The new OG order

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Sosacek píše:Q: Měl jsem za to že to má být prostě možnost oetvřeného hraní, které je kde provozovat, je kde organizovat a podobně, ať už slouží k lákání nových lidí k DnD, nebo k tomu poznat novou partu lidí kterou byste jinak nepoznali (sebranka), možnost vyzkoušet nový systém (drd+) a podobně.
Ano otomhle to je taky. Ale jak jsem říkl, tohle jde domluvit na fóru i bez organizace OG. Ale co se týče vyzkoušení jiných systémů, je to taky součást myšlenky OG, ale ne ta hlavní a prvotní.
Sosacek píše:Osobně nemyslím že bych měl jinak příležitost vyzkoušet DrD+, nebo tak něco. A pokud z OG uděláte značku pro "shánění nových hráčů k DnD" tak tenhle faktor zničíte.
Nejde o DnD. Jde o RPG. Takže, jde hlavně o : shánění nových hráčů k RPG
Sosacek píše:Ale chápu to tak že to CHCETE, ne?
Je to OG, takže nikomu nebráníme přijít. Pokud je zájem o nějaký systém, snažíme se to zařídit. Doteď to tak fungovalo. Akorát že nochodili nové tváře, což je , podle mě chyba.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Já osobně smysl OG vidim ve více věcech, nováčci jsou jeden pohled, hra s novými lidmi druhý, hra v novém systému/settingu třetí...

Co se týče shánění nováčků... je tu jedna alternativa za 200Kč :lol:
Upsat se Altaru do Hexaedru, sepsat si e-maily místních (Pražských, Brněnských atd.) hráčů a rozeslat jim pozvánky.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Bazi píše:Takže jediný problém, který se v tomto směru má řešit (obzvláště po nabídce dalších ochotných DMů) je propagace.
A kteří ochotní DMové to jsou? Jaký je vlastně optimální počet GMů pro Prahu? Jak často by se optimálně měla konat jedna OG hra? Toto berte jako moje "Sokratovské" otázky.
Bazi píše:Prostě chceme-li nabírat skutečně NOVÉ hráče, prostě NESMÍ jít o proces typu kdo příjde, ten hraje. Musíme je asimilovat v zkušenějších skupinkách.
Pokud by ideálním řešením byla asimilace nováčků ve zkušenějších skupinách, není pak jednoduší udělat registr skupin, které přibírají hráče a ten pak propagovat? Na OG přece zkušenější a sehraná skupina nedochází? Sebranku nepočítám (ta už není považována za OG, jak jsme se dozvěděli...)
Bazi píše:MoMW je skupina DMů. Někteří z nich jsou zapojeni do OG. Občas jsou ochotni organizovat hraní na conech a propagovat tam OG.
Sloučit? Úplně rozdělit? Proč? OG je systém a MoMW je skupina lidí kolem tohoto systému s motající. Neplatí rovnost, je jen neprázdný průnik.
No pomalu to začíná vypadat tak, že to v Praze bude spíš prázdný průnik,ale jinak v pohodě. Omlouvám se, že do toho pořád reju, ale... MoMW je tedy skupina DMů. Fajn. K čemu slouží to, že existuje skupina DMů? Tedy kromě toho, že si hrdě můžou říct, jsem členem skupiny DMů? Má to nějaký vyšší smysl?
Proč sloučit nebo úplně rozdělit? A proč ne? Protože tahle to je IMO matoucí. Jaké je poselství MoMW? S čím a proč jste do MoMW vstupovali? Daří se vám to naplňovat?
Nemůže MoMW působit na OG kontraproduktivně? Když se okolo jen motá?

To jsou moje 2 centové sokratovské otázky...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Každopádně nechci tyhle svoje názory někomu nutit. Ani nemůžu mluvit za Dalcora a ostatní. Tohle je můj přístup. S jakým jsem s tím začal v Brně.
Nikdy bych nikou nebránil přijít. Ani jsem nikdy neprotěžoval žádný systém. Jde o to, kdo je schopnej jakej systém připravit.
NEmyslím že bych tímhle způsobem něco zničil. tedy nejsem si vědom toho, jak bych mohl.
Je to otevřené hraní a tak to vždycky bude. Přijít bude moct takřka každý. Budu rád, když mi zkušenějkší hráči pomůžou zaškolit nováčky. Ale pořád se na to dívám tak, že zkušenější hráči mají větší možnosti si zahrát než začátečníci. Proto by OG měl sloužit hlavně novým tvářím. Které mohou RPG scénu obohatit.
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Qualdezar píše:Ano, o tomhle to je taky. Ale jak jsem říkal, tohle jde domluvit na fóru i bez organizace OG.
Ehm, to se právě děje, domlouváme na fóru hry. Jenže tím, že jim dáš nálepku OG, povzbuzuješ další hráče aby se nebáli přidat.
Qualdezar píše:Doteď to tak fungovalo. Akorát že nechodili nové tváře, což je podle mě chyba.
Mno, já jsem čas od času novou tvář zaznamenal. A na rozdíl od vás si prostě myslím, že v o moc vyšší příjem nových hráčů doufat nemůžeme.

Pro mne je OG způsob, jak si občas zahrát. Ve většině her je místo pro nováčky a pokud nějaký příjde a VYDRŽÍ, vytvoří se další volné místo například přidáním další kampaně. (Příklad - zaplnila se Sebranka, vznikl SW).
Ale těch volných míst už z principu nemůže být moc. A musí jít o hry, kterých se pravidelně účastní staří hráči, protože to dá těm novým příležitost se zapojit do fungující skupiny.
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Bazi píše:...
+1
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Bazi: Pokud vyvěsím informaci o OG na IS Mysarykovi univerzity, kde je návštěvnost několik tisíc lidí denně. Kolik myslíš, že jich bude mít zájem. Já myslím že celkem dost.

Edit: podle mě tu ten ptenciál je. Akorát se musí OG zviditelnit. Protpagace musí být efektivní. Což zatím nebyla. To že se oběvili nováčci je více méně štěstí. Byli to lidi, kteří na OG narazili náhodou. Proto musíme zvýšit tu pravděpodobnost, že na něj narazí.
Naposledy upravil(a) Bajo dne 4. 6. 2006, 16:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Qualdezar píše:2 Bazi: Pokud vyvěsím informaci o OG na IS Mysarykovi univerzity, kde je návštěvnost několik tisíc lidí denně. Kolik myslíš, že jich bude mít zájem. Já myslím že celkem dost.
Můj osobní tip je, že podívat se jich přijde 5 a 3 zůstanou. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Alnag píše:Můj osobní tip je, že podívat se jich přijde 5 a 3 zůstanou. )
Můj osobní tip je že během 3 měsíců na WoD příjde 5-8 lidí a půlka zůstane +0/1 další za měsíc (do max. dejme tomu 6-10 hráčů). A 3-5 lidí na ostatní nonWoD OG.

Edit: O WoD si to myslím, protože jsem leták ukazoval 3 lidem a všichni říkali, že by rádi přišli, jestli můžou.
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Alnag píše:A kteří ochotní DMové to jsou? Jaký je vlastně optimální počet GMů pro Prahu? Jak často by se optimálně měla konat jedna OG hra? Toto berte jako moje "Sokratovské" otázky.
No, momentálně DMuje Dalcor a jestli jsem to pochopil, přihlásil se TukEnek a Sosáček s Trevenorem.
Co se týče optimálního počtu - hraje se tak často, jak to vyhovuje DMům a hráčům. Pokud odmítáš nové hráče, popřípadě se množí jejich otázky 'kdy už se konečně bude zase hrát?' je asi na čase přibrat někoho dalšího.
Pokud jsou ochotní DM, můžou inzerovat své hry. Když o ně nebude zájem, tak s tím přestanou. Tohle je samo se regulující oblast... tak trochu.
Alnag píše:Pokud by ideálním řešením byla asimilace nováčků ve zkušenějších skupinách, není pak jednoduší udělat registr skupin, které přibírají hráče a ten pak propagovat? Na OG přece zkušenější a sehraná skupina nedochází? Sebranku nepočítám (ta už není považována za OG, jak jsme se dozvěděli...)
V sebrance hraju a jestli se nepletu, tak Dalcor odmítl nové hráče do sebranky asi dva. A ti se nakonec tuším ujali v SW. Ale i kdybych se pletl, ve všech hrách, které se zde domlouvají jsou nějací zkušení hráči.
Sebranka je tak trochu vyjímka, ale i do ní se nedávno rekrutovali nový členové.
Alnag píše:No pomalu to začíná vypadat tak, že to v Praze bude spíš prázdný průnik,ale jinak v pohodě. Omlouvám se, že do toho pořád reju, ale... MoMW je tedy skupina DMů. Fajn. K čemu slouží to, že existuje skupina DMů? Tedy kromě toho, že si hrdě můžou říct, jsem členem skupiny DMů? Má to nějaký vyšší smysl?
Ehm, asi ne. Musí?
Jsem členem MoMW. Mimoto jsem členem hnutí sardinek. A jsem i členem STP komanda.
Prostě rozlišovací nálepky.
Třeba to jméno časem bude něco znamenat, a třeba taky ne.


Já se prostě domnívám, že OG funguje, jak nejlíp může. No, a Dalcor se nejspíš bojí, že je to pravda. :wink:
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Co se týče členství MoMW. Jde tu o to, že to vypadá líp a hráči si spíš budou myslet, že to za něco stojí. Navíc je to pro kony lepší. Není to nutnost, ale působí to na hráče ''zkušeněji''. Na D20cz jsem nemálokrát viděl si ztěžovat hráče, že sehnat dobré DM je tak těžké...
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Alnag: 60% úspěšnost Ti není dost?

Představovací článek: http://rpgforum.cz/viewtopic.php?p=59785#59785
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Alnag píše:Pokud by ideálním řešením byla asimilace nováčků ve zkušenějších skupinách, není pak jednoduší udělat registr skupin, které přibírají hráče a ten pak propagovat? Na OG přece zkušenější a sehraná skupina nedochází? Sebranku nepočítám (ta už není považována za OG, jak jsme se dozvěděli...)
Registr volných skupin není špatný nápad, ale jak se to liší od momentálního stavu?
Na fóru máš seznam her, do kterých se nabírají hráči dokud se nezavelí dost.
Máš tu jednak seznam probíhajících her (z nichž sebranka je trochu extrém, ale já ji spíš považuju za takového maskota OG) a jednak seznam nových - AGOT, korunní války, nějaké to DrD+.
Jo, asi je to trochu zmatené a mohlo by to být lepší. Ale tím se zase dostáváme k tomu, co už jsem říkal. Jediným skutečným problémem OG je propagace, všechny ostatní jsou buďto minoritní nebo z něj vyplývající.
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Proč The New OG order a ne Masters of Many Worlds? [b/]
Těžší otázka. Masters of Many Worlds bylo propojení DMů, kteří se ne všichni věnovali OG, The New OG order chce být seskupením lidí zaměřených na pořádání OG, dále projekt MoMW v Praze začal trpět mnoha problémy – nedostatkem Vypravěčů (ke konci už hry vedl pouze Dalcor), problémy s komunikací mezi zájemci o pomoc, také získal mezi některými lidmi negativní publicitu za některé praktiky, které se ne úplně povedly (zasvěcení si jistě vzpomenou například na přílišné a zbytečné lpění na počítačích…). Dále zde byly problémy s propagací a jiné…
Nezříkáme se toho, co nám zde MoMW zanechali dobrého (což rozhodně není málo), ale chceme se distancovat od věcí, které se ne úplně povedly, chceme se poněkud odlišným přístupem vyhnout problémům, které se časem projevily, zároveň je to odkaz na nové lidi, kteří se přidali.


Trochu to vypadá, jako by to MoMW akorát posrali a kvůli tomu se to rozpadlo. Ale to není pravda. Rozpadá se to kvůli malé propagaci. Řekl bych že MoMW odvedli dobrou práci. Nevím o tom, že by si udělali špatnou pověst. Třeba v Brně a HK bych řekl že určitě ne a v Praze, nevím, ale nic jsem nepostřehl.

Mělo by se tam napsat, kde se hraje.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Bazi píše:No, momentálně DMuje Dalcor a jestli jsem to pochopil, přihlásil se TukEnek a Sosáček s Trevenorem.
To jsi pochopil spatne. Nabizel jsem se ze pomuzu Dalcorovi pokud bude chtit, ne ze povedu vlastni hru.

A Treven neustale nema cas. Vykaslal by se na to uz pred prvni hrou, nebo mozna, mozna az po ni.
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti