí ČR. Ten si ji ale platit asi nebude. Takže bych to viděl na bezplatnou propagaci po webu (ta bych řekl že je v poměru cena/výkon) nejefektivnější.
Taky jsme byli jen na jednom konu. Co se týče DnD days. Bylo tam moc lidí, protože černý rytíř vyvěsil článek na hlavní stránku. Pokud by se napsal nějaký článek o OG a nechal se tam dočasně vyvěšení, třeba si toho všimne více lidí. A potom ty vysoké školi. Nemusíte oběhnout všechny. ze začátku se třeba domluv s Bazim, Alnagem atd.. s lidma co na OG chodí, nebo jsi s nimi ve styku, aby to vyvěsili na škole, kam chodí.

Edit: Opravdu bych byl velmi nerad, kdybys skončil. Ale pochopil bych to a budu to respektovat.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Dalcor: Tvé žádosti o spolupracovníka jsem si samozřejmě všiml, Dalcore. Neodpověděl jsem, protože Ti pomoct nějak moc nemůžu - d20 systém neznám a popravdě mě jako C&L moc neláká. Jsem zastánce Skill nebo Open systémů (Window).
Klidně ty OG s Tebou dělat budu, ale prostě by se musely změnit na to, co píšu, protože mě osobně nijak neláká dělat OG porád dokola v jednom systému, navíc v d20.

Moje vize je taková, že se budou střídat systémy i seettingy, přičemž settingy, pokud by nebyl extra zájem o opakování, by byly jednorázovky, s rozsahem od deap Fantasy přes urbanfantasy po high Sci-fi, a u systémů by se tak nějak opakovaly ty známý (GURPS, WoD, DrD+, možná Window...) a do toho by se prokládalo jednorázovkama míň známejch (FATE, Exalted, slovenskej Čaroděj, pokud se k němu někdo dobere...)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

K tomuto pánové pár věcí věci ;)

1. se omlouvám že jsem vypěnil, vypadalo to jako kdyby o byl akritika mé osoby,a já mám dneska zrovna "super" náladu.

2. já jsem nikdy Tukane netvrdil že potřebuji hrát jenom D20. Kdyby jsi reagoval dříve už dále jsem se mohli dohodnout.

3. jestliže chceš na OG nabídnou "nové věci" tedy MLwM, Bezkostkový Jantar, a pod. tak ten systém musíš umět. Není možné aby jsi přišel před hráče a byl obrazně řečeno v systému stránku před nimi. IMHO to není cesta kteoru by OG mělo jít. Protože tím si nevytvoříš žádnou zákaldnu. Když budu jeden týden hrát Amber, druhý Nobilis, třetí Tristat, tak ti tam přídou možná hráči které zajímá ten jeden specifický systém. Ale už nemají důvod přijít podruhé. Další věc je že k takovéto akci musíš mít základnu. Základnu, kterou oslovíš s tím že se hraje to a to. A tuto základnu se nám primárně NIKDE nepovedlo vybudovat. Zákadnou by mohl být plně funkční webová stránka, na které budeme všichni pracovat. Jak to 2x dopalo víte. Zákaldnu si vybudujeme tak že bdueme jezdit na konech a propagovat se. Jak to vypadalo před RPG Conem než se zrušil jste viděli. Mě se tam nechce tam jsou jenom dračákisti a tak a nakonec jedinej kdo tam byl opět ochoten jet jsme byl já. (Na druhou stanu vám to vyšlo do dost blbého období).

Abych to shrnul -

- je potřeba základna - tu nemáme
- je potřeba informovanost ČR RPG komunity - to nemáme a nemám ejak to udělat (vlastnís tránkiu na internetu se to nevyřeší)
- je potřeba vlastní funkční stránku - tu nemám - RPG Fórum k tomu není určena
- je potřeba čas, píle, peníze - to nemáme
- jsou potřeba DM kteří obsáhnou šitoké spektrum systému , minimálně 4 v Praze i Brně, ty nemáme a nidky mít nebudeme.
- ty DMs se nesmí povyšovat musou být schopni odehrát cokoliv a nepřistupovat ke ře že nebudou hrát podřadné systémy. TO je přístuop na hovno pánové. D20 jako nejhranější světový systém toho má nejvíce co nabídnout, tj vylučovat je špatný přístup. Musí se hrát všechno. Ale na náročné narativistické systémy nepřitáhneš nováčky :roll:

Mimochdoem kdo z vás se přihlásil když se plánoval GURPS OG? Nikdo a teď máte plná ústa keců jak je problém díky tomu že se hraje CnL. Když říkám všechyn systémi tak i DrD. Ale když vidím Tukanův přístup "mě CnL nebaví CnL se hrát nebude, to je špatný přístup že s ehrálo CnL" tak co chceš dělat. GURPS a Shadowrun? Pomůže to?

Vezmu li to popořaděpo 2 roky se nepovedlo dosáhnout žádného úspěchu, proto nevidím budoucnost OG vůbec jasně. Markusova Naivita že spuštěním "jiných druhů her" dosáhneme přísunu "nováčků" je zcela mimo. Myslíš že nováček ti zahraje FUDGE, či FATE, či Jersonův systém? ALe houby. Tyhle hry budeš mít v okamžiku kdy budeš mít základu. min. 50/100 lidí kteří budou hrát, díky tomu vznikne rozšiřující s ekomunita. V současné době po dvou letech hraní , třech velkých akcích chodí v Praze 6 stejnejch lidí, 1 prudič , kolik v Brně 4? A všichni jsou to starousedlíci fóra. Čili cíl se nesplnil za 2 roky.

Mimochodem myslíte si že je mi to úplně jedno? Nebo že mě to netrápí? Tak to ne. Naopak cítím velké osobní selhání. Proto jsem také stahovačnej, když vidím jak jsou najednou všichni moc chytří.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tuk-Enek píše:Dalcor: Tvé žádosti o spolupracovníka jsem si samozřejmě všiml, Dalcore. Neodpověděl jsem, protože Ti pomoct nějak moc nemůžu - d20 systém neznám a popravdě mě jako C&L moc neláká. Jsem zastánce Skill nebo Open systémů (Window).
Klidně ty OG s Tebou dělat budu, ale prostě by se musely změnit na to, co píšu, protože mě osobně nijak neláká dělat OG porád dokola v jednom systému, navíc v d20.

Moje vize je taková, že se budou střídat systémy i seettingy, přičemž settingy, pokud by nebyl extra zájem o opakování, by byly jednorázovky, s rozsahem od deap Fantasy přes urbanfantasy po high Sci-fi, a u systémů by se tak nějak opakovaly ty známý (GURPS, WoD, DrD+, možná Window...) a do toho by se prokládalo jednorázovkama míň známejch (FATE, Exalted, slovenskej Čaroděj, pokud se k němu někdo dobere...)
V prvé řadě opakuji že jsme nikde netvrdil že jedinýž systém pod kterým OG musí běžet je d20 :roll: Druhá věc je a pro koho chceš ty hry hrát? Kolik lidí ti přijde na Fate mimo fóra? Zkus to. Když uvidím že to běží třeba mě zvykláš, nabízím pasivní podporu. Nic víc zatím, protože si myslím že to stejně nebude fungovat.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Osobně si taky myslím že FATE a pod. nejsou vhodné systémy pro začázečníky.
Primárně bych OG zaměřil na D20, GURPS a WoD. Já jsem se v brně rozhodl rozjet WoD, protože tu DMů mám na D20 dost a zvládnou připravovat hry i beze mě. GURPS vede Sniper, ale ty jsou hodně volné a podle 3.edice.
Co se týče internetových stránek. Možná by se víc aktivně měli vyměňovat Bannery. Možná by se měli napsat články o základech nejrozšířenějších systémů (tedy těch, které se na OG budou hrát). Také bych přemýšlel o anketách (udělat anketu přes Blueboard je otázka 10 min.). Ankety nám oběktivně ukáží jaká je návštěvnost stránek a o jaké hry je a není zájem.
Pokud je tu tedy tolik zájemců, kteří jsou ochotni pomoct, zajímá mě, jestli jsou ochotni pomct i s propagací.
Koncem prázdnin pojdenu na Tangrob (asi největší DrD akce u nás, takže se tam OG pokusím zapropagovat).
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ale nechci vám brát iluze. Zkuste is to ;) Uvidíme. Třeba s ena tom budu i nějak podílet. Kdysi pomco nabídli Sosáček a Treven, které se ale neuskutečnila, díky špatné komunikaci.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Dalcor: Promiň, že to odmítám vidět jako Ty, ale IMO pesimismem projekty mohou končit, ale nemohou začínat.

Vzhledem k tomu, že se drtivá většina OG hrála v d20, tak to tak na mě působilo, takže promiň, že jsem se spletl.

Dovolím si drze tvrdit, že znám dost systémů na to, abych mohl s tímto začít, a zbytek mohu průběžně dostudovávat a přizvávat lidi, co znají jiné.
Jinak sstémy, v nichž se velmi bezpečně orientuji jsou zatím: DrD 1.6 (ano, i to. Krásné lákadlo pro nováčky), DrD+ (stačilo by mi si to ještě jednou přečíst pro oživení), GURPS, Shadowrun a Shadowrun 4e, oWoD (nostalgická vzpomínka? heh) a na nWoD do konce prázdnin s klidem přejdu minimálně u mortálů a mágů, možná i u zbytku, Window, přes prázdniny si chci najít čas na nastudování FATE.
To je IMO docela slušná základna, zvlášť, když si na nějaký OG můžu přizvat lidi, který repertoár rozšíří o d20, starý (podle nich dobrý) před d20tkový DnD a určitě najdu i další.

Vlastní funkční stránka je problém, ale nemyslím, že neřešitelný... ještě se uvidí.

Reklama se vyřeší za pochodu... nějak... Domyslíme, teď mi stačí vědět, kdo by měl zájem mě podpořit a případně v jakém rozsahu (naplno, pomoc, konzultace, propaganda...)

4DMy v Praze myslím dáme, jsme Praha, ne venkov :>;o) . 3 by i stačili...

Teď jsem si všim Tvé poznámky o mě a CnL - no, nebaví mě... baví mě míň je přesnější, a na one-shotech se to pozná míň. Ne že bych je odmítal hrát, ale nechci z nich dělat vlajkovou loď, spíš naopak.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti