The new OG order

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Proč slovíčkaříte na blbostech? :roll:
Od začátku říkám: The New OG order byl jen pracovní název tohohle topicu, pitomá narážka na New Jedi order z rpgonline. Název můžem ještě doladit, je to to poslední, na čem teď pořádně záleží.
Jinak značky OG bych se držel, je zavedená
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Alnagu o co to jde? Vadí ti že se někdo pojemnoval MOMW? Nebo co?

MOMW byl od začátku pouze patron (i když to někdy bylo specifikováno jinak, pořád MOMW existuje a pracujeme i na vlastních projektech (aspoň já se Sylem), MOMW mají určitou spoluúčast s OG. MOMW do NOGO nebude nijak zasahovat.

Sylvaena neodepisujte, Sylvaen pořád mástruje a dělá další věci, a rozhdoně se podílí na jiných věcech.

Jinak vidím že jste nic envyřešili. Alnag jenom rejpe bez konstruktivních připomínek a než problém ho zajímá cop je to MOMW. Jedinej kdo tady má rozumné připomínyk je Tukan, Queldezar a Bazi a ty jsou umláceni naivismem ostatních.

Ach jo.

Téma budu sledovat, ale zatím nemám důvpd napsat nic jiného než jsem napsal dříve, na prvních dvou stárnkách.

Řešení názvu a jestli je MOMW dobré a není nijak OG nepomůže.

Jinak Tukane já bych byl schopen nWOD, Tri-Stat, DnD, D20. Momentálně studuji Amber Diceless a Nobilis.

EDIT: Představa toho že Open bude znamenat choďte kdo chcete, kdy chcete, je hodně, ale hodně naivní. Protože takhle to fungovat nebude. bez agresivní popagace aschánění hráčů ničeho nedosáhnete. myslíte si že celý národ je haldový po RPG a dkyž vyhlásíte máme v PRaze OG chodte si jak chccete tak se všichni začnou sjíždět do Prahy? Takhle to fungovat nemůže. Ani z časových údajů. Protože k tomu aby byl čas natáhnout na předregistrovanou OG hru dle této režie potřebuješ mít minimálně měsíc času aby se o tom dověděli hráči.

EDIT 2: Wyrm prohlásil že bude dále pokračovat

EDIT 3: Sebranka je pořád OG, vyjádřil jsem se že v podstatě není Open protože chodí pravidelně 6-8 hráčů, a tedy termín je plný.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

no, asi to chcípne dřív, než to začalo....
kdybych ,ěl nějaké zkušenosti co a jak, tak bych taky pomohl... momentální pomoc ode mně by byla spíš mínusová...
Btw, Dalcore, až skončí Sebranka, plánuješ nějakou další (od slova jestli bude či nebude) nějaké další ROG kampaň?

ROG - Restricted Open-gaming (aneb kampaň, kde si může případně občas zahostovat)

EDIT: Silně mi to tu připomíná naši politickou scénu....
Naposledy upravil(a) Fibrizo dne 5. 6. 2006, 09:37, celkem upraveno 1 x.
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Nejdřív brečíte nad špatnou propagací a pak nechcete řešit tak propagačně zásadní věci, jako jsou názvy. :>:o/ Název je to první s čím se neobeznámený člověk setká. To, co ho buď zaujme nebo mine. Ale vidím, že je to jako mluvit do dubu. Si to dělejte jak myslíte...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Alnagu otázka priorit, nejdříve je potřeba řešit co a jak a pak teprve názvy. Na co názvy, když není jasné co bude :>:o/

Navíc neřešíš název ale řešíš co je MOMW a to s tím nebude mít nic spoelčného.

ALe hlavní je že bdue novej název, to jsem hned rád!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jo a když jsem se ptal, co je priorita... tak jsem se dozvěděl, že propagace. ) Tak když tu máte takový komunikační šumy, tak se nedivte.

Samozřejmě, že řeším MoMW, když podle popisku, je to:
Skupinka nadšenců, kteří si vzali na triko DMování Open Gaming akcí.


To, že MoMW nebudou mít s novým OG nic společného slyším nyní poprvé. Jak už jsem psal, pokud by měli MoMW s OG něco společného byl to label, který se dal použít (třeba jako záruka kvality). Pokud nebudou mít nic společného, tak se prostě vymyslí nový label.

Mimochodem, jak tady někdo mluvil o té latině, tak takové ALEA IACTA EST (tedy kostky jsou vrženy) zní myslím dobře. Možná jako motto. Nevím.

A ještě poznámka k brainstormingu. Brainstorming bere nápady jak přicházejí. Neřeší, co je priorita a co není. A neřeší to proto, že i seběvětší hloupost může někoho dalšího inspirovat k něčemu, co se dotýká priority. Takže říkám co mne napadá. Zkoumám co mne zajímá. Co si z toho vezmete nebo nevezmete je plně vaše věc.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

A díky tomu ej tu 5 stránek o ničem. Zúčastnil sjem se několika brainstormingů a ani ejden nebyl bez ladu a skaldu kde jeden plácel o pátém a druhý o devátém. I brainstorming MUSÍ mít řád
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Abysme nesklouzli do blamestormingu... (taky uz jsem jich v praci par zazil)

Hele, to, co rikal Alnag, ma svou vahu. Skutecne neni od veci mit to takhle onalepkovane.
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Výjimečně musím souhlasit s Alnagem :wink:

Opravdu, pokud řeknete, že prioritou je propagace, on na to zareaguje (a podle mě hodně pravdivě) a reakcí je, že se vůbec neví, zda něco bude - no, tak mě připadá, že někteří co zde diskuzio vedou jsou naprosto mimo a snaží se ji pohřbít....

Opravdu si chce položit otázky:

1 .Co je OG?

2. Co má hlavně dělat?

3. Co má také dělat?

4- Jak má být řízen?

5. Jak se mohou do řízení zapojit ostatní?

6. Jak souvisí s jinými akcemi, organizacemi, stránkami (průnik, je zašťiťován, náhodné relace,...)?

7. Kdo do to ho má co kecat?

8. Má to vůbec smysl?

...

Dobře položené otázky jsou přepoklady dobře použitelných odpovědí, bez nich je debata náhodná a řád nemá, ať ho chcete nebo ne. Takže speciálně pro Dalcora: chceš-li řád, musíš mu dát nástupní podmínky, neboť sám z chaosu vzniká pouze chaoticky.

EDIT DALCOR> Konečně hlas rozumu, zběsilé plácání a naváženís e do ostatních nijak nepomůže, to jsem chtěl říci - očisloval jsem tvé dotazy, kvůly přehlednosti v následujících reakcích.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

1. Veřejné hraní

2. primárně hledat nováčky, sekundárně pak zkušenosti pro hráče, DMi a zkoušení neotřelých věcí

3. viz 2

4. dobrá otázka skupinou lidí, kteří mají čas a chtějí na tom pracovat, jak si budou říkat, zda si budou nějak říkat nebo budou jen organzátoři OG není prioritní otázkou. Skupině by měl vládnout project manager. Skupina by měla mít kooperující ne antagonistické členstvo a navzájem se podporovat, ne rejpat pokdu se nám rozhodnutí nelíbí

5. nemají do řízení OG by měla být určena skupina lidí, ostatní by měli být podřízeni rozhdonutí této skupiny.

6. to není na pořadu dne, ani by to nemělo být hlavním zdrojem velké akce se totiž bude účastnit i představenstvo spřátelených prjojektů a pak by měla vzniknout větší kooperace

7. každý - ale k věci

8. má. ale není to nci jednoduchého což s emi zdá že si někteří myslí


Jak se bude angažovat Dalcor - organizačně nijak (pokud nebude zájem ale poté jen s jasně vymezeným úkolem)! Případně "externí poradce". Jako DM jsem řekl DnD, D20, nWOD, Tri-Stat a jiné zajímavé systémy.
Nový OG je primárně píseček Tukana a byl bych rád kdyby to tak bylo brané. A´t si on sestaví tým a stanoví priority.

Navíc mě uráží způsob jakým se vyjadřuje o tom co jsme všechno udělali. Ale to do toho tahat nebudu.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

BTW jen takový reakt. Osobně mi přijde nastálá situace docela amorální a nekolegiální. Dalcor napíše, že končí a dává OG čas do konce prázdnin. A hned se tu začne uvažovat o něčem jiném, na zelené trávě a s lepšími nápady (jakoby nešly integrovat do OG, jakoby se o nich nešlo zmínit dřív)...

Osobně bych nejprve kontaktoval Dalcora, který má přece jen s věcí nějaké know-how, seznamy hráčů, kontakty na ČR etc. a integrování nových nápadů a plánů řešil nejprve s ním. Až teprve by Dalcor nejevil ochotu anebo řekl "mně to je jedno, dělejte si to po svém", ok, pak má smysl tu vymýšlet nové projekty od začátku.

Ale tahle spontánní reakce "Dalcor skončil, jdeme na to po svém" mi jednak nepřijde fér a druhak se zbytečně licituje s názazností na předchozí - minimálně seznam hráčů a konexe na hernu v MoMW byly.

Nevim, ale tahle reakce "král je mrtvev, ať žije král" v době, kdy sice Dalcor svou účast odpískal, ale vývoji jeho koncepce OG dal čas do švestek (a Sylvaen a Wyrm, ač neaktivní, své stanovisko tehdy neřekli), mi přijde dost podpásová...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Děkuji za podporu
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Já osobně nechci jet po svém či na svém nebo se přidávat k něčemu novému... vždy jsem s Dalcorem rád spolupracoval a jestli se rozhodne v OG pokračovat, tak má mou plnou podporu, jakožto DMa, hráče, propagátora, atd...
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Taky doufám že si to Dalcor rozmyslí. Dalcore, že si to rozmyslíš. $cry$
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

A proč bych měl?

Teď by to ode mě bylo výraz neúcty vůči Tukanovi, který se toho ujmul po mé abdikaci.

Navíc jsem zjistil že vlastně všechno dělám blbě teď když jsem skončil, tak to přeci Alnagovi a Tukanovi nebudu kazit :wink: (To znělo hezky uraženecky, že? Ale to je jen vtip)

Na rovinu spolupráce mezi mnou a TUkanem by IMHO nemohla fungovat, navíc ještě s Alnagem, protože náš přístup je veskrze anrpsoto odlišný. Ale třeba se pletu. Také už mě přešlo nadšenství a navíc bych chtěl mít konečně čas i na něco jiného (třeba si najít přítelkyni).

Na druhou stranu, nejsem úplně přesvědčenej že má abdikace je správný krok. Chápu to jako zradu které jsem se dopustil na Q, Syl, Wyrmovi, ČR, Tomášovi a dalších. Ale - převážili +.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti